Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Εξωμήτρια κύηση


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Το καλοκαίρι του ‘23 έμαθα πως είμαι έγκυος.Δεν το προσπαθούσαμε με τον άντρα μου το είχαμε αφήσει και όποτε θα ερχόταν. Αφού έκανα την χωριακη μου οι μονάδες ήταν χαμηλές για τις 5 εβδομάδες που ήμουν,ο γυναικολόγος μου ειπε ότι μάλλον είναι εξωμητριο αλλά θα σε αφησω μέχρι την Δευτέρα να το δούμε (ειχα πάει πεμπτη),με άφησε 4 μέρες με utrogestan γιατί είχα δει λίγο ροζ ,και την Δευτέρα με πόνους φρικτούς πήγα να με δει και το επιβεβαίωσε ,η μόνη λύση ήταν αφαίρεση σάλπιγγας σε ιδιωτική κλινική. Εγώ νοσοκομείο αμέσως,ηταν πολύ βάναυση αυτή η μια εβδομάδα.Ο γυναικολόγος του νοσοκομείου μου έκανε μεθωτρεξατη και ολα καλά,γλύτωσε την σάλπιγγα.Μου έπεσαν οι μονάδες της χωριακης αμεσως.Μας είπε ότι μπορούμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι μετά από έξι μήνες,και να ‘μαστε τώρα που έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες.Στο ενδιάμεσο ο γιατρός του νοσοκομείου είδε ότι είχα πολύ ανεβασμένο θυρεοειδή που τελικά έχω ξεκινήσει χαπι Τ4.Φοβαμαι μην το ξανά πάθω. Και θέλω να ψάξω άλλον εξωτερικό γυναικολόγο μήπως χρειαστεί να κάνω σαλπιγγογραφια.Θα ήθελα να μάθω αν το έχει πάθει καμια και αν έχει κάνει παιδάκι αμέσως. 
ευχαειστω πολύ για τον χρόνο σας! 🥺

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Lotussss είπε:

Καλησπέρα σας,

Το καλοκαίρι του ‘23 έμαθα πως είμαι έγκυος.Δεν το προσπαθούσαμε με τον άντρα μου το είχαμε αφήσει και όποτε θα ερχόταν. Αφού έκανα την χωριακη μου οι μονάδες ήταν χαμηλές για τις 5 εβδομάδες που ήμουν,ο γυναικολόγος μου ειπε ότι μάλλον είναι εξωμητριο αλλά θα σε αφησω μέχρι την Δευτέρα να το δούμε (ειχα πάει πεμπτη),με άφησε 4 μέρες με utrogestan γιατί είχα δει λίγο ροζ ,και την Δευτέρα με πόνους φρικτούς πήγα να με δει και το επιβεβαίωσε ,η μόνη λύση ήταν αφαίρεση σάλπιγγας σε ιδιωτική κλινική. Εγώ νοσοκομείο αμέσως,ηταν πολύ βάναυση αυτή η μια εβδομάδα.Ο γυναικολόγος του νοσοκομείου μου έκανε μεθωτρεξατη και ολα καλά,γλύτωσε την σάλπιγγα.Μου έπεσαν οι μονάδες της χωριακης αμεσως.Μας είπε ότι μπορούμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι μετά από έξι μήνες,και να ‘μαστε τώρα που έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες.Στο ενδιάμεσο ο γιατρός του νοσοκομείου είδε ότι είχα πολύ ανεβασμένο θυρεοειδή που τελικά έχω ξεκινήσει χαπι Τ4.Φοβαμαι μην το ξανά πάθω. Και θέλω να ψάξω άλλον εξωτερικό γυναικολόγο μήπως χρειαστεί να κάνω σαλπιγγογραφια.Θα ήθελα να μάθω αν το έχει πάθει καμια και αν έχει κάνει παιδάκι αμέσως. 
ευχαειστω πολύ για τον χρόνο σας! 🥺

Καταρχάς πρέπει να ξεκινήσεις μια διερεύνηση γιατί το έπαθες το εξωμήτριο. Ήταν τυχαίο υπάρχει κάποιο μικρόβιο που υποβόσκει οπότε πρέπει να κάνεις καλλιέργεια κολπική για να δεις αν από εκεί είναι όλα οκ. Δεύτερον επειδή πήρες πολύ ισχυρό φάρμακο πρέπει να κάνεις ορμονολογικες εξετάσεις δηλαδή fsh lh e2 Αμη να δεις Κ αν η γονιμότητα σου είναι οκ. Κ σίγουρα πρέπει να κάνεις Κ σαλπιγγογραφια γιατί αν υπάρχει κάποιο εμπόδιο στις σάλπιγγες έχεις πολλές πιθανότητες να ξαναπαθεις. Αυτή την στιγμή δεν ξέρεις καν αν αυτή η σάλπιγγα είναι σε καλή κατάσταση. Μπορεί να έφυγε η κύηση αλλά με το φάρμακο δεν ξέρεις τι ζημιά έχει συμβεί. 

Ζητά από μόνη σου όλα αυτά δεν θα σου πάρει παραπάνω από ένα κύκλο η διερεύνηση. Αν όλα είναι οκ μπορείς να ξεκινήσεις άφοβα τις προσπάθειες . Το πότε θα ξαναμηνεις έγκυος εξαρτάται από πολλούς παράγοντες οπότε δεν μπορεί να σου πει κάνεις τι ακριβώς θα γίνει κάθε περίπτωση είναι διαφορετική 

Έδω μέσα θα τα διαβάσεις όλα ανθρώπους που έμειναν αμέσως μετά έγκυος πολλές φορές κιόλας Κ ανθρώπους που δεν ξαναεμειναν Κ πότε . 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...