Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

τί ηλικία έχετε? (η αδιάκριτη:tongue:)

εγώ την άλλη βδομάδα κλείνω τα 29.

χαχαχα εγω στις 30αυγουστου τα εκλεισα!!!!

Να σε ρωτησω αν εχεις κοψει την πανα στην κορη σου???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χαχαχα εγω στις 30αυγουστου τα εκλεισα!!!!

Να σε ρωτησω αν εχεις κοψει την πανα στην κορη σου???

14 μέρες διαφορά έχουμε δηλαδή.

Ναι την πάνα την κόψαμε την άνοιξη. Της φοράω μόνο το βράδυ. Συνήθως δεν τη βρέχει. Χθες για παράδειγμα κοιμήθηκε απο τις 6 το απόγευμα και στις 7 το πρωί ξύπνησε στεγνή. Βέβαια γέμισε ένα γιογιό !


Link to comment
Share on other sites

14 μέρες διαφορά έχουμε δηλαδή.

Ναι την πάνα την κόψαμε την άνοιξη. Της φοράω μόνο το βράδυ. Συνήθως δεν τη βρέχει. Χθες για παράδειγμα κοιμήθηκε απο τις 6 το απόγευμα και στις 7 το πρωί ξύπνησε στεγνή. Βέβαια γέμισε ένα γιογιό !

Κι εμεις στο κοψιμο ειμαστε απλα για τα τσισα τη ρωταω ακομα, πολυ ευκολη μου φανηκε η διακοπη παντως, να τα κανει πανω της μονο 3 φορες σε 2 βδομαδες?

Αυτο ειναι ωραριο υπνου παιδιου???? 6-7???????????αυτα ακουω και τρελαινομαι,εμενα για να καταλαβεις κοιμαται 2ωρες το μεσημερι βεβαια αλλα τη νυχτα....11-7 αντε κανα μισαωρο παραπανω στην καλυτερη, σημερα κοιμηθηκε 10-6!!!ουτε εγω δε χορτασα!δεν τα παμε καλα με τον υπνο ,ελπιζω το επομενο παιδακι μου να μην της μοιαζει καθολου σε αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις στο κοψιμο ειμαστε απλα για τα τσισα τη ρωταω ακομα, πολυ ευκολη μου φανηκε η διακοπη παντως, να τα κανει πανω της μονο 3 φορες σε 2 βδομαδες?

Αυτο ειναι ωραριο υπνου παιδιου???? 6-7???????????αυτα ακουω και τρελαινομαι,εμενα για να καταλαβεις κοιμαται 2ωρες το μεσημερι βεβαια αλλα τη νυχτα....11-7 αντε κανα μισαωρο παραπανω στην καλυτερη, σημερα κοιμηθηκε 10-6!!!ουτε εγω δε χορτασα!δεν τα παμε καλα με τον υπνο ,ελπιζω το επομενο παιδακι μου να μην της μοιαζει καθολου σε αυτο!

όχι , δεν είναι το ωράριο της, της βγήκε κούραση απο τον παιδικό.

το μεσημέρι δεν κοιμάται σχεδόν ποτέ και το βράδυ ποτέ πριν τις 11. Απο μωρό κοιμόταν αργά τα βράδυα. Αλλά τουλάχιστον όταν κοιμάται κοιμάται. δεν με ξενύχτησε ποτέ. Κάτι είναι και αυτό.Παλιότερα επειδή κοιμόταν αργά σηκωνώταν και αργά (χαρά στην πεθερά) αλλά πλέον μετά τις 8 δεν σηκώνεται:-( Ξυπνάει πρωί πρωί και ζητάει Ντόρα. είναι η κολλητή μας. δεν βλέπει τίποτα άλλο στην τηλεόραση παρά μόνο Ντόρα. Τουλάχιστον μαθαίνει και κάτι απο εκεί. ¨εμαθε να μετράει μέχρι το 20 και την αλφαβήτα μέχρι το Ε.


Link to comment
Share on other sites

όχι , δεν είναι το ωράριο της, της βγήκε κούραση απο τον παιδικό.

το μεσημέρι δεν κοιμάται σχεδόν ποτέ και το βράδυ ποτέ πριν τις 11. Απο μωρό κοιμόταν αργά τα βράδυα. Αλλά τουλάχιστον όταν κοιμάται κοιμάται. δεν με ξενύχτησε ποτέ. Κάτι είναι και αυτό.Παλιότερα επειδή κοιμόταν αργά σηκωνώταν και αργά (χαρά στην πεθερά) αλλά πλέον μετά τις 8 δεν σηκώνεται:-( Ξυπνάει πρωί πρωί και ζητάει Ντόρα. είναι η κολλητή μας. δεν βλέπει τίποτα άλλο στην τηλεόραση παρά μόνο Ντόρα. Τουλάχιστον μαθαίνει και κάτι απο εκεί. ¨εμαθε να μετράει μέχρι το 20 και την αλφαβήτα μέχρι το Ε.

χαχαχα οχι εμενα δε βλεπει τηλεοραση,μονο ζουζουνια το σκ,δεν προλαβαινει απο το παιχνιδι...δεν την αφηνα κι εγω απο μικρη και τωρα την πατησα,μου την κλεινει και μενα!καλε το 8 μια χαρα ωρα ειναι, το 6 ειναι βαρβαρο!!!:-(:sad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχα οχι εμενα δε βλεπει τηλεοραση,μονο ζουζουνια το σκ,δεν προλαβαινει απο το παιχνιδι...δεν την αφηνα κι εγω απο μικρη και τωρα την πατησα,μου την κλεινει και μενα!καλε το 8 μια χαρα ωρα ειναι, το 6 ειναι βαρβαρο!!!:-(:sad:

Πραγματικά βάρβαρο. Το νωρίτερο που έχω ξυπνήσει είναι 7. Καθημερινές ούτως ή άλλως είμαι στο πόδι εκείνη την ώρα αλλά το σκ ρε γμτ...:eek:

Γενικώς με τον ύπνο δεν με ταλαιπώρησε. Απο βρεφάκι και στο τρίωρο που ξυπνούσε για γάλα το έπινε και νάνι. Σε μια ώρα ήμασταν ξανά στο κρέβατι. και απο τον ένα μήνα κοιμόταν σερί. Το πολύ πολύ να έκλαιγε και να της έδινα πιπίλα και να κοιμόταν πάλι. Απλώς το παράπονό μου ήταν ότι άλλα παιδάκια κοιμούνται απο τις 9 και μπορούν οι γονείς να απολάυσουν μια ταινία ή έστω απλά την ησυχία τους. Εγώ την έβαζα για ύπνο δίπλα μου μπας και κοιμηθεί και μετά να τη μεταφέρω στο δωμάτιό της, εμένα με έπαιρνε ο ύπνος και άκουγα πλατσ πλάτσ τα πατουσάκια της στο πάτωμα:mad: έφευγε η κυρία...


Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά βάρβαρο. Το νωρίτερο που έχω ξυπνήσει είναι 7. Καθημερινές ούτως ή άλλως είμαι στο πόδι εκείνη την ώρα αλλά το σκ ρε γμτ...:eek:

Γενικώς με τον ύπνο δεν με ταλαιπώρησε. Απο βρεφάκι και στο τρίωρο που ξυπνούσε για γάλα το έπινε και νάνι. Σε μια ώρα ήμασταν ξανά στο κρέβατι. και απο τον ένα μήνα κοιμόταν σερί. Το πολύ πολύ να έκλαιγε και να της έδινα πιπίλα και να κοιμόταν πάλι. Απλώς το παράπονό μου ήταν ότι άλλα παιδάκια κοιμούνται απο τις 9 και μπορούν οι γονείς να απολάυσουν μια ταινία ή έστω απλά την ησυχία τους. Εγώ της έβαζα για ύπνο δίπλα μου μπας και κοιμηθεί και μετά να τη μεταφέρω στο δωμάτιό της, εμένα με έπαιρνε ο ύπνος και άκουγα πλατσ πλάτσ τα πατουσάκια της στο πάτωμα:mad: έφευγε η κυρία...

Εγω εχω να δω τηλεοραση 2 χρονια αν σε παρηγορει!Και δεν ειναι οτι δε θελει και αυτη να κοιμηθει νωρις αλλα αν τη βαλω απο τις 9 θα εχουμε εγερτηριο στις 5...οποτε προτιμω να κοιμαται 11!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να δω τηλεοραση 2 χρονια αν σε παρηγορει!Και δεν ειναι οτι δε θελει και αυτη να κοιμηθει νωρις αλλα αν τη βαλω απο τις 9 θα εχουμε εγερτηριο στις 5...οποτε προτιμω να κοιμαται 11!

Ναι, με παρηγορεί. Για να φανταστείς 2 χρόνια δεν ξέρω καν τί παίζει η τηλεόραση, ή έστω έχω ακουστά...

Ούτε καν ειδήσεις δε βλέπω (αυτό δεν είναι απόλυτα κακό:rolleyes:) τα συνταρακτικά νέα απο τη δουλειά τα μαθαίνω την ώρα του καφέ ή το ίντερνετ (στη δουλειά πάλι)


Link to comment
Share on other sites

Ναι, με παρηγορεί. Για να φανταστείς 2 χρόνια δεν ξέρω καν τί παίζει η τηλεόραση, ή έστω έχω ακουστά...

Ούτε καν ειδήσεις δε βλέπω (αυτό δεν είναι απόλυτα κακό:rolleyes:) τα συνταρακτικά νέα απο τη δουλειά τα μαθαίνω την ώρα του καφέ ή το ίντερνετ (στη δουλειά πάλι)

Ακριβως μια απο τα ιδια,εμεις ακουστικα δεν εχουμε βαλει οποτε αν δουμε κατι-και δε με παρει ο υπνος δλδ γιατι εχω και το φοβο να κοιμηθω γρηγορα γιατι στις 6 μπορει να ειμαι ορθια...βλεπουμε μονο καμια ξενη ταινια στο σταρ, οσο για τις ειδησεις αμα σου πω οτι για τη νορνηγια πχ εμαθα τι εγινε μετα απο μια βδομαδα???:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως μια απο τα ιδια,εμεις ακουστικα δεν εχουμε βαλει οποτε αν δουμε κατι-και δε με παρει ο υπνος δλδ γιατι εχω και το φοβο να κοιμηθω γρηγορα γιατι στις 6 μπορει να ειμαι ορθια...βλεπουμε μονο καμια ξενη ταινια στο σταρ, οσο για τις ειδησεις αμα σου πω οτι για τη νορνηγια πχ εμαθα τι εγινε μετα απο μια βδομαδα???:rolleyes:

Αν σου πώ ότι πρώτη φορά το ακούω? Άρα το :rolleyes: σε εμένα πάει:oops:

Λίγο το παιδί , λίγο οι δουλειές του σπιτιού, μαγείρεμα κλπ πού χρόνος για Νορβιγίες... εδώ σε λίγο στην Ελλάδα δε θα ξέρω τί γίνεται...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


egw koritsia eimai 2etwn k o mikros mou einai 17 minwn tha einai akrivws toon idio mina gennimena ta zouzounia mou.

egw ekana kaisariki apo epilogi k den katalava tipota den ponesa,den emeina ksapla tipota..

o mikros mou nomizw oti katalavw tin egkumosuni alla me diko tou tropo...

einai sunexws skarfalomenos panw mou k na me klotsaei!!!eleossssss

Link to comment
Share on other sites

egw koritsia eimai 2etwn k o mikros mou einai 17 minwn tha einai akrivws toon idio mina gennimena ta zouzounia mou.

egw ekana kaisariki apo epilogi k den katalava tipota den ponesa,den emeina ksapla tipota..

o mikros mou nomizw oti katalavw tin egkumosuni alla me diko tou tropo...

einai sunexws skarfalomenos panw mou k na me klotsaei!!!eleossssss

ΩΧ!:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...