Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Εξωσωματική στο νοσοκομείο Ιωαννίνων


Faith13

Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Natty είπε:

Δεν μπορώ να το πιστέψω πως μας άφησε έτσι ξεκρεμαστες... Εγω πήρα την συνταγή για τα φάρμακα πριν 20 μέρες... Δεν μπορώ να φανταστώ πως νιώθετε που περιμένετε τόσο καιρό!!τα πήρα και τώρα έχω πάθει πανικό... Ήταν να ξεκινήσω τον Νοέμβρη και δεν με ενημέρωσε καν...και σήμερα που πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω τι συμβαίνει μου είπε να πάω στη Θεσσαλονίκη ιδιωτικά!! Είμαι πολύ στεναχωρημενη... 

Μην ανησυχείς θα βρεθεί λύση και να σκέφτεστε όλες κάθε εμπόδιο σε καλό ίσως μας είναι γραμμένο να πάμε κάπου αλλού να κάνουμε την προσπάθεια μας..!! Μην αγχώνεσαι συγκέντρωσε τις πληροφορίες σου και πήγαινε κάπου αλλού. Και εγώ απογοητεύτηκα σήμερα γιατί όλα πάλι από την αρχή καινούργιος χώρος καινούργιος γιατρός αλλά τι να κάνουμε πρέπει να πάμε παρακάτω..!!🥰🥰🥰

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 475
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, domna1 said:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κοίτα μην αγχωνεσαι γι αυτό, θα κοιτάξει και θα στο προσαρμόσει. Μην σκας λύση ια βρεθεί. Σε ποιο νούμερο πήρες τηλ?απόγευμα έκλεισες ραντεβού ?σε ποιο γιατρό?

Δεν έβρισκα πουθενά το τηλέφωνο και έστειλα μεηλ και μου έδωσαν τον αριθμό που πρέπει να πάρω. 2132051361 είναι και πήρα και μου έκλεισαν πρωινό ραντεβού. Δεν μου είπαν ποιος γιατρός θα είναι. Και γιαυτό έχω αγχωθει. Θα πάω και θα δω πως θα παει😏

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, domna1 είπε:

Ναι κορίτσι μου εννοείται ενημέρωσε μας, με ενδιαφέρει. Ψάχνω κι εγώ τώρα που να πάμε. Πες μας για το Παπαγεωργίου. Τελικά Faith13 μίλησες με το ελενα?

Εννοείται μόλις μάθω θα σας στείλω..!!🥰🥰

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Natty said:

Δεν μπορώ να το πιστέψω πως μας άφησε έτσι ξεκρεμαστες... Εγω πήρα την συνταγή για τα φάρμακα πριν 20 μέρες... Δεν μπορώ να φανταστώ πως νιώθετε που περιμένετε τόσο καιρό!!τα πήρα και τώρα έχω πάθει πανικό... Ήταν να ξεκινήσω τον Νοέμβρη και δεν με ενημέρωσε καν...και σήμερα που πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω τι συμβαίνει μου είπε να πάω στη Θεσσαλονίκη ιδιωτικά!! Είμαι πολύ στεναχωρημενη... 

Αλήθεια λες? Στο είπε ξεκάθαρα εσένα??? Γιατί εμένα μου είπε να καλέσω πάλι σε 15 μέρες. Ότι μου λέει δηλαδή εδώ και 4 μήνες. Εγώ δεν θα περιμένω άλλο. Είναι απαράδεκτο ότι έχασα χρόνο και χρήμα, πληρώνοντας επισκέψεις στο ιατρείο του,ενώ ήξερε ότι θα βγει σε σύνταξη. Αυτά τα πράγματα δεν τα μαθαίνεις τελευταία στιγμή. Και τώρα είμαι πάλι στο μηδέν. Ψάχνω από την αρχή😏

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Natty είπε:

Δεν μπορώ να το πιστέψω πως μας άφησε έτσι ξεκρεμαστες... Εγω πήρα την συνταγή για τα φάρμακα πριν 20 μέρες... Δεν μπορώ να φανταστώ πως νιώθετε που περιμένετε τόσο καιρό!!τα πήρα και τώρα έχω πάθει πανικό... Ήταν να ξεκινήσω τον Νοέμβρη και δεν με ενημέρωσε καν...και σήμερα που πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω τι συμβαίνει μου είπε να πάω στη Θεσσαλονίκη ιδιωτικά!! Είμαι πολύ στεναχωρημενη... 

Δυστυχώς συμβαίνουν αυτά στα δημόσια νοσοκομεία.. Κι εγώ περίμενα ένα χρόνο Θεσσαλονίκη κι είχα πάρει και τα φάρμακα. Με αποτέλεσμα να μην δικαιούμαι τη δεύτερη φουρνιά λόγω του ότι έληξε η απόφαση. Αν σας παίρνει ηλικιακά μπορείτε να περιμένετε. Εγώ κόντευα σαράντα οπότε πήγα ιδιωτικά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Faith13 είπε:

Αλήθεια λες? Στο είπε ξεκάθαρα εσένα??? Γιατί εμένα μου είπε να καλέσω πάλι σε 15 μέρες. Ότι μου λέει δηλαδή εδώ και 4 μήνες. Εγώ δεν θα περιμένω άλλο. Είναι απαράδεκτο ότι έχασα χρόνο και χρήμα, πληρώνοντας επισκέψεις στο ιατρείο του,ενώ ήξερε ότι θα βγει σε σύνταξη. Αυτά τα πράγματα δεν τα μαθαίνεις τελευταία στιγμή. Και τώρα είμαι πάλι στο μηδέν. Ψάχνω από την αρχή😏

Μου είπε ότι δεν ήξερε, ότι μπορούμε να πάμε ιδιωτικά στη Θεσσαλονίκη, ότι δεν ξέρει τι θα γίνει μιλάει λέει με την διοίκηση. Εγω από εδώ το έμαθα γιατί πήρα τηλέφωνο στις 25 να κανονίσω ποτέ ξεκινάω και μου είπε η γραμματέας ότι η μονάδα είναι κλειστή λόγω αναβάθμισης(?) . Μετά διάβασα εδώ ψάχνοντας να δω αν γράφει καμία κοπέλα γιατι έκλεισε η κλινική. Εν τέλη μου δεν μου απάντησε αν θα γυρίσει, με ένα δεν ξέρω ήταν και μου είπε να καλέσω σε 15 μέρες... Εννοείται πως δεν τα μαθαίνεις τελευταία στιγμή... Λυπάμαι πολύ για όλο αυτό που συμβαίνει. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Natty said:

Μου είπε ότι δεν ήξερε, ότι μπορούμε να πάμε ιδιωτικά στη Θεσσαλονίκη, ότι δεν ξέρει τι θα γίνει μιλάει λέει με την διοίκηση. Εγω από εδώ το έμαθα γιατί πήρα τηλέφωνο στις 25 να κανονίσω ποτέ ξεκινάω και μου είπε η γραμματέας ότι η μονάδα είναι κλειστή λόγω αναβάθμισης(?) . Μετά διάβασα εδώ ψάχνοντας να δω αν γράφει καμία κοπέλα γιατι έκλεισε η κλινική. Εν τέλη μου δεν μου απάντησε αν θα γυρίσει, με ένα δεν ξέρω ήταν και μου είπε να καλέσω σε 15 μέρες... Εννοείται πως δεν τα μαθαίνεις τελευταία στιγμή... Λυπάμαι πολύ για όλο αυτό που συμβαίνει. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλα σε όλες μας. Να βρούμε την άκρη μας και σύντομα να έχουμε και εμείς ένα θετικό αποτέλεσμα. Τουλάχιστον μάθαμε τι τελικά συμβαίνει, ώστε να μπορέσουμε να πάμε παρακάτω. Γιαυτό και άνοιξα αυτό το θέμα συζήτησης. Κοντευα να τρελαθώ με την αναμονή. Κάθε 15 μέρες έπαιρνα τηλέφωνο και μου έλεγε ξαναπαρε με😔

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια κι εμείς έτσι ψάχναμε στο ίντερνετ, καλά έκανες και άνοιξες το φόρουμ. Πήρα και τον εμβρυολογο τα ίδια μου είπε κι εκείνος. Μίλησε με τη διοίκηση κι εκείνος και τους είπε ότι υπάρχουν πολλά εμβρυα στην κατάψυξη και πίεσε αλλά δεν ξέρει ο ανθρωπος τι θα γίνει. Faith μπορείς να μου δώσεις το email να στείλω κι εγώ?(εντωμεταξύ με περιμένουν 2 εμβρυα στην κατάψυξη και θα καταλήξω να κάνω από την αρχή ωοληψια)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , domna1 είπε:

Αχ κορίτσια κι εμείς έτσι ψάχναμε στο ίντερνετ, καλά έκανες και άνοιξες το φόρουμ. Πήρα και τον εμβρυολογο τα ίδια μου είπε κι εκείνος. Μίλησε με τη διοίκηση κι εκείνος και τους είπε ότι υπάρχουν πολλά εμβρυα στην κατάψυξη και πίεσε αλλά δεν ξέρει ο ανθρωπος τι θα γίνει. Faith μπορείς να μου δώσεις το email να στείλω κι εγώ?(εντωμεταξύ με περιμένουν 2 εμβρυα στην κατάψυξη και θα καταλήξω να κάνω από την αρχή ωοληψια)

Καλημέρα, από αυτά που έχω διαβάσει μπορείς να μεταφέρεις τα έμβρυα. Δεν χάνονται.. Δεν ξέρω την διαδικασία αλλά μπορείς να το ψάξεις. Δλδ αν έχεις ξεκινήσει κάπου και αποφασίσεις να πας αλλου μεταφέρεις τα έμβρυα σου. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι σήμερα πήρα παντού τηλέφωνα γι αυτό το λόγο. Το κόστος είναι το θέμα της μεταφοράς γιατί είναι κάπου στα 500 αν τα μεταφέρω με άλλη κοπέλα. Έκλεισα και ένα ραντεβού στο Αρεταιειο τώρα στις 7 Νοεμβρίου, απλά θέλουν παρακολούθηση από κοντα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 minutes ago, domna1 said:

Ναι σήμερα πήρα παντού τηλέφωνα γι αυτό το λόγο. Το κόστος είναι το θέμα της μεταφοράς γιατί είναι κάπου στα 500 αν τα μεταφέρω με άλλη κοπέλα. Έκλεισα και ένα ραντεβού στο Αρεταιειο τώρα στις 7 Νοεμβρίου, απλά θέλουν παρακολούθηση από κοντα

Καλημερα. Αν θες για το Έλενα,παρε να κλείσεις στο τηλέφωνο που σου έγραψα παραπάνω. Το σηκώνουν αμέσως. Απλά μου έκλεισαν για αρχές Δεκέμβρη😒. Και για το Αρεταίειο έχω ακούσει θετικά σχόλια. Απλά νομίζω είναι υψηλότερο το κόστος. Γενικά όποια κοπέλα έχει πληροφορίες για κάποιο νοσοκομείο ή γιατρό θα θέλαμε να το μοιραστεί μαζί μας. Να βγάλουμε κάποια άκρη. Εσύ κορίτσι μου είναι κρίμα να κάνεις από την αρχή διεγερση. Αφού έχεις εμβρυακια.  Μακάρι να βρεθεί η λύση 🙏🙏🙏

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Faith13 είπε:

Καλημερα. Αν θες για το Έλενα,παρε να κλείσεις στο τηλέφωνο που σου έγραψα παραπάνω. Το σηκώνουν αμέσως. Απλά μου έκλεισαν για αρχές Δεκέμβρη😒. Και για το Αρεταίειο έχω ακούσει θετικά σχόλια. Απλά νομίζω είναι υψηλότερο το κόστος. Γενικά όποια κοπέλα έχει πληροφορίες για κάποιο νοσοκομείο ή γιατρό θα θέλαμε να το μοιραστεί μαζί μας. Να βγάλουμε κάποια άκρη. Εσύ κορίτσι μου είναι κρίμα να κάνεις από την αρχή διεγερση. Αφού έχεις εμβρυακια.  Μακάρι να βρεθεί η λύση 🙏🙏🙏

Just now, domna1 είπε:
πρίν από 42 λεπτά , Faith13 είπε:

Καλημερα. Αν θες για το Έλενα,παρε να κλείσεις στο τηλέφωνο που σου έγραψα παραπάνω. Το σηκώνουν αμέσως. Απλά μου έκλεισαν για αρχές Δεκέμβρη😒. Και για το Αρεταίειο έχω ακούσει θετικά σχόλια. Απλά νομίζω είναι υψηλότερο το κόστος. Γενικά όποια κοπέλα έχει πληροφορίες για κάποιο νοσοκομείο ή γιατρό θα θέλαμε να το μοιραστεί μαζί μας. Να βγάλουμε κάποια άκρη. Εσύ κορίτσι μου είναι κρίμα να κάνεις από την αρχή διεγερση. Αφού έχεις εμβρυακια.  Μακάρι να βρεθεί η λύση 🙏🙏🙏

Expand  

 

πρίν από 43 λεπτά , Faith13 είπε:

Καλημερα. Αν θες για το Έλενα,παρε να κλείσεις στο τηλέφωνο που σου έγραψα παραπάνω. Το σηκώνουν αμέσως. Απλά μου έκλεισαν για αρχές Δεκέμβρη😒. Και για το Αρεταίειο έχω ακούσει θετικά σχόλια. Απλά νομίζω είναι υψηλότερο το κόστος. Γενικά όποια κοπέλα έχει πληροφορίες για κάποιο νοσοκομείο ή γιατρό θα θέλαμε να το μοιραστεί μαζί μας. Να βγάλουμε κάποια άκρη. Εσύ κορίτσι μου είναι κρίμα να κάνεις από την αρχή διεγερση. Αφού έχεις εμβρυακια.  Μακάρι να βρεθεί η λύση 🙏🙏🙏

Στο Έλενα πήρα εκει που μου είπες, μου ειπαν ότι Δεκέμβρη είναι το ραντεβού και ότι μπορεί να μην προλάβω γιατί το χαρτί της επιτροπής μου περνάει μέχρι τον Ιανουάριο οπότε είναι 200 ευρώ το κόστος. Στο Αρεταίειο ήταν πολύ κατατοπιστικοι απλά δεν δέχονται να κάνουμε υπερηχους από μακρυά και να τους στέλνουμε. Για κόστος μου είπε κάτι μικροποσα θα τα πούμε από κοντά.  Εσύ ρώτησες αν μπορείς να κάνεις υπερηχους στην πόλη που είσαι?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, domna1 said:

 

Στο Έλενα πήρα εκει που μου είπες, μου ειπαν ότι Δεκέμβρη είναι το ραντεβού και ότι μπορεί να μην προλάβω γιατί το χαρτί της επιτροπής μου περνάει μέχρι τον Ιανουάριο οπότε είναι 200 ευρώ το κόστος. Στο Αρεταίειο ήταν πολύ κατατοπιστικοι απλά δεν δέχονται να κάνουμε υπερηχους από μακρυά και να τους στέλνουμε. Για κόστος μου είπε κάτι μικροποσα θα τα πούμε από κοντά.  Εσύ ρώτησες αν μπορείς να κάνεις υπερηχους στην πόλη που είσαι?

Η αλήθεια ειναι ότι δεν ρώτησα κάτι τέτοιο. Δεν το σκέφτηκα εκείνη την ώρα. Θεώρησα δεδομένο ότι θα μπορεί να γίνει συνεργασία με τον γιατρό μου. Όπως και στα γιαννενα😏 Μήπως θα μπορούσες να μου πεις το τηλέφωνο από το αρεταιειο? Να πάρω και εκεί? Στο ίντερνετ δεν έβγαλα ακρη

Link to comment
Share on other sites

Αρεταίειο 2107286278. Απλά μας δυσκολεύει αυτό το πράγμα με τους υπερηχους. Πρέπει να είμαστε εκεί. Αλλά εντάξει θα δούμε. Για το Ελενα μου είπε μια κοπέλα για ένα γιατρό καλο Περρος Γεράσιμος. Μου έδωσε και τηλέφωνο αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τον πάρω ή θα μου πει πάρε στο νοσοκομειο

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, domna1 said:

Αρεταίειο 2107286278. Απλά μας δυσκολεύει αυτό το πράγμα με τους υπερηχους. Πρέπει να είμαστε εκεί. Αλλά εντάξει θα δούμε. Για το Ελενα μου είπε μια κοπέλα για ένα γιατρό καλο Περρος Γεράσιμος. Μου έδωσε και τηλέφωνο αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τον πάρω ή θα μου πει πάρε στο νοσοκομειο

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα πάρω και εκεί. Μήπως έχει ραντεβού πιο σύντομα. Εμένα στο ελενα μου ειπαν να πάω 7 Δεκέμβρη το πρωί. Ούτε ξέρω ποιος γιατρός θα είναι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...