Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μυκοπλασμα 7η εβδομάδα


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας είμαι στην 7η εβδομάδα και μετά από καλλιέργεια κολπικου βρέθηκα θετική στο Μυκοπλασμα πριν 2 μήνες που είχα ξανακάνει είχα μόνο αιμοφυλο και δεν πηρα καν θεραπεία και τώρα ως δια μαγείας εξαφανίστηκε αυτό και εμφανίστηκε μυκοπλασμα 

Είχε κάποια κοπέλα μυκοπλασμα στην εγκυμοσυνη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου κοριτσάκι μου και σύγχρονη για την εγκυμοσύνη σου! 

Εγω ειχα και είμαι σίγουρη ότι αν ξανακάνω καλλιέργεια θα έχω και τώρα. Στην αρχή είχα μυκοπλασμα,  μετά ουρεοπλασμα,  κοινώς έχω συνέχεια κάτι. Σεξ δεν κάνω, σε τουαλέτες δεν πηγαίνω. Πού βρέθηκε απορώ. Πέρυσι το καλοκαίρι υπέφερα από μολύνσεις και μου έχουν βγει όλα στην εγκυμοσύνη. Εγω το είδα βέβαια 17η εβδομάδα και πηρα αντιβιωση. Καθ αυτό επειδή είναι πολύ ανθεκτικό και ξαναβγαίνει συνέχεια έπαιρνα κάθε μήνα για 1 εβδομάδα προληπτικά. Τωρα όμως που είμαι στην 28η δεν μου έδωσε. 

Αλλά και στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα πάρει αντιβιωση για άλλο λόγο. Θα σου πει ο γιατρός σου τι να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Little star είπε:

Γεια σου κοριτσάκι μου και σύγχρονη για την εγκυμοσύνη σου! 

Εγω ειχα και είμαι σίγουρη ότι αν ξανακάνω καλλιέργεια θα έχω και τώρα. Στην αρχή είχα μυκοπλασμα,  μετά ουρεοπλασμα,  κοινώς έχω συνέχεια κάτι. Σεξ δεν κάνω, σε τουαλέτες δεν πηγαίνω. Πού βρέθηκε απορώ. Πέρυσι το καλοκαίρι υπέφερα από μολύνσεις και μου έχουν βγει όλα στην εγκυμοσύνη. Εγω το είδα βέβαια 17η εβδομάδα και πηρα αντιβιωση. Καθ αυτό επειδή είναι πολύ ανθεκτικό και ξαναβγαίνει συνέχεια έπαιρνα κάθε μήνα για 1 εβδομάδα προληπτικά. Τωρα όμως που είμαι στην 28η δεν μου έδωσε. 

Αλλά και στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα πάρει αντιβιωση για άλλο λόγο. Θα σου πει ο γιατρός σου τι να κάνεις.

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου συγχαρητήρια και σε εσένα με το καλό το μωράκι σου

Μου είπε ότι δεν υπάρχει προβλημα και μετά το πρωτο τρίμηνο θα παρω αντιβίωση

Αλλά φοβάμαι η αλήθεια είναι και μέχρι να κλείσω το 1ο τρίμηνο μην γίνει κάτι από αυτό

Αλλά και μετά φοβάμαι να παρω αντιβίωση

Εσένα ο γιατρός σου τι σου λέει? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

1 hour ago, Kon90 said:

Κορίτσια γεια σας είμαι στην 7η εβδομάδα και μετά από καλλιέργεια κολπικου βρέθηκα θετική στο Μυκοπλασμα πριν 2 μήνες που είχα ξανακάνει είχα μόνο αιμοφυλο και δεν πηρα καν θεραπεία και τώρα ως δια μαγείας εξαφανίστηκε αυτό και εμφανίστηκε μυκοπλασμα 

Είχε κάποια κοπέλα μυκοπλασμα στην εγκυμοσυνη? 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ένιωσες κάτι και έκανες καλλιέργεια; Όσον αφορά την αντιβίωση μη φοβάσαι πολλές κοπέλες χρειάστηκαν να πάρουν αρκετές φορές αντιβίωση στην εγκυμοσύνη τους. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Little star είπε:

Εμένα ο γιατρός μου λέει ότι δεν επηρεάζει η αντιβιωση και ότι εφόσον παίρνω αντιβίωση δεν θα έχουμε πρόβλημα. 

Οι γιατροί κάτι παραπανω θα ξέρουν 

Διάβαζα ότι αυτό δημιουργεί αποβολές και 1ου τριμήνου και εκεί κάπως φοβήθηκα ο γιατρός μου λέει ότι δεν ισχυει αυτο αλλά επειδή ξέρει οτι ειμαι φοβιτσιαρα μπορεί λέω να μου το λέει για να μην με τρομαξει

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

μην φοβαστε την αντιβιωση στην εγκυμοσυνη οταν ειναι απαραιτητη.υπαρχουν κ πιο ελαφριες

Καλυτερα αντιβίωση παρα να δημιουργήσουμε αλλά προβληματα

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση

2 ώρες πρίν, Pozi είπε:

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ένιωσες κάτι και έκανες καλλιέργεια; Όσον αφορά την αντιβίωση μη φοβάσαι πολλές κοπέλες χρειάστηκαν να πάρουν αρκετές φορές αντιβίωση στην εγκυμοσύνη τους. 

Οχι δεν νιώθω κάτι απλά έχω πολλά υγρά που νόμιζα ότι ήταν φυσιολογικά λόγω εγκυμοσύνης 

Εκανα καλλιέργεια κολπικο υγρου γιατί ειμαι 7 εβδομάδων και μου είπε ο γιατρός πρεπει να κάνουμε μαζί με τις αιματολογικές 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις και μία δεύτερη γνώμη όσον αφορά για το πότε πρέπει να ξεκινήσεις την αντιβίωση. Τώρα η μετά το πρώτο τρίμηνο...

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2022 at 5:15 ΜΜ, elerina80 είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις και μία δεύτερη γνώμη όσον αφορά για το πότε πρέπει να ξεκινήσεις την αντιβίωση. Τώρα η μετά το πρώτο τρίμηνο...

Σε ευχαριστώ πολυ

Θα παρω και μια δευτερη γνωμη αλλά γνωρίζω πως καλυτερα να αποφευγετε η αντιβίωση στο 1ο τρίμηνο που είναι η οργανογενηση

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...