Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Εξωμητριο και προσπάθεια...


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!! :) Θα ήθελα να μοιραστώ και εγώ μαζί σας τις σκέψεις μου... Πέρυσι είχα μια πολύ ανεβασμένη χωριακή.. Με μεγάλη χαρά πήγα για υπέρηχο όταν μου ανακοίνωσε ο γιατρός ότι δε βλέπει τίποτα και πρέπει άμεσα να μπω για λαπαροσκόπηση. Μόνο που δε λιποθύμησα... Για καιρό δεν κάναμε προσπαθειες.. είχαμε ελεύθερες επαφές χωρίς όμως να κοιτάω γόνιμες κλπ... Αυτόν τον μήνα όμως έγινε και σε γόνιμες. Αύριο περιμένω να αδιαθετησω... Συμπτώματα δεν έχω πέρα από τους πόνους περιόδου και κούραση... Έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση να βγήκε λάθος γιατί ήταν νωρίς; Θέλω πολύ ένα μωρό αλλά με έχει πάρει πολύ από κάτω καθώς με μία σάλπιγγα οι πιθανότητες μειώνονται... Έχω λυπηθεί βασικά και φοβάμαι για δεύτερο εξωμήτριο ή αποτυχία... Κάποια με παρόμοια εμπειρία??? :rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marloo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! :) Θα ήθελα να μοιραστώ και εγώ μαζί σας τις σκέψεις μου... Πέρυσι είχα μια πολύ ανεβασμένη χωριακή.. Με μεγάλη χαρά πήγα για υπέρηχο όταν μου ανακοίνωσε ο γιατρός ότι δε βλέπει τίποτα και πρέπει άμεσα να μπω για λαπαροσκόπηση. Μόνο που δε λιποθύμησα... Για καιρό δεν κάναμε προσπαθειες.. είχαμε ελεύθερες επαφές χωρίς όμως να κοιτάω γόνιμες κλπ... Αυτόν τον μήνα όμως έγινε και σε γόνιμες. Αύριο περιμένω να αδιαθετησω... Συμπτώματα δεν έχω πέρα από τους πόνους περιόδου και κούραση... Έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση να βγήκε λάθος γιατί ήταν νωρίς; Θέλω πολύ ένα μωρό αλλά με έχει πάρει πολύ από κάτω καθώς με μία σάλπιγγα οι πιθανότητες μειώνονται... Έχω λυπηθεί βασικά και φοβάμαι για δεύτερο εξωμήτριο ή αποτυχία... Κάποια με παρόμοια εμπειρία??? :rolleyes:

 

Γεια σου! Δεν έχω καμία εμπειρία για να σου πω πάνω σ αυτό..απλά ήθελα να σου πω να ηρεμήσεις όσο γίνεται..να καταλάβεις ότι αγχωθεις δεν αγχωθεις αν είσαι έγκυος έχει γίνει ήδη η δουλειά μέρες πριν αν όχι πάλι θα γίνει κάποια απ' τις επόμενες φορές...μη ξεχνάς ότι οι πιθανότητες να μείνεις έγκυος κάθε μήνα είναι κάπου στο 25%..οπότε κ τώρα να μην έγινε δεν σημαίνει τίποτα κακο! Απλά δεν πέτυχε η σωστή ώρα! Εύχομαι να είσαι κ να χαρείς αλλά αν δεν είσαι θέλω να σαι κουλ κ να συνεχίσεις ,όπως κάναμε κ όλες μας εξάλλου μέχρι να μείνουμε !καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marloo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! :) Θα ήθελα να μοιραστώ και εγώ μαζί σας τις σκέψεις μου... Πέρυσι είχα μια πολύ ανεβασμένη χωριακή.. Με μεγάλη χαρά πήγα για υπέρηχο όταν μου ανακοίνωσε ο γιατρός ότι δε βλέπει τίποτα και πρέπει άμεσα να μπω για λαπαροσκόπηση. Μόνο που δε λιποθύμησα... Για καιρό δεν κάναμε προσπαθειες.. είχαμε ελεύθερες επαφές χωρίς όμως να κοιτάω γόνιμες κλπ... Αυτόν τον μήνα όμως έγινε και σε γόνιμες. Αύριο περιμένω να αδιαθετησω... Συμπτώματα δεν έχω πέρα από τους πόνους περιόδου και κούραση... Έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση να βγήκε λάθος γιατί ήταν νωρίς; Θέλω πολύ ένα μωρό αλλά με έχει πάρει πολύ από κάτω καθώς με μία σάλπιγγα οι πιθανότητες μειώνονται... Έχω λυπηθεί βασικά και φοβάμαι για δεύτερο εξωμήτριο ή αποτυχία... Κάποια με παρόμοια εμπειρία??? :rolleyes:

 

Αμα ψαξεισ κ σε αλλεσ ενοτητεσ θα δεισ πολλεσ δημοσιευσεισ για εξωμητριο..κ πολλεσ που με 1 σαλπιγγα τα καταφεραμε!!!(κ αλλεσ που καναν μεθοτρεξατη αλλα κ αυτεσ εχουν παιδακια.)

Εγω ειμαι μια απο αυτεσ..μαζι με τ εξωνητριο αφαιρεσαμε κ την αριστερη μου σαλπιγγα..παρολα αυτα δεν μου ετυχε ξανα εξωνητριο( γιατι λενε πωσ εχεισ παραπανω πιθανοτητεσ) αλλα ειχα 2 εγκυνοσυνεσ που μου εφεραν τα αγγελουδια μου..

Μην απελπιζεσαι..αν δεν εισαι ηδη βαλτο στο προγραμμα με στοχευμενεσ επαφεσ κ θα τα καταφερετε!!

Πραγματικα καλο ειναι τα τεστ να γινονται με την καθυστερηση..οχι πιο πριν..μακαρι να εισαι...

Οτι θεσ ρωτα με..κ ψαξε κ σ αλλεσ ενοτητεσ για εξωμητριο..νομιζω θα γινεισ λιγο πιο θετικη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Tegan είπε:

Γεια σου! Δεν έχω καμία εμπειρία για να σου πω πάνω σ αυτό..απλά ήθελα να σου πω να ηρεμήσεις όσο γίνεται..να καταλάβεις ότι αγχωθεις δεν αγχωθεις αν είσαι έγκυος έχει γίνει ήδη η δουλειά μέρες πριν αν όχι πάλι θα γίνει κάποια απ' τις επόμενες φορές...μη ξεχνάς ότι οι πιθανότητες να μείνεις έγκυος κάθε μήνα είναι κάπου στο 25%..οπότε κ τώρα να μην έγινε δεν σημαίνει τίποτα κακο! Απλά δεν πέτυχε η σωστή ώρα!  να είσαι κ να χαρείς αλλά αν δεν είσαι θέλω να σαι κουλ κ να συνεχίσεις ,όπως κάναμε κ όλες μας εξάλλου μέχρι να μείνουμε !καλή τύχη!

Tegan μου σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες... Πρέπει να το δω πιο θετικά η αλήθεια είναι και να μην απελπίζομαι!! Όσο να είναι μια απογοήτευση την έχω πάρει όμως δεν έχουμε και άλλη επιλογή από το να συνεχίζουμε...  Εάν έχω κάποιο ευχάριστο θα γράψω !! :):rolleyes:

πρίν από 19 λεπτά , tzeni82 είπε:

Αμα ψαξεισ κ σε αλλεσ ενοτητεσ θα δεισ πολλεσ δημοσιευσεισ για εξωμητριο..κ πολλεσ που με 1 σαλπιγγα τα καταφεραμε!!!(κ αλλεσ που καναν μεθοτρεξατη αλλα κ αυτεσ εχουν παιδακια.)

Εγω ειμαι μια απο αυτεσ..μαζι με τ εξωνητριο αφαιρεσαμε κ την αριστερη μου σαλπιγγα..παρολα αυτα δεν μου ετυχε ξανα εξωνητριο( γιατι λενε πωσ εχεισ παραπανω πιθανοτητεσ) αλλα ειχα 2 εγκυνοσυνεσ που μου εφεραν τα αγγελουδια μου..

Μην απελπιζεσαι..αν δεν εισαι ηδη βαλτο στο προγραμμα με στοχευμενεσ επαφεσ κ θα τα καταφερετε!!

Πραγματικα καλο ειναι τα τεστ να γινονται με την καθυστερηση..οχι πιο πριν..μακαρι να εισαι...

Οτι θεσ ρωτα με..κ ψαξε κ σ αλλεσ ενοτητεσ για εξωμητριο..νομιζω θα γινεισ λιγο πιο θετικη...

Tzeni γεια σου!!! Κατάλαβες ακριβώς αυτό που με αγχώνει.. η αυξημένη πιθανότητα για δεύτερο. Από την άλλη όταν ακούω ότι είναι πολλές οι γυναίκες που τα κατάφεραν με μία σάλπιγγα χαίρομαι πολύ!!! Απλά το θέλω τόσο πολύ και το έχω συνέχεια στο μυαλό μου και για αυτό μάλλον σκέφτομαι αρνητικά. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μη δυσκολευομαστε!!!! Να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου!!! :x:):) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κ στη 

 

Just now, tzeni82 είπε:

Κ στη 

 

 

12 ώρες πρίν, Marloo είπε:

Tegan μου σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες... Πρέπει να το δω πιο θετικά η αλήθεια είναι και να μην απελπίζομαι!! Όσο να είναι μια απογοήτευση την έχω πάρει όμως δεν έχουμε και άλλη επιλογή από το να συνεχίζουμε...  Εάν έχω κάποιο ευχάριστο θα γράψω !! :):rolleyes:

Tzeni γεια σου!!! Κατάλαβες ακριβώς αυτό που με αγχώνει.. η αυξημένη πιθανότητα για δεύτερο. Από την άλλη όταν ακούω ότι είναι πολλές οι γυναίκες που τα κατάφεραν με μία σάλπιγγα χαίρομαι πολύ!!! Απλά το θέλω τόσο πολύ και το έχω συνέχεια στο μυαλό μου και για αυτό μάλλον σκέφτομαι αρνητικά. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μη δυσκολευομαστε!!!! Να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου!!! :x:):) 

Λεσ να μην σε καταλαβαινω?? Στην θεση σου ημουν πριν 2.5 χρο ια..κ μαλιστα οι φοβιεσ μου εφταναν σε σημειο παραλογισμου..

Οσο για τισ πιθανοτητεσ οκ εχεισ δικιο..αυξανονται λιγακι..αλλα κ παλι η ζυγαρια γερνει προσ το μεροσ μασ..

Κ αν στην τελικη ολα πανε στραβα..κ αν η σαλπιγγα εχει θεμα..υπαρχει κ αλλη λυση..η εξωσωματικη.

Δοξα το θεο λυσεισ υπαρχουν..

Μην απογοητευεσαι..εσεισ καλα.καλα δεν ξεκινησατε προσπαθειεσ ακομη..μην εισαι τοσο απαισιοδοξη..

Εδω μεσα θα βρεισ πολυ δυναμη..ολεσ οι γυναικεσ ειμαστε πολυ δυνατεσ τελικα...

Μακαρι να εισαι ηδη..

Τελικα το εξωνητριο δεν ςιναι κ τοσο σπανιο..αυτο ανακαλυψα οταν το επαθα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...