Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

κλομιφαινη


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα..ειμαι καινουργια εδω αν και σας διαβαζω πολυ καιρο.αυτο που θα θελα να ρωτησω ειναι ποσες μεινατε εγκυος με κλομιφαινη η ποσες περνετε τωρα?ειμαι ηδη στο δευτερο μηνα προσπαθειας αλλα οχι με το αγχος οπως στην αρχη,εσεις πως το αντιπετωπισατε?περιμενω με ανυπομονησια τις απαντησεις σας.φιλια πολλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΑΝΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

ΠΑΙΡΝΩ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΩΟΡΗΞΙΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ.

ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΜΕ 2 ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ.

Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΑΝΕΣΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

ΠΑΙΡΝΩ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΩΟΡΗΞΙΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ.

ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΜΕ 2 ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ.

Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ.

karida γεια σου!εμενα ο γιατρος μου,μου ειπε να τα παρω για τρεις μηνες και μετα εαν δεν γινει κατι να κανω σαλπιγγογραφια..εχω ακουσει βεβαια και απο αλλες κοπελες οτι παιρνουν για παραπανω απο 3 μηνες...ευχομαι να πηγαν ολα καλα και την παρασκευη να μου πεις καλα νεα.!!! το θεμα βεβαια με εμας ειναι οτι δεν εχουμε και πολυ καλο σπερμα..ο θεος να βαλει το χερι του για ολες μας!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα..ειμαι καινουργια εδω αν και σας διαβαζω πολυ καιρο.αυτο που θα θελα να ρωτησω ειναι ποσες μεινατε εγκυος με κλομιφαινη η ποσες περνετε τωρα?ειμαι ηδη στο δευτερο μηνα προσπαθειας αλλα οχι με το αγχος οπως στην αρχη,εσεις πως το αντιπετωπισατε?περιμενω με ανυπομονησια τις απαντησεις σας.φιλια πολλα!

βανεσα ειμαι η γω στο 2ο μηνα ,οχι με κλομιφαινη αλλα με σερπαφαρ,ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι το ιδιο.τον 1ο μηνα κατεβασα ενα αυγο.τωρα εχω 2 κ θα παω αυριο να δουμε ποσο μεγαλωσαν,γιατι υπαρχει περιπτωση να μεγαλωσει μονο το 1.κ να μου κανει προκληση με πρεγκνυλ.εγω να σου πω την μαυρη μου αληθεια,το ιδιο αγχωμενη ειμαι.

το καλο με τα χαπια ειναι οτι μου μειωθηκε πολυ ο κυκλος.

παντως εχω διαβασει πολλες κοπελες που τα καταφεραν και οι πιο πολλες στο 2ο κυκλο.λες να ειμαστε κ μεις απο τις τυχερες;μακαρι.


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κοριτσια καλησπερα..ειμαι καινουργια εδω αν και σας διαβαζω πολυ καιρο.αυτο που θα θελα να ρωτησω ειναι ποσες μεινατε εγκυος με κλομιφαινη η ποσες περνετε τωρα?ειμαι ηδη στο δευτερο μηνα προσπαθειας αλλα οχι με το αγχος οπως στην αρχη,εσεις πως το αντιπετωπισατε?περιμενω με ανυπομονησια τις απαντησεις σας.φιλια πολλα!

Χριστός Ανέστη! Θέλω να σας πω τη δική μου ιστορία για να πάρετε κουράγιο. Πέντε χρόνια παντρεμένη χωρίς προφυλάξεις παιδάκι γιοκ. Πριν 3χρ περίπου αρχίζουμε εξετάσεις (ο σύζυγος πρώτα) συστηματικές επαφές και όλα τα αγχωτικά αλλά παιδάκι γιοκ. Τελικά πριν δυο χρόνια κάνω σαλπιγγογραφία αριστερή σάλπιγγα μάλλον βουλωμένη. Ταυτόχρονα μαθαίνω ότι πάσχω από αυτοάνοσο νόσημα που θέλει άμεσα θεραπεία την οποία αναβάλλω για να κάνουμε παιδάκι. Ξεκινάμε τακτική παρακολούθηση ωορρηξίας με υπέρηχο και σπερματέγχυση με τα δικά μου ωάρια. Έκανα τρεις μετά με βρήκε το καλοκαίρι, έπειτα συνεχίζουμε μόνοι μας κτλ. Τελικά αρχές του χρόνου συμφωνούμε να πάρω κλομιφαίνη και σπερματέγχυση. Στο δεύτερο μήνα κλομιφαίνης πρεγκνύλ σπερματέγχυση έμεινα έγκυος και τώρα είμαι 8 εβδομάδων. Ξέχασα να σας πω ότι η δεξιά μου ωοθήκη ήταν σχεδόν νεκρή (αριστερή σάλπιγγα βουλωμένη + δεξιά ωοθήκη νεκρή=γιοκ παιδί) όμως με το κλομιφαιν έκανα (στο δεύτερο μήνα) ένα ωάριο δεξιά και τρία αριστερά τώρα πιο ήταν το γούρικο μόνο ο Θεός ξέρει. Φυσικά εάν δεν έκανε το θαύμα της η Παναγία και ο Άγιος Ιούδας ο Θαδδαίος που μια συναδέλφισα μου έδωσε την προσευχούλα του (να ναι καλά η κοπέλα) αμφιβάλλω αν θα ήμουν τώρα σε αυτή την ευχάριστη θέση. Αλλά συν Αθηνά... Εύχομαι σε όλες σύντομα εγκυούλες.;)


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

κοριτσια καλησπερα!αυτο το μηνα μου εδωσε κ εμενα ο γιατρος μου κλομιφαινη γτ εχω αστατο κυκλο.θα τα ξεκινησω μεθαυριο π-β για 5 ημερες.Διαβασα ομως εδω οτι τα χαπακια αυτα συνηθως τα δινουν μαζι με ενεση πρενζιλ διοτι αν δεν σκασουν τα αυγουλακια μπορει να δημιουργηθουν κυστες.εμενα δεν μου ειπε ο γιατρος μου για πρενζιλ.ξερει καμια περισσοτερα για το θεμα γτ αγχωθηκα με ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...