Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Γαλιαντρεεες...!!!


Koalaki

Recommended Posts

Ζωη μου ολα ειναι σχετικα! Στην περιπτωση της πολης μου ο δημοτικος παιδικος ηταν πολυ ανωτερος του ιδιωτικου. Ο βασικοτερος λογος ηταν οτι επειδη ανηκει στο δημο, οι μαμαδες πηγαιναν για ψυλου πηδημα στο Δημαρχειο και εκαναν παραπονα (για βλακειες συνηθως) με αποτελεσμα το προσωπικο του παιδικου σταθμου να ειναι πολυ προσεκτικο, το φαγητο παντα φρεσκο και καθαρο, οι δασκαλες παντα καλες με τα παιδια και μαθαιναν πολλα πραγματα. Κυνηγα ο δημαρχος το προσωπικο να ειναι σωστοι για να μη του κανουν και ζημια στις ψηφους, καταλαβες την ουσια??? Η κουμπαροκολλητη μου δουλευε στον ιδιωτικο της περιοχης σαν νηπιαγωγος και εχει να μου λεει τα χειροτερα επειδη η ιδιοκτητρια κοιτουσε πως να γλιτωσει κανενα φραγκο και δεν ειχε ουτε προσωπικο ουτε τιποτα.. μωρα και νηπια σε ενα τμημα με αποτελεσμα να γινεται απλα φυλαξη, ουτε ενα τραγουσακι δε μπορουσαν να μαθουν! η ιδια φιλη μου τωρα μενει Ροδο και δουλευει σε εναν ιδιωτικο παιδικο οπου εχουν διαπιστωσει ολοι οτι ενα κοριτσακι κακοποιειται πολυ ασχημα απο τον μπαμπα της και ενω θελουν να κανουν κινησεις εναντι του μπαμπα η ιδιοκτητρια τους το απαγορευσε για να μη βγει "δυσφημιση" για το σχολειο της. Αστα!!! ειναι πανω απ'ολα που θα πεσεις!

Αχ μην μου λες τέτοια και αγχώνομαι παραπάνω!!!!!!!!!

Τις προηγούμενες 3 μέρες που τον έστειλα λίγες ώρες πήγαινα κάθε μέρα από κει και είδα τον χώρο και μίλησα και με τις δασκάλες. Ακόμα και τον ίδιο είδα πως συμπεριφερόταν.

Σκέφτομαι να πάω την Παρασκευή πάλι από κει να ρωτήσω λεπτομέρειες αν και κάθε μέρα θα μου γράφουν στο τετράδιο τι κάνανε και θα τους κάνω και γω ερωτήσεις.

Πωπω, σαν κακιά πεθερά κάνω!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγορομάμυ, μας μπέρδεψες με την NGN! ;) Αλλά ναι, εξαρτάται κι από την περιοχή. Εδώ ας πούμε ξέρω για ένα δημόσιο παιδικό που είναι ΑΘΛΙΟΣ.

NGN, φαντάσου τώρα που πάει και παιδικό! Θα ξεχάσεις ότι έχεις παιδιά, μου φαίνεται με τόσο ύπνο! Μπράβο τους! Η μικρή σου κοιμάται και μέσα στη μέρα;

Ναι, μου κοιμάται πολλές φορές την μέρα από καμιά ώρα μπορεί και παραπάνω.

Σίγουρα δεν θα καταλαβαίνω οτι έχω παιδιά πλέον. Αφού το πρωί έκανα με την ησυχία μου δουλειές, ήπια καφέ και κάθομαι κιόλας!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γενικα ο κανονας ειναι οτι οντως οι δημοτικοι ειναι αθλιοι.. και εδω παλια ηταν απαισιος, τον ειχαν κλεισει για χρονια. με τον τωρινο μας δημαρχο ολα λειτουργουν ρολοϊ, οταν φυγει αυτος ο δημαρχος, δεν ξερω τι μοιρα θα εχει ο παιδικος οπως και οι αλλες υπηρεσιες.. NGN μη φοβασαι, μια χαρα θα ειναι το παιδακι σου, αλλωστε πριν επιλεξεις παιδικο σταθμο δε σου τον προτειναν αλλες μαμαδες? οι ιδιωτικοι σταθμοι περνουν και απο συχνους ελεγχους.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου κοιμάται πολλές φορές την μέρα από καμιά ώρα μπορεί και παραπάνω.

Σίγουρα δεν θα καταλαβαίνω οτι έχω παιδιά πλέον. Αφού το πρωί έκανα με την ησυχία μου δουλειές, ήπια καφέ και κάθομαι κιόλας!!!!!!

Α καλά, έχεις περάσει σε άλλη διάσταση! Δεν έρχεσαι κι από δω να βάλεις ένα χεράκι; Εμένα η μικρή μου καθόλου μόνη της δεν κάθεται και μέσα στη μέρα κυρίως όσο την κρατάω μόνο κοιμάται, καλή ώρα.


p8P6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελιες!! Τι ομορφη μερα!!

ngn οσα ξερω που πινουν ξενο κοιμουντα 10 ωρες το βραδυ! Πιπιλα αρχισε να πιανει ριν κανενα μηνα κ αυτο λογω φαγουρας στα ουλα! Καποιες φορες που ξυπνουσε πριν το τριωρο τα βραδια του την εβαζα κ ξανακοιμοταν. Αλλα αν ηθελε να φαει ο,τι κ να εκανα δεν επιανε! Τωρα ξυπναει καθε τριωρο! Κατι ειναι κ αυτο! Δεν εχω παραπονο μωρε! Δεν θα εκοβα με τπτ το θηλασμο για να κοιμαμαι περισσοτερο! Ξυπναω με χαρα για να ταΐσω τον αντρακο μου! Απλως μου φαινεται πολυ περιεργο που καποια μωρακια κοιμουνται τοσο πολυ ενω θηλαζουν!

Μαρια ολο κατορθωματα ειναι η μικρουλα σου ε;; Καμαρι η μαμα!!! Ψυχουλες! Οσο για τα εμβολια δεν παρουσιασε ποτε τπτ! Απο το πολυ κλαμα την προηγουμενη φορα κοιμηθηκε ενα τριωρο! Αυτη εκλαψε ελαχιστα! Την ωρα του τσμπηματος!

Αγορομαμι ωραια εικονα.. Ρουφηχτα φιλια απο το γιο!! Πωπω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοπελιες!! Τι ομορφη μερα!!

ngn οσα ξερω που πινουν ξενο κοιμουντα 10 ωρες το βραδυ! Πιπιλα αρχισε να πιανει ριν κανενα μηνα κ αυτο λογω φαγουρας στα ουλα! Καποιες φορες που ξυπνουσε πριν το τριωρο τα βραδια του την εβαζα κ ξανακοιμοταν. Αλλα αν ηθελε να φαει ο,τι κ να εκανα δεν επιανε! Τωρα ξυπναει καθε τριωρο! Κατι ειναι κ αυτο! Δεν εχω παραπονο μωρε! Δεν θα εκοβα με τπτ το θηλασμο για να κοιμαμαι περισσοτερο! Ξυπναω με χαρα για να ταΐσω τον αντρακο μου! Απλως μου φαινεται πολυ περιεργο που καποια μωρακια κοιμουνται τοσο πολυ ενω θηλαζουν!

Μαρια ολο κατορθωματα ειναι η μικρουλα σου ε;; Καμαρι η μαμα!!! Ψυχουλες! Οσο για τα εμβολια δεν παρουσιασε ποτε τπτ! Απο το πολυ κλαμα την προηγουμενη φορα κοιμηθηκε ενα τριωρο! Αυτη εκλαψε ελαχιστα! Την ωρα του τσμπηματος!

Αγορομαμι ωραια εικονα.. Ρουφηχτα φιλια απο το γιο!! Πωπω!!!

Γεια σου κοριτσάκι μου!!!!!!

Εγώ νομίζω οτι είναι στο παιδί γιατί και μένα θηλάζει αποκλειστικά και κοιμάται από 8-10 ώρες!:shock::shock::shock::shock:

Καλά έκανες πάντως που το δοκιμάζεις γιατί δεν παλεύεται η αυπνία και ειδικά αν δεν έχει βοήθεια!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελιες!! Τι ομορφη μερα!!

ngn οσα ξερω που πινουν ξενο κοιμουντα 10 ωρες το βραδυ! Πιπιλα αρχισε να πιανει ριν κανενα μηνα κ αυτο λογω φαγουρας στα ουλα! Καποιες φορες που ξυπνουσε πριν το τριωρο τα βραδια του την εβαζα κ ξανακοιμοταν. Αλλα αν ηθελε να φαει ο,τι κ να εκανα δεν επιανε! Τωρα ξυπναει καθε τριωρο! Κατι ειναι κ αυτο! Δεν εχω παραπονο μωρε! Δεν θα εκοβα με τπτ το θηλασμο για να κοιμαμαι περισσοτερο! Ξυπναω με χαρα για να ταΐσω τον αντρακο μου! Απλως μου φαινεται πολυ περιεργο που καποια μωρακια κοιμουνται τοσο πολυ ενω θηλαζουν!

Μαρια ολο κατορθωματα ειναι η μικρουλα σου ε;; Καμαρι η μαμα!!! Ψυχουλες! Οσο για τα εμβολια δεν παρουσιασε ποτε τπτ! Απο το πολυ κλαμα την προηγουμενη φορα κοιμηθηκε ενα τριωρο! Αυτη εκλαψε ελαχιστα! Την ωρα του τσμπηματος!

Αγορομαμι ωραια εικονα.. Ρουφηχτα φιλια απο το γιο!! Πωπω!!!

STEFANIANA τι κανετε???? αχ δεν ειναι μονο τα ρουφηχτα φιλια, ειναι και το πλατυ χαμογελο που ακολουθει και με κοιτα στα ματια!!!!!! και του λεω "σ'αγαπω" και μου λεει κι αυτος "απωωωω" και μου δειχνει την καρδουλα του!!!! καλα εισαστε αμα θηλαζει καθε τριωρο νομιζω... κι εμενα καθε τοσο ετρωγε περιπου, τη νυχτα απο τις 11 μεχρι τις 7 θα ξυπνουσε 2 φορες αλλα κοιμοταν απευθειας παλι. κι εγω αγαπησα τον θηλασμο και σκεψου οτι οταν γεννησα δε σκεφτηκα ποτε τον αποκλειστικο θηλασμο ομως μου βγηκε ανετα και το ευχαριστιομασταν! καλα ομολογω δεν ξυπνουσα και με καμια τεραστια χαρα να θηλασω απλα ποτε δε σκεφτηκα την αϋπνια λογο να σταματησω το θηλασμο περα απο οταν ειδα οτι ξαφνικα αυξησε πολυ τους νυχτερινους θηλασμους στον 5 μηνα και εδωσα συμπληρωμα τη νυχτα μονο επειδη προφανως ειχε μειωθει το γαλα μου λογω των στερεων τροφων.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!!!!

Οντως γενικα υπαρχουν πολλοι παιδικοι σταθμοι που ειναι καλοι οπως κ οι δημοτικοι που ειναι καλοι κ το αντιθετο.εγω σαν απο μεσα που ημουν να σας πω οτι

υπηρχαν καλες δασκαλες αλλα κ κακοι εργοδοτες...τεσπα..παντως πολλα περιστατικα συμβαινουν τετοια.δλδ ηταν να κακοποιουνται τα παιδια απο το σπιτι,ειτε να κακοποιουν παιδια αλλα παιδια μεσα στον παιδικο,δλδ π.χ. να δαγκωσει το ενα το αλλο..κ.α.θελει πολυ προσοχη κ επιμονη κ πολυ θεληση οσον αφορα την δασκαλα...οσο για το παιδι που πηγαινει παντα μετα απο διακοπες βγαινουν απο την σειρα τους αλλα μετα στρωνουν παλι..

Ααα δεν σας ειπα..σημερα θα παμε να τον δει παιδοοφθαλμιατρο(προληπτικος ελεγχος) το απογευμα κ την παρασκευη εχουμε εμβολιο.αυτα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκμεταλλεύτηκα τον καλό καιρό και το ελαφρύ αεράκι κανοντας δουλειές! Έβαλα τα ριχταρια να πλυθούν,έβγαλα χαλιά εξω,σκούπα/σφουγγάρισμα κτλ!

Παρέα φυσικά με τη μικρή!

Ναι έχω ρεπό,μέχρι αύριο!Μετα ενα πρωινό και νύχτες!

ΖΩΗ ΜΟΥ,πρωτα ο Θεός, την αλλη Δευτερα ξεκινάει!Βέβαια τα ίδια έλεγα και για αυτή τη βδομάδα, αλλά δεν κατάφερε!

Θέλω να γράψω κι αλλά, η μικρή δε με αφήνει.Σε λίγο παλι!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρακι βορινο καλα εκανες και εκμεταλλευτηκες τον υπεροχο καιρο! κι εγω το ΣΚ ελιωσα μιλαμε! επλυνα κουβερτες του μικρου, υπνοσακους, στρωματακι απο την αλλαξιερα, πατακια του μπανιου, ολα αυτα τα χοντρα δηλαδη και στεγνωσαν πανευκολα χαρη στον καιρο! με το που θα τελειωσω τη δουλεια τελη Μαϊου, θα ξεκινησω γενικη στο σπιτι μιας και θα κοντευω τον 8 μηνα γιατι περιπου στην 36η εβδομ θα πρεπει να ανεβω Αθηνα να μεινω για να περιμενω να γεννησω...


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια σας ευχαριστω για το ενδιαφερον απλα εγινε κατι με μια πολυ καλη μου φιλη υποτιθεται

δεν το περιμενα μου ηρθε καπως αλλα οκ θα μου περασει!!!!!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΒΟΡΙΝΟ μεγαλωσε το κοριτσα σου κ κανει οχι με το δαχτυλακι της ε?

εμενα η δικια μου καλα ειναι!!!!!!!!!!


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου,μολις καθησα!Στεγνωσαν τα ριχταρια,μεχρι να τα βαλω,να φαμε...μπλα μπλα μπλα....να κανω και λιγα πατατοπιτακια(για μενα που νηστευω) και λιγα τυροπιτακια,παει περασε η ωρα!

Μιλατε για παιδικους σταθμους,και πραγματικα και γω αναρωτιεμαι κατα ποσο θα ειναι καλος αυτος που βρηκα για τη μικρη(μετα τα 2 λεω να τη στειλω)!

Δεν πιστευω πως εχει να κανει με το αν ειναι ιδιωτικος ή δημοσιος!Σαφεστατα στον πρωτο πληρωνεις και εχεις απαίτηση να ειναι καλος και φιλικος,αλλα και ο δευτερος δεν πρεπει να πληρη τις προυποθεσεις?Παιδια στελνεις και οχι ζωα(τα οποια αξιζουν την ιδια σεβαση)!Και αυτους παλι εμεις τους πληρωνουμε,μεσω φορων!Οπως και να χει,να πεσουν σε καλες δασκαλες και φυσικα σε σωστες συνθηκες υγιεινης!Ιδαλλως υπαρχει και το υγειονομικο!:mrgreen::evil:!

Αχ Ιωαννα μου,δε ξερεις πλεον απο που να φυλαχτεις!Λυπαμαι που προκειτε για φιλη!Αλλα καλυτερα που εδειξε τωρα το αληθινο της προσωπο χωρις να εχει καποια επιπτωση,περαν της ψυχολογιας,σε καποιο αλλο τομεα της ζωης σου!

Εμενα μια τετοια φιλια μου κοστισε και 160 ευρω,και πολλααααααααααα αλλα λεφτα!Τι να πεις,γεροι να ειναι και μεις με τις οικογενειες μας!Απλως,δεν ηταν γραφτο να ειναι στη ζωη μας!Αυτες χανουν!!!!:tongue:


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι βορινο καλα εκανες και εκμεταλλευτηκες τον υπεροχο καιρο! κι εγω το ΣΚ ελιωσα μιλαμε! επλυνα κουβερτες του μικρου, υπνοσακους, στρωματακι απο την αλλαξιερα, πατακια του μπανιου, ολα αυτα τα χοντρα δηλαδη και στεγνωσαν πανευκολα χαρη στον καιρο! με το που θα τελειωσω τη δουλεια τελη Μαϊου, θα ξεκινησω γενικη στο σπιτι μιας και θα κοντευω τον 8 μηνα γιατι περιπου στην 36η εβδομ θα πρεπει να ανεβω Αθηνα να μεινω για να περιμενω να γεννησω...

Καλα θα κανεις κοριτσι μου!Πρεπει να ειναι περισσοτερο καθαρο το σπιτι για να υποδεχτειτε το νεο σας μελος,αλλα και να μην εχεις επειτα πολλα στο νου σου!Οχι οτι δε βγαινουν,με επιπλεον ενα παιδακι!Αλλα τα πιο πολλα θα τα εχεις κανει!Θα ξαναπλυνεις και τα βρεφικα ρουχα?


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...