Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Είμαι ή όχι


Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια.σας παρακολουθώ καιρό και ήρθε η στιγμή να ρωτήσω ή να θέσω τον προβληματισμό μου...είναι να αδιαθετισω σε 3 μέρες εδώ όμως και μια εβδομάδα έχω τάση για εμετό τρώω συγκεκριμένα πράγματα,αρκετό πονοκέφαλο , ευαισθησία στο στήθος και την μέση... αναρωτιέμαι αν είμαι τελικά αλλά κάποιες κράμπες στην κοιλιά όπως στην αναμονή της περιόδου με προβληματίζουν..τα early test εγκυμοσύνης τα εμπιστεύεστε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ritapog είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια.σας παρακολουθώ καιρό και ήρθε η στιγμή να ρωτήσω ή να θέσω τον προβληματισμό μου...είναι να αδιαθετισω σε 3 μέρες εδώ όμως και μια εβδομάδα έχω τάση για εμετό τρώω συγκεκριμένα πράγματα,αρκετό πονοκέφαλο , ευαισθησία στο στήθος και την μέση... αναρωτιέμαι αν είμαι τελικά αλλά κάποιες κράμπες στην κοιλιά όπως στην αναμονή της περιόδου με προβληματίζουν..τα early test εγκυμοσύνης τα εμπιστεύεστε?

Καλώς την!!!σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι όντως έγκυος!!!!οσον αφορά τα early test έχουν μεγάλο ποσοστό επιτυχίας όμως έχω ακούσει και πολλές περιπτώσεις που κάνουν λάθος...σίγουρα την καλύτερη εικόνα θα την έχεις μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης σου..Η με μια χοριακη....όμως δεν έχεις να χάσεις κάτι αν θέλεις να το κάνεις...γιατι καταλαβαίνω πως αυτές οι τρεις μέρες θα είναι βασανιστικές...

Προσπαθείς καιρό??είχες και άλλες φορές τέτοια συμπτώματα???

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Καλώς την!!!σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι όντως έγκυος!!!!οσον αφορά τα early test έχουν μεγάλο ποσοστό επιτυχίας όμως έχω ακούσει και πολλές περιπτώσεις που κάνουν λάθος...σίγουρα την καλύτερη εικόνα θα την έχεις μετά την πρώτη μέρα καθυστέρησης σου..Η με μια χοριακη....όμως δεν έχεις να χάσεις κάτι αν θέλεις να το κάνεις...γιατι καταλαβαίνω πως αυτές οι τρεις μέρες θα είναι βασανιστικές...

Προσπαθείς καιρό??είχες και άλλες φορές τέτοια συμπτώματα???

 

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση σου .. σχεδόν ένα χρόνο προσπαθούμε...η αναγουλα και ο πονοκέφαλος πρώτη φορά ... κάνω απίστευτη υπομονή γιατί ο άντρας μου επηρεάζεται και αγχώνεται και αππγοητευομαστε στο τέλος

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση σου .. σχεδόν ένα χρόνο προσπαθούμε...η αναγουλα και ο πονοκέφαλος πρώτη φορά ... κάνω απίστευτη υπομονή γιατί ο άντρας μου επηρεάζεται και αγχώνεται και αππγοητευομαστε στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

 

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση σου .. σχεδόν ένα χρόνο προσπαθούμε...η αναγουλα και ο πονοκέφαλος πρώτη φορά ... κάνω απίστευτη υπομονή γιατί ο άντρας μου επηρεάζεται και αγχώνεται και αππγοητευομαστε στο τέλος

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση σου .. σχεδόν ένα χρόνο προσπαθούμε...η αναγουλα και ο πονοκέφαλος πρώτη φορά ... κάνω απίστευτη υπομονή γιατί ο άντρας μου επηρεάζεται και αγχώνεται και αππγοητευομαστε στο τέλος

Κορίτσι μου καλησπέρα!

Εγώ είμαι από τις περιπτώσεις που δεν έκανε ακριβώς λάθος το early test αλλά πραγματικά το έκανα 2-3 ημέρες πριν τη περίοδο κ ήταν τοοοοοσο αχνό ροζ θετικό που αν δε πάλευα να το δω κάτω από το φως θα το περνούσα ως αρνητικό..

Βέβαια δε χάνεις τπτ να κάνεις!! Μπορείς να πάρεις τα first step early test που είναι 2 μαζί στα 12-15€ αν δε κάνω λάθος οπότε ότι κ αν βγει το επαναλαμβάνεις σε 2 μέρες;)..

Δυστυχώς δε μπορώ να σου πω κάτι για τα συμπτώματα γτ είναι υποκειμενικα σε κάθε γυναίκα κ ίδια με της περιόδου συνήθως οπότε..πάρε ένα τεστ κ εύχομαι οοοτι καλύτερο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα!

Εγώ είμαι από τις περιπτώσεις που δεν έκανε ακριβώς λάθος το early test αλλά πραγματικά το έκανα 2-3 ημέρες πριν τη περίοδο κ ήταν τοοοοοσο αχνό ροζ θετικό που αν δε πάλευα να το δω κάτω από το φως θα το περνούσα ως αρνητικό..

Βέβαια δε χάνεις τπτ να κάνεις!! Μπορείς να πάρεις τα first step early test που είναι 2 μαζί στα 12-15€ αν δε κάνω λάθος οπότε ότι κ αν βγει το επαναλαμβάνεις σε 2 μέρες;)..

Δυστυχώς δε μπορώ να σου πω κάτι για τα συμπτώματα γτ είναι υποκειμενικα σε κάθε γυναίκα κ ίδια με της περιόδου συνήθως οπότε..πάρε ένα τεστ κ εύχομαι οοοτι καλύτερο!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σου.ισως να περιμένω μόνο οι κράμπες στην κοιλιά με ανησύχησαν και με προβλημάτισαν αν δεν τις είχα θα ήμουν σίγουρη πως έχουμε θετικό αποτέλεσμα.λιγο υπομονή μάλλον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ritapog είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σου.ισως να περιμένω μόνο οι κράμπες στην κοιλιά με ανησύχησαν και με προβλημάτισαν αν δεν τις είχα θα ήμουν σίγουρη πως έχουμε θετικό αποτέλεσμα.λιγο υπομονή μάλλον

Σου εύχομαι να είσαι....τα συμπτώματα δεν έχουν να κάνουν,  είναι σχεδόν ίδια...Καλύτερα να περιμένεις 3 μέρες ακόμα και να κάνεις ένα τεστ...Εγώ ήμουν έγκυος και το είχα κάνει 4 μέρες πριν και βγήκε αρνητικό,  έκανα και μια μέρα πριν, βγήκε πάλι αρνητικό και με τρεις μέρες καθυστέρηση μου βγήκε καραμπινάτο θετικό και με απογευματινά ούρα..

Αααα εγώ είχα μια αηδία προς  το φαγητό και αναγούλα εκείνον τον μήνα και ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι θα είμαι έγκυος...Όλα τα άλλα συμπτώματα όμως ήταν ίδια...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ritapog είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια.σας παρακολουθώ καιρό και ήρθε η στιγμή να ρωτήσω ή να θέσω τον προβληματισμό μου...είναι να αδιαθετισω σε 3 μέρες εδώ όμως και μια εβδομάδα έχω τάση για εμετό τρώω συγκεκριμένα πράγματα,αρκετό πονοκέφαλο , ευαισθησία στο στήθος και την μέση... αναρωτιέμαι αν είμαι τελικά αλλά κάποιες κράμπες στην κοιλιά όπως στην αναμονή της περιόδου με προβληματίζουν..τα early test εγκυμοσύνης τα εμπιστεύεστε?

Clearblue early.... Πάρα πολύ αξιόπιστο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σου.ισως να περιμένω μόνο οι κράμπες στην κοιλιά με ανησύχησαν και με προβλημάτισαν αν δεν τις είχα θα ήμουν σίγουρη πως έχουμε θετικό αποτέλεσμα.λιγο υπομονή μάλλον

Μα δεν είναι αρνητικές οι κράμπες στην εγκυμοσύνη..έχουμε οι περισσότερες έγκυες..εγώ είχα μέχρι κ τον 5ο..

Απλα αυτό είναι το θέμα ότι είναι παρόμοια τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ritapog είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σου.ισως να περιμένω μόνο οι κράμπες στην κοιλιά με ανησύχησαν και με προβλημάτισαν αν δεν τις είχα θα ήμουν σίγουρη πως έχουμε θετικό αποτέλεσμα.λιγο υπομονή μάλλον

είναι καλά τα συμπτώματα σου.εγω κ στα 3 μου παιδιά είχα πονακια χαμηλά σαν τις ωορρηξίας...μαζί με υγρά διάφανα. μόνο στην κόρη μου είχα και αναγούλα 1 βδομάδα πριν κάνω το τεστ...Και εγώ μαζί με σένα μέχρι την Κυριακή περιμένω ισως...γιατί θηλάζω ακόμα κ δεν ξέρω...κάναμε μια απόπειρα για 4ο....αλλά δεν νομίζω να έρθει να την πρώτη...

Όσο για το τεστ εγώ την ίδια μέρα που πιθανόν περίμενα τότε έκανα κ τεστ.εκτος από 1ο παιδί που είχα πάνω από 7 μέρες καθυστέρηση 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα!

Εγώ είμαι από τις περιπτώσεις που δεν έκανε ακριβώς λάθος το early test αλλά πραγματικά το έκανα 2-3 ημέρες πριν τη περίοδο κ ήταν τοοοοοσο αχνό ροζ θετικό που αν δε πάλευα να το δω κάτω από το φως θα το περνούσα ως αρνητικό..

Βέβαια δε χάνεις τπτ να κάνεις!! Μπορείς να πάρεις τα first step early test που είναι 2 μαζί στα 12-15€ αν δε κάνω λάθος οπότε ότι κ αν βγει το επαναλαμβάνεις σε 2 μέρες;)..

Δυστυχώς δε μπορώ να σου πω κάτι για τα συμπτώματα γτ είναι υποκειμενικα σε κάθε γυναίκα κ ίδια με της περιόδου συνήθως οπότε..πάρε ένα τεστ κ εύχομαι οοοτι καλύτερο!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ, εύχομαι τα καλύτερα.. καλά και στις δύο μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...