Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

1 hour ago, Katzei1982 said:

Καλημέρα άστα και γω μια από τα ίδια... Ξυπνάω από τις 4:30 και κάθομαι σαν την κουκουβάγια δεν με πιάνει ο υπνος με τιποτα... Και γω από συμπτώματα πρησμένο στηθος...πονακια χαμηλα αφού φοβάμαι να πάω τουαλέτα και πονακια στη μέση χαμηλά.. Κατά τα άλλα μια χαρά... Μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος πήγα κατευθείαν στον γιατρό και μου γράψε φάρμακα.. Τώρα τη Δευτέρα έχω επανάληψη χοριακης και πρώτα ο Θεός μου πε στις 25 θα πάμε για τον πρώτο μας υπέρηχο... Πρέπει να σαι τουλάχιστον στην 6-7 εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος για να φανεί ο σάκος... Δεν σου χει δώσει ούτε φάρμακα? 

Με το καλό κοριτσάκι μου.. Να χουμε όλα τα κορίτσια μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Φαντάζομαι τι θα έπαθες μόλις άκουσες την καρδούλα του :)

Μμμμ όχι, δεν μου έχει δώσει φάρμακα... μόνο φολλικό οξύ παίρνω από πριν. Εσένα τι φάρμακα σου έδωσε; 

Ποιος είναι ο γιατρός σας; Είστε ευχαριστημένες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Katzei1982 δίκαιο έχει ο γιατρός σου, δεν θα έβλεπες κάτι και θα απογοητευόσουν όπως εγώ. Καλύτερα στις 25! Θα δεις όσα πρέπει να δεις και θα ηρεμήσεις! Ο γιατρός σου σου είπε να κάνεις κι άλλη χοριακή ή κάνεις από ανασφάλεια; Εμένα από το κέντρο μου είπαν να σταματήσω στην τέταρτη, όταν είχα 1347 μονάδες. 

@FlowerMom εγώ είχα τον Δόβα από newlife όμως τώρα θα συνεχίσω με τη γυναικολόγο μου εδώ στην πόλη μου, μιας που το κέντρο είναι μακριά. Απ'ότι κατάλαβα εσύ είχες φυσιολογική σύλληψη, έτσι? Εγώ είμαι από εξωσωματική.

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

@Katzei1982 δίκαιο έχει ο γιατρός σου, δεν θα έβλεπες κάτι και θα απογοητευόσουν όπως εγώ. Καλύτερα στις 25! Θα δεις όσα πρέπει να δεις και θα ηρεμήσεις! Ο γιατρός σου σου είπε να κάνεις κι άλλη χοριακή ή κάνεις από ανασφάλεια; Εμένα από το κέντρο μου είπαν να σταματήσω στην τέταρτη, όταν είχα 1347 μονάδες. 

@FlowerMom εγώ είχα τον Δόβα από newlife όμως τώρα θα συνεχίσω με τη γυναικολόγο μου εδώ στην πόλη μου, μιας που το κέντρο είναι μακριά. Απ'ότι κατάλαβα εσύ είχες φυσιολογική σύλληψη, έτσι? Εγώ είμαι από εξωσωματική.

Ναι, φυσιολογική. Σε ποια πόλη μένεις; Τα κατάφερες με την πρώτη εξωσωματική ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Ναι, φυσιολογική. Σε ποια πόλη μένεις; Τα κατάφερες με την πρώτη εξωσωματική ;

Παιδευομασταν 7 χρόνια, κάναμε θεραπείες, επεμβάσεις, όμως το θετικό αποτέλεσμα δεν ερχόταν.Πέρυσι έκανα μια σπερματέγχυση χωρίς θετικό αποτέλεσμα και φέτος κάναμε την πρώτη μας εξωσωματική στη οποία και τα καταφέραμε.

Μένω Δράμα.

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

@Katzei1982 δίκαιο έχει ο γιατρός σου, δεν θα έβλεπες κάτι και θα απογοητευόσουν όπως εγώ. Καλύτερα στις 25! Θα δεις όσα πρέπει να δεις και θα ηρεμήσεις! Ο γιατρός σου σου είπε να κάνεις κι άλλη χοριακή ή κάνεις από ανασφάλεια; Εμένα από το κέντρο μου είπαν να σταματήσω στην τέταρτη, όταν είχα 1347 μονάδες. 

@FlowerMom εγώ είχα τον Δόβα από newlife όμως τώρα θα συνεχίσω με τη γυναικολόγο μου εδώ στην πόλη μου, μιας που το κέντρο είναι μακριά. Απ'ότι κατάλαβα εσύ είχες φυσιολογική σύλληψη, έτσι? Εγώ είμαι από εξωσωματική.

Η πρώτη μου χοριακη ήταν 1034 μετά από 2 μέρες καθυστέρησης και τώρα απλά μου πε να κάνω άλλη μια έτσι για να δούμε διπλασιασμο... Πιστεύω να έχει πάει στα ύψη... Από το μικροβιολογικό μου παν ότι με τέτοιο νούμερο είναι δύσκολο να πάει κάτι στραβά... Μακάρι παναγια μου 

Just now, FlowerMom είπε:

Μμμμ όχι, δεν μου έχει δώσει φάρμακα... μόνο φολλικό οξύ παίρνω από πριν. Εσένα τι φάρμακα σου έδωσε; 

Ποιος είναι ο γιατρός σας; Είστε ευχαριστημένες; 

Λέγεται ουανης... Είχα κάνει δύο απότυχημενες εξωσωματικές στο ιασω συνεργαζόταν με τον ψ...... Ετοιμαζόμουν για την τρίτη τον Ιούλιο και έγινε το θαύμα και έμεινα φυσιολογικά... Παίρνω κανονικά filicine... Utrogestan... Vasklor κολπικά... Salospir... Prezolon και κάθε απόγευμα κάνω μια ένεση clexane... 

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Katzei1982 ουάου κατευθείαν χιλιαρι! Σούπερ! Εντάξει, σωστά ζήτησε επαναληπτική, είναι και το τυπικό της υπόθεσης. Εγώ παίρνω cyclacur, vasclor, salospir και φυλλικό. Το salospir θα το κόψω αύριο λόγω του ότι ακούσαμε καρδούλα και πρέπει να διακοπεί η λήψη του. Έτσι μου είπαν από το κέντρο. Τα υπόλοιπα θα τα σταματήσω σταδιακά. Περιμένω τις οδηγίες αύριο.

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

@Katzei1982 ουάου κατευθείαν χιλιαρι! Σούπερ! Εντάξει, σωστά ζήτησε επαναληπτική, είναι και το τυπικό της υπόθεσης. Εγώ παίρνω cyclacur, vasclor, salospir και φυλλικό. Το salospir θα το κόψω αύριο λόγω του ότι ακούσαμε καρδούλα και πρέπει να διακοπεί η λήψη του. Έτσι μου είπαν από το κέντρο. Τα υπόλοιπα θα τα σταματήσω σταδιακά. Περιμένω τις οδηγίες αύριο.

Έχουν ξεκινήσει οι αναγούλες? Η ακόμα αντέχεις? Χαχαχα... Εμενα μου δώσε και τις ενέσεις αν και δεν έχω θρομβοφιλια αλλά να μου πεις θα χει τους λόγους του... 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Balloo είπε:

Η αρχή της δικής μου εγκυμοσύνης ήταν αρκετά περιπετειώδης..  Η πρώτη μου χοριακή ήταν 330 και η δεύτερη 307. Μετά ξεκίνησε να διπλασιάζεται.. Μέχρι να ακούσουμε την καρδούλα, σχεδόν δεν ανεπνεα. Με είχε κυριεύσει ο φόβος. Φοβόμουν να χαρώ. Είχα πολύ καλή ψυχολογία. Έκανα και το λάθος να πάω για πρώτο υπέρηχο στις 5w1d, όπου είδαμε μόνο σάκο και τίποτα άλλο κι αυτό με αγχωσε ακόμη πιο πολύ. Οπότε, όπως μπορείς να φανταστείς, μόλις άκουσα την καρδούλα του στον δεύτερο υπέρηχο η δική μου πήγε πίσω στη θέση της.. ανάσανα..! Κι από εκείνη την ημέρα μπορώ και το χαίρομαι :) Επίσης είναι μαγική η εικόνα που βλέπεις! Είναι ένα ολοστρόγγυλο δαχτυλίδι μονόπετρο, όπου το διαμαντακι είναι το έμβρυο. Καλά δεν υπάρχει. Το πιο πολύτιμο μονόπετρο του κόσμου! Με το καλό και ο δικός σου υπέρηχος καλή μου!! Με το καλό να πατε όλες και να μας μεταφέρετε τις ομορφότερες εντυπώσεις! Εγώ ξαναεχω στις 26 κι ανυπομονώ!

Κορίτσια εγώ από συμπτώματα έχω πόνο στο στήθος, στα πλαϊνά σαν μελανιά, το οποίο το είχα από την αρχή, μετά από ελάχιστες μέρες προσθέθηκαν οι ζαλάδες τις οποίες τις έχω ψιλοσυνηθίσει και δυστυχώς πριν από 4 ημέρες ξεκίνησαν οι ανακατωσούρες, πολύ έντονες, ευτυχώς όμως χωρίς εμετούς. Κάποιες μέρες είναι καλύτερες, κάποιες μέρες όμως είμαι χάλια και κοιμάμαι όλη μέρα.

@@ngelina81 εγώ δεν έκανα ούτε πριν ούτε μετά κι από Δευτέρα θα ξεκινήσω τη σταδιακή διακοπή των χαπιών. Σου τις ζήτησε ο γιατρός? Δε μίλησες μετά τα αποτελέσματα?

@FlowerMom καταλαβαίνω την αγωνία σου, όμως καλύτερα που θα πας τότε, να δεις έμβρυο, λεκιθικό, να ακούσεις καρδούλα (αν δεν είναι νωρίς ακόμη) και να ηρεμήσεις! Ούτως η άλλως κάπου τότε γίνεται το πρώτο ραντεβού, μέσα στην 6η εβδομάδα. Εγώ που πήγα νωρίς και είδα μόνο κενό σάκο πέρασα μια εβδομάδα μέσα στο άγχος.  Υπομονή..όλα θα είναι μια χαρά!

Τον ιδιο τεραστιο φοβο νιωθω κι εγω μεχρι να περασουν 2 βδομαδεςνα παμε ν ακουσουμε καρδουλα!Νιωθω σαν να αναπνέω με το ζόρι.Εχω γενικα παρα πολυ μεγαλη αγωνια να καταφερω να κλείσω με επιτυχια το 1ο τριμηνο καθοτι μεγαλοκοπελα και μου ειναι αδυνατο να το χαρώ.Εχω κανει και πολλες προσπάθειες οποτε ειμαι πολυ ταλαιπωρημενη και καταβεβλημενη.

Γενικά πολυ.δύσκολα τα πράγματα για μενα.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Balloo καλησπέρα!! Ναι ο γιατρός μου τις ζήτησε. Είχα κάνει τις ίδιες πολλές φορές πριν την εμβρυομεταφορα... Μαζί με την πρώτη χοριακη μου είπε να κάνω κι αυτες, επίσης μου τις ζήτησε και με τη δεύτερη χοριακη που έκανα. Τον ενημέρωσα, μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό και μου αύξησε τα cyclacur... Απλά φοβάμαι να χαρώ...είμαι πολύ συγκρατημένη...άμα έχεις καει στον χυλό φυσάς και το γιαούρτι που λένε....

Πολύ χάρηκα για τον υπέρηχο που κάνατε!!!! Η περιγραφή που κάνεις είναι εκπληκτική!!!! Μόνο ευχάριστα σου εύχομαι από δω και πέρα!!!

@Joka έχεις απόλυτο δίκιο... Έτσι νιώθω κι εγώ... Ίσως επειδή έχουμε πέρασει πολλά και έχουμε ταλαιπωρεί πολύ... Μακάρι αυτή τη φορά η τύχη να είναι με το μέρος μας και τον Φεβρουάριο με το καλό να τα έχουμε αγκαλιά!!!!

  • Μου αρέσει 2

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη και για μενα,Απο συμπτωματα εχω φοβερο πονο μονιμα χαμηλα στη μεση τον οποιο ειχα και πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος και διασπαρτους πονους,ενοχλησεις σε ολη την κοιλια.Επισης,βαρυ κεφαλι και ζαλισμένο μαλλον απο τα ουτρο.Κανω παρα πολυ ανήσυχο υπνο και γενικα ειμαι σε μια κατάσταση δυσφορίας,οχι έντονης μεν,ενοχλητικης δε.

Και μια συνεχή ροη υγρών.Αυτά.

Εσείς?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Katzei1982 είπε:

Έχουν ξεκινήσει οι αναγούλες? Η ακόμα αντέχεις? Χαχαχα... Εμενα μου δώσε και τις ενέσεις αν και δεν έχω θρομβοφιλια αλλά να μου πεις θα χει τους λόγους του... 

Στις έξι εβδομάδες ακριβώς ξεκίνησαν οι αναγουλες. Κι έχουν και ωράριο (όλα τα κουλά σε μένα φυσικά..!) Ελπίζω εσείς να το γλυτώσετε! Ενώ πριν έτρωγα τον αμπακο, τώρα τρώω με το ζόρι.. άσε..! Τώρα με έπιασε άλλο χαζό. Θέλω να κάνω εξέταση για θρομβοφιλια. Αχ δεν με αντέχω αλλά τι να κάνω.. έχω γίνει άλλος άνθρωπος! Τον απάλευτο έχω!

2 ώρες πρίν, Joka είπε:

Τον ιδιο τεραστιο φοβο νιωθω κι εγω μεχρι να περασουν 2 βδομαδεςνα παμε ν ακουσουμε καρδουλα!Νιωθω σαν να αναπνέω με το ζόρι.Εχω γενικα παρα πολυ μεγαλη αγωνια να καταφερω να κλείσω με επιτυχια το 1ο τριμηνο καθοτι μεγαλοκοπελα και μου ειναι αδυνατο να το χαρώ.Εχω κανει και πολλες προσπάθειες οποτε ειμαι πολυ ταλαιπωρημενη και καταβεβλημενη.

Γενικά πολυ.δύσκολα τα πράγματα για μενα.

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω.. Θα περάσουν οι μέρες και η καρδιά θα πάει στη θέση της. Το δύσκολο πέρασε. ❤️

πρίν από 50 λεπτά , @ngelina81 είπε:

@Balloo καλησπέρα!! Ναι ο γιατρός μου τις ζήτησε. Είχα κάνει τις ίδιες πολλές φορές πριν την εμβρυομεταφορα... Μαζί με την πρώτη χοριακη μου είπε να κάνω κι αυτες, επίσης μου τις ζήτησε και με τη δεύτερη χοριακη που έκανα. Τον ενημέρωσα, μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό και μου αύξησε τα cyclacur... Απλά φοβάμαι να χαρώ...είμαι πολύ συγκρατημένη...άμα έχεις καει στον χυλό φυσάς και το γιαούρτι που λένε....

Πολύ χάρηκα για τον υπέρηχο που κάνατε!!!! Η περιγραφή που κάνεις είναι εκπληκτική!!!! Μόνο ευχάριστα σου εύχομαι από δω και πέρα!!!

@Joka έχεις απόλυτο δίκιο... Έτσι νιώθω κι εγώ... Ίσως επειδή έχουμε πέρασει πολλά και έχουμε ταλαιπωρεί πολύ... Μακάρι αυτή τη φορά η τύχη να είναι με το μέρος μας και τον Φεβρουάριο με το καλό να τα έχουμε αγκαλιά!!!!

Τελικά πάντα θα βρίσκουμε κάτι για να αγχωθούμε.. Μάλλον έτσι είναι οι εγκυμοσύνες. Αφού ο γιατρός σου είπε ότι όλα είναι καλά, τότε ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. Εγώ σκέψου δεν έκανα καν αιματολογικές. Ευτυχώς δηλαδή γιατί έτσι όπως κατάντησα θα είχα λαλήσει!

Just now, Joka είπε:

Πρωτη και για μενα,Απο συμπτωματα εχω φοβερο πονο μονιμα χαμηλα στη μεση τον οποιο ειχα και πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος και διασπαρτους πονους,ενοχλησεις σε ολη την κοιλια.Επισης,βαρυ κεφαλι και ζαλισμένο μαλλον απο τα ουτρο.Κανω παρα πολυ ανήσυχο υπνο και γενικα ειμαι σε μια κατάσταση δυσφορίας,οχι έντονης μεν,ενοχλητικης δε.

Και μια συνεχή ροη υγρών.Αυτά.

Εσείς?

Καλά, αυτό με τα υγρά παίζει να ήταν και το πρώτο σύμπτωμα. Εκτός κι αν τα έχουμε λόγω προγεστερονης. Έχω τρελαθεί να αλλάζω εσώρουχα! 

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Στις έξι εβδομάδες ακριβώς ξεκίνησαν οι αναγουλες. Κι έχουν και ωράριο (όλα τα κουλά σε μένα φυσικά..!) Ελπίζω εσείς να το γλυτώσετε! Ενώ πριν έτρωγα τον αμπακο, τώρα τρώω με το ζόρι.. άσε..! Τώρα με έπιασε άλλο χαζό. Θέλω να κάνω εξέταση για θρομβοφιλια. Αχ δεν με αντέχω αλλά τι να κάνω.. έχω γίνει άλλος άνθρωπος! Τον απάλευτο έχω!

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω.. Θα περάσουν οι μέρες και η καρδιά θα πάει στη θέση της. Το δύσκολο πέρασε. ❤️

Τελικά πάντα θα βρίσκουμε κάτι για να αγχωθούμε.. Μάλλον έτσι είναι οι εγκυμοσύνες. Αφού ο γιατρός σου είπε ότι όλα είναι καλά, τότε ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. Εγώ σκέψου δεν έκανα καν αιματολογικές. Ευτυχώς δηλαδή γιατί έτσι όπως κατάντησα θα είχα λαλήσει!

Καλά, αυτό με τα υγρά παίζει να ήταν και το πρώτο σύμπτωμα. Εκτός κι αν τα έχουμε λόγω προγεστερονης. Έχω τρελαθεί να αλλάζω εσώρουχα! 

Αχ και γω δεν πεινάω καθόλου. Με το ζόρι τρώω και δεν σου κρύβω ότι λίγο ανησύχησα.. Λέω μήπως δε τρώω καλά και δεν κάνει καλό στο μωρό αλλά απ ότι βλέπω στην αρχή καμία δεν έχει όρεξη... Μετά θα τρώμε και τα πόμολα χάχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα! Ποτέ θα έρθει αυτή η αγια ώρα..! Έχω τρελαθεί να τρώω αγγούρια!

Καλά φίλη μου μεταξύ μας έχουμε να φάμε κάτι αγγούρια σε λίγο κυριολεκτικά και μεταφορικά :) χαχαχα

  • Χαχα 3

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Αχ και γω δεν πεινάω καθόλου. Με το ζόρι τρώω και δεν σου κρύβω ότι λίγο ανησύχησα.. Λέω μήπως δε τρώω καλά και δεν κάνει καλό στο μωρό αλλά απ ότι βλέπω στην αρχή καμία δεν έχει όρεξη... Μετά θα τρώμε και τα πόμολα χάχαχα 

Κι εγω καθολου ορεξη.Κλεινω τις 6 βδομαδες σε 2 μερες.Κι ευχομαι να μην αρχισουν τα "καλά" συμπτώματα!

Επίσης,όποια κοπέλα τις κάνει,μου περίσσεψαν 5 clexane.Με χαρά να τις της προσφέρω.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...