Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Χαμηλή χοριακη


xri.Sel

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα είμαι στην 10ατη ημέρα καθυστέρησης. Και από εχθές το βράδυ έχω καφέ υγρά. Έχω κάνει χοριακη την Παρασκευή και βγήκε 63.40. Ο γιατρός μου λέει ότι είναι χαμηλή. Σήμερα που επικοινώνησα μαζί του για τα υγρά μου είπε να κάνω και αύριο μια χοριακη. Αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία μαζί μου ας απαντήσει. Σας ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, xri.Sel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα είμαι στην 10ατη ημέρα καθυστέρησης. Και από εχθές το βράδυ έχω καφέ υγρά. Έχω κάνει χοριακη την Παρασκευή και βγήκε 63.40. Ο γιατρός μου λέει ότι είναι χαμηλή. Σήμερα που επικοινώνησα μαζί του για τα υγρά μου είπε να κάνω και αύριο μια χοριακη. Αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία μαζί μου ας απαντήσει. Σας ευχαριστώ πολύ. 

Καλησπέρα σου, η τιμή αυτή είναι θετική αλλά μπορεί να θεωρηθεί χαμηλή μπορεί και όχι, εξαρτάται από το πότε έχει γίνει η σύλληψη, εάν έχει γίνει καθυστερημένα είναι κάτι αναμενόμενο. Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να 2πλασιάζεται ανά 2 24ωρα. Τα καφέ υγρά είναι κάτι πολύ συνηθισμένο στο 1ο 3μηνο της εγκυμοσύνης. Θέλει ξεκούραση, υπομονή και θετική σκέψη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα πάω ξανά για χοριακη. Αυτό ήξερα και εγώ για τα υγρά. Με αγχωσε ο γυναικολόγος μου γτ δεν τον άκουσα και πολύ θετικό. Από την αρχή βέβαια από την χοριακη που  μου είπε ότι δεν είναι καλή. Κοντεύω να σκάσω. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xri.Sel είπε:

Αύριο θα πάω ξανά για χοριακη. Αυτό ήξερα και εγώ για τα υγρά. Με αγχωσε ο γυναικολόγος μου γτ δεν τον άκουσα και πολύ θετικό. Από την αρχή βέβαια από την χοριακη που  μου είπε ότι δεν είναι καλή. Κοντεύω να σκάσω. 

αναγκαστικα θα κανεις υπομονη κ αποψε.με μια χοριακη δςν μπορεις να εισαι σιγουρη για το τι γινεται

ηρεμια,θετικες σκεψεις κ ηεκουραση ως τοτε

τα καφε υγρα ειναι αρκετα συνηθες.σου εδωσε μηπως κ προγεστερονη;

καλα αποτελεσματα για αυριο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, xri.Sel είπε:

Αύριο θα πάω ξανά για χοριακη. Αυτό ήξερα και εγώ για τα υγρά. Με αγχωσε ο γυναικολόγος μου γτ δεν τον άκουσα και πολύ θετικό. Από την αρχή βέβαια από την χοριακη που  μου είπε ότι δεν είναι καλή. Κοντεύω να σκάσω. 

Οι γυναικολόγοι συνήθως στην αρχή δεν είναι τόσο ενθουσιώδης, κρατάμε πολύ χαμηλό τον πήχη για να μην απογοητευτούμε μέχρι να είναι και αυτοί σίγουροι. Πήγες και την έκανες σήμερα; Καλά αποτελέσματα να έχεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, xri.Sel said:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα είμαι στην 10ατη ημέρα καθυστέρησης. Και από εχθές το βράδυ έχω καφέ υγρά. Έχω κάνει χοριακη την Παρασκευή και βγήκε 63.40. Ο γιατρός μου λέει ότι είναι χαμηλή. Σήμερα που επικοινώνησα μαζί του για τα υγρά μου είπε να κάνω και αύριο μια χοριακη. Αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία μαζί μου ας απαντήσει. Σας ευχαριστώ πολύ. 

Κάνε δεύτερη χοριακή, μετά απο 2 μέρες. Αυτό είναι το βασικό και απο αυτό θα κρίνεις και συγκρίνεις. Θα σου γράψω την δική μου παρόμοια εμπειρία.

(Να ξεκινήσω οτι στην πρώτη εγκυμοσύνη που ήταν μέσω εξωσωματικής, προσπαθούσαμε για 2.5χρόνια + , με τέστ ωορηξίας, κτλ. Πάντα ωορηξία είχα 14 με 16η μέρα, και μόνο μια φορά είχα στην 21η., οπότε μπορείς να πεις οτι ήμουν σχετικά σταθερή).

Χοριακή στις 5μέρες καθυστέρηση : 50 , μετά απο 3 μέρες 88.6 - ΔΕΝ διπλασιάστηκε ΟΥΤΕ στις 3 μέρες. Ο γιατρός μου μου λέει κάνε σε 1 εβδομάδα απο τώρα εαν δεν αδιαθετήσεις, και μετά 2 μέρες μετά πάλι. Οτι ναι μεν είναι ανησυχητικά τα αποτελέσματα, αλλα οτι εφόσον δεν παρακολουθησα την ωορηξία, δεν ξέρουμε πότε πραγματικά είχα. Επαφές είχαμε στην 14η ημέρα, και στην 25η ημέρα του κύκλου.

Μια εβδομάδα μετά λοιπόν χοριακή 2263 και μετά απο 2 μέρες 3997. Πάω για υπέρηχο, στις 6 εβδομάδες και βλέπουμε μόνο σάκο. Το οποίο για 6 εβδομάδες είναι λίγο , αλλα για καθυστερημένη ωορηξία, είναι ΟΚ. Στις 8 εβδομάδες, ΤΣΟΥΠ νατο, + καρδούλα. Προχτες στις 12w5d, μια χαρά πάρτυ έκανε μέσα στην κοιλιά. Απλώς μετρά 10 μέρες πίσω (βάση τελευταίας περιόδου.) Φαίνεται οτι απλώς έκανα ωορηξία περίπου 25-26η μέρα κύκλου (!!!).

Οπότε, εκεί που θέλω να καταλήξω είναι οτι εαν δεν ξέρεις με σιγουριά την ωορηξία σου, και εαν δεν έχεις δεύτερη χοριακή να συγκρίνεις, δεν μπορείς να ξέρεις και να πεις 100%.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα το πρωί αδιαθετισα. Παρόλα αυτά έκανα χοριακη και αντί να κατέβει ανέβηκε. Πήγε στο 88.8 από 63.40.Μου είπε πάλι ό γυναικολόγος να κάνω την Πέμπτη το πρωί και να πάω να με δει. Το θέμα ειναι πως αφού είδα αίμα έπρεπε να κατέβει και όχι να ανέβει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xri.Sel είπε:

Κορίτσια σήμερα το πρωί αδιαθετισα. Παρόλα αυτά έκανα χοριακη και αντί να κατέβει ανέβηκε. Πήγε στο 88.8 από 63.40.Μου είπε πάλι ό γυναικολόγος να κάνω την Πέμπτη το πρωί και να πάω να με δει. Το θέμα ειναι πως αφού είδα αίμα έπρεπε να κατέβει και όχι να ανέβει. 

Καμία φορά αργεί να κατέβει. Την Πέμπτη θα έχεις εικόνα από την χοριακη. Το πιο πιθανό να έχει κατέβει την Πέμπτη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, xri.Sel είπε:

Κορίτσια σήμερα το πρωί αδιαθετισα. Παρόλα αυτά έκανα χοριακη και αντί να κατέβει ανέβηκε. Πήγε στο 88.8 από 63.40.Μου είπε πάλι ό γυναικολόγος να κάνω την Πέμπτη το πρωί και να πάω να με δει. Το θέμα ειναι πως αφού είδα αίμα έπρεπε να κατέβει και όχι να ανέβει. 

Αναμονή μέχρι την Πέμπτη, εύχομαι να έχει ομαλοποιηθεί. Κάτι πήγε να γίνει, δες τι θα σου πει ο γιατρος σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα..! 2η μέρα καθυστέρησης σήμερα έκανα χοριακη και ήταν 80...χαμηλή μου φάνηκε..στο πρώτο μου ήταν πιο ψηλά...πήρα το γιατρό μου είπε την τρίτη να ξανακάνω εφόσον δεν έχω ιστορικό αποβολών παλλινδρομων κτλπ...μου έδωσε felicin και ultrogestan...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...