Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Σεπτέμβριος 2008


CoffeeMaker

Recommended Posts

Στο χωριό έχω καιρό να πάω... Παλιά πήγαινα κάθε καλοκαίρι... Απλά με πειράζει περισσότερο ότι δεν είχα πάει στην κηδεία του παππού, ούτε έχω ανέβει καθόλου από τότε... Συνήθως δεν το σκέφτομαι... Αλλά τώρα λόγω των ημερών... Όλο τον υπόλοιπο καιρό προτιμώ να έχω στο μυαλό μου ότι απλά έχω καιρό να πάω πάνω κ για αυτό δεν τον έχω δει... Τέλος πάντων...

Ιωαννούλα μου, δε φταις, κοριτσάκι μου! Γενικά έχω ευαισθησία με την όλη περιοχή εκεί πάνω! Κ όλους μου τους συγγενείς από εκεί τους αγαπάω πάρα πολύ, παρόλο που τους βλέπω σπάνια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • evangelia

    3047

  • culte

    1689

  • voulam

    1640

  • fafela

    1197

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • evangelia

    evangelia 3.047 δημοσιεύσεις

  • culte

    culte 1.689 δημοσιεύσεις

  • voulam

    voulam 1.640 δημοσιεύσεις

  • fafela

    fafela 1.197 δημοσιεύσεις

Βούλα, περαστικά στο αγοράκι σου! Ελπίζω να περάσει γρήγορα!

Ευαγγελία, βρεθήκατε με την Ελένη; Ήθελα πάρα πολύ να έρθω κ εγώ, αλλά δεν το προλαβαίναμε χρονικά... Δυστυχώς...

Ειρήνη, είσαι καλύτερα σήμερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου είμαστε πολύ καλύτερα

θα σας τα γραψω λίγο γρήγορα

γράφω απο τη δουλεια του άντρα μου

άφησα τη μανούλα να ξεκουραστεί

χθες το βράδυ απο νωρίς δεν αισθανόταν καλά,δεν έδωσε σημασία όμως γιατι πάντα νοιάζεται για όλους μας εκτός απο τον εαυτό τους

στις 1 όμως το βράδυ η πίεση νέβηκε στο 19 με 13 η μικρή και ήταν χάλια

την πήγε ο μπαμπάς μου νοσοκομείο και της έκαναν μια ένεση ,την κράτησαν μέρχι να πέσει και γύρισε σπίτι

αγχώθηκε πολύ και γενικά αγχώνεται γιατί εχει πολλά στο κεφάλι της

έχασε πολύ μικρή τον μπαμπά της και έχει και τον αδερφό της με ειδικές ανάγκες(τον θειούλι μου) και άλλους 2 άντρες και προασπαθεί να βοηθάει και εμενα με το μαράκι

ουφ , πόσο ν αντέξει

ευτυχώς σήμερα μέχρι στιγμής η πίεση είναι σταθερή , μίλησε και με το γιατρό μας και όλα καλά

συγνώμη αν σας ψυχοπλάκωσα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ όλες σας για το ενδιάφέρον σας

να σας πώ ότι μίλησα κι εγώ με ελένη χθες στο face

όλα καλά με το αγοράκι της και μου είπε οτι περάσανε καλά με την ευαγγελία

έτσι τα είπα κι εγώ για επιβαιβαίωση;):D

σήμερα θα επιστρέψουν:D

η ειρήνη glam τι έπαθε????

ααα που θα πήγαινε γυναικολόγο ή έγινε κάτι άλλο ?

βούλα περαστικά στο θοδωράκη ,στειλε τον μικρό σε καμμια γιαγια για να μη κολλήσει;)

Link to comment
Share on other sites

ωραία νικόλ,όλα καλά..

από εδώ και στο εξής το πολύ, πολύ να παίρνει χάπι όταν θα νιώθει ότι έχει πίεση.ή ο γιατρός της να της χορηγεί ένα χαπάκι την ημέρα, για πρόληψη..

ο καιρός θα δείξει.

καθόλου δεν μας ψυχοπλάκωσες, μην ανησυχείς!!

γιάυτό είμαστε εμείς εδώ, για να μοιραζόμαστε τις δυσκολίες!!

όσα και να έχει στο κεφάλι της, το μαράκι είναι η όαση της, είμαι σίγουρη!!


FAcZp3.png

gimFp3.png

Link to comment
Share on other sites

μάλλον για τον γιατρό που θα πήγαινε η ειρηνη λέει η βούλα.

δεν εχουμε νεακια της!!

φαφελίτσα γλυκιά μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα..

και εγω ετσι νιωθω για το χωριό μου, εχω ψυχωση..

δυστυχως δεν εχω σπίτι στο χωριό,μόνο το πατρικό του μπαμπά μου αλλά είναι και άλλοι οπότε...καμμένο χαρτί!!

ευτυχως καταφερα και πήρα ενα οικοπεδάκι και σιγά σιγά ισως καταφερουμε και χτισουμε το καλυβάκι μας..θα δούμε, υγεια να εχουμε και ολα τ'άλλα γίνονται!!


FAcZp3.png

gimFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια!

νικολ μου περαστικα στην μανουλα σου.

βουλα μου και εσενα περαστικα στο αγορακι σου.

νατασσα μου εγω δεν εχασα παππουδες δικους μου αλλα του αντρα μου.τοτε ειμασταν διδυμοτειχο και δεν προλαβαιναμε να παμε οποτε σε καταλαβαινω που στενοχωρεθηκες για αυτο αλλα τι να κανουμε.οσο για το χωριο να πας εγω εχω καιρο να παω και μου λειπει απιστευτα ειναι αλλη φαση το χωριουδακι μου.θα σας βαλω φωτο καποια στιγμη να δειτε

σας ευχαριστω που ενδιαφερθηκατε και συγνωμη αν καθυστερησα να σας γραψω.εχθες το πρωι πηγα γυναικολογο εξεταση και τεστ παπ ολα καλα περιμενουμε και τα αποτελεσματα για σιγουρα.μαλλον χρειαζομαι γαστρεντερολογο μου ειπε.εκλεισα επειγον ραντεβου και πηγα το απογευμα,ανχωθηκα λιγο γιατι περισι βρηκαμε στον μπαμπα μου πολυποδες στο εντερο και λενε ειναι κληρονομικο.πηγα λοιπον και αυτος επισης μου ειπε πως μαλλον δεν ειναι το εντερο αλλα μυικο το προβλημα.μου εδωσε βεβαια κατι χαπια ετσι για το καλο και μου ειπε προσοχη να μην σηκωνω βαρος,οπως καταλαβατε ακρη δεν εβγαλα.

ααα να σας πω γιατι ρωτησα και για τους πολυποδες και καλο ειναι να ξερουμε ολοι.καταρχην ισχυει η κληρονομικοτητα σε μελη πρωτου βαθμου τα οποια μπορει να παρουσιασουν πολυποδες.πρεπει 10χρονια νωριτερα απο τοτε που το μελος παρουσιασε πολυποσες τα μελη να κανουν την εξεταση.οι πολυποδες δεν ειναι κατι πολυ σοβαρο αλλα αν δεν διαγνωστουν συντομα μπορει να γινουν καρκινωματα και τελικα καρκινος του εντερου.

ακομη και ατομα που δεν εχουν κληρονομικοτητα πρεπει γυρω μετα τα 45περοπου να κανουν οπωσδηποτε την εξεταση

συγνωμη αν σας ανχωσα με το θεματακι αλλα ειναι πολυ ζορι να προλαβαινεις ανθρωπο σου στο τσακ θεωρησα σωστο να ενημερωσω και εσας που ισως δεν ξερετε γιατι ο καρκινος του εντερου ειναι λιγο υπουλος δεν σε προειδοποιει παντα.εμας μας προειδοποιησε και ο μπαμπουλης ηταν τυχερος.

αυτα εγω προς το παρων δεν υπαρχει λογος να κανω την εξεταση ειπε μετα τα 40 περιπου ομως οπωσδηποτε

εννοειται ολα τα παραπανω μου τα ειπε ο γιατρος του πατερα μου και ο δικος μου.

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη ολα καλά!!!

περαστικά και μην το σκεφτεσαι!!εγω από κληρονομικότητες....ουουουου!!μου περισσευουν!!

ο πατερας διαβητικός και με καρδιά,η μητερα με υπερταση και καρκινο..

χμ,από προοληπτικες εξετασεις θα πρέπει να κανω αρκετες!!!


FAcZp3.png

gimFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Hello! Η Ραφαελλίτσα κοιμάται ήδη, αλλά εγώ περιμένω να ψηθεί το παστιτσιάκι κ είπα να μπω να πω την καλησπέρα μου! Βρε κορίτσια, καμιά συνταγή για μπεσαμέλ χωρίς πολύ ανακάτεμα ξέρετε; Πιάστηκε το χεράκι μου! Παλιά έβαζα έτοιμη (ωραιότατη κ ταχύτατη), αλλά τώρα τρώει κ η μικρή κ δεν κάνει...

Νικόλ, χαίρομαι πολύ που είναι καλύτερα η μανούλα σου! Έχω διαβάσει κάπου ότι το πορτοκάλι κάνει καλό στη ρύθμιση της πίεσης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...