Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

@Sabrina_, @Lotos και @Marlina όλα θα πάνε καλά... Αυτό να σκέφτεστε! Καθε μερα που περνάει μας φέρνει πιο κοντά στα παιδάκια μας... Κάθε εγκυμοσύνη σίγουρα είναι διαφορετική όπως και κάθε άνθρωπος πως νιώθει το κάθε τι! Εγώ δόξα το Θεο μετά από κάποιες μικρές αιμοραγιες που είχα στην αρχή μετά παρόλα τα αγχη που είχαμε όλα πήγαν καλά... Ναι έκανα διαβήτη κυησης και ήμουν με τρελή διατροφη για να γλυτώσουμε ινσουλινες, τώρα είμαι σε έλεγχο για προεκλαμψια... αλλά λίγο πολύ αυτά είναι αναμενόμενα σε διδυμη κύηση! Σημασία έχει να είναι γερά τα μωρουδελια μας και να φτάσουν όσο πιο μακριά μπορούν και χαλάλι τους κάθε "θυσία"!!!! 

Υ.γ Κάπου είχα φτιάξει κι ένα ποστ νομίζω Διδυμομανουλες 2024 αν θέλετε να τα λέμε κι εκεί...

Κοριτσια μου να κοιμαστε να ειστε χαλαρες κ να μη κανετε τιποτα!αραξτε !! Μη σκεφτεστε τιποτα και ολα θα πανε καλα! Καθιστε εσεις ηρεμήστε κ να σας βοηθανε οι αλλοι σε ολα..εγω μονο ετρωγα επινα κ εβλεπα ταμπλετ τβ απο καναπε σε κρεβατι.οτι νοιωθετε το νοιωθουν.  Χαλαρωστε κ περάστε καλα οσο μπορειτε βεβαια γιατι κ γω δε μπορουσα να αναπνεύσω απο καποια φαση.. οταν γεννηθουν δεν θα κοιμαστε κ θα ειστε κουρασμένες . Απλα σας προετοιμάζω γιατι μακαρι να μου τα λεγανε κ μενα τουλαχιστον να επαιρνα βοηθεια εξτρα.Με το καλο!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια,

επανέρχομαι στο φόρουμ για μια πολύ καλή μου φίλη η οποία μπήκε στη διαδικασία της εξωσωματικής. Η κοπέλα έχει κάνει 3 διεγέρσεις με κανένα αποτέλεσμα. Τα ελάχιστα έμβρυα που προέκυψαν δεν ήταν κατάλληλα για εμφύτευση. Μιλάμε για ηλικία 35 χρονών όπου οι γιατροί είπαν στην ίδια κ το σύζυγό της πως δεν υπάρχει κάποιο εμφανές πρόβλημα. Αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοιο ιστορικό που τελικά τα κατάφερε.

Η ΑΜΗ είναι χαμηλή για την ηλικία της.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

επανέρχομαι στο φόρουμ για μια πολύ καλή μου φίλη η οποία μπήκε στη διαδικασία της εξωσωματικής. Η κοπέλα έχει κάνει 3 διεγέρσεις με κανένα αποτέλεσμα. Τα ελάχιστα έμβρυα που προέκυψαν δεν ήταν κατάλληλα για εμφύτευση. Μιλάμε για ηλικία 35 χρονών όπου οι γιατροί είπαν στην ίδια κ το σύζυγό της πως δεν υπάρχει κάποιο εμφανές πρόβλημα. Αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοιο ιστορικό που τελικά τα κατάφερε.

Η ΑΜΗ είναι χαμηλή για την ηλικία της.

Δεν κατάλαβα τα έμβρυα δεν γίναν βλαστοκυστες ή απλά δεν έμεινε έγκυος μετά την έμβρυο μεταφορά. ? 

Συνήθως σε περιπτώσεις που δεν υπάρχει κάτι εμφανές κάτι λάθος γίνετε απτό κέντρο. Πρέπει να το δουν πιο εξειδικευμένα την περίπτωση της . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

επανέρχομαι στο φόρουμ για μια πολύ καλή μου φίλη η οποία μπήκε στη διαδικασία της εξωσωματικής. Η κοπέλα έχει κάνει 3 διεγέρσεις με κανένα αποτέλεσμα. Τα ελάχιστα έμβρυα που προέκυψαν δεν ήταν κατάλληλα για εμφύτευση. Μιλάμε για ηλικία 35 χρονών όπου οι γιατροί είπαν στην ίδια κ το σύζυγό της πως δεν υπάρχει κάποιο εμφανές πρόβλημα. Αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοιο ιστορικό που τελικά τα κατάφερε.

Η ΑΜΗ είναι χαμηλή για την ηλικία της.

Κοτοπουλακι τι κάνεις;;; Αν έχουν ψάξει τα πάντα από μεριάς σπέρματος λογικά δεν τις ταιριάζουν τα πρωτόκολλα. Μήπως να κάνει μερικούς φυσικούς να δει αν παίρνει καλά και ωριμα ωαρια; Η χαμηλή ΑΜΗ δεν είναι λόγος να μη μένει έγκυος αλλά στις διεγέρσεις μετράει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσιααα ήμουν και πιο παλιά στο φόρουμ σας διαβάζω κάθε μέρα αλλά δεν έγραφα τώρα που μπήκα και εγώ στην διαδικασία της εξωσωματικής έχω 6 βλαστό κύστες στην κατάψυξη και πρώτα ο Θεός τον άλλον μήνα θα γίνει η έμβρυο μεταφορά είμαι πολύ ενθουσιασμένη!!! Είμαι 27 και το πρόβλημα ήταν στο σπερμα κάναμε μικρογονοιμοποιηση εγώ όλα τέλεια ο γιατρός μου δίνει 60-70% πιθανότητες σκέφτομαι να μεταφέρω δυο ποσό παραπάνω αυξάνονται οι πιθανότητες;;;;

 

Εύχομαι μεγάλες χοριακες στα κορίτσια που είναι στην αναμονή 

τελειομηνεεες εγκυμοσύνες στις εγκυουλες μας 

και δύναμη σε όσες είμαστε στην προσπάθεια με το καλό φουσκωμένες κοιλίτσες συγνώμη για το σεντόνι ❤️

  • Μου αρέσει 5
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μου έχουν περισσέψει κάποια φάρμακα προετοιμασίας και υποστήριξης της κυησης αν κάποια τα θέλει αλλιώς θα τα δώσω στο κοινωνικό φαρμακείο της περιοχής μου!

Ειναι:

* 1 Vasclor προγεστερονη 

* 4 Cyclogest κολπική προγεστερονη

* 2 Cyclacur

* 4 ενέσεις Lentogest

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτησω κάτι χαζό ! έφαγα λίγη τυροκαυτερή και ήταν καυτερούτσικι! λέτε να πειράζει; γενικά δεν εχω παλινδρόμηση κλπ , για το έμβρυο αγχωθηκα και μήπως προκαλεί συσπάσεις ! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Δεν κατάλαβα τα έμβρυα δεν γίναν βλαστοκυστες ή απλά δεν έμεινε έγκυος μετά την έμβρυο μεταφορά. ? 

Συνήθως σε περιπτώσεις που δεν υπάρχει κάτι εμφανές κάτι λάθος γίνετε απτό κέντρο. Πρέπει να το δουν πιο εξειδικευμένα την περίπτωση της . 

Από τα 9 ωάρια γονιμοποιήθηκαν 2 αλλά κανένα δεν προχώρησε πέρα από 2 ημέρες. Η κοπέλα έκανε 3 διεγέρσεις για να τα μαζέψει.

Ο γιατρός της είπε ότι είναι γονιδιακό το θέμα. Αυτό δεν φαίνεται σε καμία εξέταση όμως. 

 

Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωσαν σήμερα από τον ΕΟΠΠΥ (Θεσσαλονίκη) ότι βγήκε η απόφαση να πάω Δευτέρα 12 με 13.00 να την πάρω, δε μου έδωσαν άλλη ημέρα ως εναλλακτική κ μου ότι αν δεν μπορώ να πάω να στείλω κουριερ να τη παραλάβει κ να μου τη φέρει. Το έχει κάνει καμία αυτό? Φοβάμαι λίγο με κουριερ... Θα πανε την ώρα που θα τους πεις κ θα περιμένουν?? Κ δεν ξέρω αν μπορέσω να πάω τη Δευτέρα λόγω δουλειάς είτε εγώ είτε ο σύζυγος... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Από τα 9 ωάρια γονιμοποιήθηκαν 2 αλλά κανένα δεν προχώρησε πέρα από 2 ημέρες. Η κοπέλα έκανε 3 διεγέρσεις για να τα μαζέψει.

Ο γιατρός της είπε ότι είναι γονιδιακό το θέμα. Αυτό δεν φαίνεται σε καμία εξέταση όμως. 

 

Προσωπικά όσες φορές το έχω ακούσει αυτό το κέντρο έκανε λάθος . Δεν ξέρω τι εξετάσεις έκανε η κοπέλα τι έχει ψάξει . Θα πρέπει να κάνει έναν καλό ενδοκρινολογικό Κ ανοσολογικό ελενχο . Θα πρέπει να διορθώσει πολλά πράγματα της καθημερινότητας διατροφή βιταμίνες . Κ να αλλάξει προτοκολλα κτλ . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Με ενημέρωσαν σήμερα από τον ΕΟΠΠΥ (Θεσσαλονίκη) ότι βγήκε η απόφαση να πάω Δευτέρα 12 με 13.00 να την πάρω, δε μου έδωσαν άλλη ημέρα ως εναλλακτική κ μου ότι αν δεν μπορώ να πάω να στείλω κουριερ να τη παραλάβει κ να μου τη φέρει. Το έχει κάνει καμία αυτό? Φοβάμαι λίγο με κουριερ... Θα πανε την ώρα που θα τους πεις κ θα περιμένουν?? Κ δεν ξέρω αν μπορέσω να πάω τη Δευτέρα λόγω δουλειάς είτε εγώ είτε ο σύζυγος... 

καλύτερα να στείλεις ένα δικό σου άτομο με εξουσιοδότηση !!! 
Αλλα δεν μπορούν να στην στείλουν με email? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Bluee19 είπε:

καλύτερα να στείλεις ένα δικό σου άτομο με εξουσιοδότηση !!! 
Αλλα δεν μπορούν να στην στείλουν με email? 

δεν έχουμε πει ότι είμαστε σε διαδικασία εξωσωματικής, οπότε δεν μπορώ να στείλω κάποιον... δε μου έδωσαν την επιλογή με email, άσε που χρειάζομαι το πρωτότυπο για να πάω στο φαρμακείο του εοππυ...ελπιζω να μπορέσω να φύγω από τη δουλειά.... 

Link to comment
Share on other sites

@LeneL @Sabrina_ @Lotos  Κοριτσια συντονιστικα στην ομαδα διδυμομανουλες 2024 που μας ειπε η @Sisheido. Έχω ρωτήσει κάτι αν θέλετε να παραθέσετε τις εμπειρίες σας οι διδυμομανουλες και οι μελλοντικές διδυμομανουλες 🥰

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Angot είπε:

κορίτσια να ρωτησω κάτι χαζό ! έφαγα λίγη τυροκαυτερή και ήταν καυτερούτσικι! λέτε να πειράζει; γενικά δεν εχω παλινδρόμηση κλπ , για το έμβρυο αγχωθηκα και μήπως προκαλεί συσπάσεις ! 

Μην αγχώνεσαι με αυτά βρε.. αν έκαναν συσπάσεις τα καυτερά φαγητά, δε θα υπήρχε Ινδός για Ινδός στον πλανήτη με αυτά που τρώνε..  υγιεινά να τρως και μικρές ποσότητες και συχνά και όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...