Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα πώς να την παλέψουμε Εγώ είμαι κλεισμένη μέσα στο κλιματιστικό και δεν κουνάω ρούπι. Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω αυτές τις κοπέλες που παρήγγειλαν ρουχαλάκια από τα pat pat. Πώς είναι τα νούμερα και αν είναι βαμβακερά; Σκέφτομαι να παραγγείλω φορμάκια γιατί τα βλέπω και τα λιγουρεύομαι. Ενημερώστε μας όσες έχετε πάει για ψώνια Αν έχετε βρει καλές τιμές και που. Επίσης καμιά παλιά μανούλα αν έχει κάποια λίστα του τι χρειάζεται ένα μωρό γιατί εγώ πραγματικά δεν έχω ιδέα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Catmom ❤️ ολη μερα μεσα με κλιματιστικό.. Δεν πάλευεται ουτε 5 λεπτά εξω Κ ενώ είμαι άνθρωπος που αγαπάει τη ζέστη φετος δεν αντέχω καθολου!!

@Ydroxoos76 πηρα ηδη 2 φορές απο pat pat κ είναι όντως τελεια!!Ναι ειναι βαμβακερα!!για τα μεγέθη δεν ξερω να σου πω έχει απο newborn και μετά πάει 0-3!!εγω πηρα κ απο τα 2!!Άσε κ εγω ασχετη ειμαι για το τι θα πάρω από πραγματα!!

Κοριτσια παρηγγειλα κ εσώρουχακια για το μωρο απο la redoute!!εχετε παρει;;εχει εκπτωσεις κ βγαίνουν παμφθηνα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Foux είπε:

@Catmom ❤️ ολη μερα μεσα με κλιματιστικό.. Δεν πάλευεται ουτε 5 λεπτά εξω Κ ενώ είμαι άνθρωπος που αγαπάει τη ζέστη φετος δεν αντέχω καθολου!!

@Ydroxoos76 πηρα ηδη 2 φορές απο pat pat κ είναι όντως τελεια!!Ναι ειναι βαμβακερα!!για τα μεγέθη δεν ξερω να σου πω έχει απο newborn και μετά πάει 0-3!!εγω πηρα κ απο τα 2!!Άσε κ εγω ασχετη ειμαι για το τι θα πάρω από πραγματα!!

Κοριτσια παρηγγειλα κ εσώρουχακια για το μωρο απο la redoute!!εχετε παρει;;εχει εκπτωσεις κ βγαίνουν παμφθηνα!!!

Βρήκες φορμάκια χειμωνιάτικα; Σε πόσο καιρό σου ήρθαν; 

Link to comment
Share on other sites

@Ydroxoos76 Ακριβώς 2 βδομαδες!!χειμωνιάτικα ακομα δεν βγαλανε έχουν ελαχιστα!!Τώρα έχουν φθινόπωρινα!!περιμένω να βάλουν τα χειμωνιάτικα να παρωωωω!!!Δες κ orchestra κ εκει καλες τιμες!!τωρα που έχει εκπτωσεις παντου προσπαθω να κανω ενα μικρο αποθεμα απο εσωρουχακια κ φορμακια απλα ολα ειναι ακόμη καλοκαιρινά!!εσώρουχα παντως πηρα κ κοντομανικα Αφου θα φοράει απο πανω Κ μακρύ φορμακια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε;; εμεις σήμερα ήρθαμε διακοπές επιτελουυυυς!! Λοιπόν για φορμακια και ρουχαλάκια οσες είναι από Αθήνα, στην Αχαρνών υπάρχει ένα κατάστημα orchestra outlet και αν βγάλεις και κάρτα μπορεί να πάρεις κ μπλουζάκια με 1.5 ευρώ και λίγο παραπάνω..εγώ θα πάω σίγουρα και από εκεί να ψωνίσω. @Foux όντως τα φορμακια απο laredoute μου βγαίνουν κι εμένα συνέχεια σαν διαφήμιση και η τιμή τους είναι απίστευτη, σκέφτομαι να παραγγείλω. Λέτε να χρειαστούμε κ κάποια κοντομάνικα εσωρουχακια ε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Eva n ρωτησα φιλη μου που γέννησε πέρσυ χειμώνα κ φορούσε στο μωρο της κοντομάνικο κορμάκι κ απο πανω μακρύ φορμακι!!εν μέρει ειναι Λογικο, γιατι σκεφτείτε..θα φοράει κ μακρύ φανελάκι κ μακρύ φορμακι;;;Δεν είναι too much???κ θα μαστε κ μεσα με καλοριφερ..Η χρησιμότητά με το μακρύ μανικι κορμακι ισως ειναι για πιο άνοιξη η φθινόπωρο να φοριέται σκετο;;;αν το σκέφτομαι λαθος διορθώστε με!!κ εγω δεν ξερω ακομα ψάχνομαι!!εχω πάρει μέχρι τώρα ενα σετ κοντομάνικο κ ένα σετ μακρύ κορμάκι.

Επισης βρηκα Κ αλλο site με φθηνά βρεφικά είδη το babyone!!όσες είναι Θεσσαλονικη μπορούν να πάνε κ απο κοντά!!

@Eva n καλα να περάσετε!!!Να ξεκουραστείς κ να αράξεις!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Catmom ❤️ ολη μερα μεσα με κλιματιστικό.. Δεν πάλευεται ουτε 5 λεπτά εξω Κ ενώ είμαι άνθρωπος που αγαπάει τη ζέστη φετος δεν αντέχω καθολου!!

@Ydroxoos76 πηρα ηδη 2 φορές απο pat pat κ είναι όντως τελεια!!Ναι ειναι βαμβακερα!!για τα μεγέθη δεν ξερω να σου πω έχει απο newborn και μετά πάει 0-3!!εγω πηρα κ απο τα 2!!Άσε κ εγω ασχετη ειμαι για το τι θα πάρω από πραγματα!!

Κοριτσια παρηγγειλα κ εσώρουχακια για το μωρο απο la redoute!!εχετε παρει;;εχει εκπτωσεις κ βγαίνουν παμφθηνα!!!

Εμείς εδώ με τον ανεμιστήρα παλεύουμε.Εχουμε παραγγείλει κλιματιστικά αλλά ακόμα να έρθουν!καίγομαι κυριολεκτικά.Δεν φυσάει και λιγάκι.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Foux είπε:

@Eva n ρωτησα φιλη μου που γέννησε πέρσυ χειμώνα κ φορούσε στο μωρο της κοντομάνικο κορμάκι κ απο πανω μακρύ φορμακι!!εν μέρει ειναι Λογικο, γιατι σκεφτείτε..θα φοράει κ μακρύ φανελάκι κ μακρύ φορμακι;;;Δεν είναι too much???κ θα μαστε κ μεσα με καλοριφερ..Η χρησιμότητά με το μακρύ μανικι κορμακι ισως ειναι για πιο άνοιξη η φθινόπωρο να φοριέται σκετο;;;αν το σκέφτομαι λαθος διορθώστε με!!κ εγω δεν ξερω ακομα ψάχνομαι!!εχω πάρει μέχρι τώρα ενα σετ κοντομάνικο κ ένα σετ μακρύ κορμάκι.

Επισης βρηκα Κ αλλο site με φθηνά βρεφικά είδη το babyone!!όσες είναι Θεσσαλονικη μπορούν να πάνε κ απο κοντά!!

@Eva n καλα να περάσετε!!!Να ξεκουραστείς κ να αράξεις!!!!

 

Ακριβώς αυτό που είπες για τα φανελάκια συμφωνώ κ εγώ που γέννησα την μικρή μου Ιανουάριο.. να πω πως τα μακρυμανικα δεν βόλεψαν καθόλου κ όλα έτσι μου έμειναν αχρησιμοποίητα.. από κάτω κοντομάνικο της φορούσα κ από πάνω μακρύ φορμάκι η μπλουζάκι.. 

εγω κορίτσια Πέμπτη έχω γιατρό κ ανυπομονώ να δω τι γίνεται..    

Με την ζέστη δεν την πολύ παλεύω αγκαλιά με το air condition είμαστε αλλιώς δεν βγαίνει..

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα είχα την β επιπέδου.Ακουγα ότι είναι από τις πιο ωραίες εξετάσεις.Ειλικρινα απογοητεύτηκα και στεναχωρήθηκα!Τον μπέμπη δεν τον είδαμε.Ηταν χωμένος με την μούρη στον πλακούντα.Δεν γυρναγε.Αλλα αυτό δεν με ένοιαζε τόσο όσο ότι βρέθηκε στη καρδούλα το golf ball.Ο γιατρός ήταν πολύ καθησυχαστικος αλλά φοβάμαι πολύ πολύ πολύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Κορίτσια σήμερα είχα την β επιπέδου.Ακουγα ότι είναι από τις πιο ωραίες εξετάσεις.Ειλικρινα απογοητεύτηκα και στεναχωρήθηκα!Τον μπέμπη δεν τον είδαμε.Ηταν χωμένος με την μούρη στον πλακούντα.Δεν γυρναγε.Αλλα αυτό δεν με ένοιαζε τόσο όσο ότι βρέθηκε στη καρδούλα το golf ball.Ο γιατρός ήταν πολύ καθησυχαστικος αλλά φοβάμαι πολύ πολύ πολύ.

Κορίτσι μου συγνώμη που ρωτάω αλλά δεν έχω ιδέα , τι ακριβώς είναι αυτό; Ο γιατρός τι σου είπε; 
Είναι απόλυτα λογικό να φοβάσαι αλλά εφόσον ο γιατρός δεν ανησυχεί προσπάθησε κ εσυ να ηρεμήσεις .. άμα ήταν κάτι σοβαρό σίγουρα θα σου το έλεγε κ δεν θα σου το έκρυβε σε καμία περίπτωση!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Κορίτσια σήμερα είχα την β επιπέδου.Ακουγα ότι είναι από τις πιο ωραίες εξετάσεις.Ειλικρινα απογοητεύτηκα και στεναχωρήθηκα!Τον μπέμπη δεν τον είδαμε.Ηταν χωμένος με την μούρη στον πλακούντα.Δεν γυρναγε.Αλλα αυτό δεν με ένοιαζε τόσο όσο ότι βρέθηκε στη καρδούλα το golf ball.Ο γιατρός ήταν πολύ καθησυχαστικος αλλά φοβάμαι πολύ πολύ πολύ.

Ναι ρε κορίτσι αν ο γιατρός ήταν οκ λογικά δεν θα ναι τόσο σημαντικό!!!Επίσης ουτε κ εμεις είδαμε φατσούλα στον υπέρηχο!!!ηταν γυρισμένος μπρούμυτα κ πλάτη!!

Link to comment
Share on other sites

@Foux και @Agapakiii τελεια, οπότε προσθέτω στην λίστα οπωσδήποτε κοντομάνικα! Μου φαίνονται τόσαααα πολλά που πρέπει να πάρω και πανικοβαλλομαι, αλλά όλα θα γίνουν!! 

@Catmom ❤️ κορίτσι μου αφου ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικος να είσαι κι εσύ ήρεμη, σίγουρα αν ήταν κάτι επικίνδυνο θα σου το έλεγε και δεν θα σε άφηνε έτσι, αυτό να σκέφτεσαι. Έχω ακούσει πως αυτό μέχρι την γέννηση εξαφανίζεται και πολλές κοπέλες έχουν τέτοιο εύρημα στην Β επιπέδου. Μίλα και με τον γιατρό σου για να σου φύγει κάθε ανησυχία. Όλα θα πάνε καλά!! ❤

Link to comment
Share on other sites

@Eva n @Foux@Agapakiii μου είπε ότι όσες περιπτώσεις έχει δει μόνο με αυτό το ασβεστωμα στην καρδιά δεν υπάρχει κίνδυνος.Αν ήταν σε συνδιασμό με κάποιο άλλο πρόβλημα θα έπρεπε να το ψάξουμε παραπέρα.Αλλα και η αυχενική μας ήταν πολύ καλή και όλα τα υπόλοιπα ήταν φυσιολογικά.Μου πρότεινε αν θέλω να μου πάρουν αίμα να κάνω ειδική εξέταση για να ηρεμήσω εγώ αλλά αρνήθηκα γιατί είτε με είτε χωρίς την τρισωμια το παιδάκι μου θα το κραταγα.Αλλα να μείνω ήρεμη και ότι μπορεί στην επόμενη εξέταση να μην υπάρχει καν.Η καρδιά του παρόλαυτα ήταν αρκετά καλή!Απλά φοβήθηκα στεναχωρήθηκα.Πηγα όλο χαρά και με πήρε πολύ από κάτω.Ισως να φταίνε και οι ορμόνες που το βλέπω τόσο διογκωμένο.Και οι πιθανότητες δεν ήταν πολλες.Ηταν νομίζω ένα καλό ποσοστο.1 στις 2.500 .Τον γιατρό τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια απλά δεν ξέρω ίσως ήταν η πρώτη φορά που ένιωσα έτσι σαν ένστικτο της μανουλας!Τι να πω!Μακάρι στον επόμενο υπέρηχο να έχει φύγει.

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσι μου συγνώμη που ρωτάω αλλά δεν έχω ιδέα , τι ακριβώς είναι αυτό; Ο γιατρός τι σου είπε; 
Είναι απόλυτα λογικό να φοβάσαι αλλά εφόσον ο γιατρός δεν ανησυχεί προσπάθησε κ εσυ να ηρεμήσεις .. άμα ήταν κάτι σοβαρό σίγουρα θα σου το έλεγε κ δεν θα σου το έκρυβε σε καμία περίπτωση!!

Είναι ένα ασβεστωμα στη κοιλιά της καρδιάς που σε ένα ποσοστό το έχουν έμβρυα με σύνδρομο down.Οι πιθανότητες αυξάνονται για χρωμοσωματικη ανωμαλία όταν είναι σε συνδιασμό με δύο φλέβες στον ομφάλιο λώρο ας πούμε,με ανύπαρκτο ρινικό οστό κτλ κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

@Eva n @Foux@Agapakiii μου είπε ότι όσες περιπτώσεις έχει δει μόνο με αυτό το ασβεστωμα στην καρδιά δεν υπάρχει κίνδυνος.Αν ήταν σε συνδιασμό με κάποιο άλλο πρόβλημα θα έπρεπε να το ψάξουμε παραπέρα.Αλλα και η αυχενική μας ήταν πολύ καλή και όλα τα υπόλοιπα ήταν φυσιολογικά.Μου πρότεινε αν θέλω να μου πάρουν αίμα να κάνω ειδική εξέταση για να ηρεμήσω εγώ αλλά αρνήθηκα γιατί είτε με είτε χωρίς την τρισωμια το παιδάκι μου θα το κραταγα.Αλλα να μείνω ήρεμη και ότι μπορεί στην επόμενη εξέταση να μην υπάρχει καν.Η καρδιά του παρόλαυτα ήταν αρκετά καλή!Απλά φοβήθηκα στεναχωρήθηκα.Πηγα όλο χαρά και με πήρε πολύ από κάτω.Ισως να φταίνε και οι ορμόνες που το βλέπω τόσο διογκωμένο.Και οι πιθανότητες δεν ήταν πολλες.Ηταν νομίζω ένα καλό ποσοστο.1 στις 2.500 .Τον γιατρό τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια απλά δεν ξέρω ίσως ήταν η πρώτη φορά που ένιωσα έτσι σαν ένστικτο της μανουλας!Τι να πω!Μακάρι στον επόμενο υπέρηχο να έχει φύγει.

Είναι ένα ασβεστωμα στη κοιλιά της καρδιάς που σε ένα ποσοστό το έχουν έμβρυα με σύνδρομο down.Οι πιθανότητες αυξάνονται για χρωμοσωματικη ανωμαλία όταν είναι σε συνδιασμό με δύο φλέβες στον ομφάλιο λώρο ας πούμε,με ανύπαρκτο ρινικό οστό κτλ κτλ κτλ.

Κατάλαβα ! Εφόσον και η αυχενική σου είναι οκ κ γενικά δεν υπάρχει κάτι άλλο ανησυχητικό πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς ! Από όσο διάβασα αυτό φεύγει κιόλας μέχρι να γεννήσεις ! Αυτό να έχεις στο μυαλό σου κ αυτό θα γίνει! Ποτε έχεις τώρα τον επόμενο υπέρηχο σου ; Θα δεις που ακόμα κ στον επόμενο μπορεί να έχει φύγει !


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...