Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

8 εβδομαδα κ λίγο αίμα


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα..... Να σας κάνω μια ερώτηση...... Είμαι στην 8 εβδομαδα κ εδώ κ μια εβδομάδα εξαφανίστηκαν τα καφέ υγρα!!! Την Παρασκευή είχα ραντεβού με τον γιατρό κ όλα πήγαν πολύ καλά!!! Σήμερα το μεσημέρι όμως πήγα τουαλετα ζοριστηκα λίγο είναι η αλήθεια, κ στο σκούπισμα είδα ροζ-κοκκινο αίμα..... Από εκείνη την ώρα δεν έχω απόλυτος τίποτα.... Έχει τύχει σε καμμία κοπέλα ???? Ο γιατρός μου λείπει ή μετά κ θα επικοινωνήσω μαζί του αύριο το πρωί ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Xen.... είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..... Να σας κάνω μια ερώτηση...... Είμαι στην 8 εβδομαδα κ εδώ κ μια εβδομάδα εξαφανίστηκαν τα καφέ υγρα!!! Την Παρασκευή είχα ραντεβού με τον γιατρό κ όλα πήγαν πολύ καλά!!! Σήμερα το μεσημέρι όμως πήγα τουαλετα ζοριστηκα λίγο είναι η αλήθεια, κ στο σκούπισμα είδα ροζ-κοκκινο αίμα..... Από εκείνη την ώρα δεν έχω απόλυτος τίποτα.... Έχει τύχει σε καμμία κοπέλα ???? Ο γιατρός μου λείπει ή μετά κ θα επικοινωνήσω μαζί του αύριο το πρωί ....

Καλησπέρα σου και εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη.κατ αρχήν είχες καφετιά από την αρχή;;;;σου έδωσε να κάνεις προγεστερόνη ο γιατρός;;αν έχεις έλλειψη μπορεί να δεις αιματακι.εσυ πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί του και ως τότε να ξεκουραστείς.ναι αιματακι είδα και σε άσχημη φάση αλλά στον γιο μου πέντε μηνών έγκυος πήγα εξωτερικό κ ψοφισα στην κουραση βλέπω αιματακι ούρλιαζα(πρώτη εγκυμοσύνη) κ πάω υπέρηχο κ το μωρό ήταν μια χαρά.και καλύτερα να επικοινωνήσεις κ σήμερα με τον γιατρό σου μήπως κ σου δώσει αγωγή ηη οδηγίες γενικότερα.επισης η αδερφή μου σε όλες τις εγκυμοσύνες είχε στην αρχή καφέ και αιματακι κ όλα καλά πήγαν.μην αγχώνεσαι απλά ενημέρωσε τον γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!!Ναι κ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα καφέ υγρα κ τώρα κ δεν μου έδωσε καμμία αγωγή μόνο ξεκούραση όσο μπορώ, όχι ξάπλα όλη μέρα,.....Μήπως είναι κ από άνχος??? Έκανα τις ανοσολογικες εξετάσεις κ περίμενα ένα αποτέλεσμα 3 μέρες το εξέτασαν αρκετές φορές οπότε μια αγωνία την είχα.........Αύριο πρωί θα επικοινωνήσω μαζί του αλλά από εκείνη την ώρα δεν έχω απολύτως τίποτα 

Just now, Emilly είπε:

Καλησπέρα σου και εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη.κατ αρχήν είχες καφετιά από την αρχή;;;;σου έδωσε να κάνεις προγεστερόνη ο γιατρός;;αν έχεις έλλειψη μπορεί να δεις αιματακι.εσυ πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί του και ως τότε να ξεκουραστείς.ναι αιματακι είδα και σε άσχημη φάση αλλά στον γιο μου πέντε μηνών έγκυος πήγα εξωτερικό κ ψοφισα στην κουραση βλέπω αιματακι ούρλιαζα(πρώτη εγκυμοσύνη) κ πάω υπέρηχο κ το μωρό ήταν μια χαρά.και καλύτερα να επικοινωνήσεις κ σήμερα με τον γιατρό σου μήπως κ σου δώσει αγωγή ηη οδηγίες γενικότερα.επισης η αδερφή μου σε όλες τις εγκυμοσύνες είχε στην αρχή καφέ και αιματακι κ όλα καλά πήγαν.μην αγχώνεσαι απλά ενημέρωσε τον γιατρό σου.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xen.... είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!!Ναι κ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα καφέ υγρα κ τώρα κ δεν μου έδωσε καμμία αγωγή μόνο ξεκούραση όσο μπορώ, όχι ξάπλα όλη μέρα,.....Μήπως είναι κ από άνχος??? Έκανα τις ανοσολογικες εξετάσεις κ περίμενα ένα αποτέλεσμα 3 μέρες το εξέτασαν αρκετές φορές οπότε μια αγωνία την είχα.........Αύριο πρωί θα επικοινωνήσω μαζί του αλλά από εκείνη την ώρα δεν έχω απολύτως τίποτα 

 

Καλά το άγχος μόνο καλό δεν κάνει αλλά το αιματακι δεν είναι από το άγχος.αφου κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έτσι ήσουν μπορεί να είναι κάτι φυσιολογικό για σένα όπως κ με την αδερφή μου που σου είπα.αλλα τον γιατρό γιατί δεν μπορείς να τον βρεις σήμερα;;;κανονικά αυτοί πρέπει να είναι διαθέσιμοι όλες τις ώρες για((επείγοντα))ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xen.... είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..... Να σας κάνω μια ερώτηση...... Είμαι στην 8 εβδομαδα κ εδώ κ μια εβδομάδα εξαφανίστηκαν τα καφέ υγρα!!! Την Παρασκευή είχα ραντεβού με τον γιατρό κ όλα πήγαν πολύ καλά!!! Σήμερα το μεσημέρι όμως πήγα τουαλετα ζοριστηκα λίγο είναι η αλήθεια, κ στο σκούπισμα είδα ροζ-κοκκινο αίμα..... Από εκείνη την ώρα δεν έχω απόλυτος τίποτα.... Έχει τύχει σε καμμία κοπέλα ???? Ο γιατρός μου λείπει ή μετά κ θα επικοινωνήσω μαζί του αύριο το πρωί ....

Καλησπέρα κοριτσι..

Είναι απολύτως φυσιολογικό στις αρχές της κύησης να εμφανιστούν καφέ ή ροζ υγρά για κάποιες ημέρες..είναι συνήθως από την εμφύτευση κ γενικά θεωρείται το καφέ "παλιό" αίμα άρα κ ακίνδυνο..

Αν δεις κόκκινο αίμα τότε θα πρέπει άμεσα να σε δει ο γιατρός σου..

Μέχρι τότε μην αγχώνεσαι αλλά έννοειται ελα σε επικοινωνία με τον γιατρό σου γτ πρέπει πάντα να γνωρίζουν το ιστορικό σε όλη μας την κυηση..

Να έχεις μια τελειωμηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια επικοινώνησα μαζί του πριν λίγο γιατί βγήκαν κ οι αιματολογικές εξετάσεις και μου είπε απλά παρακολούθηση αφού από τις 2 δεν έχω ξαναδεί κάτι....οπότε δεν ανησυχώ κ πάω φαρμακείο να ξεσκάσω να πάρω και επιπλέον την βιταμίνη d3 και τον σίδηρο γιατί τα επίπεδα ήταν πολύ χαμηλά.......

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xen.... είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια επικοινώνησα μαζί του πριν λίγο γιατί βγήκαν κ οι αιματολογικές εξετάσεις και μου είπε απλά παρακολούθηση αφού από τις 2 δεν έχω ξαναδεί κάτι....οπότε δεν ανησυχώ κ πάω φαρμακείο να ξεσκάσω να πάρω και επιπλέον την βιταμίνη d3 και τον σίδηρο γιατί τα επίπεδα ήταν πολύ χαμηλά.......

Μπράβο κορίτσι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Αν και μίλησες με τον γιατρό σου και έχεις ήδη αντίστοιχη εμπειρία από την πρώτη σου εγκυμοσύνη, να σου πω και εγώ πως είχα μια αντίστοιχη εμπειρία! Στην αρχή της εγκυμοσύνης μου, 5η-6η εβδομάδα, είχα καφέ αιμα. Λόγω μιας προηγούμενης παλινδρομης κύησης φοβήθηκα πολύ αλλά επειδή ήταν μικρή η ποσότητα δεν ήθελα να είμαι υπερβολική!! Αφού το παρατήρησα 2-3 μέρες πήρα την γιατρό μου και μου είπε να πάω στο νοσοκομείο να το δουν γιατί ήταν Κυριακή και η ίδια την επόμενη μέρα δεν θα πήγαινε ιατρείο γιατί ήταν πολύ άρρωστη και δεν ήθελε να ρισκάρει να με αφήσει χωρίς να το δει!! Έτσι πήγα και οι γιατροί που με εξέτασαν είδαν πως το αίμα που υπήρχε ακόμα ήταν λιγοστό και καφετί. Και μου ειπαν πως αυτό συμβαίνει στο μεγαλύτερο ποσοστό των γυναικών και είναι παλιό αίμα το οποίο φεύγει. Μου είπαν σε λίγες μέρες θα σου σταματησει και έτσι και εγινε. Βέβαια μου είπαν να πάρω προγεστερόνη και στο νοσοκομείο και η γιατρός μου και όσο μπορώ ξεκουραση. Κράτησε όλο αυτό μια εβδομάδα αλλά με μικρή ποσότητα αίματος. Θέλω να σου πω πως δεν είναι κάτι, όπως σου είπε και ο γιατρός σου. Αλλά αν δεις να αυξάνεται η' να γίνεται κόκκινο καλό είναι να πας να σε δει μήπως χρειάζεσαι προγεστερόνη και ξεκούραση. 

Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό το μωράκι σου!!


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...