Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ


Recommended Posts

Καλησπερα, Ειναι καμια που πηρε το χαπι της επομενης μερα ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ την ωορηξια και εν τελη εμεινε εγκυος; 1 μερα πριν την Ωορηξια το ξημερωμα ειχα επαφη απο την οποια ολο το προφυλακτικο εμεινε μεσα μου και οταν το βγαλαμε ειδαμε οτι ηταν και σκισμενο και εννοειτε ολα εμειναν μεσα μου🤦🏻‍♀️ μετα απο 10 ωρες που ξυπνησαμε πηγα πηρα το χαπι μονο κατι πονακια περιοδου ειχα τιποτα αλλο. Πειτε μου εμπιρειες. Εχω ακουσει οτι πολλες δεν επιασε το χάπι αλλα εμενα με ενδιαφερει αν το πηρε καμια την συγκεκριμενη μερα και δεν την επιασε. Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για το σεντονι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Mariam111 είπε:

Καλησπερα, Ειναι καμια που πηρε το χαπι της επομενης μερα ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ την ωορηξια και εν τελη εμεινε εγκυος; 1 μερα πριν την Ωορηξια το ξημερωμα ειχα επαφη απο την οποια ολο το προφυλακτικο εμεινε μεσα μου και οταν το βγαλαμε ειδαμε οτι ηταν και σκισμενο και εννοειτε ολα εμειναν μεσα μου🤦🏻‍♀️ μετα απο 10 ωρες που ξυπνησαμε πηγα πηρα το χαπι μονο κατι πονακια περιοδου ειχα τιποτα αλλο. Πειτε μου εμπιρειες. Εχω ακουσει οτι πολλες δεν επιασε το χάπι αλλα εμενα με ενδιαφερει αν το πηρε καμια την συγκεκριμενη μερα και δεν την επιασε. Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για το σεντονι 

Κανονικά έπρεπε να το πάρεις ακριβώς μετά την επαφή . Τώρα μπορεί Κ να πρόλαβε να γίνει η ωορρηξία . Αυτό δεν το ξέρει κανείς. Το χάπι στην ουσία δεν αφήνει να γίνει η ωορρηξία αν είχε προλάβει να γίνει τότε δεν προλαβαίνει τίποτα . Ακριβώς την ώρα Κ την μέρα της ωορηξιας δεν μπορείς να την ξέρεις εκτός αν είχες κάνει υπέρηχο την ίδια μέρα . 

Link to comment
Share on other sites

Α υπαρχει περιπτωση να εγινε ωορηξια 13η μερα του κυκλου μου αντι για 14η; .. ναι δεν το σκεφτηκα και το χαπι το πηρα μετα απο 10 ωρες γιατι δεν ειχα ευκαιρο φαρμακειο διπλα μ αλλωστε ακομα ηταν μια μερα πριν την ωορηξια παντα με τα λεγομενα του ημερολογιου και δεν σκεφτηκα με τιποτα κατι τετοιο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mariam111 είπε:

Α υπαρχει περιπτωση να εγινε ωορηξια 13η μερα του κυκλου μου αντι για 14η; .. ναι δεν το σκεφτηκα και το χαπι το πηρα μετα απο 10 ωρες γιατι δεν ειχα ευκαιρο φαρμακειο διπλα μ αλλωστε ακομα ηταν μια μερα πριν την ωορηξια παντα με τα λεγομενα του ημερολογιου και δεν σκεφτηκα με τιποτα κατι τετοιο.. 

Το ημερολόγιο δεν πέφτει ποτέ μέσα με την ωορηξια .  Θέλει Κ κάποιες ώρες για να ενεργήσει το χάπι. Πάντως γενικά δεν μένεις τόσο εύκολα έγκυος . Αλλά όταν συμβαίνει ατύχημα ψάχνεις εφημερεύον φαρμακείο όσο μακριά Κ αν είναι. 10 ώρες μετά είναι πολλές ώρες 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...