Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

Σε ποιο κέντρο είσαι;;

Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lila ki είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

 

@Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

 

@Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

ναιιι και εχω άγχος φουλ να δω τι μαντάτα θα μ πει ! 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

ναιιι και εχω άγχος φουλ να δω τι μαντάτα θα μ πει ! 

Άντε με το καλό! Καλέ μην ανχωνεσε δεν είναι τίποτα διαφορετικο το ντομπλερ τα ίδια βλέπουν στην ουσία . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Να μας ενημερώσεις! Όλα θα είναι σούπερ ❤️ 

εννοείται 

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Άντε με το καλό! Καλέ μην ανχωνεσε δεν είναι τίποτα διαφορετικο το ντομπλερ τα ίδια βλέπουν στην ουσία . 

θα μας περιορίσει λίγο το ποτέ θα γεννήσω; 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

Ωωωω έχεις διανύσει κι εσύ πορεία... Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι η τυχερή λοιπόν! Έχω άλλο ένα παιδάκι από εξωσωματική πάλι και τώρα τα δίδυμα... 

Όλες υποθέτω περνάμε πολλά... ακόμα κι αν πετύχει κάποιος με την πρώτη... Μακάρι να ήταν πιο εύκολο αυτό το ταξίδι για όλες όσες χρειάζεται να το περάσουμε αυτό... Μακάρι το σύστημα να ήταν πιο patient/woman friendly... Μακάρι να υπήρχε περισσότερη οικονομική ενίσχυση τόσο για τις προσπάθειες, όσο για τις εγκυμοσύνες και τον ερχομό του παιδιού μετά. Μακάρι και τα κέντρα εξωσωματικής κι όσοι τα απαρτίζουν να ήταν πιο ανθρωποκεντρικοί... Τέλος πάντων με έπιασε το φιλοσοφικό μου 😋

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Blue Velvet said:

Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Τσάμπα άστο … με έχουν αργά … 14 μέρες μετά τη μεταφορα  … Παρασκευή πρωί δηλαδή …

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

Δεν μπορείς να κάνεις προεμφυτευτικό;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

εννοείται 

θα μας περιορίσει λίγο το ποτέ θα γεννήσω;

Όχι θα δουν τον πλακούντα αν έχει γεράσει θα δουν τις αρτηρίες εάν έχουν καλή ροή αυτά . Στην ουσία όλα είναι ελεγμένα απλά στο ντομπλερ τα επιβαιβαιωνει Κ ο εμβρυολογος 

πρίν από 17 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

Όχι ρε συ κάθε διεργεση έχει την δική της δυναμική . Δεν είναι Κ τόσα πολλά τα χρόνια που έχουν περασει Κ δεν έχεις περάσει Κ τα 40 ακόμα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Titti είπε:

Δεν μπορείς να κάνεις προεμφυτευτικό;

Λες να κάνω? Πόσο κοστίζει? Επίσης, επηρεάζεται το έμβρυο από τον προεμφυτευτικο?

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Όχι θα δουν τον πλακούντα αν έχει γεράσει θα δουν τις αρτηρίες εάν έχουν καλή ροή αυτά . Στην ουσία όλα είναι ελεγμένα απλά στο ντομπλερ τα επιβαιβαιωνει Κ ο εμβρυολογος 

Όχι ρε συ κάθε διεργεση έχει την δική της δυναμική . Δεν είναι Κ τόσα πολλά τα χρόνια που έχουν περασει Κ δεν έχεις περάσει Κ τα 40 ακόμα . 

Φοβάμαι ρε Λίνα,δλδ αν στα 36 από τα δέκα ωαρια,έγιναν μόνο πέντε βλαστοκυστες,τωρα στα 39 πιστεύω πως θα δυσκολευτω παρά πολύ..και σιγά μην ξεμπερδεψω με μια ωοληψια μόνο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Λες να κάνω? Πόσο κοστίζει? Επίσης, επηρεάζεται το έμβρυο από τον προεμφυτευτικο?

Φοβάμαι ρε Λίνα,δλδ αν στα 36 από τα δέκα ωαρια,έγιναν μόνο πέντε βλαστοκυστες,τωρα στα 39 πιστεύω πως θα δυσκολευτω παρά πολύ..και σιγά μην ξεμπερδεψω με μια ωοληψια μόνο 

Το θέμα είναι να επιτρέπεται κιόλας... Πριν από κάποια ηλικία έχει και κάποιες προϋποθέσεις για να σου επιτρέψει η επιτροπή να κάνεις προεμφυτευτικό. Πρέπει να υπάρχει γενετικό νόσημα ή τρεις αποτυχίες αν δεν κάνω λάθος... Τώρα δεν ξέρω σίγουρα, ίσως κάποια άλλη κοπέλα εδώ να ξέρει... Ούτε κόστος ξέρω, φαντάζομαι εξαρτάται από το κάθε κέντρο...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...