Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλημέρα!! Που είσαι εσύ αγάπη; 

Αχ συγκινήθηκα.....γλυκούλι μωρεεε

Εδώ είμαι που να είμαι...τρέχω με το γιο μου έπαθε ρήξη Συνδέσμου στο γόνατο κ τον εχω στο κρεβαρι με πατερίτσες για τουλάχιστον 6 εβδομάδες.επειδη είναι 15 χρόνων μήπως θρέψει μόνο του κ αποφύγει χειρουργείο.αστα.χθες από τη στεναχώρια μου ειχα πονακια χαμηλά κ η κοιλιά μου γινόταν συνέχεια σφιχτή κοντά στον αφαλό.

Το έχω παρατηρήσει ότι γίνεται συνέχεια άμα στρεσαριστω...κατα τα άλλα έχω μάλλον γιο πάλι..είμαι 17+1 Η κοιλιά μου φαίνεται αρκετά κ το μωρο το νιώθω εδώ και μια εβδομάδα....

Εσύ όλα καλά???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Agapakiii ευχαριστώ ρε κορίτσι Αντε να έρθει η Πεμπτη να δούμε κ εμεις τον μπεμπουλη μας!!

@natassaki2006 περαστικά σας κοπελα μου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω ακόμα στο χωριό. Γυρνάω αθηνα αύριο να με δει ο γιατρός τη Δευτέρα. 

Να ρωτήσω έχετε ρωτήσει τον γιατρό σας ώστε γεννήσεις σε ιδιωτική κλινική ποσο θα είναι η αμοιβή του ; θέλω να τον ρωτήσω τη Δευτέρα και να ξέρω περίπου τιμές 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Εδώ είμαι που να είμαι...τρέχω με το γιο μου έπαθε ρήξη Συνδέσμου στο γόνατο κ τον εχω στο κρεβαρι με πατερίτσες για τουλάχιστον 6 εβδομάδες.επειδη είναι 15 χρόνων μήπως θρέψει μόνο του κ αποφύγει χειρουργείο.αστα.χθες από τη στεναχώρια μου ειχα πονακια χαμηλά κ η κοιλιά μου γινόταν συνέχεια σφιχτή κοντά στον αφαλό.

Το έχω παρατηρήσει ότι γίνεται συνέχεια άμα στρεσαριστω...κατα τα άλλα έχω μάλλον γιο πάλι..είμαι 17+1 Η κοιλιά μου φαίνεται αρκετά κ το μωρο το νιώθω εδώ και μια εβδομάδα....

Εσύ όλα καλά???

Κορίτσι μου πρόσεχε τις συσπάσεις σε παρακαλώ. Ανέφερε το στο γιατρό σου. Περαστικά στο παλληκάρι μην στεναχωριέσαι τόσο τα παιδιά είναι δυνατά. Εγώ είμαι 18+2 αλλά κορίτσια μου δεν νιώθω τίποτα ακόμα. Δεν εντελώς. Να αρχίσω να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Κορίτσι μου πρόσεχε τις συσπάσεις σε παρακαλώ. Ανέφερε το στο γιατρό σου. Περαστικά στο παλληκάρι μην στεναχωριέσαι τόσο τα παιδιά είναι δυνατά. Εγώ είμαι 18+2 αλλά κορίτσια μου δεν νιώθω τίποτα ακόμα. Δεν εντελώς. Να αρχίσω να ανησυχώ;

Οχι να μην ανησυχεις. Εμας που ειναι πρωτο αργουμε λιγο περισσότερο! Ουτε εγω νιωθω κατι ακομη! Αλλα οπου να ναι κατι θα νιώσουμε! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα!Εξαφανίστηκα με κάποια θέματα που συμβαίναν τελευταία!Τώρα βρήκα πάλι ρυθμούς και θα είμαι πιο ενεργη!❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολες! Καιρο εχουμε να γραψουμε. Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα και αν ειστε στις παραλίες.:)  Έχω απορία αν και αυτό το θέμα είχε συζητηθεί ξανά πριν εβδομάδες με τα πονάκια  που ειχε η καθε μια.. διανύω την 18η εβδομάδα και επιτελους εδω και μερες δεν εχω αιμα πια (ούτε καφέ κηλίδες κλπ). Σήμερα απ´το πρωι όμως μεχρι κ τωρα που σας γράφω, έρχονται πονάκια και φεύγουν. Κατω χαμηλα, λιγο δεξια, αριστερα, λιγο πιο πάνω, στα πλάγια.. γενικά σε όλη την  περιφέρεια και προς τα πίσω. Γενικά παίρνω και διπλό σίδηρο κορίτσια κ με έχει αφήσει αδιάβαστη αυτο (δεν ξερω εσεις με τον σιδηρο πως πατε;) και η τουλετα ειναι μια ντεμί κατάσταση.. Ακομα και τωρά υπάρχει καμία που να περνάει παρόμοια;;  Και μόλις τωρα ανανεώθηκε η σελιδα μου κοριτσια και είδα οτι εγώ εχω να γρΆψω καιρό και δεν μου εβγαζε τα δικά σας κανένας μήνα τωρα!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , MariaBiz είπε:

Καλησπερα σε ολες! Καιρο εχουμε να γραψουμε. Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα και αν ειστε στις παραλίες.:)  Έχω απορία αν και αυτό το θέμα είχε συζητηθεί ξανά πριν εβδομάδες με τα πονάκια  που ειχε η καθε μια.. διανύω την 18η εβδομάδα και επιτελους εδω και μερες δεν εχω αιμα πια (ούτε καφέ κηλίδες κλπ). Σήμερα απ´το πρωι όμως μεχρι κ τωρα που σας γράφω, έρχονται πονάκια και φεύγουν. Κατω χαμηλα, λιγο δεξια, αριστερα, λιγο πιο πάνω, στα πλάγια.. γενικά σε όλη την  περιφέρεια και προς τα πίσω. Γενικά παίρνω και διπλό σίδηρο κορίτσια κ με έχει αφήσει αδιάβαστη αυτο (δεν ξερω εσεις με τον σιδηρο πως πατε;) και η τουλετα ειναι μια ντεμί κατάσταση.. Ακομα και τωρά υπάρχει καμία που να περνάει παρόμοια;;  Και μόλις τωρα ανανεώθηκε η σελιδα μου κοριτσια και είδα οτι εγώ εχω να γρΆψω καιρό και δεν μου εβγαζε τα δικά σας κανένας μήνα τωρα!! :wacko:

Καλησπερα! Και εγω την 18η διανυω εγω εχω τσιμπηματα ειδικα στο κοκκαλο. Αν ομως κουραστω απλωνονται τα πονακια. Μαγνήσιο παιρνεις? Γιατί εμενα μου ειπε ο γιατρος αν αυξηθουν θα οερνω 2 χαπια. Εγω σιδηρο δεν περνω δοκιμασα 3 ημουν παρα πολύ χαλια και το σταματησαμε. Βλεπουμε εξετασεις και αν χρειαστει θα παρω. Εμενα μου ορηστηκαν τα ποδια 2 μερες κ τρομαξα αλλα ευτυχως σημερα περασε. Εχω και την παλινδρομηση και δεν ξαπλωνω καθολου οποτε δεν γίνεται με τιποτα να τα εχω ψηλα.. Να ενημερωσεις το γιατρο για τα πονακια παντως! Εμενα μου ειπε τωρα που μεγαλωνει η μητρα θα τα εχω αυτά αλλα για να εισαι ησυχη να πάρεις τη δικη του γνωμη! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MariaBiz είπε:

Καλησπερα σε ολες! Καιρο εχουμε να γραψουμε. Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα και αν ειστε στις παραλίες.:)  Έχω απορία αν και αυτό το θέμα είχε συζητηθεί ξανά πριν εβδομάδες με τα πονάκια  που ειχε η καθε μια.. διανύω την 18η εβδομάδα και επιτελους εδω και μερες δεν εχω αιμα πια (ούτε καφέ κηλίδες κλπ). Σήμερα απ´το πρωι όμως μεχρι κ τωρα που σας γράφω, έρχονται πονάκια και φεύγουν. Κατω χαμηλα, λιγο δεξια, αριστερα, λιγο πιο πάνω, στα πλάγια.. γενικά σε όλη την  περιφέρεια και προς τα πίσω. Γενικά παίρνω και διπλό σίδηρο κορίτσια κ με έχει αφήσει αδιάβαστη αυτο (δεν ξερω εσεις με τον σιδηρο πως πατε;) και η τουλετα ειναι μια ντεμί κατάσταση.. Ακομα και τωρά υπάρχει καμία που να περνάει παρόμοια;;  Και μόλις τωρα ανανεώθηκε η σελιδα μου κοριτσια και είδα οτι εγώ εχω να γρΆψω καιρό και δεν μου εβγαζε τα δικά σας κανένας μήνα τωρα!! :wacko:

Να μην φοβάσαι και για ότι σου συμβαίνει να μιλάς με τον γιατρό σου για να μην έχεις αμφιβολίες.Εγω διανύω την 22 εβδομάδα και την προηγουμενη είχα αυτό ακριβώς που λες.Μου ζήτησε να πάω να μου κάνει υπέρηχο για να δει τον τράχηλο και με ξεκίνησε μαγνήσιο.Συζητησε το με τον γιατρό και μην αγχώνεσαι!❤️

πρίν από 52 λεπτά , Ranoula είπε:

Καλησπερα! Και εγω την 18η διανυω εγω εχω τσιμπηματα ειδικα στο κοκκαλο. Αν ομως κουραστω απλωνονται τα πονακια. Μαγνήσιο παιρνεις? Γιατί εμενα μου ειπε ο γιατρος αν αυξηθουν θα οερνω 2 χαπια. Εγω σιδηρο δεν περνω δοκιμασα 3 ημουν παρα πολύ χαλια και το σταματησαμε. Βλεπουμε εξετασεις και αν χρειαστει θα παρω. Εμενα μου ορηστηκαν τα ποδια 2 μερες κ τρομαξα αλλα ευτυχως σημερα περασε. Εχω και την παλινδρομηση και δεν ξαπλωνω καθολου οποτε δεν γίνεται με τιποτα να τα εχω ψηλα.. Να ενημερωσεις το γιατρο για τα πονακια παντως! Εμενα μου ειπε τωρα που μεγαλωνει η μητρα θα τα εχω αυτά αλλα για να εισαι ησυχη να πάρεις τη δικη του γνωμη! 

Βάλε τα ποδαράκια σου ψηλά και μείωσε λίγο το αλάτι!Τώρα λίγο η ζέστη λίγο η κατακράτηση μας πρήζει!

πρίν από 14 λεπτά , Foux είπε:

@Catmom ❤️ εγω περιμένω να έρθει η Πεμπτη για τη Β επιπέδου !!!! Ανυπομονώ πολυ!!!

Πωπω πως πέρασε έτσι ο καιρός!Κι εγώ έχω την Δευτέρα και δεν κρατιέμαι!Ο μπέμπης εντωμεταξυ κάνει τούμπες όχι αστεία!Τον κατάλαβα πολύ νωρίς!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MariaBiz είπε:

Καλησπερα σε ολες! Καιρο εχουμε να γραψουμε. Ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα και αν ειστε στις παραλίες.:)  Έχω απορία αν και αυτό το θέμα είχε συζητηθεί ξανά πριν εβδομάδες με τα πονάκια  που ειχε η καθε μια.. διανύω την 18η εβδομάδα και επιτελους εδω και μερες δεν εχω αιμα πια (ούτε καφέ κηλίδες κλπ). Σήμερα απ´το πρωι όμως μεχρι κ τωρα που σας γράφω, έρχονται πονάκια και φεύγουν. Κατω χαμηλα, λιγο δεξια, αριστερα, λιγο πιο πάνω, στα πλάγια.. γενικά σε όλη την  περιφέρεια και προς τα πίσω. Γενικά παίρνω και διπλό σίδηρο κορίτσια κ με έχει αφήσει αδιάβαστη αυτο (δεν ξερω εσεις με τον σιδηρο πως πατε;) και η τουλετα ειναι μια ντεμί κατάσταση.. Ακομα και τωρά υπάρχει καμία που να περνάει παρόμοια;;  Και μόλις τωρα ανανεώθηκε η σελιδα μου κοριτσια και είδα οτι εγώ εχω να γρΆψω καιρό και δεν μου εβγαζε τα δικά σας κανένας μήνα τωρα!! :wacko:

Καλησπέρα κορίτσι! Εγώ διανυω την 22η και εδώ 2 εβδομάδες περίπου είχα κ εγώ έτσι πονάκια.. ειδικά άμα κουραζόμουν αλλά συχνά μέσα στην ημέρα.. είχα ραντεβού με τον γιατρό του το ανέφερα, είπε είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει η μήτρα αλλά μου έγραψε και μαγνήσιο και ελέγξαμε τον τράχηλο για να σιγουρευτούμε πως όλα είναι οκ.. να πω την αλήθεια από τότε που ξεκίνησα μαγνήσιο μειώθηκαν κ εξαφανίστηκαν..

εχε στο μυαλό σου ότι και όταν αλλαζουμε μήνα έχουμε συνήθως πονάκια οποτε μήπως είναι η ημερομηνία που αλλάζεις μήνα; Όπως κ να έχει συζήτησε το με τον γιατρό σου κ είμαι σίγουρη πως θα βρείτε λύση κ πως όλα θ είναι καλά!!

5 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?ετοιμάζεστε για τις β επιπέδου?πως την παλεύετε με την ζέστη?

Που είσαι εσυ χαμένη βρε κορίτσι; Όλα καλά;; Εμείς κάναμε την β επιπέδου την Πέμπτη! Με το καλό κ για εσένα! 
 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...