Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

ΒΑΠΤΙΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ


gerryna

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

ΤΟ ΑΠΡΙΛΙΟ Η ΜΑΙΟ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΟΥ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΒΑΠΤΙΣΤΗΚΑ- ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ-ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΜΑΓΑΖΙ Η ΑΙΘΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΟΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!Εμένα μεγαλωσε ο αντρας μου στην Καλλιθεα και πηραμε απο κει μπομπονιερες και βαπτιστικα.Θα σου πω διευθυνση το μεσημερι που θα ερθει αν θες να παρεις μια τιμη.Ειναι κοντα στην Σκρα.Οσο για τραπεζι καναμε στο Μοσχατο χωραει 150 ατομα και ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι αφου κ ο κουνιαδος μου τις 3 βαπτισεις των παιδιων του εκει τις εκανε.Θα σου στειλω το απογευμα να σου πω τιμες γιατι εγω εχω κενα μνημης.....παντως μη σε αγχωνει.Η καλλιθεα ειναι μεγαλος δημος και θα βρεις οτι θελεις!!!!!!Με το καλό και η βάπτιση!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ giota. ότι πληροφορίες μπορεις να μου δώσεις θα τις καλοδεχτώ γιατί με ανχώνει πολύ η οργάνωση της βάπτισης μια και δεν μπορώ να κατεβαίνω ΑΘήνα πολύ συχνά αφού δουλεύω και έχω και το μωρό. Δεν θέλω να τα αφήσω όλα στους συγγενείς του άνδρα μου γιατί δεν εμπιστεύομαι και πολύ το γούστο τους. Δεν θέλω πολλά στολίσματα και ιδιαίτερα πράγματα. Θέλω απλότητα. Το Μοσχάτο είναι μακριά από την Καλλιθέα?όπως βλέπεις οι γνώσεις μου από Αθήνα είναι ελάχιστες. Εσύ εκεί μένεις? Σε ποια εκκλησία έκανες την βάπτιση. Να σου ζήσει το μωράκι σου και να είσαστε πάντα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

Συγνώμη που άργησα να απαντησω.Λοιπον το μαγαζι που πηραμε τις μπομπονιερες είναι Πλατωνος και Σκρα.Τις πηραμε περιπου 1,5 ευρωτην καθε μια.Τα βαπτιστικα του επισης απο κει 400 ευρώ όλα μαζί.Ρούχα,λαδόπανα κτλ.Με τις μπομπονιερες μας δωσανε κ καλαθακια.

Τωρα για το μαγαζι που ειναι στο Μοσχατο είναι στην οδο Γράμμου κεντρικός δρόμος και πολύ κοντά στην καλλιθέα.Λέγεται "Μεταξύ μας".Βρίσκεται απέναντι απο ένα βενζινάδικο.Εμάς μας πήρε 17 ευρώ το άτομο αλλά πετύχαμε αυτήν την τιμή επειδή ο κουνιάδος μου εχει κάνει εκεί κ τις 3 βαπτίσεις των παιδιών του.Μπορείς αν έρθεις Αθήνα να περάσεις να το δεις κ να ρωτήσεις κ για τιμή.Η τιμή αυτή είναι με όλα τα ποτά.Απλά αν θες ζωντανή μουσική νομίζω είναι επιπλέον 150 ευρώ.Εμείς δε θέλαμε ζωντανή μουσική απλά πήγαμε δικα μας cd με την μουσικη της αρεσκείας μας.

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο.Εμείς την βάπτιση την κάναμε Νέο Κοσμο.Σε ποια εκκλησια θα κανετε την βάπτιση????Με το καλό σου εύχομαι!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολυ. Μάλλον στον Αγ. Νικόλαο στην Καλλιθέα μια και είναι και αρκετα κοντα το σπίτι. Θα έρθω Αθήνα 19/12 και θα πάω να δω τα μαγαζιά που μου είπες.

Καλή σου μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία.Αν χρειαστείς κάτι ο κουνιάδος μου είναι ιερέας στην εκκλησια της Ευαγγελίστριας στην Καλλιθέα.Μπορείς να πας και σ αυτόν να ρωτήσεις ότι θέλεις.Λέγεται π.Χαράλαμπος.

Και ακριβώς δίπλα απ την εκκλησια αυτή υπάρχει ζαχαροπλαστείο που είχαμε κάνει την τούρτα γάμου μας κ τα γλυκά της βάπτισης.Δε θυμάμαι όμως τιμές......


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια θα ηθελα και εγω λιγη βοηθεια γιατι θα βαπτισω και εγω την κορη μου

στην καλλιθεα , μηπως εχετε καμια ιδεα απο μαγαζια. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γιωτα επειδη θα την βαπτισω στην καλλιθεα την μπεμπα μου , θελω να μου πεις κανενα μαγαζι για το τραπεζι , εκει που εκανες εσυ το τραπεζι ειναι ωραιο μαγαζι, το ξερω γιατι εμενα ελευθερη στο μοσχατο, αλλα ειναι κλεισμενο για γαμο ,αμα μπορεις βρες μου κατι :!:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! δεν είμαι απ τη περιοχή της καλλιθέας αλλά έχω μαθήματα εκεί και πηγαίνω κάθε βδομάδα. χαζεύοντας έχω δει μαγαζί με βαφτιστικά και πάνω στη θησέως στο ύψος της χαροκόπου.

Link to comment
Share on other sites

γιωτα επειδη θα την βαπτισω στην καλλιθεα την μπεμπα μου , θελω να μου πεις κανενα μαγαζι για το τραπεζι , εκει που εκανες εσυ το τραπεζι ειναι ωραιο μαγαζι, το ξερω γιατι εμενα ελευθερη στο μοσχατο, αλλα ειναι κλεισμενο για γαμο ,αμα μπορεις βρες μου κατι :!:

Δυστυχως μενω Νεο Κοσμο και δε γνωριζω αλλα μαγαζια απο κει.

Τον γαμο μας τον καναμε στο ΚΟΡΤΣΟΠΟΝ αλλα ειναι Ποντιακο μαγαζι στην Πειραιως.Παντως με το "Μεταξυ μας" στο Μοσχατο εμεινα απολυτα ικανοποιημενη!!!!Κριμα που δεν εχει ημερομηνια που να σε διευκολυνει.Ειναι ιδανικο μαγαζι για βαπτισεις.


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΩΤΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ .ΣΤΟ ΚΟΡΤΣΟΠΟΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΝΤΡΑ ΠΟΝΤΙΟ ΑΠΟ ΕΔΕΣΣΑ . ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ. ΓΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΘΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...