Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ύπνος και τσισα


Recommended Posts

έχει τύχει σε κάποια μανούλα το μωράκι της να μην κάνει τσισα όλο το βραδυ και γενικά τις ωρες που κοιμάται μέσα στην μερα; να ανησυχώ; το ανέφερα στην παιδίατρο έτσι στα γρήγορα αλλά δεν μου είπε κάτι. 

π.χ θα μου κανει 9η ωρα το βραδυ, θα κοιμηθεί και μετά θα κάνει ό,τι ώρα ξυπνήσει +1ωρα μετα

σήμερα γίνεται 4μηνων αγορακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , mpempaki1 είπε:

έχει τύχει σε κάποια μανούλα το μωράκι της να μην κάνει τσισα όλο το βραδυ και γενικά τις ωρες που κοιμάται μέσα στην μερα; να ανησυχώ; το ανέφερα στην παιδίατρο έτσι στα γρήγορα αλλά δεν μου είπε κάτι. 

π.χ θα μου κανει 9η ωρα το βραδυ, θα κοιμηθεί και μετά θα κάνει ό,τι ώρα ξυπνήσει +1ωρα μετα

σήμερα γίνεται 4μηνων αγορακι

Ο γιος μου από 5 μηνών δεν ξυπνούσε βραδιά.απο δύο χρόνων που έκοψε την πάνα και μετά δεν ξανακατουρησε βράδυ.δεν νομίζω ότι ωρίμασαν τώρα τα νεφρακια του κ κρατάει τσισα κατά τον ύπνο μπορεί να έτυχε.αλλα αυτό που θα δεις είναι γενικά την ποσότητα κ τις φορές που ουρει.επειδη έχω πάει σε παιδοουρολογο για ουρολοίμωξη στα τέσσερα του μου είχε πει πόσες φορές πρέπει να ουρεί την ημερα.ανα ηλικία βέβαια.ρωτα ξανά τον γιατρό σου.και ξεκινά να μετράς.και να βλέπεις και την ποσότητα στο παμπερς.το μόνο που δεν μπορώ να θυμηθώ είναι αν έτυχε κ στο παιδί μου κάποτε κ δεν του έδωσα σημασία.δηλαδη να ρωτήσω πόσες μέρες συμβαίνει αυτό;;;κ αφού είναι άδειο το παμπερς, με το που ξυπνήσει αμέσως ουρεί;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ο γιος μου από 5 μηνών δεν ξυπνούσε βραδιά.απο δύο χρόνων που έκοψε την πάνα και μετά δεν ξανακατουρησε βράδυ.δεν νομίζω ότι ωρίμασαν τώρα τα νεφρακια του κ κρατάει τσισα κατά τον ύπνο μπορεί να έτυχε.αλλα αυτό που θα δεις είναι γενικά την ποσότητα κ τις φορές που ουρει.επειδη έχω πάει σε παιδοουρολογο για ουρολοίμωξη στα τέσσερα του μου είχε πει πόσες φορές πρέπει να ουρεί την ημερα.ανα ηλικία βέβαια.ρωτα ξανά τον γιατρό σου.και ξεκινά να μετράς.και να βλέπεις και την ποσότητα στο παμπερς.το μόνο που δεν μπορώ να θυμηθώ είναι αν έτυχε κ στο παιδί μου κάποτε κ δεν του έδωσα σημασία.δηλαδη να ρωτήσω πόσες μέρες συμβαίνει αυτό;;;κ αφού είναι άδειο το παμπερς, με το που ξυπνήσει αμέσως ουρεί;;;

Έχει μισο μήνα νομίζω

 Δεν θυμάμαι αν είναι παραπάνω.  έχω 6 πάνες την μερα περίπου.  Όχι αμέσως μετά από μισή μια ώρα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Έχει μισο μήνα νομίζω

 Δεν θυμάμαι αν είναι παραπάνω.  έχω 6 πάνες την μερα περίπου.  Όχι αμέσως μετά από μισή μια ώρα 

Πίεσε τον γιατρό να το δει η άλλαξε γιατρό.τωρα είδα τα πινακακια όντως τέσσερα χρονών ο γιος μου έπρεπε να ουρεί εννιά φορές την μέρα κ όντως τόσο περίπου ουρουσε.στα παιδιά μηνών λέει μέχρι είκοσι.το παμπερς το αλλάζεις έξι φορές την ημέρα αλλά μπορεί σε κάθε αλλαγή να ουρεί δύο φορές το μωρό.μην αγχώνεσαι αλλά ψαξτο οπωσδήποτε.εγω κ υπέρηχο έκανα τα νεφρακια του γιατί αν υπάρχουν ουρολοιμώξεις κ στα αγόρια κάνουν υποτροπές δημιουργούνται ουλές στα νεφρά σε αυτές τις ηλικίες.,εμένα έπαιρνε ένα χρόνο αντιβίωση συνέχεια με επαναλαμβανόμενες ουρολοιμώξεις που είχαμε αναπτύξει μέσα σε νοσοκομείο.παντως για να μην αγχώνεσαι και με είκοσι ουρολοιμώξεις που έκανε ο δικός μου ουλές δεν έπαθε.απλα δες το.πες μου τι θα σου πει ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Εμένα από ενός χρόνων περίπου το βράδι δεν κάνει τσισα αλλά με το που ξυπνάει η πάνα μετά από λίγο είναι ασηκωτη..το καλοκαίρι πάντως λόγω ζέστης θέλουν έξτρα ενυδάτωση και υγρά..αν το θηλάζεις ,θήλαζε πιο συχνά ,κάνε συνέχεια ντουζακια ,και δροσερό το σπίτι με αιρ κοντισιον αρκεί να μην το χτυπά πάνω του

Link to comment
Share on other sites

Υγρά δίνω φουλ  δεν θηλάζω ιδρώνει φουλ όταν κοιμαται και τον παιδίατρο που ρώτησα μου είπε πως δεν είναι παθολογικο αυτό  απλά μου κανει εντύπωση πως τόσο μικρό σταμάτησε να ουρει τις ώρες που κοιμαται!!

Link to comment
Share on other sites

@Ρουμπι αύριο έχω παιδίατρο και θα τη ρωτήσω και γω για το ίδιο θέμα..το έχω αμελήσει τόσο καιρό κι εκτός αυτού η μικρή σπαραζει στο κλάμα και φεύγω στον άρον από κει..θα επανέλθω αύριο να σου πω τι μου είπε 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Ρουμπι λοιπόν πριν λίγο ήρθαμε από παιδίατρο και ρώτησα πώς και τόσο μικρή κρατάει τα τσισα της στον ύπνο και μου είπε είναι ότι είναι φυσιολογικό κάποια παιδιά είναι πιο προχωρημένα σε αυτό αλλά επειδή είναι πολύ μικρή να μην της βγάλω εννοείται την πάνα από τώρα ,θα την αγχωσω..επίσης της είπα ότι ιδρώνει και πολύ και μου είπε πάλι φυσιολογικό ,να της δίνω πολύ νερό.αυτα:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα ο άντρας μου την έκοψε την πανα ενός έτους όσο και απίστευτο και αν ακούγεται ο μικρός μας από εδώ κσι 3 μήνες δεν ουρει τις ώρες που κοιμαται γενικά και αναρωτιέμαι πως γίνεται τόσο μικρό να κρατάει τα τσισα του???γάλα πίνουμε φουλ ο γιατρός μου ανέφερε πως δεν είναι παθολογικο  και σε παιδοουρολογο τον πήγα ακριβώς τα ίδια  ήμουν να σκάσω  γιατί δεν μιλάμε για ένα πιο μεγάλο παιδάκι!!χαίρομαι που είναι όλα καλααα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...