Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια ποσό πρέπει να είναι η οιστραδιολη πριν την ετ για να είναι εντάξει ;

      Εμένα ήταν 1300 περίπου αλλα αυτό την ημέρα πριν την έναρξη προγεστερονησ. Δηλαδή 5-6 ημέρες πριν την ετ. Καλή επιτυχία να έχεις!!

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

mpoumpouka επεσε η πιεση?απο το περπατημα θα ηταν ..εγω την μετραω καθε μερα εχω παρει πιεσομετρο ..ειμαι πολυ χεστης.εχω κι εγω αγχωθει με την επισκεψη στο ντοκτορ σημερα να δουμε τι θα πει.


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χοχοχοχο εννοιειται οτι η ροζουλα γεννησε και κοιταει αποσβωλομενη το μπεμπε της!

καλως το βανιλάκι με το βανιλοπαιδάκι του! ρε βανιλάκι μια χαρη.. τι πηρες απο τον δημα κ ποσο σου κοστισε? 8α παω με τη μαμα μου τελος του μηνα κ επειδη 8α πληρωσει εκεινη θελω να δω λιγο τι κονδυλι 8α της βγει.. μην την εξουθενωσω τη γυναικα

λοιπον Mara μου καλη...πηρα: σεντοντακια για κουνια(3), σεντονακια για καλαθουνα(3) , σεντονακια για λικνο(3), σελτεδακια(6), πετσετουλες για μπανακι 2-3, πετσετουλες μεσαιου μεγεθους που χρειαζονται πιο πολυ 6, μπουρνουζακι, πετσετακια 5-6, 1αλλαξιερα για την σιφουνιερα, και μια για μεσα στην τσαντουλα του καροτσιου, αν και ειχε και η τσαντουλα του inglessina, πετσετακια ωμου!!

2 κουβερτουλες πικε, 1 βαμβακερη!

σκουφακια-γαντακια (4)!

τον αποστειρωτη της nuk και 6 μπιμπερουδια και 5 πιπιλες!

χτενουλα ψαλιδακι μπανακι

ρηλαξακι της peg perego

ενα πορτατιφ-ενα καλαθακι για τα καλλυντικουλια

και επιθεματα στηθους 2 πακετα!

Βοηθανε παρα πολυ εκει οι κοπελες, αλλα παρολαυτα μη παρασυρθεις....παρε τα απαραιτητα...και δεν φευγουν τα καταστηματα με τα κοκοψινια, θα ψωνιζουμε και μετα ....την γεννα του μπεμπε μας!!!

πανω κατω αυτα μου κοστισαν γυρω στα 600-700 ευρουλια!!!

τωρα για κουνια και για τ΄αλλα δεν σου λεω γιατι ξερω πως τα εχεις κλεισει!!

το τριο καροτσακι -πορτ μπεμπε-και του αυτοκινητου τα πηρα απα e-baby ..μου τα εφεραν αψογα σε ολα!!!και πολυ γαμ..το χρωμα το zaffiro παιδια....μας αρεσαν παρα πολυ!!!και γλιτωσαμε και 300 ευρουλακια!!!!!!!!

890 το πουλανε εδω και μεις δωσαμε 599!!!:roll:


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βανιλιτσα τελικα πηρες και συ το inglessina zippy free ? τελικα μιλησα μαζι τους και μου ειπαν οτι το zippy me to zippy free η διαφορα στα κιλα ειναι 700 γραμμαρια ,γιατι ειχα κολησει μηπως ηταν πιο βαρυ το καινουριο .

Εμεις πηραμε το ροζ φουξια , αρεσε στον αντρα μου :D


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και από εμένα.

Μπουμπού εύχομαι η πίεση να ήταν από το περπάτημα και να έπεσε τώρα. Παρόλ΄αυτά θα σου πει ο γιατρός αύριο πως θα ενεργήσετε.

Ζωήτσα όλα καλά εύχομαι και σε εσένα σήμερα.

Ζουζουνάκι άρχισε να φτιάχνεις το δωματιάκι του μπέμπη γιατί από ότι φαίνεται θέλει να σας συναντήσει νωρίτερα.

Βανιλιτσα και Φαίρη μεγιά τα inglesinakia. Τελικά μόνο εγώ κατέληξα στο εκρού ε? Δεν είναι πολύ ωραίο καρότσι!

Link to comment
Share on other sites

logika na το δεις...τετοια καταπονηση που τρωει ο οργανισμος ειναι πολυ λογικο να βαρεσει ενα ντεμι αλαρμ με την μορφη πιεσης... απο πρηξιματα πως πας? τα λευκώματα σου?

Λευκωμα θα δω αυριο παλι..μεχρι τωρα ημουν οκ.

Γενικα μου εδωσε καποιες εξετασεις να δουμε...

Πηγα ξανα ακομη 14 εχω αρτηριακη!!!

Πρεπει να χαλαρωσω λιγο


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λευκωμα θα δω αυριο παλι..μεχρι τωρα ημουν οκ.

Γενικα μου εδωσε καποιες εξετασεις να δουμε...

Πηγα ξανα ακομη 14 εχω αρτηριακη!!!

Πρεπει να χαλαρωσω λιγο

Ναι Μπουμπού χαλάρωσε τώρα. Αναμον'η μέχρι αύριο. Εκλεισες και την 38η εβδομάδα και πας για την 39η, έχει φθάσει και για σένα η ώρα που θα έρθει ο μπέμπης. Τελικά από ότι φαίνεται οι μπέμπιδες θα βγουνε πρώτοι.

Link to comment
Share on other sites

Nαι Νεφελάκι μου, απλά δεν θέλω να γινει κανα απροοπτο που δεν το περιμενω...

Ο ντοκ μου ειπε οτι για το μπεμπε δεν υπαρχει θεμα, η μαμα εχει θεμα με την αυξημενη πίεση, θα δουμε!

Ειμαι με πολυ θετικη σκεψη...

Εσυ τι κανεις?


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Nαι Νεφελάκι μου, απλά δεν θέλω να γινει κανα απροοπτο που δεν το περιμενω...

Ο ντοκ μου ειπε οτι για το μπεμπε δεν υπαρχει θεμα, η μαμα εχει θεμα με την αυξημενη πίεση, θα δουμε!

Ειμαι με πολυ θετικη σκεψη...

Εσυ τι κανεις?

Και καλά κάνεις. Εξάλλου από την στιγμή που μπήκαμε στον 9ο και τα απρόοπτα μέσα είναι.Κανείς δεν μας εγκυάτε ότι θα γεννήσουμε στην ΠΗΤ.

Και εγώ να φανταστείς στην αναμονη είμαι. Διερωτάμε ακόμη τι βλέπει ο γιατρός και μου άφησε υπονοούμενα για νορίτερα. Ολοι εντωμεταξύ μου λένε ότι η κοιλιά είναι ψηλά και εχω ακόμη, ο καθένας το μακρύ και το κοντό του. Εγώ πάντως μια χαρά αισθάνομαι, δεν έχω καμία απολύτως ενόχληση.

Καλά κάνεις και έχεις θετική σκέψη, εδώ ακόμη και εγώ έχω. Δόξα το θεό που φθάσαμε μέχρι τον 9ο, από εδώ και πέρα όποτε και να γεννηθούνε τα μωράκια μια χαρά θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αφου ξερεις, δεν χανω το χαμογελο και την αισιοδοξια μου με τίποτα!!!

Ολα καλα θα ειναι, ειτε ερθουν τα πραγματα φυσιολογικα, ειτε οχι!!

Να ειμαστε καλα και ολα τα αλλα λιγο μετρανε!:D


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

με το καλο κοριτσακια μου...τωρα που ειστε στο μηνα σας ολα ειναι φυσιολογικά να συμβουν ....εμενα μου ειπε οτι απο την 35η βδομαδουλα και μετα ...οι πνευμονες και το κεφαλακι ειναι τελεια οποτε το νινακι μπορει να ερθει οποιαδηποτε στιγμη!!!

η πιο καλη βδομαδα μου ειπε για την γεννηση ενος εβρυου ειναι η 38η!!!

εγω εχω ραντεβου την αλλη βδομαδα για υπερυχο...και μετα ξανα οταν μπω και γω στον μηνα μου!

θα εχω και κανα 2 συναντησεις με την μαια που εχει στο Μητερα, και βλεπουμε!

η ξαδερφη μου που ειναι στην 32η βδομαδουλα ..ειχε πονους χθες και ειναι στο Λητω σημερα, μαλλον βιαζεται η μικρη να βγει, της εκαναν ενεσεις αλλα μαλλον θα βγει προωρακι ...ευτυχως ειναι 1900 και θα βοηθησει αρκετα αυτο!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βανιλιτσα τελικα πηρες και συ το inglessina zippy free ? τελικα μιλησα μαζι τους και μου ειπαν οτι το zippy me to zippy free η διαφορα στα κιλα ειναι 700 γραμμαρια ,γιατι ειχα κολησει μηπως ηταν πιο βαρυ το καινουριο .

Εμεις πηραμε το ροζ φουξια , αρεσε στον αντρα μου :D

Καλησπερα κοριτσια!Και εγω πηρα το καροτσι της iglessina zippy free το κοκκινο απο e baby και μου τα εφεραν ολα τελεια,εμενα μου ειπαν πως η διαφορα αναμεσα στο zippy και zippy free ειναι οτι στο δευτερο γυριζει το καθισμα και προς τη μαμα ενω στο πρωτο κοιταει μονο μπροστα!


line_line_typew6_beg_d_typew8_time_1210392000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

VqBap3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια

τι κανετε?

ατιμο νετι,να μην μπορουμε να βρουμε τι εκανε η ροουζ...............

λοιπον,εγω πηρα κατιν ακομη κοκοψιψινια για το μπεμπε

κανονισα ραντεβου για τα βλαστοκυτταρα την δευτερα

και μισοεφτιαξα την βαλιτσα

α,μισομαζεψαμε τα χειμωνιατικα του σπιτιου με την κυρια που μας καθαριζει

θα μου πειτε ολα μισα?

ε,οτι μπορουσα σε μια μερα

αυριο συνεχιζω

αυτα,δεν βλεπω καμια μεσα,μονη μου τα λεω,μονη μου τα διαβαζω

δεν πειραζει πατε βολτιτσες κοριτσια ,γιατι μετα θα πιξουμε

ο αντρας θελει νεα μακρη και μεζεδακια,

σας αφηνω

φιλια στις κοιλιτσες

και ντουσακια για την ζεστη

αντε απο αυριο θα δροσισει:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


ΓΚΕΛΥ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια σημερα ειχα ραντεβου με το γιατρο..στον υπερηχο ολα καλα απλα σττην κολπικη εξεταση που μου εκανε ειδε οτι ο τραχηλος ειναι ακομα σκληρος και το μωρο ψηλα..μου φαινεται θελει να με παει για καισαρικη αλλα εγω δεν θεωρω οτι ειναι σοβαρος λογος αυτος..ααα και το αλλο που μου ξεφουρνισε τελευταια στιγμη..οτι στις 24-25 μαιου ου ειναι οι 2 τελευταιες μερες της πητ θα ΛΕΙΠΕΙ εκακτως αθηνα κατι του ετυχε..αφηστε αγχωθηκα γιατι ειπε αν τυχει κατι τοτε θα με αναλαβει συναδελφος του..εγω του την ειπα οτι αν ηταν να με ξεγεννησει ξεκαρφωτος πηγαινα και νοσοκομειο και δεν πληρωνα μια..τωρα τι να κανω μου λετε?σκεφτομαι να του πω αν δεν μου ερθουν οι πονοι μεχρι πεμπτη παρακευη να μπω το αλλο σκ η οποτε θελει αυτος τελοσπαντων με προκληση..να ειναι εκει σιγουρα..αχ θα τρελαθωωωω


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...