Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!

Κάθε φορά ελεύθερης επαφής είναι κ μια πιθανότητα για εγκυμοσυνη φυσικά ασχέτως των γονιμων ημερών...

Εγώ έμεινα την 9η με 11η ημέρα του κύκλου έγκυος..όχι γύρω στη 14η που ήταν οι γόνιμες μου βάση 28αρη κύκλου..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ είναι να μου έρθει περίοδος αύριο αλλά μία εβδομάδα μέρα παρά μέρα κάναμε ελεύθερα και τελείωνε μέσα υπάρχει μεγάλη πιθανότητα γιατί εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο ωορρηξίας επειδή έχω το στίγμα των πολυκυστικών ωοθηκών

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μεγάλη ή όχι δε μπορώ να σου πω κορίτσι μου με βεβαιότητα!

Αλλά σίγουρα υπάρχει πιθανότητα!! Κ σε γυναίκες με σταθερό κύκλο δεν είναι πάντα σίγουρη η ημέρα ωορρηξίας..ακόμη κ στην ίδια γυναίκα αλλάζει από μήνα σε μήνα..άλλες μπορεί να είναι 10η ημέρα,άλλες 14η κ άλλες 20η που εκεί λογικά είχες κ εσύ επαφή..

Άρα το θέλετε να είσαι εγκυουλα σωστά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Θεοδώρα93 είπε:

Ναι το θέλουμε πάρα πολύ και το ευχόμαστε

Οπότε εύχομαι ο,τι καλύτερο Θεοδώρα μου απλά αν δεν τα καταφέρατε αυτόν τον μήνα τον επόμενο προτινω να κάνετε μέρα παρά μέρα από όταν τελειώσει η περίοδος σου μέχρι 20η ημέρα του κύκλου..συνήθως τότε είναι οι πιο πιθανές!!

Όπως κ να έχει μακάρι σε λίγες ημέρας να μας πεις τα χαρούμενα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα!!

Κάθε φορά ελεύθερης επαφής είναι κ μια πιθανότητα για εγκυμοσυνη φυσικά ασχέτως των γονιμων ημερών...

Εγώ έμεινα την 9η με 11η ημέρα του κύκλου έγκυος..όχι γύρω στη 14η που ήταν οι γόνιμες μου βάση 28αρη κύκλου..

Καλημέρα. Renez οι μέρες που έμεινες έγκυος είναι γόνιμες και είναι απόλυτα λογικό που έμεινες εκείνες τις μέρες. 

@Θεοδώρα93 Για να υπολογίσεις εάν αυτές οι μέρες ήταν γόνιμες κάνεις το εξής: μετράς τον τελευταίο κύκλο σου (πχ 28 μέρες), τον διαιρείς δια του 2 δηλαδή 14 και τώρα υπολογίζεις 5 μέρες πριν, την ίδια μέρα και 1 μερα μετά. Αυτές είναι οι γόνιμες μέρες σου δηλαδή από την 9η έως και την 15η μέρα του κύκλου (οι μέρες που έμεινε έγκυος και η Renez). Εσένα βέβαια δεν σου έχει έρθει περίοδος και ούτε φυσικά θέλεις να σου έρθει οπότε το υπολογίζεις στο περίπου βάζοντας τον μέσο όρο των ημερών που είναι συνήθως ο κύκλος σου. 

Link to comment
Share on other sites

Ο κύκλος μου εμένα κυμαίνεται από 28 έως 30 μέρες απλά ποτέ δεν μπορώ να υπολογίσω την ωορηξία γιατί πονάω μία εβδομάδα πριν την περίοδο συνήθως η ανάλογα το μήνα, πονάω 2 εβδομάδες πριν την περίοδο οπότε δεν μπορώ να ξέρω πότε κάνω ωορρηξία

Link to comment
Share on other sites

 

Α

Just now, Mara@ είπε:

Καλημέρα. Renez οι μέρες που έμεινες έγκυος είναι γόνιμες και είναι απόλυτα λογικό που έμεινες εκείνες τις μέρες. 

@Θεοδώρα93 Για να υπολογίσεις εάν αυτές οι μέρες ήταν γόνιμες κάνεις το εξής: μετράς τον τελευταίο κύκλο σου (πχ 28 μέρες), τον διαιρείς δια του 2 δηλαδή 14 και τώρα υπολογίζεις 5 μέρες πριν, την ίδια μέρα και 1 μερα μετά. Αυτές είναι οι γόνιμες μέρες σου δηλαδή από την 9η έως και την 15η μέρα του κύκλου (οι μέρες που έμεινε έγκυος και η Renez). Εσένα βέβαια δεν σου έχει έρθει περίοδος και ούτε φυσικά θέλεις να σου έρθει οπότε το υπολογίζεις στο περίπου βάζοντας τον μέσο όρο των ημερών που είναι συνήθως ο κύκλος σου. 

Μάρα μου δεν είναι απαραίτητο ότι θα είναι τότε ακριβώς οι γόνιμες..αυτό είναι ένας μέσος όρος που πιθανόν να τις εντοπίσουμε..

Για αυτό άλλωστε υπάρχουν κ τα τεστ ωορρηξίας ή πηγαίνουν στον γυναικολόγο ώστε να παρακολουθήσουν την ωορρηξία όσες έχουν θέμα με άστατο κύκλο κ δεν έχουν πιάσει εύκολα παιδάκι..

Σίγουρα όπως της ανέφερα οι πιο πιθανές είναι 10η με 20η ημέρα(όπως είπες πιάνει κ όταν έμεινα εγώ έγκυος) αλλά δεν είναι απόλυτο αυτό..μπορεί κ μετά την 20η να κάνει ωορρηξία..

Ας ελπίσουμε να είναι το κορίτσι κ ας έμεινε οπότε έμεινε..!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...