Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?Είμαι στην 23η κ δεν τα νιώθω όλη μέρα.Πιο πολύ το πρωί κ το βράδυ.Η μαία λέει από 28η αρχίζουμε να μετράμε κ να ανησυχούμε αν δεν τα ακούμε.

5 εβδομάδων


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Ηρεμισε και πολύ σωστά, λύσε τις απορίες σου. Προσπάθησε να παραμείνεις ηρεμη. Εννοείται ότι ανησυχείς και κάποιες φορές δέν το ελέγχεις. Να έχεις πίστη. έτσι κι αλλιώς ότι είναι να συμβεί θα συμβεί. Ο πόνος στη μέση μην σε ανησυχεί. Αλλά μείνε ξαπλωμένη, μη σηκώνεις βάεη, όχι βαριές δουλειές, φαντάζομαι σταματήσατε και επαφές. Περιμένω νέα σου.

Κορίτσι μου Καλημέρα.διαβασα την περίπτωση σου κ θα σου πω ότι περασα ακριβώς το ίδιο.ο πλακούντας ακουμπούσε το τράχηλο κ αιμοραγουσε.ξεκουραση κ φουλ προγεστερόνη.κ εγώ απο εξωσωματική κ σε καταλαβαίνω απόλυτα.ομως μέσα σε λίγο καιρό τα καφέ κόκκινα σταμάτησαν γτ ο πλακούντας ανέβηκε κ ξεκόλλησε από τον τράχηλο.τωρα είμαι αισίως στην 26η εβδομάδα κ προχωράμε.

Μην στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά..σου ευχομαι ολοψυχα γρήγορα να συμβει κ σε σένα το ίδιο κ να αρχίσεις να χαίρεσαι αυτό το θαύματακι..ότι θέλεις να με ρωτήσεις ειμαι εδώ...καλη σου μέρα.. 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Κορίτσι μου Καλημέρα.διαβασα την περίπτωση σου κ θα σου πω ότι περασα ακριβώς το ίδιο.ο πλακούντας ακουμπούσε το τράχηλο κ αιμοραγουσε.ξεκουραση κ φουλ προγεστερόνη.κ εγώ απο εξωσωματική κ σε καταλαβαίνω απόλυτα.ομως μέσα σε λίγο καιρό τα καφέ κόκκινα σταμάτησαν γτ ο πλακούντας ανέβηκε κ ξεκόλλησε από τον τράχηλο.τωρα είμαι αισίως στην 26η εβδομάδα κ προχωράμε.

Μην στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά..σου ευχομαι ολοψυχα γρήγορα να συμβει κ σε σένα το ίδιο κ να αρχίσεις να χαίρεσαι αυτό το θαύματακι..ότι θέλεις να με ρωτήσεις ειμαι εδώ...καλη σου μέρα.. 

Καλημέρα! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Μάλλον αναφέρεσαι στην @Natty86 γιατί εγώ έχω γεννήσει!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Κορίτσι μου Καλημέρα.διαβασα την περίπτωση σου κ θα σου πω ότι περασα ακριβώς το ίδιο.ο πλακούντας ακουμπούσε το τράχηλο κ αιμοραγουσε.ξεκουραση κ φουλ προγεστερόνη.κ εγώ απο εξωσωματική κ σε καταλαβαίνω απόλυτα.ομως μέσα σε λίγο καιρό τα καφέ κόκκινα σταμάτησαν γτ ο πλακούντας ανέβηκε κ ξεκόλλησε από τον τράχηλο.τωρα είμαι αισίως στην 26η εβδομάδα κ προχωράμε.

Μην στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά..σου ευχομαι ολοψυχα γρήγορα να συμβει κ σε σένα το ίδιο κ να αρχίσεις να χαίρεσαι αυτό το θαύματακι..ότι θέλεις να με ρωτήσεις ειμαι εδώ...καλη σου μέρα.. 

Σε ευχαριστώ παρα πολυ κοπέλα μου!!!!!! Σήμερα επισκέφτηκα μέρα κ από παροτρυνση του γιατρου μου τη γιατρό που μου έκανε την αυχενικη... Αυτή μου είπε πως είναι χαμηλα αλλά όχι τόσο ώστε να ακουμπαει κ ότι το αίμα δεν έρχεται από εκεί αλλά πιθανότητα απ τον τραχηλο όπου λογικά σπάσαν κάποια αγγεία.... Επίσης μ είπε επειδή δεν είναι αποκολληση να μη  κάθομαι τελείως ξαπλα γιατί πιο πολυ επιβαρυνεται... Να Σηκωνομαι να τρέχει το αίμα να μη μαζεύεται στον τράχηλο.... Ο γιατρός σρην αιμοραγια την καλή είπε ( τις προηγουμενες μέρες δεν έβλεπε κ αυτός κάτι) ότι το αίμα τελικά είναι εκεί απ την άκρη του πλακουντα αλλά το όρισε κ αυτός σαν αγγεία ( του πλακουντα) και είπε καθισιό ξαπλα κ τα φάρμακα... Εγώ τρεις μερες τώρα που είμαι ξαπλα χειρότερα έγινα είναι η αλήθεια.... Άιντε πες εσυ τώρα ποιος έχει δίκιο... Θα το συζητουσαν βέβαια γιατί συνεργάζονται κ αναμένω τηλ κ του γιατρου... Όπως κ να έχει αν ειναι σαν την περίπτωση σου μου δίνεις κ πάλι κουράγιο!!! Σε ευχαριστώ!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Natty86 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ κοπέλα μου!!!!!! Σήμερα επισκέφτηκα μέρα κ από παροτρυνση του γιατρου μου τη γιατρό που μου έκανε την αυχενικη... Αυτή μου είπε πως είναι χαμηλα αλλά όχι τόσο ώστε να ακουμπαει κ ότι το αίμα δεν έρχεται από εκεί αλλά πιθανότητα απ τον τραχηλο όπου λογικά σπάσαν κάποια αγγεία.... Επίσης μ είπε επειδή δεν είναι αποκολληση να μη  κάθομαι τελείως ξαπλα γιατί πιο πολυ επιβαρυνεται... Να Σηκωνομαι να τρέχει το αίμα να μη μαζεύεται στον τράχηλο.... Ο γιατρός σρην αιμοραγια την καλή είπε ( τις προηγουμενες μέρες δεν έβλεπε κ αυτός κάτι) ότι το αίμα τελικά είναι εκεί απ την άκρη του πλακουντα αλλά το όρισε κ αυτός σαν αγγεία ( του πλακουντα) και είπε καθισιό ξαπλα κ τα φάρμακα... Εγώ τρεις μερες τώρα που είμαι ξαπλα χειρότερα έγινα είναι η αλήθεια.... Άιντε πες εσυ τώρα ποιος έχει δίκιο... Θα το συζητουσαν βέβαια γιατί συνεργάζονται κ αναμένω τηλ κ του γιατρου... Όπως κ να έχει αν ειναι σαν την περίπτωση σου μου δίνεις κ πάλι κουράγιο!!! Σε ευχαριστώ!!!!!!! 

Αφού συνεργάζονται μην ανυσηχεις.. Θα σταματήσει το αίμα κ όλα θα πάνε καλά.ειμαι σίγουρη!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/5/2021 at 5:40 ΜΜ, Athanasia3 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου... Μόλις προχθές σιγουρευτηκα για την εγκυμοσύνη μου αρχικά με ένα τεστ και επειτα με μια χοριακη η οποία ήταν 537 μονάδες με 5 μερες καθυστέρηση... αυτό που με αγχωνει ξεκίνησε με καφέ υγρα..(2 μέρες) Σήμερα δεν είδα καθόλου απλά έχω ένα μο ινο τσίμπημα όταν περπατάω πολύ ολυ χαμηλά δεξιά... Την Παρασκευή είναι η επόμενη χοριακη.... Είχε κάποια  κοπέλα παρόμοια περίπτωση με καφέ εκκρίσεις και να εξελίχθηκε ομαλά? 

 

Αθανασία όλα Καλά???

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...