Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Προγεννητικός ελεγχος


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, Yoler19 είπε:

Mporo na kano progennitiko elegxo xoris na eimai egkyos?thelo na do an exo kyttaromegaloio den xero an eixe h mana m k fovame 

Ούτως ή άλλως ο προγεννητικός έλεγχος γίνεται πριν την εγκυμοσύνη αλλά δεν μπορώ να καταλάβω βρε κορίτσι μου τι σε έχει πιάσει κ διαβάζεις ένα σωρό δυσάρεστα κ πιθανά που θα μπορουσες να έχεις κ αγχώνεσαι..

Αφού έκανες τεστ παπ,έκανες κ αιματολογικές κ βγήκαν όλα καλά μην τρελαίνεσαι. Είσαι υγιέστατη!! Ηρεμίσε κ κάθε τι στην ώρα του..ούτως ή άλλως να θυμάσαι πως στην εποχή μας όλα μπορούν να αντιμετωπιστούν.

Καλό σου βράδυ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ούτως ή άλλως ο προγεννητικός έλεγχος γίνεται πριν την εγκυμοσύνη αλλά δεν μπορώ να καταλάβω βρε κορίτσι μου τι σε έχει πιάσει κ διαβάζεις ένα σωρό δυσάρεστα κ πιθανά που θα μπορουσες να έχεις κ αγχώνεσαι..

Αφού έκανες τεστ παπ,έκανες κ αιματολογικές κ βγήκαν όλα καλά μην τρελαίνεσαι. Είσαι υγιέστατη!! Ηρεμίσε κ κάθε τι στην ώρα του..ούτως ή άλλως να θυμάσαι πως στην εποχή μας όλα μπορούν να αντιμετωπιστούν.

Καλό σου βράδυ.

Den nomizo oti eimai kala..kai h aimatologiki fia ton erpi typou dyo vgike arnitiki..p simainei oti deb exo ton afrodisio typo..mono ton epixeilio..parolafta nomizo oti exo trelathei..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yoler19 είπε:

Den nomizo oti eimai kala..kai h aimatologiki fia ton erpi typou dyo vgike arnitiki..p simainei oti deb exo ton afrodisio typo..mono ton epixeilio..parolafta nomizo oti exo trelathei..

Απλά σε έχει πιάσει μια φοβία γιατί κόλλησες κάτι,έστω κ επιχείλιο,κ αγχωθηκες

Όπως έχουμε ξανά πει φρόντισε πλέον να βάζεις προφυλακτικό στις επαφές σου και γενικά να προσέχεις τη κάτω περιοχή (συχνές πλυσεις-καλυτερα όχι συνέχεια στρινγκ προτίμησε τα μπραζιλ που είναι κ σέξυ κ πιο ασφαλή γτ τα στιρνγι μαζεύουν βρωμιτσες επειδή είναι μέσα στον πρωκτό κ το κουτί κ να επιλέγεις βαμβακερά εσώρουχα) κ άσε τους γιατρούς.

Κ όπως σου είπα πριν κ κάτι να έχεις ή να εμφανιστεί αργότερα στην εποχη μας είναι αντιμετωπισιμο,μη τρελαίνεσαι κ μίλησε για τους προβληματισμούς σου στη μητέρα σου ή σε κάποιον δικό σου ενήλικο που εμπιστεύεσαι ώστε να πάρεις κ τη γνώμη του.

Καλό βράδυ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Yoler19 είπε:

Mporo na kano progennitiko elegxo xoris na eimai egkyos?thelo na do an exo kyttaromegaloio den xero an eixe h mana m k fovame 

Συμφωνω με renez αλλα μπορείς να κανεις.

 Μπορείς να πας σε οποιοδήποτε μικροβιολογικό και χωρις συνταγή και να τους ζητήσεις να σου κανουν εξέταση αίματος για κυτταρομεγαλοϊό και τους δυο τύπους αν δηλαδη εχεις αυτην την στιγμή ή αν εχεις αντισώματα δηλαδη κόλλησες καποια στιγμή στη ζωή σου. Κανα 20 ευρώ φαντάζομαι θα σου ζητήσουν.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Συμφωνω με renez αλλα μπορείς να κανεις.

 Μπορείς να πας σε οποιοδήποτε μικροβιολογικό και χωρις συνταγή και να τους ζητήσεις να σου κανουν εξέταση αίματος για κυτταρομεγαλοϊό και τους δυο τύπους αν δηλαδη εχεις αυτην την στιγμή ή αν εχεις αντισώματα δηλαδη κόλλησες καποια στιγμή στη ζωή σου. Κανα 20 ευρώ φαντάζομαι θα σου ζητήσουν.

Ρώτησα τη μητέρα Μ για τον κυτταρομεγαλοιο κ το τοξόπλασμα όχι μου είπε οπότε δεν έχει νοημα να πάω να το κανω!θα ξαναεπαναλαβω όμως τις εξετάσεις για όλα τα αφροδισια 

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2020 at 3:38 ΠΜ, Yoler19 είπε:

Mporo na kano progennitiko elegxo xoris na eimai egkyos?thelo na do an exo kyttaromegaloio den xero an eixe h mana m k fovame 

Λίγο αργοπορημενα καλησπέρα.ξεκινας για την πρώτη σου εγκυμοσύνη;;έχεις πολύ άγχος.οπως είπαν τα κορίτσια όλα αντιμετωπιζονται.ακομα και μέσα στην εγκυμοσύνηκάτι να βγει πάλι αντιμετωπίζεται.εγω προγεννητικό έκανα επί εγκυμοσύνης.δηλαδη αν κάνεις σήμερα προγεννητικό  κ μείνεις έγκυος σε τρεις τέσσερις μήνες πάλι θα χρειαστει.ανθρωποι είμαστε μπορεί να βγει κάτι στην πορεία.εγω πάντα ενω είχα αντισώματα κυταρομεγαλοιου πάλι με έβαζε κ έκανα.ειχα τέσσερις εγκυμοσύνες κ οι τρεις ήταν σε δύο χρονια.κ έτυχε δηλαδή μέσα σε τρεις μήνες να ξανακάνω προγεννητικό.ρωτησε τον γιατρό σου κ αν αγχώνεσαι κάνε έναν έλεγχο για να σου φυγει.απλα μάλλον θα ξανακάνεις επί εγκυμοσύνης.για τα αφροδίσια πάλι γιατί αγχώνεσαι;;αν έκανες εξέταση δεν χρειάζεται να την επαναλάβεις.ενταξει ΧΑ ΧΑ ΧΑ κ εγώ λέω του άντρα μου κάθε φορά που ελέγχομαι,τον νου σου φίλε μην με κόλλησες τίποτα,γιατί εγώ είμαι αποστειρωμενη αλλά όλα βγαίνουν γυαλί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Λίγο αργοπορημενα καλησπέρα.ξεκινας για την πρώτη σου εγκυμοσύνη;;έχεις πολύ άγχος.οπως είπαν τα κορίτσια όλα αντιμετωπιζονται.ακομα και μέσα στην εγκυμοσύνηκάτι να βγει πάλι αντιμετωπίζεται.εγω προγεννητικό έκανα επί εγκυμοσύνης.δηλαδη αν κάνεις σήμερα προγεννητικό  κ μείνεις έγκυος σε τρεις τέσσερις μήνες πάλι θα χρειαστει.ανθρωποι είμαστε μπορεί να βγει κάτι στην πορεία.εγω πάντα ενω είχα αντισώματα κυταρομεγαλοιου πάλι με έβαζε κ έκανα.ειχα τέσσερις εγκυμοσύνες κ οι τρεις ήταν σε δύο χρονια.κ έτυχε δηλαδή μέσα σε τρεις μήνες να ξανακάνω προγεννητικό.ρωτησε τον γιατρό σου κ αν αγχώνεσαι κάνε έναν έλεγχο για να σου φυγει.απλα μάλλον θα ξανακάνεις επί εγκυμοσύνης.για τα αφροδίσια πάλι γιατί αγχώνεσαι;;αν έκανες εξέταση δεν χρειάζεται να την επαναλάβεις.ενταξει ΧΑ ΧΑ ΧΑ κ εγώ λέω του άντρα μου κάθε φορά που ελέγχομαι,τον νου σου φίλε μην με κόλλησες τίποτα,γιατί εγώ είμαι αποστειρωμενη αλλά όλα βγαίνουν γυαλί.

Όχι δεν είμαι έγκυος..απλά έβγαλα πριν δύο μήνες έρπη στα γεννητικά μου όργανα τύπου ένα..για αυτό θορυβήθηκα αρκετά γιατί είμαι μόλις 20 χρόνων και φοβηθηκα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Yoler19 είπε:

Όχι δεν είμαι έγκυος..απλά έβγαλα πριν δύο μήνες έρπη στα γεννητικά μου όργανα τύπου ένα..για αυτό θορυβήθηκα αρκετά γιατί είμαι μόλις 20 χρόνων και φοβηθηκα

Πρέπει να σε ενημερώσει σωστά ο γυναικολόγος σου και να σου λύσει τις απορίες σου.και σε θέμα εξετάσεων και σε θεματα που έχουν να κάνουν με εγκυμοσύνη στο μέλλον.απο τα λίγα που ξέρω όταν υπάρχει έρπης ηηη άλλο αφροδίσιο γίνεται καισαρική.αλλα καλύτερα να σε ενημερώσει ο γιατρός σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Emilly είπε:

Πρέπει να σε ενημερώσει σωστά ο γυναικολόγος σου και να σου λύσει τις απορίες σου.και σε θέμα εξετάσεων και σε θεματα που έχουν να κάνουν με εγκυμοσύνη στο μέλλον.απο τα λίγα που ξέρω όταν υπάρχει έρπης ηηη άλλο αφροδίσιο γίνεται καισαρική.αλλα καλύτερα να σε ενημερώσει ο γιατρός σου.

Εμ επειδή είναι ο επιχείλιος ευτυχώς δηλαδή μου έκαναν στοματικό έρωτα με έρπη έτσι κόλλησα είναι αλλο θέμα αυτό σε σχέση με τον αφροδίσιο έρπη που ευθύνεται άλλος τύπος..με την έννοια ότι η δεν θα μου ξαναεμφανιστεί ποτέ η άντε άλλες δύο τρεις υποτροπές κ τέρμα οπότε εντάξει..όλες οι άλλες εξετάσεις Μ βγήκαν πεντακάθαρες οπότε ναι επίσης εντάξει έγκυος δεν σχεδιάζω σίγουρα να μείνω μέσα στα επόμενα πέντε χρόνια οπότε ναι επίσης επειδή είμαι μικρή 19 είμαι δλδ σίγουρα θα χουν βγάλει κ άλλα πιο αποτελεσματικά φάρμακα μέσα στην επόμενη πενταετία μπορεί να βρουν κ ολική θεραπεία..αλλά οκ δεν με νοιάζει η εγκυμοσύνη είμαι πολύ μικρή ακόμα..Μ μου είπε τη γιατρός ότι συνήθως αν η έγκυος πάθει πρωτολοιμωξη κ στο τελευταίο τρίμηνο γίνεται καισαρική γτ είναι επικίνδυνο καταταλλα γέννας φυσιολογικά αλλά οκευ ναι..ενοχλητικός είναι ο έρπης δεν κάνει κάτι αλλο

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...