Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Και κάτι για εμάς...


Recommended Posts

Λοιπον αγαπημενες ασχολιες...

1. Διαβασμα. Διαβαζω μανιωδως...Αυτο τον καιρο διαβαζω το "Girl with the Dragon Tatoo". Το πηρα στ αγγλικα και μεγαλο λαθος διοτι μου τη σπανε τα μιθυστορηματα στ αγγλικα, δε τα διαβαζω τοσο γρηγορα, και πρεπει να ειμαι περισσοτερο συγκεντρωμενη. Το μονο που διαβασα στ αγγλικα και το συστηνω ανεπιφυλακτα ειναι το "Τhe little Friend", ths Donna Tart.

2. Μουσικη. Απο ροκ μεχρι ρεμπετικο ολα τα ειδη αναλογα τη διαθεση...

3. Ιντερνετ. Ο κοσμος στις ακρες των δαχτυλων μου.

4. Χορος. Παλιοτερα μπαλετο, μετα Street Dance, προσφατα Reggaeton...

5. Μαγειρικη. αγαπημενο χομπυ, και ασχολια που ενθαρρυνουν ολοι οι φιλοι μου γιατι τρωνε με..χρυσα κουταλια:P

6. Μακιγιαζ!! Τρελλα, παθος, αλλα οταν βλεπω ενα προσωπο σκεφτομαι πως θα μπορουσα να το αναδειξω..Μ αρεσει να βλεπω ενα προσωπο σαν πινακα ζωγραφικης, να χρησιμοποιω φωτοσκιασεις...

7. Βολτες με το αυτοκινητο τα καλοκαιρια, διπλα στη θαλασσα...Οι πιο ηρεμες και ευτυχισμενες στιγμες της ζωης μου.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

............. Από εχθές ΜΟΝΟ ένα πράγμα έχει καρφωθεί στο μυαλό μου -τώρα πίσω πίσω στα γεράματα-: να πάω να μάθω Κρητικούς χορούς (και τους λοιπούς παραδοσιακούς, αλλά πρωτίστως, Κρητικούς).... πήγαινα παλιά -πιτσιρίκα δλδ στο Δημοτικό και δεν θυμάμαι τπτ-...

δεν ξέρω όμως, είναι αυτές οι μέρες που σκέφτομαι ΈΝΤΟΝΑ τον πατέρα μου, τις ρίζες μου... που ψάχνομαι... και νομίζω πως θα ήταν λυτρωτικό να βρω λίγο χρόνο να ασχοληθώ με αυτό που πραγματικά αγαπώ και που με ξεκουράζει... ίσως 2 ώρες την εβδομάδα να μου έκαναν καλό... και λίγο να ξεφεύγω έτσι για να γεμίζω μπαταρίες..

πρέπει να κάτσω να ψάξω πού κάνουν μαθήματα εδώ κοντά προς Πειραιά... και να το ξεφουρνίσω στον άντρα μου.. που είμαι σίγουρη ότι θα συμφωνήσει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλό!

Το έχω διαβασει στα ελληνικα

Και προσφατα ειδα και την ταινια

το χω διαβάσει κι εγώ!!!Εχω διαβάσει και τα τρια και τα λατρεψα!!! Το τριτο μου άρεσε περισσότερο απ όλα!!!

Την ταινία ακόμα δεν την είδα, ενδομυχα το αποφευγω γιατι φοβάμαι την απογοήτευση..... Εσυ ποια ταινία ειδες? Την Αμερικάνικη ή τη Σουηδικη???

Link to comment
Share on other sites

............. Από εχθές ΜΟΝΟ ένα πράγμα έχει καρφωθεί στο μυαλό μου -τώρα πίσω πίσω στα γεράματα-: να πάω να μάθω Κρητικούς χορούς (και τους λοιπούς παραδοσιακούς, αλλά πρωτίστως, Κρητικούς).... πήγαινα παλιά -πιτσιρίκα δλδ στο Δημοτικό και δεν θυμάμαι τπτ-...

δεν ξέρω όμως, είναι αυτές οι μέρες που σκέφτομαι ΈΝΤΟΝΑ τον πατέρα μου, τις ρίζες μου... που ψάχνομαι... και νομίζω πως θα ήταν λυτρωτικό να βρω λίγο χρόνο να ασχοληθώ με αυτό που πραγματικά αγαπώ και που με ξεκουράζει... ίσως 2 ώρες την εβδομάδα να μου έκαναν καλό... και λίγο να ξεφεύγω έτσι για να γεμίζω μπαταρίες..

πρέπει να κάτσω να ψάξω πού κάνουν μαθήματα εδώ κοντά προς Πειραιά... και να το ξεφουρνίσω στον άντρα μου.. που είμαι σίγουρη ότι θα συμφωνήσει...

και πολύ καλά θα κάνεις!!! εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω μαθήματα Ισπανικών!!! Ειναι μια γλώσσα που λατρευω και πάντα ήθελα να μάθω! Μακάρι να τα καταφερω... και σκέφτομαι κι ενα μεταπτυχιακό στο ανοιχτό πανεπιστημιο... τωρα στα γεράματα μάθε γέρο γράμματα θα μου πεις, αλλά τεσπα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
το χω διαβάσει κι εγώ!!!Εχω διαβάσει και τα τρια και τα λατρεψα!!! Το τριτο μου άρεσε περισσότερο απ όλα!!!

Την ταινία ακόμα δεν την είδα, ενδομυχα το αποφευγω γιατι φοβάμαι την απογοήτευση..... Εσυ ποια ταινία ειδες? Την Αμερικάνικη ή τη Σουηδικη???

Την Αμερικάνικη,φαντάζομαι...

Με τον Ντάνιελ Κρεγκ

Δεν ήξερα ότι υπάρχει και σουηδική

Κορίτσια αυτό το θεματάκι μου αρέσει τόσο

Κι όμως δεν γράφουμε...

Μήπως γιατί δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε κάτι για εμάς;

Αυτες τις ημέρες επωφελούμαι της καλοκαιρίας και πάω ανελλιπώς και εντατικά για περπάτημα,τις περισσότερες φορές με το καρότσι βέβαια,αλλά και τότε είναι πολύ ωραία

Το ευχαριστιέμαι τόσο πολύ και νιώθω πάρα πολύ όμορφα που κάνω κάτι για τον εαυτό μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Την Αμερικάνικη,φαντάζομαι...

Με τον Ντάνιελ Κρεγκ

Δεν ήξερα ότι υπάρχει και σουηδική

Κορίτσια αυτό το θεματάκι μου αρέσει τόσο

Κι όμως δεν γράφουμε...

Μήπως γιατί δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε κάτι για εμάς;

Αυτες τις ημέρες επωφελούμαι της καλοκαιρίας και πάω ανελλιπώς και εντατικά για περπάτημα,τις περισσότερες φορές με το καρότσι βέβαια,αλλά και τότε είναι πολύ ωραία

Το ευχαριστιέμαι τόσο πολύ και νιώθω πάρα πολύ όμορφα που κάνω κάτι για τον εαυτό μου

Καλημέρα Περιστεράκι!!!

Για πες εντυπωσεις απο την ταινία??? ΕΙναι ωραία?

Υπαρχει η Σουιδικη η οποία γυρίστηκε πριν την Αμερικάνικη και απ ότι διάβαζα κάπου η Αμερικάνικη είναι πιστη αντιγραφη.....(ακομα δεν την εχω δει.....)

Πράγματι αυτό το θεματάκι είναι πολύ ωραιο.. είχε έμπνευση η θεματοθέτρια... (που εισαι ζουπάκι)???? ΑΛλα δεν γραφουμε τόσο πολύ η αλήθεια είναι......

Βολτες με το καρότσι , μονη μου δεν εχω πάει σχεδόν ποτέ... (ψιλοβαριεμαι η αληθεια είναι) μου αρεσει πολύ σαν ιδεα , βαριεμαι την πράξη, εκτος κι αν ειναι στο μολ και χαζευω βιτρινες......

Η νεα ασχολία που εχω ενταξει τελευταιως στη ζωή μου είναι αυτη της γυμναστικής.... Καθως προσπαθώ να επανέλθω μετα απο δύο απανωτες εγκυμοσυνες, βρηκα εναν περσοναλ τρεινερ και παω τρεις φορες την εβδομάδα.. Μου βγαινει το λάδι αλλά ελπιζω ως το καλοκαιρι να κυκλοφορώ στην παραλία......... ΑΥτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αυτό το θεματάκι είναι πολύ ωραιο.. είχε έμπνευση η θεματοθέτρια... (που εισαι ζουπάκι)???? ΑΛλα δεν γραφουμε τόσο πολύ η αλήθεια είναι......

Ζούπη... παρούσα!:rolleyes:

Ναι, είχα έμπνευση γιατί... όταν άνοιξα αυτό το θέμα... ήταν ακόμα καλοκαίρι...:cool: Μετά, με πήρε ο χειμώνας παραμάζωμα...:roll:

Άρχισα κι εγώ γυμναστήριο:tongue:, με ήπια άσκηση αρχικά. Όχι γιατί είμαι αθλητικός τύπος ή γιατί έχω ελεύθερο χρόνο αλλά γιατί το σώμα μου πλέον φώναζε για άσκηση!!:shock:

Και... προσπαθούμε, μία στο τοοοοόσο, να βγαίνουμε γυναικοπαρέα - πολλά γέλια και δάκρυα από τις κουβέντες μας - είναι λυτρωτικές αυτές οι έξοδοι...

Επίσης, παρ' ότι μου τρώει χρόνο από τον ύπνο μου (που είναι λιγοστός ούτως ή άλλως), διαβάζω αρκετή ώρα, σχεδόν καθημερινά. Με ξεκουράζει και με ταξιδεύει το διάβασμα.

Για πείτε κι άλλες ιδέες...:D


Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...