Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Σύμπτωμα εγκυμοσύνης...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/25/2020 at 11:46 PM, vivi24 said:

Εγώ δεν έχω κάνει τεστ έχω πρισμενο στήθος υγρα Όχι και πολλά θερμοκρασια 37. 37.3 έχω νιώσει τις προηγούμενες πόνο χαμηλά το Σάββατο μια "διαπεραστική σουβλια" για 2" περιμένω την Πέμπτη έχω περίοδο...Έχω ακόμα ενα παιδάκι αλλά δεν θυμάμαι και πολλά συμπτώματα από τότε έχουν περάσει 4.5 χρόνια αλλά σίγουρα θυμάμαι που έλεγα τώρα θα μου έρθει αλλά τίποτα...  για να δούμε.

Μακάρι κορίτσια να τα καταφέρουμε όλες σύντομα !!! 

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα είναι η μέρα που περίμενω περίοδο. Από την ώρα που ξύπνησα νιώθω ότι έρχεται αλλά τίποτα ακόμα αν δεν μου έρθει μέχρι αύριο το πρωί θα κάνω τεστ δεν θα αντέξω... Αλλα αυτά τα πόνακια της περιόδου με ξενερώνουν χαχαχα... 

Εσείς σε τι φάση είστε??? 

Καλή μας μέρα και με ένα + ολεςς!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Νινι2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα είναι η μέρα που περίμενω περίοδο. Από την ώρα που ξύπνησα νιώθω ότι έρχεται αλλά τίποτα ακόμα αν δεν μου έρθει μέχρι αύριο το πρωί θα κάνω τεστ δεν θα αντέξω... Αλλα αυτά τα πόνακια της περιόδου με ξενερώνουν χαχαχα... 

Εσείς σε τι φάση είστε??? 

Καλή μας μέρα και με ένα + ολεςς!!!!!! 

Και εγώ σήμερα περιμένω,πρισμενο στήθος ένα βάρος χαμηλά πονοι περιόδου που και που....θερμοκρασια 36.9 τι να πωωωωω καλή δύναμη σε όλες μας !Άμα έχεις νέα στείλε μας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2020 at 2:07 PM, vivi24 said:

Και εγώ σήμερα περιμένω,πρισμενο στήθος ένα βάρος χαμηλά πονοι περιόδου που και που....θερμοκρασια 36.9 τι να πωωωωω καλή δύναμη σε όλες μας !Άμα έχεις νέα στείλε μας 

Koritsiaaa αγνή γραμμή αλλά θετικό με μια μέρα καθυστέρησης λογικό έχω ραντεβού για χοριακη ηδηη θα τρελάθω ω μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Νινι2019 είπε:

Koritsiaaa αγνή γραμμή αλλά θετικό με μια μέρα καθυστέρησης λογικό έχω ραντεβού για χοριακη ηδηη θα τρελάθω ω μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι!! Όλα θα πάνε τέλεια!!

Άρχισε να προσέχεις με αλκοόλ,τσιγάρο,βάρος κ σκύψιμο από τώρα ε?! Είναι πολύ μικρό ακόμη αλλά τώρα έχει ακόμη περισσότερο την ανάγκη από ο,τι πιο υγιεινό!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Νινι2019 είπε:

Koritsiaaa αγνή γραμμή αλλά θετικό με μια μέρα καθυστέρησης λογικό έχω ραντεβού για χοριακη ηδηη θα τρελάθω ω μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!!! 

Νινι2019 Συγχαρητήρια κορίτσι μου ! Και εγώ έκανα τεστ εχθές το απόγευμα και βγήκαν 2 κανονικές γραμουλες!!! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά !!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vivi24 είπε:

Νινι2019 Συγχαρητήρια κορίτσι μου ! Και εγώ έκανα τεστ εχθές το απόγευμα και βγήκαν 2 κανονικές γραμουλες!!! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά !!!

 

4 ώρες πρίν, Νινι2019 είπε:

Koritsiaaa αγνή γραμμή αλλά θετικό με μια μέρα καθυστέρησης λογικό έχω ραντεβού για χοριακη ηδηη θα τρελάθω ω μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!!! 

Μπράβο κορίτσια!!!!! Να έχετε μια καλή κ τελειομηνη κύηση!!! Η αλήθεια είναι ότι το πίστευα ότι είστε με αυτά τα συμπτώματα!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mama16 said:

 

Μπράβο κορίτσια!!!!! Να έχετε μια καλή κ τελειομηνη κύηση!!! Η αλήθεια είναι ότι το πίστευα ότι είστε με αυτά τα συμπτώματα!

Θέλω να χαρώ τόσο Πολυ και συγκρατούμαι το ίδιο κ ο άντρας μου.. Περσυ μας κοστίσει πόλυ η απώλεια μας.. Μολισ περάσει νομίζω το πρώτο διάστημα θα το νιώσω χωρισ φόβο νομίζω... Μένω Γερμανία και Δευτέρα είναι αργία και τα αποτελέσματα της χοριακης την Τρίτη θα τα πάρω και του αίματος γενικά... Θα με φάει η αγωνία.. Εννοείται δεν είδαμε τίποτα είναι ποκυ αρχή ακόμα το. Μόνο που είδαμε είναι σοτ μέρος ουσιαστικά που θα είναι ο σάκος κτλ έχει δημιουργηθεί δεν ξέρω πως το λένε αυτά τα υγρά που είναι πολυ πολυ εντονα!! 

Εύχομαι σε όλες μας μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Νινι2019 Και εγώ πήγα εχθές στο γυναικολόγο είδαμε μια σκιά στα δεξιά δεν φενεται και εμένα κάτι είναι πολύ νωρίς αλλά και εγώ την Τρίτη θα πάρω τηλ για τα αποτελέσματα...προσπάθησε να ηρεμήσεις 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vivi24 said:

Νινι2019 Και εγώ πήγα εχθές στο γυναικολόγο είδαμε μια σκιά στα δεξιά δεν φενεται και εμένα κάτι είναι πολύ νωρίς αλλά και εγώ την Τρίτη θα πάρω τηλ για τα αποτελέσματα...προσπάθησε να ηρεμήσεις 

Προσπαθώ και είμαι καλά όσο μπορώ γιατί έχω πονοκέφαλο και αναγούλες. . Απλά όταν σκέφτομαι πως χαιρόμουν και περσυ και μετά χάθηκε εκεί κουμπώνω... 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Κορίτσια οι κράμπες είναι φυσιολογικές τώρα στην αρχή?? Δεν είναι δυνατές αλλά με πιανουν μέσα στη μέρα συχνά! 

Ναι βρε δεν είναι κάτι!! Συνήθως έρχονται στο β τρίμηνο αλλά όπως έχουμε πει κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική;)

Άν έχεις πολλές κ συχνά κ σε ενοχλούν πες το στο γιατρό σου κ λογικά θα σου γράψει μαγνήσιο..βοηθάει πολύ!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vivi24 said:

Νινι βγήκαν τα αποτελέσματα ? 

Πήγα σήμερα δεν είχαν βγει ακόμα χθες αργία εδώ Γερμανία πφφφ... Ξαναεδωσα σήμερα χοριακη ελπίζω Πέμπτη να τα έχω... Και σήμερα ήθελα να δω αν εμφανίζεται σάκος.. Δεν τον είδαμε παραμονο πολύ έντονα υγρά και μια μικροσκοπική μαύρη κουκίδα που λογικά είναι ο σάκος ρε κορίτσια σήμερα δεν θα πρεπε να φανεί κάτι.. 4 εβδομάδων και 6 ημέρων!! Η ζητάω πολλά! 

Εσύ @vivi24τα πήρες τα αποτελέσματα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...