Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

Και κάτι για εμάς...


Recommended Posts

κοριτσάκια μου,

έχω διάφορα να ρωτήσω/σχολιάσω αλλά επειδή τελώ υπό το σοκ:shock::rolleyes: ότι ο γιος μου ξεκινάει αύριο Α' Δημοτικού...:cool:

θα επανέλθω (αφού χαλαρώσω λίγο) δριμύτερη!:tongue::D


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσάκια μου,

έχω διάφορα να ρωτήσω/σχολιάσω αλλά επειδή τελώ υπό το σοκ:shock::rolleyes: ότι ο γιος μου ξεκινάει αύριο Α' Δημοτικού...:cool:

θα επανέλθω (αφού χαλαρώσω λίγο) δριμύτερη!:tongue::D

Καλή χρονιά στο πρωτάκι σου και σε όλα τα παιδάκια!


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πέρασα τέλεια το Σαβ/κο! Παντρευόταν μια καλή μου φίλη στη Μυτιλήνη και πήγαμε με μια κοινή φίλη. Μάλιστα οι άντρες μας λόγω δουλειάς δεν μπορούσαν να μας συνοδέψουν κι έτσι αφήσαμε τα παιδιά στις μαμάδες μας και το σκάσαμε! Μόνο για 2 μέρες, αλλά ήταν σαν mini διακοπές! Βόλτες, καφέδες, ταβερνούλες σε γραφικά μέρη, ειδικά την Κυριακή ήμασταν όλη μέρα με το νεόνυμφο ζευγάρι, ακόμα δεν παντρεύτηκε και μας πήγε εκδρομή! Θυμηθήκαμε τα παλιά, ξεχάσαμε για λίγο τις υποχρεώσεις, ήταν τέλεια! Κι επειδή λατρεύω τα ταξίδια, παρόλο που φέτος το καλοκαίρι κάναμε 2 ταξιδάκια, δε με χάλασε κι ένα τρίτο για μπόνους! Το τερπνόν μετά του ωφελίμου!


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πριν τα παιδιά (και την κρίση), ήμασταν και πολύ φαν των ταξιδιών. Γυρίσαμε αρκετά και σκοπεύαμε πολύ περισσότερο (μέχρι και ταξίδια στα ξαδέλφια του άντρα μου στον Καναδά σχεδιάζαμε!), αλλά μας προέκυψε ο μεγάλος μου...με τη μία, ρε παιδί μου! :lol: Να 'ναι καλά, η ζωούλα μου. Και μετά από 5 χρόνια ο Καναδάς εκεί θα 'ναι, δε φεύγει! Θα ήταν πολύ παρακινδυνευμένο λέτε να πάμε μαζί με τα παιδιά?

Πάντως πήρα θάρρος από το πώς συμπεριφέρθηκαν όσο λείπαμε στα Ζαγοροχώρια-άψογα! Ούτε γκρίνιες, ούτε μαμά-μπαμπά, ούτε τίποτα! Ας πάνε όλα καλά και σκοπεύω να το επαναλάβω σύντομα...μόνο που έχω ψιλοεξαντλήσει όλα τα κοντινά!

Αφού δεν είχατε γκρίνιες, να την κοπανάτε συχνότερα για μικρές η μεγάλες αποδράσεις! (σ.σ. Τα Ζαγοροχώρια είναι υπέροχα!)

Κι εμείς έχουμε τρέλα με τα ταξίδια! Κάθε καλοκαίρι κάνουμε ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό και το περιμένουμε πώς και πώς! Νομίζω πως δεν είναι παρακινδυνευμένο να πάτε με τα παιδιά, ειδικά αν κάθονται ήσυχα! Εμείς να σου πω την αλήθεια το γιο μας δεν τον έχουμε πάρει μαζί στο εξωτερικό. Είναι μικρός και πολύ ζωηρός, δε θα μας άφηνε σε ησυχία.. Ίσως όταν μεγαλώσει! Φέτος όμως κάναμε πρώτη φορά οι τρεις μας διακοπούλες στην Κορώνη, περάσαμε πολύ όμορφα, αλλά μας έβγαλε λιγάκι το λάδι..:tongue: Ευτυχώς είχαμε ήδη φορτίσει μπαταρίες με το ταξίδι στο Ντουμπάϊ (χωρίς το παιδί), πραγματικά γυρίσαμε άλλοι άνθρωποι.. Άντε τώρα, να δούμε πού θα πάμε του χρόνου.


EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον γενικα δεν θα ελεγα οτι εχω χρονο (φυσικα....)ομως τελικα εχω καταφυγει στο μαγειρεμα! μου αρεσει πολυ να μαγειρευωοποτε εκει αφηνω τη φαντασια μου να οργιασει!!!με χαάρωνει και με γεμιζει:-Pσημερα εφτιαξα γαλατοπιτα!το μονο προβλημα ειναι οτι μου αρεσει και να τρωω:cool:;)


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, δεν σας ξέχασα! Αλλά - προς το παρόν - δεν είμαι σε φάση για τέτοια συζήτηση...:oops: Τα σχολεία, οι δουλειές, το φθινόπωρο...:confused: Υπόσχομαι να επανακάμψω!!:D

Ξέχασα κάτι πολύ σημαντικό, μου αρέσει επίσης πολύ

  • ο ύπνος! Ειδικά ο πρωινός! Δεν μπορώ με τίποτα να ξυπνάω το πρωί..

Και μένα μου άρεσε πολύ ο (πρωινός) ύπνος - σπάνια τον διαπραγματευόμουν... και ξύπναγα και πολύ δύσκολα...:cool: Αλλά, μετά από τον γιο μου... γαρίδα το μάτι...:mrgreen:


Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΑΑΑΑΑΧ (βαρύ και μακρόσυρτο περικαλώ),

Βλέπω ότι το τόπικ έχει εγκαταληφθεί εντελώς από τις απανταχού μανούλες...

Ηθικόν Συμπέρασμα : αυτό το "κάτι για εμάς" τις μικρομανούλες φαίνεται πως είναι η ιντερνετική μας ομορφο-παρέα ! :cool:

Γιατί για τα υπόλοιπα δεν περισσεύει χρόνος !

Δεν πειράζει : μας βλέπω, εκεί γύρω στα 65, να κανονίζουμε πού θα πάμε να κάνουμε τις θαλασσοθεραπείες και τα λασπόλουτρα !

Link to comment
Share on other sites

πραγματι ωραιο θεματακι..καλημερα κι απο μενα....λοιπον ουτε εγω εχω χρονο πια...εχω εναν γλυκυτατο μικρουλη 4 μηνων...συνηθιζα να πηγαινω κινηματογραφο,θεατρο να βλεπω κανα dvd και να διαβαζω..το διαβασμα το χω κρατησει οταν κοιμαται ο μικροσ ,τα υπολοιπα που.....τελοσ παντων λογω καισαρικησ στη γεννα(βλεπετε ο μικροσ ηταν ανενδοτοσ και βγηκε και 4120 κιλα!!!!)....σκεφτομαι ν αρχισω aquaerobic στη γλυφαδα οπου εχουν και baby swimming και σκεφτομαι να πηγαινω και το μπεπμη μου μολισ ανοιξει λιγο ο καιροσ!!!θα σασ πω πωσ ειναι....

Link to comment
Share on other sites

πραγματι ωραιο θεματακι..καλημερα κι απο μενα....λοιπον ουτε εγω εχω χρονο πια...εχω εναν γλυκυτατο μικρουλη 4 μηνων...συνηθιζα να πηγαινω κινηματογραφο,θεατρο να βλεπω κανα dvd και να διαβαζω..το διαβασμα το χω κρατησει οταν κοιμαται ο μικροσ ,τα υπολοιπα που.....τελοσ παντων λογω καισαρικησ στη γεννα(βλεπετε ο μικροσ ηταν ανενδοτοσ και βγηκε και 4120 κιλα!!!!)....σκεφτομαι ν αρχισω aquaerobic στη γλυφαδα οπου εχουν και baby swimming και σκεφτομαι να πηγαινω και το μπεπμη μου μολισ ανοιξει λιγο ο καιροσ!!!θα σασ πω πωσ ειναι....

Να σου ζήσει ο μικρούλης !!!!

Σε λίγο, θα καταργήσεις ΚΑΙ το διάβασμα, επειδή, από την κούραση, για να μείνει ανοιχτό το βλέφαρο, θα πρέπει να του βάζεις μανταλάκι !!!

Μα καλά ???? Πώς τρομοκρατώ έτσι τις νέες μανούλες !!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει ο μικρούλης !!!!

Σε λίγο, θα καταργήσεις ΚΑΙ το διάβασμα, επειδή, από την κούραση, για να μείνει ανοιχτό το βλέφαρο, θα πρέπει να του βάζεις μανταλάκι !!!

Μα καλά ???? Πώς τρομοκρατώ έτσι τις νέες μανούλες !!! :wink:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα..καθολου δε μασ τρομοκρατεισ....ποσεσ φορεσ στην πρωτη σειρα εχω βγει off.....και με ξυπναει ο μικροσ....και εχω ακομαααααααααααααααα.....ευχαριστω..εσυ ποσα παιδακια εχεισ???
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ομολογώ... πως πρόσφατα βγήκα με γυναικοπαρέα και περάσαμε καταπληκτικά!

Ομολογώ... πως ακούω πολύ ραδιόφωνο (πολύ περισσότερο απ' όσο άκουγα) και έχω πετύχει καταπληκτικές εκπομπές που μ' έχουν ταξιδέψει!

Ομολογώ... πως όταν πάω σε μια συγκεκριμένη δουλειά, περνάω από ένα μαγαζί που φτιάχνει καταπληκτικό καπουτσίνο, τον παίρνω μαζί μου, κάθομαι σ' ένα πεζούλι (υπό όλες τις καιρικές συνθήκες), κάνω 2 τσιγάρα, χαζεύω τον κόσμο και σκέφτομαι/ονειρεύομαι - είναι μια στιγμή ολοδικιά μου!

Ε, αυτά...:oops:


Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ... πως πρόσφατα βγήκα με γυναικοπαρέα και περάσαμε καταπληκτικά!

Ομολογώ... πως ακούω πολύ ραδιόφωνο (πολύ περισσότερο απ' όσο άκουγα) και έχω πετύχει καταπληκτικές εκπομπές που μ' έχουν ταξιδέψει!

Ομολογώ... πως όταν πάω σε μια συγκεκριμένη δουλειά, περνάω από ένα μαγαζί που φτιάχνει καταπληκτικό καπουτσίνο, τον παίρνω μαζί μου, κάθομαι σ' ένα πεζούλι (υπό όλες τις καιρικές συνθήκες), κάνω 2 τσιγάρα, χαζεύω τον κόσμο και σκέφτομαι/ονειρεύομαι - είναι μια στιγμή ολοδικιά μου!

Ε, αυτά...:oops:

αυτο το τελευταιο με τον καφε και το τσιγαρο το κανω κι εγω.....ξεκλεβω λιγο χρονο να κατσω σ ενα παγκακι ν αδειασω το μυαλο μου μιση ωρα και ν ανασυγκροτησω τισ δυναμεισ μου...το εχω αναγκη και δυστυχωσ πολλεσ φορεσ ο αντρασ μου δεν το καταλαβαινει....συνηθωσ πρπει να ειμαστε απο σιδερο και να μη λυγιζουμε αλλα ......δε γινεται....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ωραίο θέμα!!!

λοιπόν έχουμε και λέμε...

1. μέχρι πρότινος έκανα γυμναστική και χορό (πιο παλιά ακόμα) αλλά λόγω εγκυμοσύνης το κόψαμε!

2.διαβάζω πάαααρα πολύ.Τα πάντα.Προτιμώ βιβλία που αφορούν τη φιλοσοφία,αλλά μπορώ να διαβάσω τα πάντα:απο βιβλία λογοτεχνικά,μαγειρικής,ιστορικά μέχρι και βίπερ (!) και,τώρα φυσικά,βιβλία εγκυμοσύνης.

3.ακουω μουσική..'Εχω περάσει πολλές φάσεις στις προτιμήσεις αλλά τώρα ακούω jazz!Με χαλαρώνει.Επίσης κλασσική μουσική για το μωρό!

4.Περπάτημα!

5.Καθάρισμα!

6.Ταξίδια (αλλά αυτά πάνε πια...)

7.Τσιγάρο με ένα ποτηράκι κονιάκ...τι τέλειο!! Αλλά το έχω κόψει πριν το μωρό ακόμα!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πολύ ωραίο θεματάκι!!

Μακάρι να υπήρχε χρόνος αλλά και περισσότερο χρήμα για να κάνω όλα αυτά που μου αρέσουν...

Γράφω λοιπόν,όχι ότι προλαβαίνω να τα κάνω κιόλας:

1.dvdφαγος!Είναι το μόνο που δεν έχω κόψει.Παρακολουθώ γύρω στις 4-6 ταινίες την εβδομάδα

2.Σινεμα, τωρα με το μωρό πολύ σπάνια.Κάποτε πήγαινα μια φορά την εβδομάδα

3.Βιβλία!!Εχω τοσο καιρό να διαβάσω...Κάποτε αγόραζα μανιωδώς...Από ένα σημείο και μετα σκέφτηκα ότι δεν θα χωράμε στο σπίτι.Δανειζόμουν και από την δημοτική βιβλιοθήκη.Τωρα έχω πάνω από χρόνο να πάω...

4.Γυμναστήριο...Αχ όνειρο χαμένο στο παρελθόν...Κάποτε πήγαινα 2 ωρες την ημερα,το λιγότερο.Τωρα πια...

5.Περπάτημα κι άμα προλαβαίνω,2-3 φορές την εβδομάδα,καιρού επιτρέποντος

6.Τρελαίνομαι να μαγειρεύω και να δοκιμάζω νέες συνταγές...Κάποτε το έκανα πολύ συχνα.Τωρα σπάνια

7.Ακούω μουσικούλα...Σχεδόν τα πάντα όλα,ανάλογα με τα κέφια.Μου αρεσει πολύ όταν κάνω δουλειές στο σπίτι

8.Φυσικά ιντερνετ...Δεν το εγκαταλείπω ποτέ!

9.Περιοδικά...Τωρα παίρνω συνηθως για γονείς.Μου αρεσουν πολύ,αλλά δεν εχω χρονο να τα διαβασω...Ενα το μηνα κι αν το προλαβαίνω

10.Κέντημα...Το ανακάλυψα τα τελευταια χρόνια και μου αρεσει τρελά.Μονο σταυροβελονιά.Αν υπήρχε χρόνος,θα ήθελα να μάθω και πολλά άλλα.Χαλαρωτικό και δημιουργικό

Αν συνεχισω,η λιστα δεν θα τελειώσει ποτε...

Αφηνω λοιπόν κατι και για επόμενη φορά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...