Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

τι θα κανατε στην θεση μου?


Recommended Posts

καλησπερα! ειμαι ενα παλιο μελος του φορουμ που ομως αλλαξα nick...για να σας εκμυστηρευτω τον πονο μου.... ειμαι παντρεμενη και εχω ενα αγορακι 6 μηνων.... και τελευταια ανακαλυψα οτι ο συζυγος μου ''συνευρισκεται'' τηλεφωνικα με μια πρωην του και με καμερα και κανουν σ@2ξ... ειμαστε παντρεμενοι 7 χρονια και τωρα σηνεβησε αυτο.... τι να κανω ?πως να το αντιμετωπισω? εχω τρελαθει...δεν ξερω πως να αντιδρασω... εχουμε και την βαφτιση του γιου μας σε μια εβδομαδα και αν μιλησω τωρα μπορει να τα διαλυσω ολα.... τι με συμβουλευετε? σαρκικη επαφη δεν εχει προκυψει ακομα ..απο οσο ξερω τουλαχιστον...προσπαθω να φανω ψυχραιμη πανω απο ολα για το παιδι μου αλλα αυτο με ΄΄καταστρεφει'':(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδη χρειαζεται η σαρκικη επαφη για να θεωρηθει απιστια?τι να σου πω τωρα.παντως στη θεση σου καμια υπομονη δεν θα ειχα!για την καμερα πως το ανακαλυψες?πες μου οτι τον επιασες στα πρασα να τρελαθω τελειως!μονο κουραγιο σου ευχομαι.πραγματικα νιωθω πολυ ασχημα για τη θεση που βρεθηκες.αληθεια δεν του εχεις πει τιποτα?εχεις κ μωρο!πωπω!μπραβο για την ψυχραιμια σου!σιγουρα παντως δεν θα μεινει στη καμερα.εκτος αν η πρωην ειναι σε αλλη χωρα!


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση σου... μονο εγω ξερω τι περναω και ποσο ποναω.... η καρδια μου ποναει.. και το κακο ειναι οτι δεν θελω το μωρο να με βλεπει ετσι... δυστυχως ξερω για τα παντα.... δεν νιωθω καλα και το κακο ειναι οτι θελω να χωρισω... δεν θελω να ειμαι μαζι του πλεον... με πνιγει το ψεμα του και νιωθω φυλακισμενη....αλλ ασκεφτομαι τοσα πολλα και πανω απο ολα το αγορακι μου γι αυτο και δεν κανω καμια κινηση ακομα τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites

μιλα του!πες του οτι τα ξερεις ολα!το παιδι για να μεγαλωσει σωστα πρεπει να εχει ευτυχισμενη οικογενεια κ οχι ενα ζευγαρι που συμβιβαζεται!δεν ζουμε στο 60.τι δικη σου υγεια θα σκεφτεις .την ψυχικη εννοω ,για να μεγαλωσεις σωστα κ το μωρο σου!


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν εχεις την υπομονη περιμενε να γινει η βαφτιση.αν το μαθουν οι γονεις εκεινος ρεζιλευεται οχι εσυ.αυτος ειναι ανικανος αυτη τη στιγμη να στηριξει τη γυναικα του που μολις γεννησε.εγκεφαλικο μου ερχεται!μπορεις κ εισαι μια χαρα μαζι του?ειχατε απο πριν προβληματα?


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μπορω να πω οτι ειχαμε προβληματα... οπως καθε ζευγαρι ειχαμε τα πανω και τα κατω μας ολα αυτα τα χρονια... παντως αυτο που με ποναει πιο πολυ εκτος απο το οτι νιωθω μονη μου ειναι να φερνω την εικονα στο μυαλο μου....προσπαθω να προσποιουμε οταν ειναι μαζι μου αλλα οταν ειμαι μονη μου η καρδια μου το ξερει... και το κακο ειναι οτι δεν μπορω να συγκρατησω τα δακρυα μου μπροστα στο μωρο και ειναι σε ηλικια που καπως αρχιζει και καταλαβαινει....αντι να ειμαι ευτυχισμενη στην οικογενεια μου και για το μωρο μου μαραζωνω....

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη,ταισα τον μπεμπη.επειδη εχω βρεθει σε παρομοια θεση σε μικροτερη ηλικια ξερω ποσο δυσκολο σου ειναι.δυστυχως δεν ξεπερνιεται.παντα θα εχεις σαν εικονα στο μυαλο σου κ θα δακρυζεις.κανε το καλυτερο για εσενα κ το παιδι.μη το κρατας ομως μεσα σου.πεσ τα του, ξεσπασε να ηρεμησεις.ποτε παντως δεν το ξεχασα οσο κ να με κυνηγουσε ο αλλος για χρονια.τωρα βεβαια ειναι πισω μου αυτα κ ειμαι ευτυχισμενη με τον αντρα μου.ειναι ο δευτερος συζυγος μου.απλα θελω να σου πω οτι υπαρχει αυριο κ ας τα βλεπεις μαυρα τωρα.εκτος αν εισαι απο κεινες που τα καταπινουν κ προσποιουνται για την υπολοιπη ζωη τους.οτι καλυτερο για σενα.αν εχεις κ οικονομικη ανεξαρτησια ακομα καλυτερα.


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εμένα η άποψη μου είναι πως αφού δεν έχει προχωρήσει σε κάτι χειρότερο καλο θα ήταν να του μιλήσεις,να του πεις πως τα Ξέρεις όλα και να το συζητησετε ψύχραιμα.καμία φορα οι άντρες συμπεριφέρονται πολυ χαζα και δεν σκέφτονται όσο πρέπει.ο τρόπος που λες πως ¨βρίσκονται ¨ εμένα μου λέει πως το πιθανοτεροειναι να μην σημαίνει τίποτα για εκείνον και επειδή νιώθει παραμελημενος λογο του μωρού έτσι να παίρνει κάποια προσοχή!το έχω ακούσει και αυτο...τέλος πάντων συγνώμη αν σε κούρασα αλλα είναι κρίμα να χωρίσεις και για την δική του βλακεία να την πληρώσει ένα παιδί..βέβαια μετά την συζήτηση πράξε ανάλογα με τη σταση του!ευχομαινα πανε όλα καλα!!!


url=http://www.TickerFactory.com/]

preg.png

[/url]

url=http://www.TickerFactory.com/]

age.png

[/url]

url=http://www.TickerFactory.com/]

event.png

[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

καταρχήν να πω κάτι άσχετο: νομίζω πως το θέμα πρέπει να μεταφερθεί στις ΣΧΕΣΕΙΣ.

προσωπικά δεν νομίζω πως χρειάζεται η σαρκική επαφή για να θεωρηθεί απιστία... κατά την γνώμη και αυτό απιστία είναι, σήμερα είναι μέσω κάμερας αύριο θα βρεθούν και πάει λέγοντας.

Θεωρώ ακραίο το να ακυρώσει ο άντρας σου την βάφτιση του παιδιού σας επειδή εκείνος ψάχνεται, αν κάποιος θα έπρεπε να ντρέπεται μην μαθευτεί είναι ο άντρας σου όχι εσύ.

Συγγνώμη αν κάνω λάθος αλλά νομίζω πως φοβάσαι να αντιδράσεις, δεν έκανες εσύ κάτι κακό ή κάτι λάθος... καλό θα ήταν να του μιλήσεις, να προσπαθήσεις να καταλάβεις τι γίνεται, δεν είπε κανείς να διαλύσετε το σπτί σας, έχετε ένα πρόβλημα και πρέπει να το αντιμετωπίσετε. Εγώ δεν θα περίμενα να μιλήσω μετά την βάφτιση, θα μιλούσα πριν, με όποιο κόστος και αν είχε αυτό γιατί απλά θα ήθελα να ευχαριστιθώ την βάφτιση του παιδιού μου. Εφόσον είσαι τόσο άσχημα μην περιμένεις.


SQG4p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, το ξέρεις για σίγουρα αλλά αν του μιλήσεις μπορεί απο άμυνα και μόνο να αρνηθεί. Έχεις αδιάψευστες αποδείξεις;

Επίσης σχετικά με το θέμα της βάφτισης αφού είναι τόσο κοντά περίμενε λίγο ακόμα. Ξέχνα τα όλα και επικεντρώσου εκείνη τη μέρα στο αγοράκι σου που θα βαφτίζεται και θα είναι το κεντρικό πρόσωπο της μέρας. Και έπειτα κάτσε με το σύζυγο και πες του πως τα ξέρεις όλα εδώ και μέρες. Σίγουρα θα τον παραξενέψει κάπως που δεν του είπες τίποτα τόσες μέρες. Θα δείξει οτι εσύ είσαι ανώτερη απο αυτόν γιατί δεν ξέσπασες αμέσως. Επίσης οι μέρες που περνούν θα σε βοηθήσουν να το αντιμετωπίσεις λιιιιιιγο πιο ψύχραιμα. Και ίσως είσαι σε θέση να ακούσεις την απολογία του. Εννοείται κοριτσάκι μου πως εσύ δεν φταις σε τίποτα και αν τον παραμέλησες όπως μπορεί να πει το έκανες για το γιο σας και σύντομα θα επέστρεφαν οι ισορροπίες. Υπομονή θα βρείς τον δρόμο σου και όλα θα φτιάξουν!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!απο την μια θελω να του πω καταμουτρα οτι τα ξερω ολα και να του πεταξω τις αποδειξεις στην μουρη και απο την αλλη προσπαθω να συγκρατηθω και να περιμενω αν δω μεχρι που μπορουν να φτασουν οσο και αν παρει αυτο.... Η αληθεια βεβαια ειναι οτι ολο αυτο με εχει επηρεασει και η σταση μου απεναντι του δεν ειναι ιδια αλλα και εκεινος απο την μερια του μια απο τα ιδια ..ολο κουρασμενος ολο νευρα κτλ... οσο για τις μεταξυ μας επαφες... 1 το μηνα και αν ... δεν με πλησιαζει καν και οποτε κανω κινηση με αποφευγει.. τεσπα... θα περιμενω να δω τι μου επιφυλασσει το μελλον... και η αληθειοα ειναι οτι εχω ξενερωσει τοσο πολυ που δεν εμ νοιαζει οτι και να γινει.. το μονο που με νοιαζει ειναι το παιδι μου και να ναι αυτο καλα...

Link to comment
Share on other sites

Μην του δώσεις αποδείξεις ότι γνωρίζεις. Αν το κάνεις αυτό θα πρέπει από αξιοπρέπεια και μόνο να σηκωθείς να φύγεις.

Αντιθέτως πες του: "Έχω βάσιμες υποψίες ότι το και το. Αν αντιληφθώ ότι δεν έχει σταματήσει αυτό το παραμύθι μέχρι τότε (θέσε ένα όριο) τότε θα σου αποδείξω ότι το γνωρίζω. Αν με φτάσεις στο σημείο να στο αποδείξω τότε καλοτάξιδος (δηλαδή έχε γεια!).

Είναι λάθος να του αποκαλύψεις τι ξέρεις και παρόλα αυτά να κάθεσαι μαζί του. Οι άντρες έχουν την τάση να λένε "α, ξέρει και κάθεται, άρα με παίρνει όσο θέλω, ακόμη και να το τραβήξω παραπέρα." Ταρακούνησέ τον, το θέμα είναι να σε "φοβηθεί" με την έννοια να σε υπολογίσει.

Εύχομαι καλά και γρήγορα ξεμπερδέματα!

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου πάρε μια ανάσα και σκέψου λογικά . Καταλαβαίνω ότι μέσα σου βράζεις αλλά όπως κρατήθηκες και δεν του μίλησες τη στιγμή που τον είδες (φαντάζομαι ότι τον είδες και τον άκουσες) , κρατήσου λίγες μέρες να γίνει η βάφτιση και κάνε τον καυγά την επόμενη μέρα.

Ο μπαμπάς σε μια οικογένεια είναι εύκολο να "παραγκωνιστεί" με τον ερχομό ενός μωρού στο σπίτι. Αυτό βέβαια δεν αποτελεί δικαιολογία για να ξενοκοιτάξει.

Απλά επειδή έγραψες ότι οι επαφές σας δεν είναι συχνές , εσύ αυτή τη στιγμή λόγω του μωρού , έχεις άλλες προτεραιότητες και ίσως να μη σκέφτεσαι το σεξ όπως παλαιότερα (μην ανησυχείς η κατάσταση στρώνει αργότερα!).

Από την άλλη , ο άντρας σου , ίσως να βρήκε διέξοδο στην πρώην και το ιντερνετικό σεξ , λόγω της κατάστασης. Φαντάζομαι ότι αν ήθελε άλλου είδους επαφή θα μπορούσε να την έχει με οποιαδήποτε γυναίκα , έξω από το σπίτι σας...

Συμφωνώ με το μέλος που έγραψε ότι "οι άντρες πολλές φορές κάνουν χαζά πράγματα"...Αν τον αγαπάς και θέλεις να συνεχίσετε σαν ζευγάρι , ξεμπρόστιασε τον , κάνε φασαρία και καυγά για να καταλάβει ότι είσαι εκεί και τον θέλεις , διαφορετικά , αν είχατε προβλήματα σαν ζευγάρι και αυτό είναι το κερασάκι στην τούρτα , δες μήπως θα είσουν πιο ευτυχισμένη χωρίς αυτόν.

Δεν εννοώ να τον συγχωρέσεις απλά , να του ψήσεις το ψάρι στα χείλη, αλλά δώσε του να καταλάβει , ότι σε ενδιαφέρει , τον θέλεις , τον διεκδικείς...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και απο μένα.Συγνώμη κιόλας κορίτσια αλλά δεν συμφωνώ...τί θα πει δηλαδή μόλις γενάμε πρέπει να πέσουμε με τα μούτρα στους άντρες μας για να μην νοιώσουν παραγκωνισμένοι αλλιώς τί θα πάνε στις πρώην τους?6 μηνών είναι το μωράκι της όχι 6 χρονών.....πότε πρόλαβε να νοιώσει παραγκωνισμένος...εκεινος είναι που πρέπει να της δείχνει περισσότερη φροντίδα τώρα που τρέχει απο το πρωί μέχρι το βράδυ.Και εγώ έχω ένα αγοράκι 3 μηνών και ο χρόνος είναι περιορισμένος για πράγματα που κάναμε πρίν αλλά ο άντρας μου δεν κάνει τίποτα στο ίντερνετ, αν και ο δικός σου πιστεύω ότι προχώρησε παραπέρα αλλά και να μην προχώρησε αυτό είναι χειρότερο κατα την άποψη μου.

Η αποψη μου είναι να περιμένεις μέχρι την βάφτιση για να μην ακυρωθεί το μωρό δεν φταίει σε τίποτα να μην βαφτιστεί τώρα και μετά πες του τα, κάνε όπως νοιώθεις φαντάζομαι πόσο εγκλωβισμένη θα αισθάνεσαι αυτην την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...