Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Γεννα σε δημοσιο


Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα,

Έχω ένα κοριτσάκι 1 έτους και πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Πήγα στην γυναικολογο μου(ιδιωτικη) για να δω άμα το μωράκι είναι καλά και ευτυχώς όλα εντάξει! Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι το πρώτο μου παιδακι το γέννησα σε ιδιωτικό και πλέον τα οικονομικά μας δεν είναι για τέτοια έξοδα. Οπότε σκέφτομαι την λύση του δημοσιου(θεσσαλονικη). Γνωρίζει κάποια σας τι παιζει; πρέπει να πάω να ανοίξω καρτελα τώρα που είναι η αρχη; Η αλήθεια είναι ότι θέλω κιόλας να συνεχίσει η γυναικολογοσ μου να με παρακολουθεί γιατί την εμπιστεύομαι φουλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Annia009 είπε:

Καλησπέρα στην παρέα,

Έχω ένα κοριτσάκι 1 έτους και πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Πήγα στην γυναικολογο μου(ιδιωτικη) για να δω άμα το μωράκι είναι καλά και ευτυχώς όλα εντάξει! Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι το πρώτο μου παιδακι το γέννησα σε ιδιωτικό και πλέον τα οικονομικά μας δεν είναι για τέτοια έξοδα. Οπότε σκέφτομαι την λύση του δημοσιου(θεσσαλονικη). Γνωρίζει κάποια σας τι παιζει; πρέπει να πάω να ανοίξω καρτελα τώρα που είναι η αρχη; Η αλήθεια είναι ότι θέλω κιόλας να συνεχίσει η γυναικολογοσ μου να με παρακολουθεί γιατί την εμπιστεύομαι φουλ.

Μπορείς να ρωτήσεις την γιατρό σου αν ξέρει κάποιον απτό νοσοκομείο να πηγαίνεις εκεί. Αν θέλεις να σε ξεγεννησει κάποιος συγκεκριμένος γιατρός θα πρέπει να τον πληρώσεις στο δημόσιο αλλιώς σε ξεγενναει  οποίος είναι εφημερία. Γλιτώνεις δηλαδή στην ουσία την πληρωμή του δωματίου. 

Καλό είναι να πας να γνωρίσεις εκεί ανθρώπους Κ προσωπικό απο νωρίς ώστε να μάθεις πως ακριβώς λειτουργούν . Την γιατρό σου την ιδιωτική αν θες την κρατάς για απορίες κτλ. 

Μιλά στην γιατρό σου δεν είναι ντροπή να της πεις ότι οικονομικά δεν μπορείς σε ιδιωτικό Κ σίγουρα κάποιον θα ξέρει να σου συστήσει. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Annia009 είπε:

Καλησπέρα στην παρέα,

Έχω ένα κοριτσάκι 1 έτους και πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Πήγα στην γυναικολογο μου(ιδιωτικη) για να δω άμα το μωράκι είναι καλά και ευτυχώς όλα εντάξει! Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι το πρώτο μου παιδακι το γέννησα σε ιδιωτικό και πλέον τα οικονομικά μας δεν είναι για τέτοια έξοδα. Οπότε σκέφτομαι την λύση του δημοσιου(θεσσαλονικη). Γνωρίζει κάποια σας τι παιζει; πρέπει να πάω να ανοίξω καρτελα τώρα που είναι η αρχη; Η αλήθεια είναι ότι θέλω κιόλας να συνεχίσει η γυναικολογοσ μου να με παρακολουθεί γιατί την εμπιστεύομαι φουλ.

απο οσο ξερω για θεσσαλονικη,καλο ειναι να ανοιξεις καρτελα κ στα δυο νοσοκομεια,γτ δ ξερεις ποιο θα εφημερευει οταν πας

λογω μεγαλης πολης οσο πιο αμεσα μπορεις,γτ συνηθως θελουν να σε βλεπουν απο νωρις

φυσικα μπορεις αν θελεις να πηγαινεις εξτρα κ στην ιδιωτη,αλλα ειναι ενα επιπλεον εξοδο

να της μιλησεις ανοιχτα

στο δημοσιο ομως συνηθως πας απλα στην εφημερια κ γεννας με οποιον ειναι εκει

γιατρο δ εχω να σου προτεινω,ουτε ξερω κτ συγκεκριμενο για τα νοσοκομεια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι από Θεσσαλονίκη να ξέρω τι γίνεται με τα νοσοκομεία εκεί...όταν γέννησα το γιο μου δεν εφημερεύε το νοσοκομείο πήγα με ρώτησαν ποιον γιατρό έχω και με δέχτηκαν κανονικά..αλλά με παρακολουθούσε συγκεκριμένος..αλλά σ αυτόν του έδινα και κάτι και στις επισκέψεις και μετά στη γέννα..τώρα πάλι στο ίδιο νοσοκομείο είμαι αλλά αυτή που με παρακολουθεί δεν παίρνει λεφτά..εγώ θα του το έλεγα αν ήμουν στη θέση σου δεν έχω την οικονομική δυνατότητα ..είτε να σε παρακολουθεί για λίγους μήνες αλλά και πάλι θα πρέπει να τον πληρώνεις και να πηγαίνεις και παράλληλα στο νοσοκομείο είτε να κόψεις τελείως.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...