Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάρτιος 2014


Recommended Posts

Ξεκινάω καινούργιο καφέ!! :)

Την περασμένη δευτέρα έκανα χοριακή και ήτανε 166.92!! Τελευταίος κύκλος 2 Ιουνίου, οπότε υπολογίζω ΠΗΤ 9 Μαρτίου!! Θα το επιβεβαιώσω την επόμενη Πέμπτη που έχουμε τον πρώτο υπέρηχο, λογικά θα δούμε τον αμνιακό σάκο!! Ανυπομωνώ πολύ και έχω αγωνία!! :rolleyes:

Καμιά άλλη για τον Μάρτιο;;;;; :D


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό Zoiskos κι εσύ!! :-) Είμαστε μαζί και στο καφέ του Αυγούστου!! Τί ωραία!! :-) Έχουμε και συνομίλικα παιδάκια!!

Σήμερα πήγα για 2η χοριακή, απλά επειδή ήμουν λίγο αγχωμένη, ήθελα να δω αν πάει καλά, 3809 έχει πάει οπότε μια χαρά εξελίσσεται προς το παρόν βάσει τιμών που βρήκα http://www.konstantinanousia.com/enkymosyne/hcg1 !

Ανυπομωνώ για τον πρώτο υπέρηχο!! Εσύ τον έχεις κάνει;;;


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Άργησα να σου απαντήσω καθότι...εκδράμαμε!!!!ήρθαμε στας εξοχάς!!Λοιπόν, έκανα ένα υπέρηχο αλλά είδαμε μόνο σάκο (λογικό για την εβδομάδα που ήμουν) Θα ξαναπάω σε καμιά εβδομάδα!Εσύ πήγες;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

Εγω υπολόγιζω πητ 6/3,αλλα δεν εχω παει ακομα γιατρό την Τετάρτη θα πάω!

Ξεκίνησαν εδώ και τρεις μέρες οι αναγουλες και το στομάχι.ελεγα μπάς και τα γλίτωσω σε αυτή την εγκυμοσύνη,αλλα....κατα τα αλλα λες και δεν ειμαι έγκυος,καθόλου πονακια,το στήθος πλάκα ενώ την πρωτη φορά δεν μπορούσα να το ακουμπήσει.εσεις τι συμπτωματα έχετε;


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό και σε εσένα, κούκλα!!!Εγώ έχω πονάκια στο στήθος... Και αναγούλες... Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έκανα άπειρους εμετούς μέχρι και τον 6ο... Ελπίζω να μην επαναληφθεί το σενάριο γιατί ζήτω που καήκαμε... Πότε με το καλό ο υπέρηχος; Myrina, εσύ πήγες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε για τον υπέρηχο σήμερα!! Είδαμε τον σάκο!! Σε δυο βδομάδες θα ξαναπάμε για να ακούσουμε καρδούλα!! :) ΠΗΤ 9 Μαρτίου μου έδωσε βάσει τελευταίας περιόδου, αλλά μου λέει εσύ γεννάς νωρίτερα οπότε μπορεί και Φεβρουάριο! :lol: Την μικρή μου την γέννησα στις 36 εβδ. έσπασαν τα νερά!

Zoiskos πώς τα περνάτε εις τα εξοχάς;; Το πρώτο σου είναι αγοράκι ή κοριτσάκι, θήμησε μου!!

afrodite33 καλώς όρισες κι εσύ!! Η ώρα η καλή!! Αναγούλες δεν έχω, και στην πρώτη μόνο τις τελευταίες 2 εβδ του πρώτου τριμήνου είχα, και εμετό είχα κάνει μόνο μια φορά! Κόπωση αισθάνομαι πολύ, και υπνηλία! Όσο για το στήθος, προσπαθώ να αποθηλάσω! Σε μια βδομάδα μέσα έχουμε ρήξει τους θηλασμούς στο μισό, οι νυχτερινοί είναι πολύ δύσκολο να κοπούνε.. Αλλά πρέπει, δεν μπορώ να το ρισκάρω..


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!

Κοριτσάκι έχω,Myrina,που δεν έχει χρονίσει ακόμα... Σήμερα, έκανε κ το πρώτο της μπάνιο!!Πολύ γέλιο!!!!! Εσύ τί μωράκι έχεις; Μόλις μου τηλ κ ο νέος μου γιατρός να δει τί κάνω γιατί ζαλιζόμουν πριν λίγες μέρες... Εντυπωσιάστηκα!!!!!Ελπίζω να είστε όλοι καλά!!!!!!Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εμείς σημερα είχαμε τον πρώτο υπερηχο,ακούσαμε καρδούλα αλλα είδαμε και αποκόλληση.δεν μας τρόμαξε ο γιατρός ιδιαίτερα,απλώς τόνισε ξεκούραση όσο το δυνατόν περισσότερο και να μην σηκωνω την μικρη(πράγμα δύσκολο γιατι είμαστε πολλές ώρες οι δυο μας).δεν εχω αίμα η πονακια αλλα όσο το δυνατόν ξεκούραση και θα με δει την επόμενη εβδομάδα.

Αυριο πάω για τις καθιέρωμενες εξετασεις(αίμα,ουρα,καλλιέργεια κολπικου υγρού).

Οι αναγουλες και οι ξινιλες καλα κρατούν.


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω καινούργιο καφέ!! :)

Την περασμένη δευτέρα έκανα χοριακή και ήτανε 166.92!! Τελευταίος κύκλος 2 Ιουνίου, οπότε υπολογίζω ΠΗΤ 9 Μαρτίου!! Θα το επιβεβαιώσω την επόμενη Πέμπτη που έχουμε τον πρώτο υπέρηχο, λογικά θα δούμε τον αμνιακό σάκο!! Ανυπομωνώ πολύ και έχω αγωνία!! :rolleyes:

Καμιά άλλη για τον Μάρτιο;;;;; :D

Κι εμείς τα ίδια! ΤΕλευταίος κύκλος 1η Ιουνίου!!!!!

:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και από μένα!

Εγω υπολόγιζω πητ 6/3,αλλα δεν εχω παει ακομα γιατρό την Τετάρτη θα πάω!

Ξεκίνησαν εδώ και τρεις μέρες οι αναγουλες και το στομάχι.ελεγα μπάς και τα γλίτωσω σε αυτή την εγκυμοσύνη,αλλα....κατα τα αλλα λες και δεν ειμαι έγκυος,καθόλου πονακια,το στήθος πλάκα ενώ την πρωτη φορά δεν μπορούσα να το ακουμπήσει.εσεις τι συμπτωματα έχετε;

Καλημέρα! Κι εμένα με ΠΗΤ εκείνες τις ημέρες, έχω 3-4 μέρες που ξεκίνησαν οι αναγούλες. Όχι κάτι τρομερό... βασικά δεν αντέχω το νερό σκέτο... εκεί λίγο βασανίζομαι.! Οπότε το έχω ρίξει στις λεμονάδες (περίεργο πράμα αλλά και με το γάλα είμαι μια χαρά). ΤΟ στήθος όχι απλώς πονάει... με πεθαίνει!!!

Επίσης κάθε βράδυ ξυπνάω γιατί τα χέρια μου είναι εντελώς μουδιασμένα (περίεργο). Κατα τα άλλα δεν έχω σταματήσει τη γυμναστική 4-5 φορές την εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορίσατε, Helen και Afrodite και με το καλό τα μωράκια σας!!!!Εγώ δεν έχω και τόσο καλά νέα... Πήγα στον γιατρό σήμερα (7 εβδ. κ 2 ημ.) και είδαμε σάκο αντίστοιχης ηλικίας, ακούσαμε και καρδούλα μαι χαρά αλλά το μωράκι ήταν 6 εβδ. κ 3 ημ. Υπάρχουν δυο ενδεχόμενα: Ή να άργησε να δημιουργηθεί , οπότε πάει μια εβδομάδα πίσω, ή δεν αναπτύσσεται σωστά... Δεν μπορώ να κάνω κάτι να το βοηθήσω μου είπε. Απλά, περιμένουμε μια εβδομάδα να δούμε τί θα γίνει... Ήταν επιφυλακτικός... Αυτά!Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

afrodite33 Εύχομαι να περάσει γρήγορα και μόνο του! Σου είπε να πάρεις ουτρογκεστάν; Συνήθως τα δίνουν στην αποκόλληση..

Zoiskos εγώ έχω ένα κοριτσάκι που στις 9 Αυγούστου θα γίνει 1 έτους!! Όσον αφορά την ηλικία του μωρού υπερηχογραφικά καταρχήν αν θυμάσαι κι από την πρώτη εγκυμοσύνη αυτά παίζουν πάντα μερικές μέρες.. Απλά τώρα που είναι αρχή είναι πολλά τα θέματα, όμως μην αγχώνεσαι.. Μπορεί απλά όπως είπες να έγινε αργότερα η σύλληψη... Περίμενε μια εβδομάδα! Αλλά αφού ακούσατε και καρδούλα νομίζω είναι σε καλό στάδιο!! :wink:

helen81 καλωσόρισες στην παρέα μας!! Με το καλό κι εσύ να φέρεις στον κόσμο μας το μωράκι σου!! Πρωτομανούλα είσαι;; Αυτό με τα μουδιάσματα στα χέρια το παθαίνω κι εγώ, δεν το είχα συνδυάσει με την εγκυμοσύνη.. Στην πρώτη δεν τα είχα.. Αλλά αφού το παθαίνεις κι εσύ μάλλον θα έχει σχέση!!

Εγώ έχω πολλές ζαλάδες.. Ευτυχώς έχει δροσίσει λίγο τις τελευταίες ημέρες, αλλά πάλι ζαλίζομαι.. Επίσης ακόμα προσπαθούμε να αποθηλάσουμε.. Αυτήν την στιγμή είμαστε στους 2 θηλασμούς, και οι 2 την νύχτα.. Με εξαντλεί κι αυτό, που ξυπνάει ακόμα πολλές φορές.. Κατά τα άλλα υπέρηχο έχουμε ξανά την επόμενη Πέμπτη, για να ακούσουμε καρδούλα!! :D


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Myrina, έχεις δίκιο για το θηλασμό και τα ξυπνήματα!Αν δεν κοιμηθείς κάπως σαν άνθρωπος το βράδυ...

Afrodite, και εγώ είχα πάθει αποκόλληση στην πρώτη εγκυμοσύνη και μου έιπε ξεκούραση και ουτρο αν και, όπως είπε, τα ουτρο δεν κάνουν και θαύματα... Όλα καλά θα πάνε!!!!:P:p:p

Στα δικά μου τώρα: Πήγαμε σήμερα σε άλλον γυναικολόγο σε μεγάλο μαιευτήριο και τί μας είπε;;;;;;Ότι είναι 2 τα μωράκια(:o:o:o:o:o) και γι΄ αυτό είναι 3 μέρες πίσω (και ένα να ήταν θα ηταν λογικό). Απορώ με τον άλλον γιατρό... Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να φταίει το μηχάνημά του γιατί ούτε εγώ έβλεπα το δεύτερο ούτε ο άνδρας μου... Αυτάαααααααα!!!!

Link to comment
Share on other sites

helen81 καλωσόρισες στην παρέα μας!! Με το καλό κι εσύ να φέρεις στον κόσμο μας το μωράκι σου!! Πρωτομανούλα είσαι;; Αυτό με τα μουδιάσματα στα χέρια το παθαίνω κι εγώ, δεν το είχα συνδυάσει με την εγκυμοσύνη.. Στην πρώτη δεν τα είχα.. Αλλά αφού το παθαίνεις κι εσύ μάλλον θα έχει σχέση!!

Καλημέρα! ΠΡώτη φορά γίνομαι ναι!!! Έχω απίθανε ανησυχίες τις τελευταίες μέρες. Άρχισα επίσης να έχω αναγούλες και ζαλάδες και απίστευτα νεύρα που τα συνυδάζω με κατάθλιψη! Από εκεί που ήμουν πάντα ένα χαρωπό άτομο, είμαι λες και μου έχουν σκοτώσει τη μάνα και δεν ξέρω τί θέλω. Δεν θέλω να έρχομαι δουλειά, δεν θέλω να πάω διακοπές, δεν θέλω να κοιμάμαι, θέλω όμως και να κοιμάμαι.,... δεν ξέρω τί μου γίνεται! Σαν τρελλή νοιώθω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...