Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/6/2020 at 6:31 ΜΜ, FlowerMom είπε:

Είναι καμία άλλη mom to be τον Φεβρουάριο 2021? Θα χρειαστώ παρέα !!

Καλησπέρα!!! Κι εγώ αν όλα πάνε καλά... ΤΕΠ 9/5/20,  έκανα εμβρυομεταφορα στις 26/5 με βλαστοκύτταρα 5 ημερών... Λογικά είμαι 5 εβδομάδα + 2 ημέρες (υπολογίζεται λίγο διαφορετικά σε σχέση με τη φυσιολογική σύλληψη νομίζω)

Εσύ πόσο είσαι; Από συμπτώματα τι έχεις;

Καλή επιτυχία να έχουμε και οι δύο...να έχουμε υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

  • Μου αρέσει 2

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Καλησπέρα!!! Κι εγώ αν όλα πάνε καλά... ΤΕΠ 9/5/20,  έκανα εμβρυομεταφορα στις 26/5 με βλαστοκύτταρα 5 ημερών... Λογικά είμαι 5 εβδομάδα + 2 ημέρες (υπολογίζεται λίγο διαφορετικά σε σχέση με τη φυσιολογική σύλληψη νομίζω)

Εσύ πόσο είσαι; Από συμπτώματα τι έχεις;

Καλή επιτυχία να έχουμε και οι δύο...να έχουμε υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

Με το καλό!!!! Μια ήρεμη και τέλειωμενη εγκυμοσηνη σου εύχομαι!!!! Πόσο ήταν η πρώτη σου χοριακη?? Από συμπτώματα πως τα πας?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Καλησπέρα!!! Κι εγώ αν όλα πάνε καλά... ΤΕΠ 9/5/20,  έκανα εμβρυομεταφορα στις 26/5 με βλαστοκύτταρα 5 ημερών... Λογικά είμαι 5 εβδομάδα + 2 ημέρες (υπολογίζεται λίγο διαφορετικά σε σχέση με τη φυσιολογική σύλληψη νομίζω)

Εσύ πόσο είσαι; Από συμπτώματα τι έχεις;

Καλή επιτυχία να έχουμε και οι δύο...να έχουμε υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

Έχουμε 3 μερες διαφορά!Εγω έκανα στις 23/5  κι είμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερών.Σήμερα κάναμε τον πρωτο υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλησπερα. Θα μαστε πάρεούλα πρώτα ο Θεός Φλεβάρη μου είπε ο γιατρός :)

Συγχαρητήρια και σε σενα κοριτσι!Μακαρι ολες να φτάσουμε εκεί μαζί με το καλό!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Με το καλό!!!! Μια ήρεμη και τέλειωμενη εγκυμοσηνη σου εύχομαι!!!! Πόσο ήταν η πρώτη σου χοριακη?? Από συμπτώματα πως τα πας?

Γεια σου Τουτουνι! Η πρώτη μου χοριακη 14 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα ήταν 1813, μετά από 3 ημέρες έκανα δεύτερη που ήταν 7768. Έπεσε όμως λίγο η οιστραδιόλη και ανησυχώ.... Από συμπτώματα έχω λίγο λιγούρα, πρησμένο στήθος και λίγα τραβήγματα χαμηλα στην κοιλιά . Εσύ πόσο είσαι; Έχεις συμπτώματα; Μακάρι να έχουμε όλες μας καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες!!!

Just now, Joka είπε:

Έχουμε 3 μερες διαφορά!Εγω έκανα στις 23/5  κι είμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερών.Σήμερα κάναμε τον πρωτο υπέρηχο.

Εμείς πρώτο υπέρηχο την τρίτη....  Τι είδατε;;; Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλησπερα. Θα μαστε πάρεούλα πρώτα ο Θεός Φλεβάρη μου είπε ο γιατρός :)

Καλώς ήρθες Katzei1982!!!! Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; Πόσων εβδομάδων είσαι;

 

 


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Γεια σου Τουτουνι! Η πρώτη μου χοριακη 14 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα ήταν 1813, μετά από 3 ημέρες έκανα δεύτερη που ήταν 7768. Έπεσε όμως λίγο η οιστραδιόλη και ανησυχώ.... Από συμπτώματα έχω λίγο λιγούρα, πρησμένο στήθος και λίγα τραβήγματα χαμηλα στην κοιλιά . Εσύ πόσο είσαι; Έχεις συμπτώματα; Μακάρι να έχουμε όλες μας καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες!!!

Εμείς πρώτο υπέρηχο την τρίτη....  Τι είδατε;;; Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!

Καλώς ήρθες Katzei1982!!!! Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; Πόσων εβδομάδων είσαι;

 

 

Καλησπέρα καλώς σας βρήκα. :) .. Ναι είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη την Δευτέρα πρώτα ο Θεός μπαίνω στην 5η εβδομάδα... Εσύ σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι? 

Just now, Joka είπε:

Συγχαρητήρια και σε σενα κοριτσι!Μακαρι ολες να φτάσουμε εκεί μαζί με το καλό!

Με το καλό σε όλα τα κορίτσια.. Που Να φανταζόμουν @Jokaμου όταν διάβαζα τα ευχάριστα νέα σου ότι ήμουν και γω ήδη έγκυος. Χαχαχα πόσο εβδομάδων είσαι? 

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δειλά δειλά μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας κορίτσια..! Κάποιες σας γνωρίζω ήδη, κάποιες όχι. Μεταφέραμε δύο βλαστοκύστες στις 19 Μαϊου και η μία τα κατάφερε. Σήμερα που ξημερώνει Κυριακή μπαίνω αισίως στις 6w3d. Την Παρασκευή είχαμε υπέρηχο είδαμε το μικροσκοπικό μας εμβρυάκι (μόλις 3,1mm) και καταφέραμε να ακούσουμε καρδούλα μιας που μόλις είχε ξεκινήσει ❤️ Εύχομαι να μοιραζόμαστε μόνο ευχάριστα νέα :)

 

  • Μου αρέσει 6

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια δεν φαντάζεστε πόσο χαίρομαι που αρχίσαμε να μαζευόμαστε γιατί άρχισα να πιστεύω ότι μόνο εγώ θα γεννήσω Φεβρουάριο 2021 :-P

σήμερα ξημερώνει μέρα w5d6 και από συμπτώματα έχω: πόνο/βάρος/ευαισθησία στο στήθος, 3 μέρες συνεχόμενα πονοκέφαλο που έρχεται και φεύγει και συχνοουρία. Ειδικά όταν πάω το ξημέρωμα για πίπι μετά δεν με ξαναπιάνει ύπνος και περιμένω να περάσει η ώρα σαν τον βρυκόλακα. Ποιον, εμένα, που όπου και να με έβαζες κοιμόμουν σε δευτερόλεπτα. Ευτυχώς αναπληρώνω με απογευματινό ύπνο! 
 

Έχω όμως μια ανησυχία, καθώς το πρώτο διαθέσιμο ραντεβού του γιατρού είναι 22/6 (θα έχω συμπληρώσει την 6η εβδομάδα) φοβάμαι μη συμβεί κάτι μέχρι τότε και δεν το καταλάβω... συνήθως πότε πρέπει να γίνει η πρώτη επίσκεψη στο γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Κορίτσια δεν φαντάζεστε πόσο χαίρομαι που αρχίσαμε να μαζευόμαστε γιατί άρχισα να πιστεύω ότι μόνο εγώ θα γεννήσω Φεβρουάριο 2021 :-P

σήμερα ξημερώνει μέρα w5d6 και από συμπτώματα έχω: πόνο/βάρος/ευαισθησία στο στήθος, 3 μέρες συνεχόμενα πονοκέφαλο που έρχεται και φεύγει και συχνοουρία. Ειδικά όταν πάω το ξημέρωμα για πίπι μετά δεν με ξαναπιάνει ύπνος και περιμένω να περάσει η ώρα σαν τον βρυκόλακα. Ποιον, εμένα, που όπου και να με έβαζες κοιμόμουν σε δευτερόλεπτα. Ευτυχώς αναπληρώνω με απογευματινό ύπνο! 
 

Έχω όμως μια ανησυχία, καθώς το πρώτο διαθέσιμο ραντεβού του γιατρού είναι 22/6 (θα έχω συμπληρώσει την 6η εβδομάδα) φοβάμαι μη συμβεί κάτι μέχρι τότε και δεν το καταλάβω... συνήθως πότε πρέπει να γίνει η πρώτη επίσκεψη στο γιατρό;

Καλημέρα άστα και γω μια από τα ίδια... Ξυπνάω από τις 4:30 και κάθομαι σαν την κουκουβάγια δεν με πιάνει ο υπνος με τιποτα... Και γω από συμπτώματα πρησμένο στηθος...πονακια χαμηλα αφού φοβάμαι να πάω τουαλέτα και πονακια στη μέση χαμηλά.. Κατά τα άλλα μια χαρά... Μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος πήγα κατευθείαν στον γιατρό και μου γράψε φάρμακα.. Τώρα τη Δευτέρα έχω επανάληψη χοριακης και πρώτα ο Θεός μου πε στις 25 θα πάμε για τον πρώτο μας υπέρηχο... Πρέπει να σαι τουλάχιστον στην 6-7 εβδομάδα αν δεν κάνω λάθος για να φανεί ο σάκος... Δεν σου χει δώσει ούτε φάρμακα? 

4 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Δειλά δειλά μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας κορίτσια..! Κάποιες σας γνωρίζω ήδη, κάποιες όχι. Μεταφέραμε δύο βλαστοκύστες στις 19 Μαϊου και η μία τα κατάφερε. Σήμερα που ξημερώνει Κυριακή μπαίνω αισίως στις 6w3d. Την Παρασκευή είχαμε υπέρηχο είδαμε το μικροσκοπικό μας εμβρυάκι (μόλις 3,1mm) και καταφέραμε να ακούσουμε καρδούλα μιας που μόλις είχε ξεκινήσει ❤️ Εύχομαι να μοιραζόμαστε μόνο ευχάριστα νέα :)

 

Με το καλό κοριτσάκι μου.. Να χουμε όλα τα κορίτσια μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Φαντάζομαι τι θα έπαθες μόλις άκουσες την καρδούλα του :)

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλή επιτυχία να έχουμε ολες, με υπέροχες εγκυμοσύνες και με το καλό να κρατήσουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!!!

Έχει κάνει καμία εξέταση για οιστραδιόλη και προγεστερόνη μετά την θετική χοριακη; Είχα οιστραδιόλη 738 και 3 ημέρες μετά ενώ αυξήθηκε η χοριακη, η οιστραδιόλη έπεσε στο 429....έχει συμβεί σε καμία... Ανησυχω μήπως δεν είναι καλή ένδειξη....


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katzei1982 είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου.. Να χουμε όλα τα κορίτσια μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Φαντάζομαι τι θα έπαθες μόλις άκουσες την καρδούλα του :)

Η αρχή της δικής μου εγκυμοσύνης ήταν αρκετά περιπετειώδης..  Η πρώτη μου χοριακή ήταν 330 και η δεύτερη 307. Μετά ξεκίνησε να διπλασιάζεται.. Μέχρι να ακούσουμε την καρδούλα, σχεδόν δεν ανεπνεα. Με είχε κυριεύσει ο φόβος. Φοβόμουν να χαρώ. Είχα πολύ καλή ψυχολογία. Έκανα και το λάθος να πάω για πρώτο υπέρηχο στις 5w1d, όπου είδαμε μόνο σάκο και τίποτα άλλο κι αυτό με αγχωσε ακόμη πιο πολύ. Οπότε, όπως μπορείς να φανταστείς, μόλις άκουσα την καρδούλα του στον δεύτερο υπέρηχο η δική μου πήγε πίσω στη θέση της.. ανάσανα..! Κι από εκείνη την ημέρα μπορώ και το χαίρομαι :) Επίσης είναι μαγική η εικόνα που βλέπεις! Είναι ένα ολοστρόγγυλο δαχτυλίδι μονόπετρο, όπου το διαμαντακι είναι το έμβρυο. Καλά δεν υπάρχει. Το πιο πολύτιμο μονόπετρο του κόσμου! Με το καλό και ο δικός σου υπέρηχος καλή μου!! Με το καλό να πατε όλες και να μας μεταφέρετε τις ομορφότερες εντυπώσεις! Εγώ ξαναεχω στις 26 κι ανυπομονώ!

Κορίτσια εγώ από συμπτώματα έχω πόνο στο στήθος, στα πλαϊνά σαν μελανιά, το οποίο το είχα από την αρχή, μετά από ελάχιστες μέρες προσθέθηκαν οι ζαλάδες τις οποίες τις έχω ψιλοσυνηθίσει και δυστυχώς πριν από 4 ημέρες ξεκίνησαν οι ανακατωσούρες, πολύ έντονες, ευτυχώς όμως χωρίς εμετούς. Κάποιες μέρες είναι καλύτερες, κάποιες μέρες όμως είμαι χάλια και κοιμάμαι όλη μέρα.

@@ngelina81 εγώ δεν έκανα ούτε πριν ούτε μετά κι από Δευτέρα θα ξεκινήσω τη σταδιακή διακοπή των χαπιών. Σου τις ζήτησε ο γιατρός? Δε μίλησες μετά τα αποτελέσματα?

@FlowerMom καταλαβαίνω την αγωνία σου, όμως καλύτερα που θα πας τότε, να δεις έμβρυο, λεκιθικό, να ακούσεις καρδούλα (αν δεν είναι νωρίς ακόμη) και να ηρεμήσεις! Ούτως η άλλως κάπου τότε γίνεται το πρώτο ραντεβού, μέσα στην 6η εβδομάδα. Εγώ που πήγα νωρίς και είδα μόνο κενό σάκο πέρασα μια εβδομάδα μέσα στο άγχος.  Υπομονή..όλα θα είναι μια χαρά!

  • Μου αρέσει 3

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Η αρχή της δικής μου εγκυμοσύνης ήταν αρκετά περιπετειώδης..  Η πρώτη μου χοριακή ήταν 330 και η δεύτερη 307. Μετά ξεκίνησε να διπλασιάζεται.. Μέχρι να ακούσουμε την καρδούλα, σχεδόν δεν ανεπνεα. Με είχε κυριεύσει ο φόβος. Φοβόμουν να χαρώ. Είχα πολύ καλή ψυχολογία. Έκανα και το λάθος να πάω για πρώτο υπέρηχο στις 5w1d, όπου είδαμε μόνο σάκο και τίποτα άλλο κι αυτό με αγχωσε ακόμη πιο πολύ. Οπότε, όπως μπορείς να φανταστείς, μόλις άκουσα την καρδούλα του στον δεύτερο υπέρηχο η δική μου πήγε πίσω στη θέση της.. ανάσανα..! Κι από εκείνη την ημέρα μπορώ και το χαίρομαι :) Επίσης είναι μαγική η εικόνα που βλέπεις! Είναι ένα δαχτυλίδι ολοστρόγγυλο με μονόπετρο, όπου το διαμαντακι είναι το έμβρυο. Καλά δεν υπάρχει. Το πιο πολύτιμο μονόπετρο του κόσμου! Με το καλό και ο δικός σου υπέρηχος καλή μου!! Με το καλό να πατε όλες και να μας μεταφέρετε τις ομορφότερες εντυπώσεις! Εγώ ξαναεχω στις 26 κι ανυπομονώ!

Κορίτσια εγώ από συμπτώματα έχω πόνο στο στήθος, στα πλαϊνά σαν μελανιά, το οποίο το είχα από την αρχή, μετά από ελάχιστες μέρες προσθέθηκαν οι ζαλάδες τις οποίες τις έχω ψιλοσυνηθίσει και δυστυχώς πριν από 4 ημέρες ξεκίνησαν οι ανακατωσούρες, πολύ έντονες, ευτυχώς όμως χωρίς εμετούς. Κάποιες μέρες είναι καλύτερες, κάποιες μέρες όμως είμαι χάλια και κοιμάμαι όλη μέρα.

@@ngelina81 εγώ δεν έκανα ούτε πριν ούτε μετά κι από Δευτέρα θα ξεκινήσω τη σταδιακή διακοπή των χαπιών. Σου τις ζήτησε ο γιατρός? Δε μίλησες μετά τα αποτελέσματα?

@FlowerMom καταλαβαίνω την αγωνία σου, όμως καλύτερα που θα πας τότε, να δεις έμβρυο, λεκιθικό, να ακούσεις καρδούλα (αν δεν είναι νωρίς ακόμη) και να ηρεμήσεις! Ούτως η άλλως κάπου τότε γίνεται το πρώτο ραντεβού, μέσα στην 6η εβδομάδα. Εγώ που πήγα νωρίς και είδα μόνο κενό σάκο πέρασα μια εβδομάδα μέσα στο άγχος.  Υπομονή..όλα θα είναι μια χαρά!

Η πιο όμορφη περιγραφή... ❤️ Εγώ σήμερα μπήκα στην 5η εβδομάδα αναμένω αύριο και την χοριακη... Την Πέμπτη ήταν 1034,75... Πιστεύω ότι θα χει διπλασιαστεί... Εμένα δεν μου έκανε υπέρηχο ο γιατρός γιατί μου λέει δεν θα δεις κάτι και θα απογοητευτεί χάχα.. Οπότε αναμένουμε τα αποτελέσματα και στις 25 πρώτα ο Θεός πάμε για υπερηχο... 

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...