Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 54 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Είχα διαβάσει σε ένα θέμα εδώ στο φόρουμ που έλεγε μια κοπέλα πως έβαζε ένα λεπτό ένα παγάκι και πάγωνε το σημείο και δεν την ενοχλούσε τόσο !!! Δεν έχω προσωπική εμπειρία απλώς θυμάμαι που το είχαν αναφέρει 

       

      πρίν από 50 λεπτά , Kate89 είπε:

      Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω κορίτσι μου.Εχω πάρει μια κρέμα με arnica που βοηθάει για τις μελανιές και γενικά προσπαθώ να κάνω τις αντιπηκτικες σε σημείο που δεν έχω ξανά κάνει ένεση.Στην αρχή τις έκανα σε παρόμοιο σημείο που έκανα πριν τις ενέσεις διέγερσης και υπέφερα 😬

      Σας ευχαριστώ!! Θα τα δοκιμασω κ τα δυο!! Θυμομουν πως κατι ειχε αναφερθει γι αυτο ρωτησα!! Πραγματικα σκεφτηκα ακομα κ να το μεταφερω σε αλλη ενεση να το κανω με βελονα ινσουλίνης.. @Kate89 νιωθω πως δεν μπαινει ρε συ δηλαδη πιεζω πολυ για να μπει κ με ποναει κ οταν βγαινει η ακρη της μυτης..θα ρωτησω αυριο κ τον γιατρο ή την φαρμακοποιο αν εχουν κατι ακομα να προτεινουν..

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

Να εισαι καλα κοπελα μου κι ευχομαι να βλεπεις παντα τη ζωη με αυτυ τη ροζ διαθεση που διαθετεις,και σιγουρα θα εισαι ευτυχισμενη!!!

Η ροζ διαθεση παραμενει ακομη και στις αναποδιες και στις περιεργεςς μερες, τελικα ολα με ενα μαγικο τρόπο γινονται οπως τα θελουμε...ευκολο δεν ειναι θελει χρονια προπονηση:D:D


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Hallo girls! Τι ζέστη είναι αυτή καλέ!

Το Ροζάκι μας θα γέννησε λέτε? Μακάρι να κρατάει στην αγκαλιά της τον μπεμπουλίνο της.

Εμένα η μπεμπούλα μου δεν είναι πολυ κινητική τις τελευταίες μέρες. Θα πάω στον γιατρό μάλλον Δευτέρα και ίσως μου πει και μένα στο περίπου.

Αναμένω πεθερά σε λίγο. Ητανε Αθήνα στην κουνιάδα μου το σκ και ψώνισε λέει σεντονάκια κτλ και θα τα φέρει. Για να δούμε τι θα δούμε.

Τώρα έχω προβληματιστεί σχετικά με το ring sling. Είδα από εκεί που το πηρε η μπουμπούκα αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω χρώμα (θέλει να το χρεισιμοποιεί και ο άντρας μου). Αυτό που μ'αρεσε είναι το μωβ της πασχαλιάς:

http://www.babywearing.gr/Shopping/images/ringsling/1142_ringsling.JPG

Από την άλλη σκεύτομαι μήπως να παραγγείλω τον μάρσιπο της inglesina, στο χρωματισμό του καροτσιού μας:

http://www.inglesina.com/en/collection/baby-products/front#

Τι λέτε ρε κορίτσια?

Σας πρήζω τώρα μέσα στην ζέστη ε?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια....τι βλεπω δεν εχει εμφανιστει ακομα η ροουζ...λετε..λετε να ειναι παρεα τωρα με το μπεμπακι της??????Μακαρι....ελπιζω συντομα να εχουμε νεα της........

φιλακια σε ολα τα κοριτσακια !!!!!!!

θα ξαπλωσω λιγακι και θα τα πουμε αργοτερα,γιατι ετσι κι αλλιως δεν βλεπω να ειναι και καμια εδω


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μωρε οτι γεννησε, γέννησε, αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Το θεμα ειναι να πηγαν ολα καλα και να μην εχει ταλαιπωρηθει και η ιδια και το μωρακι μας. αν και ειμαι σιγουρη οτι θα εχει γεννησει φυσιολογικά και χαλαρα.


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια

ειναι κανεις μεσα?

τελικα δεν εχουμε νεα απο την ροουζ?

ευχομαι να εχει αυτη την στιγμη το μωρακι της στην αγκαλια της.....

εγω πηγα στην αιματολογο

αν σας πω τι μου ειπε.....μου ειπε οτι την τριτη που εχω το doppler μπορει ο γιατρος να μου πει οτι θα παω για καισαρικη,λογω της πιθανοτητας προεκλαμψιας που ειχε εντοπισει την προηγου,ενη φορα

και σε καθε επισκεψη απο εδω και περα θα εχω την ιδια πιθανοτητα

επισης μου ειπε οτι σε περιπτωσεις σαν την δικια μου τα παιδακια τα παιρνουν μολις μπεις στον ενατο

η καισαρικη δεδομενη,ετσι?

νομιζα οτι αστειευεται,και λεω πω,πω δεν εχω κανει και βαλιτσα

και μου λεει με μια αυστηροτητα

κακως,επρεπε ηδη να την ειχες ετοιμη

επισης μου ετοιμασε το χαρτι που θα δωσω στον αναισθησιολογο για τον τοκετο,με οδηγιες σχετικα με την ενεση που κανω και την επισκληριδιο

αυτα....με λιγα λογια με ετοιμασε

οποτε κοριτσια με βλεπω να γενναω στις επομενες 4 εβδομαδες .....ο γυναικολογος βεβαια δεν μου ειπε τιποτα τετοιο,αλλα μπορει να το κανει για μην με αγχωσει

εγω βεβαια ,ουτε δωματιο εχω ετοιμο,ουτε βαλιτσα,ουτε τα μωρουδιακα εχω πλυνει,ουτε για τα βλαστοκυτταρα εχω προλαβει να κανω κατι,ουτε στο γραφειο εχω κλεισει ολες μου τις εκκρεμοτητες

τι κανουμε τωρα,ζουζουνακι?μαλλον την πατησαμε


ΓΚΕΛΥ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


συσσωρευεται μεγαλη πιεση μεσα στον σακο και κινδυνευει το παιδι

ετσι περιμενουν μεχρι τον ογδοο,για μην εχεις μπροστα σου θερμοκοιτιδα και μολις δσουν τα σκουρα ,καισαρικη

αυτα...ενταξει,ηρεμη ειμαι....τωρα το πηρα αποφαση απλα πρεπει να τακτοποιησω τις δουλειες μου,γιατι μετα θα πελαγωσουν οι γυρω μου και δεν θα γινουν τα πραγματα οπως τα θελω


ΓΚΕΛΥ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...