Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      • Ευχαριστώ 1

Πρώιμα συμπτώματα εγκυμοσύνης???


Recommended Posts

Καλησπερα σας, καταρχην να σας πω πως αυτό το φόρουμ μου έχει κρατήσει απιστευτη παρεα στις πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνης μου ωπου και εκανα ενα βιαστικό μπεμπαρο.. Σας ξαναγράφω μετα απο 2,5 χρονια περιπου διοτι ενω θελουμε 2ο παιδακι το καθυστερούμε μέχρι να ξαναβρώ δουλεια με ένσημα κτλ για τους γνωστούς λογους.. παρόλα αυτά..... καπως μας ηρθε και..

..στις 13/6 είχαμε μια και μοναδική επαφή μετα απο περίοδο..  μετα απο 5 μέρες εκανα εξέταση χοριακής  κ βγηκε 0. Βιαστηκα αρκετα διοτι απολυομουν την επομένη. Εδω και 5 μερες περιπου εχω καποιο πρήξιμο στο στηθος κ ελαφρύ πόνο. Θεωρειτε πως υπάρχουν πιθανότητες εκυμοσυνης;;;

 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πότε είχες τελευταία περίοδο και πότε περιμένεις την επόμενη; Φυσικά και μπορεί να είσαι έγκυος! Η χοριακη λογικό να βγει 0 γιατί θέλει περιπου 12 μέρες μετά την επαφή για να δείξει!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Πότε είχες τελευταία περίοδο και πότε περιμένεις την επόμενη; Φυσικά και μπορεί να είσαι έγκυος! Η χοριακη λογικό να βγει 0 γιατί θέλει περιπου 12 μέρες μετά την επαφή για να δείξει!

Ευχαριστώ για την μεταμεσονύχτια απάντηση..περιοδο ειχα 7/6 έως τις 12/6 Την επόμενη ειχαμε την επαφή.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Δεν αποκλυεται! Άμα σε θέλει η τύχη όλα γίνονται! Λίγη υπομονή ακόμα καμία εβδομάδα και θα ξέρεις σίγουρα!

Ναι ακριβως! Δεν ξερω βεβαια αν είναι τύχη 100% ή ατυχία μιας και απολύθηκα βιαστικά λόγω κορρωναιου ενω ισως οσο εργαζόμουν να ήμουν έγκυος και να μην το ήξερα αλλα θα δείξει οπως λες και εσύ!!  Ότι καλύτερο και σε εσένα ευχομαι που είσαι εγκυουλα απο ότι βλεπω στη φωτο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τύχη είναι!!! Πιστεύω πως το ήθελες γιατί αλλιώς δεν θα κάνατε ελεύθερα;) 

Ναι είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου μετά από μια και μοναδική επαφή αλλά όχι σε άκυρη μέρα... Αλλά άμα σε θέλει δεν υπάρχουν άκυρες μέρες! Σ' ευχαριστώ πολυ και καλά αποτελέσματα! Να μας πεις τα νέα!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Τύχη είναι!!! Πιστεύω πως το ήθελες γιατί αλλιώς δεν θα κάνατε ελεύθερα;) 

Ναι είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου μετά από μια και μοναδική επαφή αλλά όχι σε άκυρη μέρα... Αλλά άμα σε θέλει δεν υπάρχουν άκυρες μέρες! Σ' ευχαριστώ πολυ και καλά αποτελέσματα! Να μας πεις τα νέα!

Τέλεια! Όλα καλά να πανε κ ,ε την 2η εγκυμοσυνη σου! Όσο για εμάς ναι δικιο εχεις! Θα σας πω νεοτερα Όταν έρθει η ωρα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...