Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μαμαδες απο κομοτηνη


Μπουμπουλιθρα

Recommended Posts

Just now, Giota1983 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Η λίστα αυτη στο fetal medicine foundation ενημερώνεται συνεχώς ? Μπήκα πριν λιγο καθώς έψαχνα για το σχετικό θεμα και προβληματίστικα επειδή η γιατρός μου δεν είναι στη λίστα. Το πρόβλημα μου ειναι οτι αν όντως δεν ειναι τζάμπα πήγαν τα 110 ευρώ και θα πρεπει να την ξανακάνω. 

Δεν νομιζω να πρεπει να την ξανακανεις αφου τα ελεγξε ολα...οταν την ειχα κανει εγω ουτε ο δικος μου ηταν μετα το εμαθα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος said:

Δεν νομιζω να πρεπει να την ξανακανεις αφου τα ελεγξε ολα...οταν την ειχα κανει εγω ουτε ο δικος μου ηταν μετα το εμαθα!!!

Ευχαριστώ . Ανυσηχησα λιγο επειδή η γιατρός μου ειναι πολυ καλη τη γνωρίζω χρόνια και μου  φέρεται πολυ καλα . Ελπίζω όσα μου  ειπε να ήταν σωστά .  O δικός σου αν και δεν ήταν στην λίστα σου τα ειπε σωστά? Δεν μου εμεινε καποια απορία απο τη γιατρό μου για αυτο παραξενεύτηκα και ανυσηχησα  με αυτη την πιστοποίηση

Επεξεργάστηκαν by Giota1983
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Ευχαριστώ . Ανυσηχησα λιγο επειδή η γιατρός μου ειναι πολυ καλη τη γνωρίζω χρόνια και μου  φέρεται πολυ καλα . Ελπίζω όσα μου  ειπε να ήταν σωστά .  O δικός σου αν και δεν ήταν στην λίστα σου τα ειπε σωστά? Δεν μου εμεινε καποια απορία απο τη γιατρό μου για αυτο παραξενεύτηκα και ανυσηχησα  με αυτη την πιστοποίηση

Ναι μ τα ειπε ολα σωστα οπως φανηκε στην πορεια! Την β επιπεδου ομως την εκανα σε πιστοποιημενο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Ευχαριστώ . Ανυσηχησα λιγο επειδή η γιατρός μου ειναι πολυ καλη τη γνωρίζω χρόνια και μου  φέρεται πολυ καλα . Ελπίζω όσα μου  ειπε να ήταν σωστά .  O δικός σου αν και δεν ήταν στην λίστα σου τα ειπε σωστά? Δεν μου εμεινε καποια απορία απο τη γιατρό μου για αυτο παραξενεύτηκα και ανυσηχησα  με αυτη την πιστοποίηση

Στην Κομοτηνή από όσο ξέρω κάνει ο Μαινας. Εγώ είμαι Αλεξανδρούπολη στον Βασσαρα, εκεί έκανα Αυχενική, και από τότε του ζήτησα να με παρακολουθεί κάθε μήνα, πέρα από τις υπόλοιπες μεγάλες εξετάσεις(Β επίπεδου κτλ). Σου τον συστήνω ανεπιφύλακτα για Β επίπεδου! Η Μαρία πολλές φορές προτείνει και την Τσικρικωνη, που είναι κι αυτή Αλεξανδρούπολη! 

Κι άλλος γνωστός για αυτές τις εξετάσεις είναι ο Σπαθοπουλος(Αλεξανδρούπολη). Πολλές φίλες από Κομοτηνή έρχονται στο Βασσαρα για Αυχενική, Β επίπεδου και ντοπλερ! Ελπίζω να σε βοηθησα λιγάκι!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκεφτομαι να ξανακανω την αυχενική για να μου φύγει η ανυσηχια που εχω. Διαβασα και σε αλλο ποστ οτι σε άλλες κοπέλες εδωσε λεπτομερής χαρτιά που τα εγραφε ολα.  Σε εμενα εδωσε μονο μια απλη εκτύπωση 3 εικονων και τίποτα παραπάνω.  Ειδα οτι η Πράπα ειναι στη λιστα . Τι γνωμη εχετε για αυτήν ? Εχω ακούσει καλα λογια αλλα δεν εχω παει ποτέ. Μηπως μου δωσει κατι αλλο οταν βγουν οι αιματολογικές που εκανε ?

Επεξεργάστηκαν by Giota1983
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Σκεφτομαι να ξανακανω την αυχενική για να μου φύγει η ανυσηχια που εχω. Διαβασα και σε αλλο ποστ οτι σε άλλες κοπέλες εδωσε λεπτομερής χαρτιά που τα εγραφε ολα.  Σε εμενα εδωσε μονο μια απλη εκτύπωση 3 εικονων και τίποτα παραπάνω.  Ειδα οτι η Πράπα ειναι στη λιστα . Τι γνωμη εχετε για αυτήν ? Εχω ακούσει καλα λογια αλλα δεν εχω παει ποτέ. Μηπως μου δωσει κατι αλλο οταν βγουν οι αιματολογικές που εκανε ?

Κορίτσι μου εγώ από το Βασσαρα πήρα αναλυτική αναφορά 5-6 ,σελίδων με διαγράμματα και αναλυτικά όλες τις μετρήσεις. Επίσης όλη την εξετάσεις και όλες τις υπερηχογραφικες μετρήσεις στο μειλ μου. Με την Πραπα από όσο ξέρω συνεργάζονται και στην κλινική. Δεν ήξερα όμως ότι κάνει αυχενικες και β επίπεδου. Κοίταξε αρχικά μην αγχώνεσαι! Μόλις βγει και το Papp a θα δεις τι θα σου πει! Αν στο μεταξύ χρειαστείς το οτιδήποτε μη διστασεις να μου πεις!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα . Θα ήθελα να ρωτήσω κατι σχετικά με τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού που γίνονται στο νοσοκομείο. Αν σε παρακολουθεί εξωτερικός γιατρός μπορείς να παρακολουθήσεις τα μαθήματα ή πρέπει να σε παρακολουθεί γιατρός του νοσοκομείου? Η μαία που τα κανει ειναι γνωστή μου και μπορω να την ρωτήσω αλλα ειπα μήπως κάποια απο εσάς εχει κανει και γνωρίζει. Μολις μπήκα στον 4ο μηνα και ειναι νωρις ακομα για να ξεκινησω απλα θελω να ξερω. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια. Εχω μπει αισίως στον 7ο μηνα και σήμερα ειχα ραντεβού με τη γιατρό μου. Με ρώτησε αν θα γεννησω εδω ή σε κάποιο αλλο νοσοκομείο και της ειπα οτι σκέφτομαι να παω Αλέξανδρουπόλη. Ο λόγος που θέλω να παω εκεί ειναι για να εχω νευρολόγο λόγω θέματος υγείας και για τον νεογνολόγο .  Μου πρότεινε να γεννήσω στη κλινική του Σπηλιώτη επειδη θα μπορει να είναι και αυτή εκεί αν χρειαστεί οταν έρθει η ώρα εκείνη. Τι εμπειρία έχετε απο γεννα στην κλινική ? Δόξα τω Θεό ολα πανε καλα με την εγκυμοσύνη και δεν ανησυχεί για κατι η γιατρός . Βέβαια η απόφαση θα ειναι δικη μου αλλα θα ήθελα κάποιες γνωμες απο οσες γεννησαν εκεί . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...

Βρε κορίτσια που χαθήκατε όλες. Έχω να δω κίνηση στο ποστ εδω και μήνες . Γέννησε καμία σάς ή οχι ακόμα. Εγώ με το καλό σε 10 μερες περίπου θα γεννήσω με καισαρική. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...