Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Ζαλάδες


xristina86

Recommended Posts

Κορίτσια καλημερα. Είμαι 9,5 εβδομάδων και υποφέρω από ζαλάδες. Κάποιες φορές,όπως σήμερα,ξυπνάω και το σπίτι γυρίζει,δεν μπορώ να σηκωθώ ούτε από το κρεβάτι. Υπάρχει κάτι που να βοηθάει,ώς πότε κρατάνε αυτά τα συμπτώματα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xristina86 είπε:

Κορίτσια καλημερα. Είμαι 9,5 εβδομάδων και υποφέρω από ζαλάδες. Κάποιες φορές,όπως σήμερα,ξυπνάω και το σπίτι γυρίζει,δεν μπορώ να σηκωθώ ούτε από το κρεβάτι. Υπάρχει κάτι που να βοηθάει,ώς πότε κρατάνε αυτά τα συμπτώματα;

Καλημέρα κορίτσι μου, αν θέλεις γράψε στην ομάδα μανούλες Απριλίου 2021 λογικά θα υπάρχουν εκεί κοπέλες που μπορούν να σε βοηθήσουν!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xristina86 είπε:

Κορίτσια καλημερα. Είμαι 9,5 εβδομάδων και υποφέρω από ζαλάδες. Κάποιες φορές,όπως σήμερα,ξυπνάω και το σπίτι γυρίζει,δεν μπορώ να σηκωθώ ούτε από το κρεβάτι. Υπάρχει κάτι που να βοηθάει,ώς πότε κρατάνε αυτά τα συμπτώματα;

Κορίτσι μου με το καλο το μωράκι σου ! Εμένα μου είχε συστήσει μια κοπέλα εδώ ένα φυτικό χάπι το navatac ρώτησα τον γιατρό μου μου είπε ότι μπορώ να το πάρω και με έσωσε .είχα εμετούς αναγουλες ναυτιες και βελτιώθηκε πολύ η κατάσταση με το χαπι. έπαιρνα ένα τη μέρα . Ρωτα πρώτα τον γιατρο σου . Εμενα τα συμπτωματα εξαφανίστηκαν τελειως 3 - 3.5 μηνών με δίδυμα ..υπομονή λιγο ακομα

 

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xristina86 είπε:

Κορίτσια καλημερα. Είμαι 9,5 εβδομάδων και υποφέρω από ζαλάδες. Κάποιες φορές,όπως σήμερα,ξυπνάω και το σπίτι γυρίζει,δεν μπορώ να σηκωθώ ούτε από το κρεβάτι. Υπάρχει κάτι που να βοηθάει,ώς πότε κρατάνε αυτά τα συμπτώματα;

Καλού κακού ελεγξε πίεση κ ζάχαρο μην είναι από εκεί οι ζαλαδες

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , vikib είπε:

Καλού κακού ελεγξε πίεση κ ζάχαρο μην είναι από εκεί οι ζαλαδες

 

Η αλήθεια είναι ότι έχω υπόταση μου πέφτει η πίεση. Το είχα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου άλλα όχι με τόσες ζαλάδες. Τώρα για σάκχαρο δεν ξέρω,λογικά θα μου δώσει να κάνω εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xristina86 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχω υπόταση μου πέφτει η πίεση. Το είχα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου άλλα όχι με τόσες ζαλάδες. Τώρα για σάκχαρο δεν ξέρω,λογικά θα μου δώσει να κάνω εξετάσεις.

Να μιλήσεις με τον γιατρο να του το πεις

Στην δεύτερη εγκυμοσυνη κ εγω  ζαλιζόμουν, κ ναυτία είχα, κ αδιαθεσία πολλές φορές. Κ ένιωθα να πέφτει η πίεση. Το είχα νιώσει δύο φορές έξω που περπατούσα κ ειχε ζεστη σχετικά, είχα πάντα μαζί βεντάλια, νερό κ κτ αλμυρο. Είχα πάντα κ καραμέλες προσωπικά, γτ στην πρώτη εγκυμοσυνη είχα θέμα κ με το ζαχαρο

Ένιωθα να βλέπω μαυρακια κ ασπριζα. Κ δυο φορες στο σπιτι έτσι ήμουν πολύ κομμένη, κ σαν να με πήρε ο υπνος στιγμιαία στον καναπε. Τις θυμαμαι γτ ήμουν μόνη με το πρώτο μου που δ ηταν καν 2χρ

Οποτε κανένα αλμυρο σνακ κ νερό θα σε βοηθάει. Αλλα μικρές γουλιες. Γενικα είχα θέμα κ με το στομάχι οποτε ετρωγα συνέχεια υδατάνθρακες, κράκερ, κριτσινια, ακομη κ τα πατατακια με βοηθουσαν. Κ υγρά όπως αφέψημα δυόσμο, τζιντζερ, σόδα η με μαστίχα χιου

Φυσικα κάθε περίπτωση διαφορετικη, οποτε αρμόδιος είναι ο γιατρος που σε παρακολουθει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...