Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 29/8/2024 at 1:16 ΜΜ, artemis88 είπε:

      Τι ωραια!! Με το καλο!!

      Ποτε αρχισες να το νιωθεις?

      Στην 20η εβδομάδα το κατάλαβα. Νομιζα στην αρχή ήταν το έντερο. Στους υπέρηχους κανει σβούρες 😁

      On 30/8/2024 at 8:53 ΠΜ, Lila ki είπε:

      Έκανα ένα τεστ και είναι θετικό !!! Ελπίζω αυτή τη φορά να ήρθε για να μείνει !! 

      Μπραβοοοο!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να πάνε ολα καλα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Μπήκα για να σου ευχηθώ για αύριο και είδα τα όμορφα νέα!!!!

      4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Δεν μ κάνουν χοριακη δυστυχώς … μ είπαν τεστ εγκυμοσύνης κ εάν είναι θετικό σου λένε για σκαν σε δυο με τρεις εβδομάδες απο το θετικό τεστ … γενικά το σύστημα της Αγγλίας είναι λίγο διαφορετικό ..

      Καθόλου χοριακη ε? Τότε υπομονή και προσοχή μέχρι τον υπέρηχο!!!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Δηλαδή εσύ μπορεί στην αρχή να είχες Κ δύο σάκους Κ να προχωρήσει ο ένας . Ή ακόμα Κ να έγινε λάθος στο εργαστήριο Κ για 20 μονάδες να σου έδειχνε ότι δεν διπλασιάστηκε 

πρίν από 7 λεπτά , zouko είπε:

Εαν και ήταν λάθος του γιατρού να πει "ελα να ακούσουμε καρδούλα", δεν θεωρώ οτι ήταν τόσο καταδικασμένη η κύηση απο την αρχή.

Εμένα απο 50 η χοριακή πήγε 86 σε τρεις μέρες. Δηλαδή ούτε καν διπλασιασμός σε 72 ώρες. Ο γιατρός μου μου είχε πει εαν δεν αδιαθετήσω να κάνω χοριακή σε 1 εβδομάδα, την οποία έκανα και ήταν 2700. Πήγα για υπέρηχο στις 6 εβδομάδες και είχαμε δει μόνο σάκο.
Ο γιατρός μου μου είπε οτι είμαστε 50/50. Διοτι ναι μεν η χοριακή κάνει τρελά σκαμπανευάσματα, και οτι θα έπρεπε να δουμε περισσότερα στον υπέρηχο, αλλα δεν είναι ακόμα καταδικασμένη η κύηση, αλλα και να μην είμαι και τρομερά αισιόδοξη. Μου έδωσε 2 εβδομάδες, όταν ξαναπήγα ακούσαμε μια καρδούλα, και τώρα είμαι 23 εβδομάδων.

Είμαι η εξαίρεση ; Μπορεί, τι να πω.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , Bluee19 είπε:

Αα όντως μπορεί να είναι από την πάχυνση του ενδομητρίου δεν το ήξερα !!! Τα χάπια τα επερνα από το στόμα !!! Δόξα το θεό δεν πόνεσα καθόλου απλα ένιωθα πως κάτι κινείται μέσα και μετά βγαίνει έξω γιατρό δεν μπορούσα να κοιμηθώ !!! 
Σήμερα δεν το περνώ το χάπι για να πάω να με δει ο γιατρός γιατί μου είπαν στον τηλέφωνο πως μάλλον δεν θα χρειαστεί !!!!

Στειλτε θετική ενέργεια κορίτσια !!!!🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Καλημέρα !!! Δεν ξέρω αν γινόταν βιοψία γιατί εγώ έμβρυο στην οθόνη δεν έβλεπα ήταν τόσο μικρό άρα δεν πιστεύω να μπορούσαν να το δουν !!! 

Ο γιατρος κάτι θα μπορούσε να βρει ενδεχομενως για βιοψία , ανεξάρτητα  τι βλέπεις εσύ στον υπέρηχο και άλλο με την αποξεση που κάνει. 

Μακαρι να τελειωσε όλο αυτό,  να πάρεις τον χρόνο σου , να δεις κάποιες εξετάσεις και μετά ήρεμη να μπεις στην νέα σου μεταφορά 

Αλήθεια όμως από περιέργεια γιατί δεν μας λες τον γιατρό σου ? Η το έχεις αναφέρει και δεν το είδα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zouko είπε:

Εαν και ήταν λάθος του γιατρού να πει "ελα να ακούσουμε καρδούλα", δεν θεωρώ οτι ήταν τόσο καταδικασμένη η κύηση απο την αρχή.

Εμένα απο 50 η χοριακή πήγε 86 σε τρεις μέρες. Δηλαδή ούτε καν διπλασιασμός σε 72 ώρες. Ο γιατρός μου μου είχε πει εαν δεν αδιαθετήσω να κάνω χοριακή σε 1 εβδομάδα, την οποία έκανα και ήταν 2700. Πήγα για υπέρηχο στις 6 εβδομάδες και είχαμε δει μόνο σάκο.
Ο γιατρός μου μου είπε οτι είμαστε 50/50. Διοτι ναι μεν η χοριακή κάνει τρελά σκαμπανευάσματα, και οτι θα έπρεπε να δουμε περισσότερα στον υπέρηχο, αλλα δεν είναι ακόμα καταδικασμένη η κύηση, αλλα και να μην είμαι και τρομερά αισιόδοξη. Μου έδωσε 2 εβδομάδες, όταν ξαναπήγα ακούσαμε μια καρδούλα, και τώρα είμαι 23 εβδομάδων.

Είμαι η εξαίρεση ; Μπορεί, τι να πω.

Και εγώ το ιδιο..κανένας διπλασιασμος σε 72 ωρες.. Ο γιατρος ουτε απαισιοδοξος, ουτε αισιοδοξος.. Απλά δεν ελεγε τίποτα Συνεχίζουμε κ βλέπουμε! Βέβαια Ισως ηταν κ αυτο που είπε η lina.. Είχα 2 εμβρυα κ το ενα σταμάτησε να αναπτύσσεται.. Το είδαμε στον υπερηχο αλλα δεν προχώρησε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Anniee είπε:

Ο γιατρος κάτι θα μπορούσε να βρει ενδεχομενως για βιοψία , ανεξάρτητα  τι βλέπεις εσύ στον υπέρηχο και άλλο με την αποξεση που κάνει. 

Μακαρι να τελειωσε όλο αυτό,  να πάρεις τον χρόνο σου , να δεις κάποιες εξετάσεις και μετά ήρεμη να μπεις στην νέα σου μεταφορά 

Αλήθεια όμως από περιέργεια γιατί δεν μας λες τον γιατρό σου ? Η το έχεις αναφέρει και δεν το είδα?

Τον έχω αναφέρει παλαιότερα αλλά δεν με ρώτησα πως δεν τον λέω ;

ο μαστ****νας είναι ο γιατρός μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Bluee19 είπε:

Τον έχω αναφέρει παλαιότερα αλλά δεν με ρώτησα πως δεν τον λέω ;

ο μαστ****νας είναι ο γιατρός μου 

Α μάλιστα! Γνωστός είναι και έχω και φίλες που έχουν πετύχει μαζί του 

Όλα κατευχην λοιπόν,  και η επόμενη τυχερή!!❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, MatinaChr είπε:

Κορίτσια απογοήτευση 🙁. Είμαι στην 6 μέρα με ενέσεις και μόνο 4 ωαρια . Ο γιατρος μου είπε με 4 δεν κάνουμε κάτι … δεν ξέρει αν θα μεγαλώσουν ολα …ή θα πας Αθήνα η το ξεχνάς   😭

Η φίλη μου επισης είχε απογοητευτεί που ειχε 4 ωαρια. Μέχρι 3η μέρα φτάσανε τα 3 εμβρυα και έκανε εμβρυομεταφορα 2 έμβρυα 3ης μέρας. Τώρα διανύει τον 4 μήνα της εγκυμοσύνης! Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Bluee19 είπε:

Τον έχω αναφέρει παλαιότερα αλλά δεν με ρώτησα πως δεν τον λέω ;

ο μαστ****νας είναι ο γιατρός μου 

Άμα σου λέω είχε δουλειά Κ αδιαφόρησε γιατί πνιγόταν Κ σε έβαλε μετά από 20 μέρες αναρωτιέσαι τι είχε να κερδίσει. Πρέπει να μάθεις να ξεχωρίζεις ποτέ ένας άνθρωπος θέλει να σε εξυπηρετήσει Κ πότε σε αφήνει στην αναμονή επειδή απλά δεν προλαβαίνει. 

Πάντα να περνεις δεύτερες γνώμες ακόμα Κ ο πατέρας σου να ήταν ο γιατρός πρέπει να προσέχεις Κ να κρίνεις για το καλό σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , linaa είπε:

Άμα σου λέω είχε δουλειά Κ αδιαφόρησε γιατί πνιγόταν Κ σε έβαλε μετά από 20 μέρες αναρωτιέσαι τι είχε να κερδίσει. Πρέπει να μάθεις να ξεχωρίζεις ποτέ ένας άνθρωπος θέλει να σε εξυπηρετήσει Κ πότε σε αφήνει στην αναμονή επειδή απλά δεν προλαβαίνει. 

Πάντα να περνεις δεύτερες γνώμες ακόμα Κ ο πατέρας σου να ήταν ο γιατρός πρέπει να προσέχεις Κ να κρίνεις για το καλό σου 

Τέλος πάντως ο καθένας έχει την άποψη του !!!! Ο άνθρωπος όποτε και να τον πάρω τηλέφωνο μου λέει έλα να σε δω !!! Και τότε που είχα ανγωθει πριν το ραντεβού μας πηγα και σήμερα το πρωί τον πήρα και τώρα πηγα δεν θεωρώ πως αδιαφορεί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tintin said:

Και εγώ το ιδιο..κανένας διπλασιασμος σε 72 ωρες.. Ο γιατρος ουτε απαισιοδοξος, ουτε αισιοδοξος.. Απλά δεν ελεγε τίποτα Συνεχίζουμε κ βλέπουμε! Βέβαια Ισως ηταν κ αυτο που είπε η lina.. Είχα 2 εμβρυα κ το ενα σταμάτησε να αναπτύσσεται.. Το είδαμε στον υπερηχο αλλα δεν προχώρησε.. 

Εγώ δεν είχα 2 ένα ήταν (2 είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη που ήταν με IVF και το ένα δεν προχώρησε).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

Τον έχω αναφέρει παλαιότερα αλλά δεν με ρώτησα πως δεν τον λέω ;

ο μαστ****νας είναι ο γιατρός μου 

Εχω διαβάσει όλο το στορυ σου και η αλήθεια είναι δεν περίμενα να ακούσω αυτό το όνομα!!! Είναι κ ο δικός μου γιατρός και πραγματικά τον εμπιστεύομαι 100%. Στην ωοληψια μαζί του συνηλθα απευθείας χωρίς πόνους με 29 ωαρια, κατάφερα να κάνω 16 βλαστοκυστες και σε αυτον οφειλω την τωρινη δίδυμη κυηση μου!!! Δεν ημουνα απο τις ευκολες περιπτωσεις έχω ιστορικο με αποβολες πολυκυστικές, ενδομητριωση... Με τον 1ο εξωσωματικο μετά από την ωοληψια ήμουν χάλια πονουσα και δεν μπορουσα να συνεθλω με τιποτα. Επίσης παρ ολο που χε παρει πάνω από 20 ωαρια μόνο 1 εμβρυο κατάφερε να φτάσει μέχρι 3η μέρα... Γιατρος δεν ειμαι αλλα Παρ όλα αυτά συμφωνώ και εγώ ότι σε άφησε πολύ... μήπως την επόμενη φορά να σε παρακολουθεί ο προσωπικός σου γυναικολογος μετά από θετικό τεστ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Marlina είπε:

Εχω διαβάσει όλο το στορυ σου και η αλήθεια είναι δεν περίμενα να ακούσω αυτό το όνομα!!! Είναι κ ο δικός μου γιατρός και πραγματικά τον εμπιστεύομαι 100%. Στην ωοληψια μαζί του συνηλθα απευθείας χωρίς πόνους με 29 ωαρια, κατάφερα να κάνω 16 βλαστοκυστες και σε αυτον οφειλω την τωρινη δίδυμη κυηση μου!!! Δεν ημουνα απο τις ευκολες περιπτωσεις έχω ιστορικο με αποβολες πολυκυστικές, ενδομητριωση... Με τον 1ο εξωσωματικο μετά από την ωοληψια ήμουν χάλια πονουσα και δεν μπορουσα να συνεθλω με τιποτα. Επίσης παρ ολο που χε παρει πάνω από 20 ωαρια μόνο 1 εμβρυο κατάφερε να φτάσει μέχρι 3η μέρα... Γιατρος δεν ειμαι αλλα Παρ όλα αυτά συμφωνώ και εγώ ότι σε άφησε πολύ... μήπως την επόμενη φορά να σε παρακολουθεί ο προσωπικός σου γυναικολογος μετά από θετικό τεστ?

Φυσικά Κ υπάρχει διαχωρισμός στις υποθέσεις .. γι'αυτό Κ εχουν τόσο πολύ κόσμο . Ξέρουν που θα δώσουν σημασία Κ που θα είναι πιο χαλαροί. Δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλοί γιατροί απλά ξέρουν πως θα διαχωρίσουν τα περιστατικά ώστε να έχουν επιτυχίες . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Marlina είπε:

Εχω διαβάσει όλο το στορυ σου και η αλήθεια είναι δεν περίμενα να ακούσω αυτό το όνομα!!! Είναι κ ο δικός μου γιατρός και πραγματικά τον εμπιστεύομαι 100%. Στην ωοληψια μαζί του συνηλθα απευθείας χωρίς πόνους με 29 ωαρια, κατάφερα να κάνω 16 βλαστοκυστες και σε αυτον οφειλω την τωρινη δίδυμη κυηση μου!!! Δεν ημουνα απο τις ευκολες περιπτωσεις έχω ιστορικο με αποβολες πολυκυστικές, ενδομητριωση... Με τον 1ο εξωσωματικο μετά από την ωοληψια ήμουν χάλια πονουσα και δεν μπορουσα να συνεθλω με τιποτα. Επίσης παρ ολο που χε παρει πάνω από 20 ωαρια μόνο 1 εμβρυο κατάφερε να φτάσει μέχρι 3η μέρα... Γιατρος δεν ειμαι αλλα Παρ όλα αυτά συμφωνώ και εγώ ότι σε άφησε πολύ... μήπως την επόμενη φορά να σε παρακολουθεί ο προσωπικός σου γυναικολογος μετά από θετικό τεστ?

Δυδημη  κύηση τέλεια με το καλοοο!!!

Η κάθε γυναίκα και η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική !!! Μπορεί επειδή είναι η πρώτη μου φορά να μην θεωρώ πολύ τις 3ις βδομαδες τώρα δεν ξέρω !!! Όπως και έχει συνέβη αλλά και εγώ τον εμπιστεύομαι όλα αυτά συμβαίνουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

Φυσικά Κ υπάρχει διαχωρισμός στις υποθέσεις .. γι'αυτό Κ εχουν τόσο πολύ κόσμο . Ξέρουν που θα δώσουν σημασία Κ που θα είναι πιο χαλαροί. Δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλοί γιατροί απλά ξέρουν πως θα διαχωρίσουν τα περιστατικά ώστε να έχουν επιτυχίες . 

ακριβώς με τον ίδιο τρόπο την πατήσαμε και με τον δικό μ γιατρό! θεωρήθηκα εύκολη υπόθεση στην αρχή … γι αυτό κατέληξα να κάνω 4 εξωσωματικές !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Bluee19 είπε:

Τρίδυμη κύηση τέλεια με το καλοοο!!!

Η κάθε γυναίκα και η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική !!! Μπορεί επειδή είναι η πρώτη μου φορά να μην θεωρώ πολύ τις 3ις βδομαδες τώρα δεν ξέρω !!! Όπως και έχει συνέβη αλλά και εγώ τον εμπιστεύομαι όλα αυτά συμβαίνουν 

Κράτα το θετικό ότι έμεινες έγκυος και είναι θέμα χρόνου να ξαναμεινεις και να έχεις μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη, σίγουρα κάποια από τα εμβρυακια που περιμένουν θα είναι γερά και θα γίνουν τα παιδάκια σας.

Ο γιατρός σου είναι έμπειρος και δε μπορώ να αμφισβητήσω την ικανότητα του ως εξωσωματικος, στην περίπτωση αυτή το λάθος που έγινε στο χειρουργείο πιθανόν να ήταν μεμονωμένο περιστατικο. Δεν ήταν ομως σωστό που σας έδινε ελπίδες, πιθανόν τόσα χρόνια να εχει δει την εξαίρεση στον κανόνα και γι αυτό να μην ήταν τελείως αρνητικός, ωστόσο έπρεπε να είναι πιο μετρημένος και να μη σε αφήσει τόσο, ίσως να είναι και αυτό που λέει η Λίνα ότι είσαι από τις εύκολες περιπτώσεις οπότε να ήταν πιο χαλαρός.

Καλή ανάρρωση σου εύχομαι και καλό είναι να ξεκουραστείς και να ηρεμήσεις για τουλάχιστον 3 μήνες πριν την επόμενη προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...