Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αποξεση χωρίς αίμα


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Έκανα αποξεση λόγω παλλινδρομης κύησης. Έχουν περάσει 5 μέρες και δεν έχει καθαρίσει η μήτρα μου ενώ είδαμε σε υπέρηχο και αξονική ότι έχει μέσα αίμα. Έχω πόνους περιόδου αλλά τπτ. Έχει κάποια ανάλογη εμπειρία γτ έχω ανησυχήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Λυπάμαι πολύ που πέρασες κάτι τέτοιο. Έχω περάσει κι εγώ 2 παλλίνδρομες και 2 αποξέσεις μέσα σε διάστημα 7 μηνών (η μία μετά την άλλη μου έτυχε). Σε καμία από τις αποξέσεις δεν είχα αίμα μετά. Μόνο μετά από περίπου 10-15 μέρες άρχισαν να βγαίνουν καφετιά και δεν κράτησε για πολλές μέρες, περίπου 2-3. Και τις 2 φορές αδιαθέτησα κανονικά, την 1η στις 30 μέρες και τη 2η γύρω στις 35 μέρες μετά την απόξεση. Επειδή δεν ζω Ελλλάδα θα σου πω ότι εδώ έκανα έλεγχο με υπέρηχο 1 εβδομάδα μετά την απόξεση.  Δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου. 5 μέρες δεν είναι πολλές. Θα πας ξανά για υπέρηχο; 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα! Λυπάμαι πολύ που πέρασες κάτι τέτοιο. Έχω περάσει κι εγώ 2 παλλίνδρομες και 2 αποξέσεις μέσα σε διάστημα 7 μηνών (η μία μετά την άλλη μου έτυχε). Σε καμία από τις αποξέσεις δεν είχα αίμα μετά. Μόνο μετά από περίπου 10-15 μέρες άρχισαν να βγαίνουν καφετιά και δεν κράτησε για πολλές μέρες, περίπου 2-3. Και τις 2 φορές αδιαθέτησα κανονικά, την 1η στις 30 μέρες και τη 2η γύρω στις 35 μέρες μετά την απόξεση. Επειδή δεν ζω Ελλλάδα θα σου πω ότι εδώ έκανα έλεγχο με υπέρηχο 1 εβδομάδα μετά την απόξεση.  Δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου. 5 μέρες δεν είναι πολλές. Θα πας ξανά για υπέρηχο; 

Ναι κορίτσι μου θα πάω τη Δευτέρα. Απλά ξέρω ότι έχω αίμα μέσα στη μήτρα γιατί το χει δείξει ο υπέρηχος. Πολύ λυπάμαι και για σένα. Δυστυχώς ειναι πολύ σύνηθες όλο αυτό. Με το καλό να έρθει ένα μωράκι εάν δεν έχεις ακόμα

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tinat said:

Ναι κορίτσι μου θα πάω τη Δευτέρα. Απλά ξέρω ότι έχω αίμα μέσα στη μήτρα γιατί το χει δείξει ο υπέρηχος. Πολύ λυπάμαι και για σένα. Δυστυχώς ειναι πολύ σύνηθες όλο αυτό. Με το καλό να έρθει ένα μωράκι εάν δεν έχεις ακόμα

Ναι σε καταλαβαίνω! Και έχεις δίκιο. Αφού ξέρεις ότι ακόμη κάτι υπάρχει πρέπει να βγει. Αλλά αυτό σημαίνει ότι ο γιατρός που σου  έκανε την απόξεση δεν καθάρισε τη μήτρα σωστά;  Θυμάμαι στη 2η παλλίνδρομη μου είχαν δώσει στην αρχή κάτι χάπια ώστε να αποφύγω την απόξεση αλλά ποτέ δεν έδρασαν για εμένα. Πήρα 3 κύκλους και τελικά απόξεση. Ίσως να ρωτούσες για κάτι τέτοιο; μήπως βοηθήσουν;

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Είχα ήδη ένα γιο πριν τις 2 ατυχίες και πριν σχεδόν 1 χρόνο απέκτησα και τον 2ο :)  Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι το μόνο εμπόδιο που θα συναντήσεις σε αυτή σου την προσπάθεια! 

Δεν ξέρω αν προσπαθείς πολύ καιρό, αν το βρήκατε στην αρχή ή είχες ήδη ακούσει την καρδούλα,αν έχεις ήδη κάνει κάποιες εξετάσεις. Κάτι απλό είναι ο θυρεοειδής που μπορείς να δεις. Αλλά ειλικρινά συμβαίνει πολύ συχνά. Καλή συνέχεια σου εύχομαι  και καλό κουράγιο! :wub:


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...