Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Η @marmaki είναι στον έκτο και η @Angotστον πέμπτο.Οταν πχ μπείτε με το καλό στην 36η εβδομάδα, σημαίνει ότι μπαίνετε στο μήνα σας,δλδ στον ένατο. 

και στον 4ο να μου λέγατε ότι ειμαι  εγώ 5ο θα έλεγα! μετράω τις μέρες να παω στον 7ο να ησυχάσει το κεφάλι μ ! χαχχαχα ! μου έχει καρφωθεί πως όταν το μωρο μπορεί να επιβιώσει  εκτός μήτρας είναι η δικλείδα ασφαλείας μ ! άστο μη το σχολιάσεις , εχω αποχαζεψει 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια ο γιατρός μου πρότεινε να προκαλέσουμε αποβολή με χάπια για να γλυτώσουμε την απόξεση 

εχει κάποια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία να μου πει πως πήγε; 

Τα χάπια μπορεί να αποτύχουν Κ να χρειαστείς αποξεση έτσι Κ αλλιώς . Πάρε Κ δεύτερη γνώμη γιατί είναι κρίμα να πάρεις χάπια είναι αρκετά δυνατά Κ γενικά δεν είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Εγώ θα σου έλεγα να μιλήσεις Κ με τον γυναικολόγο που είχες πάει στην αρχή. Φάνηκε πιο γνωστής Κ πιο τίμιος μίλησε πιο ειλικρινά για την όλη φάση . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια απογοήτευση 🙁. Είμαι στην 6 μέρα με ενέσεις και μόνο 4 ωαρια . Ο γιατρος μου είπε με 4 δεν κάνουμε κάτι … δεν ξέρει αν θα μεγαλώσουν ολα …ή θα πας Αθήνα η το ξεχνάς   😭

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , MatinaChr είπε:

Κορίτσια απογοήτευση 🙁. Είμαι στην 6 μέρα με ενέσεις και μόνο 4 ωαρια . Ο γιατρος μου είπε με 4 δεν κάνουμε κάτι … δεν ξέρει αν θα μεγαλώσουν ολα …ή θα πας Αθήνα η το ξεχνάς   😭

Γιατί δεν γίνετε τίποτα με 4 ωάρια? Τι ακριβώς θες ? Στην Αθήνα τι διαφορετικό θα γίνει? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angot είπε:

και στον 4ο να μου λέγατε ότι ειμαι  εγώ 5ο θα έλεγα! μετράω τις μέρες να παω στον 7ο να ησυχάσει το κεφάλι μ ! χαχχαχα ! μου έχει καρφωθεί πως όταν το μωρο μπορεί να επιβιώσει  εκτός μήτρας είναι η δικλείδα ασφαλείας μ ! άστο μη το σχολιάσεις , εχω αποχαζεψει 

Δεν είσαι παράλογη και εγώ κάτι τέτοια σκεφτόμουν,ώσπου μια μέρα που είχα κουραστεί πολύ και πονούσα,πήγα για καρδιοτοκογραφο κ μου είπε η μαία πως δεν βρίσκομαι σε "καλή" εβδομάδα (δλδ σειφ εβδομάδα)και να μην σηκώνω βάρη.Ημουν στον όγδοο αν θυμάμαι καλα. Εσύ αυτό που έχεις να κάνεις τώρα είναι να ξεκουράζεσαι,να τρως καλά και να χαϊδεύεις την κοιλίτσα σου❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια ο γιατρός μου πρότεινε να προκαλέσουμε αποβολή με χάπια για να γλυτώσουμε την απόξεση 

εχει κάποια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία να μου πει πως πήγε; 

Καλύτερα να κάνεις αποξεση και να σε καθαρίσει καλά,  τα χάπια ίσως δεν βοηθήσουν εντελώς και μετά χρειαστείς αποξεση.  Άσε που με τα χάπια θα είναι επώδυνο σαν πολύ έντονη περίοδο ενδεχομένως,  ενώ με την αποξεση δεν θα καταλάβεις τίποτα και θα έχεις και μια καθαρή μήτρα 

Κακώς σ εχει αφήσει κιολας τόσες μέρες έτσι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Δεν είσαι παράλογη και εγώ κάτι τέτοια σκεφτόμουν,ώσπου μια μέρα που είχα κουραστεί πολύ και πονούσα,πήγα για καρδιοτοκογραφο κ μου είπε η μαία πως δεν βρίσκομαι σε "καλή" εβδομάδα (δλδ σειφ εβδομάδα)και να μην σηκώνω βάρη.Ημουν στον όγδοο αν θυμάμαι καλα. Εσύ αυτό που έχεις να κάνεις τώρα είναι να ξεκουράζεσαι,να τρως καλά και να χαϊδεύεις την κοιλίτσα σου❤️

μου είπαν οχι χάδια προκαλεί συσπάσεις!  ξεκούραση το σκ όσο μπορώ όλη τη βδομάδα δουλευω στο γραφείο! έχει ο θεός !

πρίν από 40 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια ο γιατρός μου πρότεινε να προκαλέσουμε αποβολή με χάπια για να γλυτώσουμε την απόξεση 

εχει κάποια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία να μου πει πως πήγε; 

κορίτσι μ , εγώ θα επέμενα στην απόξεση ! συζήτησε το πάλι! εγώ δεν ειχα τπτ το ιδιαίτερο μετά πέρα από λίγα καφετιά …. και αν δεν καθαρίσει καλα; θα σε βάλει μετά για απόξεση; μαρτύριο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , linaa είπε:

Γιατί δεν γίνετε τίποτα με 4 ωάρια? Τι ακριβώς θες ? Στην Αθήνα τι διαφορετικό θα γίνει? 

Αυτό του είπα !!! Ένα δεν θελουμε ;;; Μπορει ένα απο αυτά να μας κάνει . Τι άλλο θέλει ;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

και στον 4ο να μου λέγατε ότι ειμαι  εγώ 5ο θα έλεγα! μετράω τις μέρες να παω στον 7ο να ησυχάσει το κεφάλι μ ! χαχχαχα ! μου έχει καρφωθεί πως όταν το μωρο μπορεί να επιβιώσει  εκτός μήτρας είναι η δικλείδα ασφαλείας μ ! άστο μη το σχολιάσεις , εχω αποχαζεψει 

Ούτε να το σκεφτεσε για δικλείδες ασφαλείας δεν υπάρχουν όχι μόνο για επιβίωση αλλά Κ για αλλά θέματα . Οποτε πρόσεχε μέχρι το τέλος 

πρίν από 3 λεπτά , MatinaChr είπε:

Αυτό του είπα !!! Ένα δεν θελουμε ;;; Μπορει ένα απο αυτά να μας κάνει . Τι άλλο θέλει ;; 

Μηπως δεν υπάρχει γνώση εκεί που πηγαίνεις Κ περνεις Κ τσάμπα τα φάρμακα ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , MatinaChr είπε:

Κορίτσια απογοήτευση 🙁. Είμαι στην 6 μέρα με ενέσεις και μόνο 4 ωαρια . Ο γιατρος μου είπε με 4 δεν κάνουμε κάτι … δεν ξέρει αν θα μεγαλώσουν ολα …ή θα πας Αθήνα η το ξεχνάς   😭

Μην απογοητεύεσαι!!! Και εγώ 4 ωάρια είχα και μονο ένα γονιμοποιηθηκε.Τώρα είμαι στην 39η εβδομαδα και περιμενω να πάρω αγκαλιά τον μπέμπη μου. Ένα και καλό χρειαζεσαι!!🌟🌟🌟🌟🌟  

  • Μου αρέσει 3
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Anniee είπε:

Καλύτερα να κάνεις αποξεση και να σε καθαρίσει καλά,  τα χάπια ίσως δεν βοηθήσουν εντελώς και μετά χρειαστείς αποξεση.  Άσε που με τα χάπια θα είναι επώδυνο σαν πολύ έντονη περίοδο ενδεχομένως,  ενώ με την αποξεση δεν θα καταλάβεις τίποτα και θα έχεις και μια καθαρή μήτρα 

Κακώς σ εχει αφήσει κιολας τόσες μέρες έτσι 

Τα χάπια είναι για τρεις μέρες μόνο και τα προτείνουν στις γυναίκες που ειναι άτοκες γιατί η απόξεση είναι τραυματική για την μήτρα !!! Το καθυστερήσαμε για να δούμε την εξέλιξη 8εβδοναδων ημουν σήμερα αν ήταν να τ σταματήσω από την 4η βδομάδα πιο το νόημα ; Αν εξελισσόταν θα το χάναμε άδικα …

Τα ξεκίνησα τα χάπια και βλέπουμε αλλά νομίζω απέβαλα ήδη ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Bluee19 είπε:

Τα χάπια είναι για τρεις μέρες μόνο και τα προτείνουν στις γυναίκες που ειναι άτοκες γιατί η απόξεση είναι τραυματική για την μήτρα !!! Το καθυστερήσαμε για να δούμε την εξέλιξη 8εβδοναδων ημουν σήμερα αν ήταν να τ σταματήσω από την 4η βδομάδα πιο το νόημα ; Αν εξελισσόταν θα το χάναμε άδικα …

Τα ξεκίνησα τα χάπια και βλέπουμε αλλά νομίζω απέβαλα ήδη ..

Το λάθος ήταν ότι φαινόταν ότι δεν εξελισετε. φαντάζομαι ότι ακόμα Κ τώρα χοριακη δεν έχεις ξανακανει?

Τέλος πάντων τώρα αφού τα πήρες δεν έχει νόημα. Απλά καλό είναι να δεις Κ άλλο γιατρό. Κ τα φάρμακα κάνουν ζημιές Κ στα ωάρια την ποιότητα Κ στις ωοθήκες κτλ κτλ. Δεν είναι εύκολη λύση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Το λάθος ήταν ότι φαινόταν ότι δεν εξελισετε. φαντάζομαι ότι ακόμα Κ τώρα χοριακη δεν έχεις ξανακανει?

Τέλος πάντων τώρα αφού τα πήρες δεν έχει νόημα. Απλά καλό είναι να δεις Κ άλλο γιατρό. Κ τα φάρμακα κάνουν ζημιές Κ στα ωάρια την ποιότητα Κ στις ωοθήκες κτλ κτλ. Δεν είναι εύκολη λύση 

Βρε ναι οκ φαινόταν από την αρχή αλλά δεν του δίνεις μια ευκαιρία ; Εμένα και ο εξωσωματικός να μου έλεγε κόψτα όλα θα του έλεγα όσο μπορούμε να του δώσουμε χρόνο τόσα έχουμε διαβάσει !!! 
 εγώ απλός ρώτησα αν είχε κάποια κοπέλα από έδω μέσα δοκιμάσει αυτόν τον τρόπο για να δω αν αυτό που έπαθα εγώ τελικά είναι η δεν αποβολή 🤷🏽‍♀️

αλλα γενικά πιστεύω πως τα χάπια αυτά δεν είναι τόσο βαρύα γιατί λένε πως είναι για το στομάχι στις οδηγίες 🫠 και πως το προκαλεί συσπάσεις στην μήτρα και έτσι αποβάλεις το έμβρυο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Bluee19 είπε:

Τα χάπια είναι για τρεις μέρες μόνο και τα προτείνουν στις γυναίκες που ειναι άτοκες γιατί η απόξεση είναι τραυματική για την μήτρα !!! Το καθυστερήσαμε για να δούμε την εξέλιξη 8εβδοναδων ημουν σήμερα αν ήταν να τ σταματήσω από την 4η βδομάδα πιο το νόημα ; Αν εξελισσόταν θα το χάναμε άδικα …

Τα ξεκίνησα τα χάπια και βλέπουμε αλλά νομίζω απέβαλα ήδη ..

Αφού εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου , καλά έκανες

Ένας σωστός γιατρος και εμπειρος δεν καταστρέφει μια μήτρα με αποξεση , αντιθέτως την καθαρίζει και είναι και κάτι σαν υστεροσκοπιση,  έτοιμη για την επόμενη προσπάθεια σου 

Για την ιστορία,  έχω κάνει αρκετές αποξησεις ( δυστυχως) και φυσικά δεν έγινε καμία ζημιά και έβγαλα κανονική κύηση ! 

Οπότε,  αφού γίνει όλη η διαδικασία,  καλό είναι αφού καθαρίσεις,  να κάνεις και μια χοριακη και έναν υπέρηχο 

Σου εύχομαι,  η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...