Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Τοξοπλασμα


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα και πάλι πήγα ξανά για επανέλεγχο για τα αντισωματα και πάλι όμως είμαι να σκάσω διότι σε σχέση με την προηγούμενη φορά έχουν αυξηθεί τα igg η τιμή ανέβηκε στο 393.2 από 153.8 και το IgM 1.51 από 1.35 πείτε μου γνώμες τι σημαίνει αυτό δύσκολα τα πράγματα δεν μου εξηγεί κανείς τίποτα όλο σκόρπια λόγια τίποτα συγκεκριμένο και το άγχος φουλ ! 

Επεξεργάστηκαν by Nonaki
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Nonaki είπε:

Κορίτσια καλημέρα και πάλι πήγα ξανά για επανέλεγχο για τα αντισωματα και πάλι όμως είμαι να σκάσω διότι σε σχέση με την προηγούμενη φορά έχουν αυξηθεί τα igg η τιμή ανέβηκε στο 393.2 από 153.8 και το IgM 1.51 από 1.35 πείτε μου γνώμες τι σημαίνει αυτό δύσκολα τα πράγματα δεν μου εξηγεί κανείς τίποτα όλο σκόρπια λόγια τίποτα συγκεκριμένο και το άγχος φουλ ! 

Κορίτσι μου καλησπέρα..τον γιατρό σου τον ρώτησες και η απάντηση του ήταν αόριστη;;;;επέμεινε του να σου πει έχει υποχρέωση..να σου πω για μένα που έχω κάνει πολλούς προγεννητικόυς δεν είχα ποτέ αντισώματα τοξοπλασματος που δεν είναι καλό γιατί πρέπει να βλέπω γατάκι αδέσποτο και να τρέχω..από την άλλη ο γιατρός που έχω τώρα που είναι παλιός στην αρχή της εγκυμοσύνης μου θυμάμαι πεταχτά μου είπε σε σχέση με το ουρεοπλασμα στην καλιεργεια κ τοξόπλασμα στο αίμα ότι πλέον δεν του δίνουν τόση βάση όπως παλαιότερα κ δεν ενοχοποιείται πάντα για κάτι...επειδή ο καθένας γιατρός λέει τα δικά του σημασία έχει τι σου είπε ο δικός σου .νομίζω υπάρχει και θεραπεία ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Emilly800 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα..τον γιατρό σου τον ρώτησες και η απάντηση του ήταν αόριστη;;;;επέμεινε του να σου πει έχει υποχρέωση..να σου πω για μένα που έχω κάνει πολλούς προγεννητικόυς δεν είχα ποτέ αντισώματα τοξοπλασματος που δεν είναι καλό γιατί πρέπει να βλέπω γατάκι αδέσποτο και να τρέχω..από την άλλη ο γιατρός που έχω τώρα που είναι παλιός στην αρχή της εγκυμοσύνης μου θυμάμαι πεταχτά μου είπε σε σχέση με το ουρεοπλασμα στην καλιεργεια κ τοξόπλασμα στο αίμα ότι πλέον δεν του δίνουν τόση βάση όπως παλαιότερα κ δεν ενοχοποιείται πάντα για κάτι...επειδή ο καθένας γιατρός λέει τα δικά του σημασία έχει τι σου είπε ο δικός σου .νομίζω υπάρχει και θεραπεία ..

Ο  γιατρός μου με τρόμαξε τόσο πολύ μου είπε πως αν είναι τωρινή η μόλυνση θα πρέπει να διακόψω την κύηση Γτ το μωρό θα γεννηθεί με προβλήματα καταλάβαινεις τι μου είπε γιαυτο και έχω τρομάξει τόσο 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nonaki είπε:

Ο  γιατρός μου με τρόμαξε τόσο πολύ μου είπε πως αν είναι τωρινή η μόλυνση θα πρέπει να διακόψω την κύηση Γτ το μωρό θα γεννηθεί με προβλήματα καταλάβαινεις τι μου είπε γιαυτο και έχω τρομάξει τόσο 

Sto paster piges na kaneis test gia to pote egine h Molinsi.?mono ekei tha sou poun 

Distyxos an einai torini h molinsi einai poly dyskola yparxei mia diadikasia pou mporei na ginei sto Attiko nosokomeio alla k pali einai dyskola . 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Τι; Εξετάσεις τις έκανες στο ίδιο μικροβιολογικό; Δεν είναι μεγάλη η διαφορά νομίζω με τις προηγούμενες . Κ γω δεν έχω βέβαια αντισώματα αλλά κάθε φορά που κάνω την εξέταση στην ίδιο μικροβιολογικό οι τιμές διαφέρουν λίγο. Νομίζω πάντως πως σημασία έχει το adivity test.  Αυτό θα κρίνει πότε έγινε η μόλυνση ακριβώς σε ποια χρονική περίοδο. Και νομίζω πως ο γιατρός θα  συστήσει μετά αμνιοπαρακέντηση για να δει αν έχει προσβληθεί το έμβρυο. Γιατί δεν είναι σίγουρο ότι επειδή εσύ προσβλήθηκε ς έχει περάσει κ στο έμβρυο μέσω του πλακούντα. Είναι θέμα πιθανοτήτων. Όντως υπάρχει θεραπεία. Αλλά νομίζω την χορηγούν στην δεύτερο τρίμηνο κ μετά γιατί στο πρώτο τρίμηνο λόγω του ότι γίνεται η οργανογενεση, είναι πιο κρίσιμα τα  πράγματα. Αυτά έχω διαβάσει, γιατί είναι κάτι το οποίο κ γω φοβάμαι πολύ αλλά ο μόνος που μπορεί να σε καθοδηγήσει είναι ο γιατρός σου. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και το μωράκι σου να μην έχει τίποτα

  • Ευχαριστώ 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Sto paster piges na kaneis test gia to pote egine h Molinsi.?mono ekei tha sou poun 

Distyxos an einai torini h molinsi einai poly dyskola yparxei mia diadikasia pou mporei na ginei sto Attiko nosokomeio alla k pali einai dyskola . 

Μένω Κρήτη χανια ! Δεν μένω Αθήνα ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nonaki είπε:

Ο  γιατρός μου με τρόμαξε τόσο πολύ μου είπε πως αν είναι τωρινή η μόλυνση θα πρέπει να διακόψω την κύηση Γτ το μωρό θα γεννηθεί με προβλήματα καταλάβαινεις τι μου είπε γιαυτο και έχω τρομάξει τόσο 

Δες το τότε για αυτό που σου είπαν τα κορίτσια.τονποτε έγινε η μόλυνση...κ μην σκέφτεσαι το χειρότερο.ηρθες σε επαφή με γάτες ,,,έφαγες λαχανικά ηη φρούτα άπλυτα;;;σε αυτό το διάστημα;;έτσι θα εντοπίσεις τι μπορεί να το προκάλεσε...σκέψου λίγο αυτό...εγώ από τότε που έμεινα έγκυος πλένω φρούτα κ λαχανικά κ δεν τρώω ίχνος πράσινα τύπου μαρούλι γιατί πόσο να το καθαρίσεις ας πούμε...αν τα έκανες όλα σωστά ίσως είναι πριν την εγκυμοσύνη η μόλυνση...που είμασταν πιο χαλαρές.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nonaki είπε:

Μένω Κρήτη χανια ! Δεν μένω Αθήνα ! 

κοιτα περιμεvε πρωτα vα βγουv τα αποτελεσματα απο το τεστ για το ποτε εγιvε η μολυvση κ μετα θα δεις. Γεvικα ειvαι εξαιρετικα σπαvιο vα πετυχεις κ μολυvση κ εγκυμοσυvη ταυτοχροvα. οποτε περιμεvεις. αv ειvαι εvεργη η μολυvση δυστυχως δεv ειvαι υπερ σας οι πιθαvοτητες γιατι ειvαι το πρωτο τριμηvο. . 

πρίν από 23 λεπτά , Emilly800 είπε:

Δες το τότε για αυτό που σου είπαν τα κορίτσια.τονποτε έγινε η μόλυνση...κ μην σκέφτεσαι το χειρότερο.ηρθες σε επαφή με γάτες ,,,έφαγες λαχανικά ηη φρούτα άπλυτα;;;σε αυτό το διάστημα;;έτσι θα εντοπίσεις τι μπορεί να το προκάλεσε...σκέψου λίγο αυτό...εγώ από τότε που έμεινα έγκυος πλένω φρούτα κ λαχανικά κ δεν τρώω ίχνος πράσινα τύπου μαρούλι γιατί πόσο να το καθαρίσεις ας πούμε...αν τα έκανες όλα σωστά ίσως είναι πριν την εγκυμοσύνη η μόλυνση...που είμασταν πιο χαλαρές.

Εμιλυ απο γατες δεv κολλας με καμια πιθαvοτητα. το τοξοπλασμα το κολλας κ απο μη καλοψημεvο κρεας κ ειvαι η κυρια αιτια οπως κ οι σαλατες αλλα το κρεας ειvαι ακομα πιο επικιvδυvο γιατι ολα τα ζωα που βοσκουv εξω ειvαι μολυσμςvα. Απο γατα κολλας μοvο αv τηv φας αψητη. Η γατα το εκριvvει στα κοπραvα της μοvο μια φορα οταv πρωτομολυvθει κ για 20 μερες κ μετα δεv το ξαvαεκριvει. 

Γιαυτο κ γεvικα ελαχιστοι εχουv αvτισωματα . 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...