Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts

άσε ναι! και εγώ αυτό έχω πάθει! τί να κάνουμε δεν πειράζει!!!! χαχα!! στο επόμενο θα το πάρουμε απόφαση!!!

:tongue::tongue::tongue:

Σωστάάάάά :mrgreen: Έχουμε καιρό μπροστά μας :cool:

toulipaki, Maraki+ και ferminadasa είστε πολύ γλυκές, ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα. Καλή λευτεριά σε όλες. Κορίτσια κι εγώ θέλω μπάνια στη θάλασσα αλλά είναι λίγο μακριά και δεν μπορώ και τη ζέστη καθόλου. Χαλάλι όμως, δεν πειράζει :D Του χρόνου θα βγάλω το άχτι μου!!!


ly0Kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κουρίτσαααα!

Μόλις έφαγα (μαντέψτε τι πρωτότυπο...μοσχαρίσια μπριζόλα για το σίδηρο!!! Σε λίγο θα φυτρώσουν μέσα μου :evil:) και είπα να δω τι κάνουν οι εγκυούλες μας. Είχαμε πάει για καφέ με το Νίκο στο στέκι μας στο Μαραθώνα, εκείνος έκανε και μπάνιο (sFi_slapfight.gif). Τέλος, Παρασκευή που θα δω το γιατρό θα τον ξαναρωτήσω μπας και μου επιτρέπει να κάνω καμιά βουτιά. Δεν τρελαίνομαι ακριβώς με την ιδέα ότι θα εκθέσω Το Κορμί στους άτυχους λουόμενους της Νοτιοανατολικής Αττικής αλλά ίσως είναι και μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να μάθουν τα παιδάκια για τις φάλαινες!:tongue::Αν και χτες άκουσα κι έναν καλό λόγο από το γαμπρό μου ότι ΔΕΝ πάχυνα, και έχει βαρύτητα το συγκεκριμένο γιατί ένα γραμμάριο να έπαιρνα ο συγκεκριμένος πάντα μου το κοπάναγε!:evil:

Και που λέτε, έχω κάτι αϋπνίες τώρα τελευταία άλλο πράγμα. Χτες ξύπνησα στις 5 και σήμερα στις 4...καλό, ε;:rolleyes:

Σε άλλα νέα, έχω αρχίσει και ξεχωρίζω ποδαράκια πάνω στην κοιλιά μου όταν κλωτσάει το κοριτσάκι μου!:D:D:D

Aquababe καλώς μας ήρθες!!! Με το καλό το μπεμπάκι σου!:D

Χαχαχαχα...Μαρακι λιωνω με τον τροπο σου!!! Την Τεταρτη θα τον ρωτησω και εγω και ο Θεος βοηθος!!! Και εγω εχω τρελο θεμα με τον υπνο και τωρα που αρχισαν οι ζεστες θα ειναι χειροτερα...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τίιι γίνεται μπέμπες??

σήμερα όλη μέρα καθαριότητα ρε κορίτσια τί να πώ! ήμαρτον! τώρα κάθισα λίγο! βέβαια μην φανταστείτε ε? με πολυυυ αργους ρυθμούς! τώρα θα πάω στο δωμάτιο της μπέμπας να δω κάνα ρουχαλάκι της να ξέκινήσω και εγώ να πλένω! δεν έχω αρχίσει ακόμα! ααααααα!!!!

Φλασιά!!!! η Φερμίνα έχει απόλυτο δίκιο!!! Κουνελίτσα?????:shock::shock::shock: Που χάθηκε το κορίτσι αυτό????? Απαπααααα!!!!! που είναι!!!!!??


It΄s like a red red rose that newly spred in June..

It΄s like a melody that sweetly played in tune..

And i will love you still my dear..

Till all the seas gone dry..

Till all the seas gone dry my dear

and the rocks melt with the sun..

UCjsp3.png

wWxsp2.png

[/url]4TUkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι μου κάνετε?

Εγώ σήμερα επιτέλους έχω τα καλοκαιρινά παπούτσια μου! Ήταν στο πατάρι και δεν είχα καταφέρει να πετύχω τον σύζυγο να μου τα κατεβάσει! Σαν παιδί που του χάριζαν παιχνίδι έκανα χαχαχα


FEFcp3.png uSlbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Μόλις κάθισα...είχαμε πάει σούπερ μάρκετ (βρήκα ροδάκιναααα!!!!), μετά στο λογιστή μου και μόλις γύρισα έφτιαξα ένα τουρλού με λαχανικά και λουκάνικα, κεφτεδάκια φούρνου γιατί αποφεύγουμε τα τηγανητά (αν και φυσικά προτιμώ γευστικά τα τηγανητά...:mrgreen:) και μία σαλάτα φατούς νομίζω λέγεται. Μετά θυμήθηκα να φάω για βράδυ, να πλύνω τα πιάτα και να καθίσω επιτέλους. Ουφ! Ευτυχώς με βοήθησε ο Νίκος αν και έπρεπε να αρπαχτούμε γιατί ενώ τον έχω βάλει σε διατροφή ήθελε κι άλλα λάδια, κι άλλο pummaro, κι άλλα λουκάνικα και κόντεψα να του φέρω τη σαλατιέρα στη μούρη!:lol:

Παρατήρησα ένα πολύ ελαφρύ πρήξιμο στα πόδια μου, όχι στους αστραγάλους στο κουντεπιέ . Αλλά πρήξιμο του τύπου "ξέρω τα πόδια μου και έχουν πρηστεί λιγάκι" γιατί και το Νίκο που ρώτησα και την αδερφή μου με κοίταγαν καλά-καλά. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι λόγω κατακράτησης υγρών...άντε να δούμε! Τη λίμνη του Μαραθώνα πρέπει να έχω πάνω μου εγώ τόση κατακράτηση πια (και για την κυτταρίτιδα που εμφανίστηκε το ίδιο μου είπε!)...

Fotini_s καλώς ήρθες στην παρέα μας! Με το καλό το μωράκι σου!:D


No one will ever know the strength of my Love for you. After all you're the only one who knows what my Heart sounds like from the inside...

dev201pfs__.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Ειμαστε ολη την ωρα στο facebook και χαθηκαμε απο εδω...Μαρακι μερικες φορες και εγω νιωθω ενα πρηξιμο ειδικα αν ειμαι πολλες ωρες ορθια..Ειναι πολυ φυσιολογικο!! Φωτεινη με το καλο να ερθει και το δικο σου το μωρακι!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια κοιλουμπιτσες!!!εχεις δικιο Ναταλακι,γραφουμε στο φατσα μπουκ κ εδω το ξεχναμε,ασε που αμα δεν γραψεις για λιγο καιρο μαζευονται πολλα κ αντε να παρακουλουθησεις ολα τα μηνυμα :P!!!fotini_s καλως μας ηρθες,Aquababe συστηθηκαμε κ στο face αλλα γεια σου κ απο εδω :)!!!!

Μαρακι η κατακρατησει κανει ''θαυματα'' αλλα μετα την γεννα θα φυγουν ολα!κ εμενα εχει αρχισει να κανει εμφανισει η κακιασμενη κυτταρ κ πρηζονται τα δαχτυλα των χεριων μου,αλλα τι να κανουμε εγκυες ειμαστε ε δε γινεται κ καθολου θεματακια χιχιχι!!

φιλακια ομορφες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Λίστα!

TWEETY83 ΠΗΤ 04/07/2012 Αγοράκι

ΑΝΝΑ4 ΠΗΤ 7/7/2012 Αγοράκι

manikar ΠΗΤ 7/7/2012 ΚΟΡΙΤΣΙ

neraidoyla ΠΗΤ 11/7/2012 κορίτσι

peiratis ΠΗΤ 15/07/2012 Αγοράκι

peny ΠΗΤ 18/07/2012 Κοριτσάκι

Duente ΠΗΤ 20/07/2012 Κορίτσι

Maraki+ ΠΗΤ 20/07/2012 Κορίτσι

ginam ΠΗΤ 23/07/2012Αγοράκι

natalaki_91 ΠΗΤ 24/7/2012 Kορίτσι

vag.g ΠΗΤ 25/07/2012 Αγοράκι

kounelitsa ΠΗΤ 26/07/2012

ferminadasa ΠΗΤ 26/07/2012 Κοριτσάκι

aquababe ΠΗΤ 26/07/2012 Κοριτσάκι

fotini_s ΠΗΤ 26/07/2012

toulipaki ΠΗΤ 27/07/2012 ΑΓΟΡΙ

paros99 ΠΗΤ 31/07/2012 Αγοράκι

PatPan ΠΗΤ 31/07/2012 Αγόρι

Irida85 ΠΗΤ 01/08/2012 Κοριτσάκι

evi23 ΠΗΤ

fotini ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ. Κ ΜΕΝΑ 31, ΜΕΤΑ 26 ΜΟΥ ΠΕ ΠΗΤ Κ ΜΕΤΑ 27, ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΤΙ ΕΙΝΑΙ, ΑΓΟΡΙ Η ΚΟΡΙΤΣΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ...


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


fotini καλωσόρισες, (κι εγώ καινούργια στην παρέα) έχουμε κ ίδια ΠΗΤ :D Καλό υπόλοιπο και καλή λευτεριά. Anna ανταποδίδω τα χαιρετίσματα :) και συμφωνώ απολύτως για την κατακράτηση. Όλα αυτά θα φτιάξουν μετά την γέννα. Είμαι αισιόδοξη :tongue:


ly0Kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε οι νέες αφίξεις! Νέες μανούλες ή πηγαίνετε για δεύτερο, τρίτο κτλ?

Τουλιπάκι τώρα που βλέπω την λίστα, αμφιβάλλω αν θα γεννήσω 31/7. Γύρω στις 20-25 με βλέπω αφού πάω για καισαρική:cry:

Κορίτσια, θα προσπαθήσω να φτιάξω μια λίστα με τα απαραίτητα της βαλίτσας για το νοσοκομείο (για αύριο το κόβω, γιατί τώρα είμαι κομμάτια).

Το πιστεύετε ότι όλες μας σε 1-2 μήνες θα κρατάμε ένα μικρό θαυματάκι στην αγκαλιά μας?


FEFcp3.png uSlbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Πήγαμε βολτούλα με το Νίκο, προς παραλία πάλι, ήπιαμε καφεδάκι και γενικά ευχαριστήθηκα πολύ! Θα ήθελα πολύ να κολυμπήσω, είχε και λίγο κυματάκι όπως μου αρέσει, τέλεια θα ήταν αλλά δεν πειράζει. Παίζαμε με το μπεμπάκι εκεί που καθόμαστε -ο Νίκος έβαζε σε διάφορες θέσεις το χέρι του κι η μικρή "ακολουθούσε"...:D

Αύριο θα πάω για καρδιοτοκογράφημα να δει ο γιατρός πώς πάμε αν και οι συσπάσεις είναι σπάνιες πια μέσα στη μέρα. Μία-δύο το πολύ. Ή απλά δεν τις νιώθω σχεδόν.:confused:

Πρέπει να μαγειρέψω για αύριο και βαριέμαι. Όχι τίποτα άλλο αλλά ο Νίκος θέλει κάτι ψάρια που έφερε η μάνα του τις προάλλες και θα βρωμίσει το σπίτι!:evil::evil:

PatPan αν επιτρέπεται γιατί πας για καισαρική;


No one will ever know the strength of my Love for you. After all you're the only one who knows what my Heart sounds like from the inside...

dev201pfs__.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και ευχαριστώ για το καλοσόρισμα...

toylipaki αγοράκι περιμένω...

aquababe αθήνα μένεις? για την ΠΗΤ 26/07 μου βγαίνει βάση τελευταίας περιόδου...βάση υπέρηχου βγαίνει 19/07...

με το καλό όπως έγραψε και η patPan να υποδεχτουμε τα μικρά θαυματάκια...!!!

rXc7p3.png?EntHEIVI

Link to comment
Share on other sites

Maraki, ψάρια ε? Τα μισώ, δεν αντέχω την μυρωδιά τους καθόλου. Ο άντρας μου και ο γιος μου τα λατρεύουν. Έχω ρίξει κάτι ματσ ... για να μην μπαίνουν ψάρια στο σπίτι.χαχα

Καισαρική θα κάνω γιατί και τον Αλεξ. τον γέννησα με καισαρική, μετά απο πόνους 15 ωρών. Είναι μια ιστορία που δεν θέλω να θυμάμαι:oops: Ευτυχώς το μωρό μου ήταν γερό.

Ας γράψω μια λίστα με τα απαραίτητα του νοσοκομείου. Φυσικά όσες γεννήσετε σε ιδιωτικά δεν θα χρειάζεστε τόσα πολλά, κυρίως όσο αφορά το μωρό.

Μωρό

  1. 6-7 φορμάκια
  2. 6-7 εσωρουχάκια
  3. καλτσάκια-σκουφάκι-γαντάκια
  4. σελτεδάκια
  5. πανάκια για γουλίτσες
  6. 1 μπουκάλι
  7. πιπίλα
  8. πάνες
  9. μωρομάντηλα
  10. οινόπνευμα καθαρό και βαμβάκι
  11. σεντόνια
  12. κουβερτούλα πικέ

Μαμά

  1. νυχτικά-πυτζαμάκια
  2. εσώρουχα
  3. εσώρουχα μιας χρήσης
  4. σερβιέτες
  5. πετσέτες
  6. υγρομάντηλα
  7. σαμπουάν
  8. αφρόλουτρο
  9. αποσμητικό (άοσμο κατά προτίμηση)
  10. χτένα
  11. οδοντόκρεμα-οδοντόβουρτσα
  12. νεσεσέρ με τα βασικά καλυντικά
  13. φωτογραφική μηχανή
  14. ρούχα για την έξοδο

Εάν σκεφτείτε κάτι άλλο ευχαρίστως να το προσθέσω


FEFcp3.png uSlbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...