Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Αποβολή με αιμορραγία


Recommended Posts

Καλησπέρα , ανοίγω αυτό το θέμα γιατί τις τελευταίες 9 μέρες είμαι ψυχολογικά και σωματικά χάλια ! Μετά από πολλά χρόνια προσπαθειών για παιδί και δυο εξωσωματικές είχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα .. το έμβρυο όμως παλινδρόμησε στην 7 βδομάδα περίπου .. κανονίσαμε με τον γιατρό απόξεση αλλά επειδή βγήκα θετική στον κοβιντ δεν μπορούσα να μπω στην κλινική.. την Πέμπτη το βράδυ ξεκίνησε η αποβολη μόνη της … μου έφυγε αρκετό αίμα και μετά σταμάτησε … το Σάββατο είχα πάλι έντονη αιμορραγία με πηγματα, δε σταματούσε με τίποτα … πήγα στο νοσοκομείο … μου έβαλαν 2 φιάλες αίμα και μου έδωσαν  τα χάπια cytotec και μετά από 3 ώρες εκεί απέβαλα όλο το κυημα .. έμεινε μόνο ένας μικρός ιστός … από κει μου είπαν πως δεν υπάρχει  κίνδυνος αιμορραγίας και έτσι  βγήκα από το νοσοκομείο γιατί δεν άντεχα άλλο να είμαι δυο μέρες νηστική και τα χάπια αυτά που μου τα χορηγούσαν συνέχεια μπυ έφερναν πυρετό και διάρροια  και περιμένω να δω ιδιώτη γιατρό !!! Το θέμα μου είναι το έχει περάσει κάποια άλλη κοπέλα όλο αυτό ;; Η αιμορραγία επανηλθε ;; Δεν μπορώ να ηρεμήσω ψυχολογικά .., φοβάμαι ότι ανά πάσα στιγμή θα μου ξανασυμβεί ! Σας ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Κάπως έτσι πριν 7 μήνες είχα και εγώ αποβολή στην 13η εβδομάδα. Ξεκίνησε με αφορητους πόνους ξαφνικά και μετά απεβαλα στη λεκάνη της τουαλέτας του σπιτιού μου. Πήγα νοσοκομείο και έκανα απόξεση. Μετά από 3 ημέρες σταμάτησε το πολύ αίμα και στις 10 μέρες μέρες δεν είχα ούτε σταγόνα. Στις 40 μέρες ήρθε περίοδος. Δυστυχώς μετά από τόσους μήνες έχω ξεκινήσει και ηρεμώ σιγα σιγά χωρίς όμως να μην περάσει μέρα που να μην το σκεφτώ. Αρχές Μαρτίου ήταν οι χειρότερες μέρες επειδή θα το είχα εδώ μαζί μου... Νιώθω τον πόνο σου και σε καταλαβαίνω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Dandoy είπε:

Καλησπέρα! Κάπως έτσι πριν 7 μήνες είχα και εγώ αποβολή στην 13η εβδομάδα. Ξεκίνησε με αφορητους πόνους ξαφνικά και μετά απεβαλα στη λεκάνη της τουαλέτας του σπιτιού μου. Πήγα νοσοκομείο και έκανα απόξεση. Μετά από 3 ημέρες σταμάτησε το πολύ αίμα και στις 10 μέρες μέρες δεν είχα ούτε σταγόνα. Στις 40 μέρες ήρθε περίοδος. Δυστυχώς μετά από τόσους μήνες έχω ξεκινήσει και ηρεμώ σιγα σιγά χωρίς όμως να μην περάσει μέρα που να μην το σκεφτώ. Αρχές Μαρτίου ήταν οι χειρότερες μέρες επειδή θα το είχα εδώ μαζί μου... Νιώθω τον πόνο σου και σε καταλαβαίνω. 

Αχ βρε κορίτσι μου το έχω ζήσει πολλές φορές.Λυπαμαι πολύ .Μου κάνει εντύπωση στην 13 εβδομάδα θεωρητικά δένει και μικραίνει ο κίνδυνος για αποβολή.Τελικα όλη η εγκυμοσύνη είναι επίφοβη σε κάθε στάδιο.Βρηκατε καμιά άκρη τουλάχιστον που οφείλεται;

 

On 20/3/2023 at 6:28 ΜΜ, Αγγελουδάκι711 είπε:

Καλησπέρα , ανοίγω αυτό το θέμα γιατί τις τελευταίες 9 μέρες είμαι ψυχολογικά και σωματικά χάλια ! Μετά από πολλά χρόνια προσπαθειών για παιδί και δυο εξωσωματικές είχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα .. το έμβρυο όμως παλινδρόμησε στην 7 βδομάδα περίπου .. κανονίσαμε με τον γιατρό απόξεση αλλά επειδή βγήκα θετική στον κοβιντ δεν μπορούσα να μπω στην κλινική.. την Πέμπτη το βράδυ ξεκίνησε η αποβολη μόνη της … μου έφυγε αρκετό αίμα και μετά σταμάτησε … το Σάββατο είχα πάλι έντονη αιμορραγία με πηγματα, δε σταματούσε με τίποτα … πήγα στο νοσοκομείο … μου έβαλαν 2 φιάλες αίμα και μου έδωσαν  τα χάπια cytotec και μετά από 3 ώρες εκεί απέβαλα όλο το κυημα .. έμεινε μόνο ένας μικρός ιστός … από κει μου είπαν πως δεν υπάρχει  κίνδυνος αιμορραγίας και έτσι  βγήκα από το νοσοκομείο γιατί δεν άντεχα άλλο να είμαι δυο μέρες νηστική και τα χάπια αυτά που μου τα χορηγούσαν συνέχεια μπυ έφερναν πυρετό και διάρροια  και περιμένω να δω ιδιώτη γιατρό !!! Το θέμα μου είναι το έχει περάσει κάποια άλλη κοπέλα όλο αυτό ;; Η αιμορραγία επανηλθε ;; Δεν μπορώ να ηρεμήσω ψυχολογικά .., φοβάμαι ότι ανά πάσα στιγμή θα μου ξανασυμβεί ! Σας ευχαριστώ !!

Μπορεί να έχεις αίμα ναι .Το σωματικό δεν είναι τίποτα μπροστά στο ψυχολογικό.Εγω είχα αίμα αρκετές ημέρες μετά σταμάτησε κ μετά ερχόταν περίοδος.Τωρα όσο αφορά το ψυχολογικό το έζησα τέσσερις φορές παρόλο που τα κατάφερα κ έκανα ένα παιδί σίγουρα μαλακώνει ο πονος αλλά είναι κάτι που δεν ξεχνιέται όσο ζεις.Κουραγιο εύχομαι και μακάρι καμιά αγκαλιά να μην μένει άδεια.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου το έχω ζήσει πολλές φορές.Λυπαμαι πολύ .Μου κάνει εντύπωση στην 13 εβδομάδα θεωρητικά δένει και μικραίνει ο κίνδυνος για αποβολή.Τελικα όλη η εγκυμοσύνη είναι επίφοβη σε κάθε στάδιο.Βρηκατε καμιά άκρη τουλάχιστον που οφείλεται;

 

Μπορεί να έχεις αίμα ναι .Το σωματικό δεν είναι τίποτα μπροστά στο ψυχολογικό.Εγω είχα αίμα αρκετές ημέρες μετά σταμάτησε κ μετά ερχόταν περίοδος.Τωρα όσο αφορά το ψυχολογικό το έζησα τέσσερις φορές παρόλο που τα κατάφερα κ έκανα ένα παιδί σίγουρα μαλακώνει ο πονος αλλά είναι κάτι που δεν ξεχνιέται όσο ζεις.Κουραγιο εύχομαι και μακάρι καμιά αγκαλιά να μην μένει άδεια.

Ακριβώς όπως το λες. Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι εκείνη την Δευτέρα πάμε στο γυναικολόγο και μας λέει όλα τέλεια μπήκαμε 13η εβδομάδα και ο φόβος της αποβολής μειώνεται. Και μετά από 3 μέρες έγινε ότι έγινε. Όλους αυτούς τους μήνες έχω κάνει ότι εξέταση μπορείς να φανταστείς. Από μερια μου δεν βρέθηκε τίποτα. Ούτε θρομβοφιλια ούτε τίποτα. Καταλήγουμε σε χρωμοσωμικη αποβολή επειδή το σπέρμα του συζύγου βρέθηκε με τερατοσπερμια και μεγάλο DFI. Και πίνει κάτι βιταμίνες τώρα να φτιάξει. Εντ μεταξύ πριν 2 χρόνια είχα και μια βιοχημική. Ότι έγινε έγινε. Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το παρελθον.. ζεις με αυτή την απωλεια.. σ ευχαριστώ για την στήριξη. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις  σας κορίτσια ! Τελικά είμαστε παρά πολλές αυτές που το έχουμε ζήσει όλο αυτό ! Είναι τραγικό! Εγώ με όλες αυτές τις αναποδιές που μου συνέβησαν δεν πρόλαβα να θρηνήσω για τον χαμό του εμβρύου ! Μέσα σε όλα είχα και έναν γυναικολόγο αδιάφορο και προσπαθούσα μόνη μου να βρω την άκρη ! Ακόμη τελεία δεν έχω βάλει , αύριο με το καλό θα πάω για εξέταση σε άλλον γιατρό έξω. Όντως όλη η εγκυμοσύνη είναι επίφοβη τελικά.. έχω διαβάσει αυτές τις μέρες τρομερά πράγματα … ο θεός να μας δίνει δύναμη και κουράγιο να συνεχίζουμε ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...