Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

Εγω μεχρι την διαστολη 6 αντεχα μετα ζητησα....αλλά η επισκληριδιος αργησε τόοοοοοοοσο πολύ (οχι δοαθεσιμος αναισθησιολογος) που πλεον περασα ολους τους πονους!

οταν λεμε πονους?????


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπουμπουκα μου ευχαριστω!ειμαι ασχετη αλλα θα προσπαθησω!ο μπεμπακος σου ειναι γλυκα!κι εσυ σε απιστευτη φορμα!!μπραβοοοοο!

:D:D:D

ευχαριστω κοριτσαρα μου..

οταν λεμε πονους?????

δεν μπορω να στο περιγραψω, μοιαζουν με τις περιοδου αλλα εχουν πιο πολύ ενταση και διαρκεια..αλλά πανε και ερχονται.

Ομως καθε γυναικα το αντιλαμβανεται διαφορετικα οποτε μπορει να αποπροσανατολιστεις αν βασιστεις σε αλλες μαρτυρίες..

Εγω πηγα με πληρη αγνοια βανιλακι μου


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

καλα μπουμπου μου ολες με πληρη αγνοια θα παμε εφοσον δεν το εχουμε ξαναζησει!!

απλα λεω βρε παιδι μου ετσι με μια απλη περιγραφη πως ειναι ?????πως αισθανεσαι???σαν περιοδο πολυ βαρια??

ειχες καποιον εσυ μεσα στο δωματιο εκτος απο την μαια σου??


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΒΑνιλιτσα μου, ειχα τον καλο μου από την πρωτη μεχρι και την τελευταια στιγμή...!

Βασικα εγω δεν ποναω στην περιοδο καθολου, μια δυο φορες να εχω πονεσει..

ναι ειναι πονοι-κραμπες χαμηλα στην κοιλια..σαν να σε σφιγγει καποιος απο μεσα...ειναι πολύ πρωτογνωρο.

Η μαια ειναι πολύ σημαντικη κανει σχεδον ολη τη δουλεια και αξιζει και το τελευταιο cent που θα παρει!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

μιλησα με την παιδιατρο και πηρα το οκ να βγουμε βολτουλα με το μπεμπακι βεβαια οταν το ειπα στους δικους μου μονο που δεν επεσαν να με φανε, τωρα περιμενω τον αντρα μου να πεταχτω ως τα ΛΗΤΩ.

Μπουμπου οταν βγαινεις εξω που θηλαζεις ?

Εγω κοριτσια ημουν πολυ τυχερη ειχα μαια και η ιδια μου ειπε μολις σπασουν τα νερα θα σου βαλω επισκληριδιο ηθελε απο νωριτερα αλλα εγω αντεχα , ειχα κολησει στηνδιαστολη 5 και δεν ανεβαινε αλλο , ολο αυτο το διαστημα ημουν με την επισκληριδιο μονο οταν περνουσε η δραση της πονουσα και αυτο κρατουσε για κανα 20λεπτο .Να κοιταξετε να εχετε την μαια σας κοριτσια δεν θα σας αφησουν λεπτο μολις μου εβαλε ο αναισθησιολογος το σωληνακι η μαια με ποτιζε οταν πονουσα.


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες και μελλουσες μανούλες! Ηθελα να σας πω οτι ο αντρας μου μου αγόρασε ένα πολύ καλό βιβλίο με τον τίτλο "τι να περιμένεις τον πρωτο χρόνο του μωρού σου " από τις εκδόσεις διοπτρα το όποιο είναι καταπληκτικό. Γράφει τα πάντα για την αναπτυξη του μωρου από τον πρωτο μήνα, για τον θηλασμό, για τον υπνό κλπ. Νομίζω ότι καλο είναι να υπάρχει και ένα τέτοιο βοήθημα. Εγώ άρχισα να το διάβαζω και το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον κυριως γιατι λύνει πολλες απορίες. Πολλα φιλάκια!


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

μιλησα με την παιδιατρο και πηρα το οκ να βγουμε βολτουλα με το μπεμπακι βεβαια οταν το ειπα στους δικους μου μονο που δεν επεσαν να με φανε, τωρα περιμενω τον αντρα μου να πεταχτω ως τα ΛΗΤΩ.

Μπουμπου οταν βγαινεις εξω που θηλαζεις ?

Εγω κοριτσια ημουν πολυ τυχερη ειχα μαια και η ιδια μου ειπε μολις σπασουν τα νερα θα σου βαλω επισκληριδιο ηθελε απο νωριτερα αλλα εγω αντεχα , ειχα κολησει στηνδιαστολη 5 και δεν ανεβαινε αλλο , ολο αυτο το διαστημα ημουν με την επισκληριδιο μονο οταν περνουσε η δραση της πονουσα και αυτο κρατουσε για κανα 20λεπτο .Να κοιταξετε να εχετε την μαια σας κοριτσια δεν θα σας αφησουν λεπτο μολις μου εβαλε ο αναισθησιολογος το σωληνακι η μαια με ποτιζε οταν πονουσα.

Καλά κλασικα οι πιο παλιες γενιες μην χασουν και δεν μας την πουν...οχι θα κατσεις να αραχνιασεις...

Την τελευταια φορα που βγηκα ειχα και το σλινγκ μαζι και τον εβαλα μεσα και δεν καταλαβε κανεις κατι!!:D

Αχ αυτη η επισκληριδιος, οσο σκεφτομαι ποσο αργησε ο αναισθησιολογος τοσο νευριαζω και θελω να τους τα σπασω εκει μεσα!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια,

ολες καλα???Εγω,εδω κλασσικα σερνομαι απο την αυπνια....

Απαιτητικη η μικρη φαγου!!Κι εχω και βοηθεια απο τον αντρα...την κραταει αυτος μετα τις 10 το πρωι και κοιμαμαι κανενα 2ωρο μπας κι αναπληρωσω λιγο υπνο.

Σημερα ανεβασα παλι δεκατα...απο εξαντληση,τον βρωμοκαιρο,μπορει και το στηθος να θελει αδειασμα...

Φιλακια σε ολες και στα μικρα ανθρωπακια σας μεσα+εξω απο κοιλιτσες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και από εμένα.

Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Φαίρη και Μπουμπού που θηλάζετε, δεν σας πονάνε οι θηλές? Πως αντέχετε? Η πλάτη σας? Και εγώ με το sling θα τριγυρνάω, βολεύει πολύ στο θηλασμό. Θα πάω να τσιμπήσω και κανω δυο φορεματάκια με βαθύ ντεκολτέ για να βγαίνει το βυζί εύκολα. Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο, πόσα ml συμπλήρωμα δίνετε? Δίνεται πάντα μετά το θηλασμό και μπιμπερό? Ο παιδίατρος σας το είπε? Εγώ την περιμένω αύριο για να ζυγίσουμε την μικρή και να δούμε αν θα χρειαστεί και πόσο.

Σουτιέν θηλασμού με ράντες σιλικόνης ξέρετε βρε κορίτσια αν υπάρχει? Τα μισά καλοκαιρινά μου είναι με στράπλες.

Smoutsaki μια ερώτηση και σε σενα, όταν έβγαζες γαλα με το θήλαστρο μετά το έβαζες ψυγείο? Και αν ναι για πόσο καιρό κρατούσε?

Εγώ πάλι κοντεύω να πάθω μαστίτιδα στο αριστερό στοίθος. Με πονάει πολύ η μπέμπα όταν τραβάει και δεν την έβαζα συχνά, οπότε την πάτησα και πάλι. Τώρα αρμέγομαι με το θήλαστρο μπας και σώσω την κατάσταση.

Εγώ το σκ θα βγω βόλτα με το ποδήλατο. Θα αναλάβει την μικρή ο πατέρας της. Εχω τρελαθεί μέσα, αλλά και έξω χωρίς το μωρό δεν με τραβάει. Θα την βγάλουμε όταν σαραντήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια , άνοιξα νέο θέμα , οι πρώτες αγωνίες. Καιρός ήταν να μεταφερθούμε εκεί σιγά σιγά. Όλα τα κορίτσια να έρθουν εκεί και οι μέλλουσες μανούλες 1 γιατί καμία δεν είναι στο 2ο τρίμηνο και 2 όλες πλησιάζουν να γίνουν μανούλες. Ας αφήσουμε αυτό το θέμα για τις μέλλουσες του 2ου τριμήνου που μας βλέπουν εδώ και δεν μπαίνουν. Ραντεβού εκεί. Στις πρώτες αγωνίες.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Πήρα από την αρχή το θέμα σας, βρέθηκε μπροστά μου σε μια αγωνιώδη αναζήτηση στο ίντερνετ τύπου "γιατί δεν ακούω συχνά το μωρό μου".

Είχατε φτιάξει ωραία παρεούλα και λέγατε όμορφα πράγματα και χρήσιμα!

Να πω και ένα ευχαριστώ στη Νεφέλη, μέχρι ένα σημείο θα μπορούσα να γράφω εγώ όσα λες αφού έχουμε την ίδια ανησυχία για το μωρό και οι αγωνίες σου με καθησύχασαν!

να σας ζήσουν σε όλες!


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...