Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γαλιαντρεεες...!!!


Koalaki

Recommended Posts

Καλημερα ΝGN! Καλα εισαστε ε??? μπραβο στον μικρο σου μαθητη που περνα ομορφα! εισαι τυχερη που το πηρε ευκολα! βεβαια εχε παντα στο πισω μερος του μυαλου σου οτι μπορει καποια στιγμη να σκαλωσει να μη θελει να παει αλλα ειναι απολυτα φυσιολογικο. Ελπιζω ομως να μη σου κανει τετοια σκαμπανεβασματα. Περυσι που ημουν στον παιδικο σταθμο, αυτο το παθαιναν τα παιδακια μετα απο γιορτες (Πασχα, Χριστουγεννα) επειδη συνηθιζαν στο σπιτι και οταν επεστρεφαν σχολειο κλαψουριζαν και αμα ξεκινουσε το ενα να κλαιει, εκλαιγαν και τα υπολοιπα και ας μη τα ενοχλουσε μεχρι εκεινη τη στιγμη το γεγονος οτι επεστρεψαν σχολειο! κωμικοτραγικες καταστασεις χαχαχα! αλλα συνηθιζαν αμεσως παλι! τι ομορφα που πηγατε εκδρομουλα, πρεπει να το βαλουμε κι εμεις αμεσα στο προγραμμα τωρα που εφτιαξε ο καιρος!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγορομαμμυ μου,συγκρινοντας και γω αγορακια και κοριτσακια της ιδια περιπου ηλικιας,μιας και εχω στον κοινωνικο μου περιγυρο,βλεπως πως τα κοριτσια εχουν μεγαλυτερη ψυχοκινητικη αναπτυξη,ενω τα αγορακια σωματικη!Αλλα εχω και περιπτωση,οπου το αγορακι του ξαδερφου μου περπατησε 10 μηνων,σπανιο για αγορακι!

Να σε ρωτησω,απο ποιον μηνα ξεκινησες να μην αλεθεις τα φαγητα?

Ζωη μου,και συ με τον αερα πιανεις ετσι?Χαχαχαχα!Ειναι η διαισθηση της μανας μωρε που σε οδηγει με βεβαιοτητα να πεις πως εισαι εγκυος!Κατι αλλαζει μεσα σου!

Κοιμηθηκε αμεσως μετα τις επισκεψεις?Οσοι ωρα ειχες κοσμο πως ηταν?Δεν αναστατωθηκε,ετσι?

Νgn μου,τι καλα που πηγατε εκδρομουλα!Μαζι με τα παιδια?

Σου λειπει ο Γ?Εμ,λογικο!Ειναι ο πρωτος αποχωρισμος μωρε!

Βρε συ,ποια φωτογραφια λες?Δεν θυμαμαι καθολου!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ΝGN! Καλα εισαστε ε??? μπραβο στον μικρο σου μαθητη που περνα ομορφα! εισαι τυχερη που το πηρε ευκολα! βεβαια εχε παντα στο πισω μερος του μυαλου σου οτι μπορει καποια στιγμη να σκαλωσει να μη θελει να παει αλλα ειναι απολυτα φυσιολογικο. Ελπιζω ομως να μη σου κανει τετοια σκαμπανεβασματα. Περυσι που ημουν στον παιδικο σταθμο, αυτο το παθαιναν τα παιδακια μετα απο γιορτες (Πασχα, Χριστουγεννα) επειδη συνηθιζαν στο σπιτι και οταν επεστρεφαν σχολειο κλαψουριζαν και αμα ξεκινουσε το ενα να κλαιει, εκλαιγαν και τα υπολοιπα και ας μη τα ενοχλουσε μεχρι εκεινη τη στιγμη το γεγονος οτι επεστρεψαν σχολειο! κωμικοτραγικες καταστασεις χαχαχα! αλλα συνηθιζαν αμεσως παλι! τι ομορφα που πηγατε εκδρομουλα, πρεπει να το βαλουμε κι εμεις αμεσα στο προγραμμα τωρα που εφτιαξε ο καιρος!

Καλησπέρα κοριτσάκι μου! Ναι, έχω ακούσει οτι έχουν πισωγυρίσματα. Εύχομαι να μην μου κάνει βέβαια αλλά και να μου κάνει θα δω πώς θα το αντιμετωπίσω. Πωπω, έχω απίστευτο άγχος που πήγε σήμερα όλη μέρα. Το μυαλό μου είναι συνέχεια εκεί. Δεν τον έχω ξαναφήσει με άσχετους τόσες ώρες και μου φαίνεται κάπως! Ελπίζω να τα προσέχουν τα παιδάκια εκεί και να μην έχω προβλήματα!

Στην δουλειά είσαι???


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου πολλες φορες του αλεθω ακομα και τωρα γιατι ναι μεν εχουμε 11 δοντακια αλλα δεν εχουν φυτρωσει τελειως για να πεις οτι ειναι πολυ κοφτερα και μου τρωει τις μισες ποσοτητες αμα δεν ειναι αλεσμενο. επειδη καναμε αμαν να παρει βαρος που ειχε μεινει στασιμος, παρολο που ετρωγε πολυ, ειχαμε πει να περιμενουμε μεχρι να το κοψουμε τελειως το μπλεντερ για να μη μας μειωσει τις ποσοτητες.. φαγητα οπως τραχανα, φρουτα, τοστ, χιλοπιτες, ψαροσουπα, οσπρια, μακαρονια με κιμα, αυγο, μπιφτεκι δε τα αλεθουμε, εχθες ομως για παραδειγμα που του ειχα μοσχαρακι με ζυμαρικο του το αλεσα γιατι το μοσχαρακι τον δυσκολευει στη μασηση.. ειμαστε σε καλο δρομο ομως!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγορομαμμυ μου,συγκρινοντας και γω αγορακια και κοριτσακια της ιδια περιπου ηλικιας,μιας και εχω στον κοινωνικο μου περιγυρο,βλεπως πως τα κοριτσια εχουν μεγαλυτερη ψυχοκινητικη αναπτυξη,ενω τα αγορακια σωματικη!Αλλα εχω και περιπτωση,οπου το αγορακι του ξαδερφου μου περπατησε 10 μηνων,σπανιο για αγορακι!

Να σε ρωτησω,απο ποιον μηνα ξεκινησες να μην αλεθεις τα φαγητα?

Ζωη μου,και συ με τον αερα πιανεις ετσι?Χαχαχαχα!Ειναι η διαισθηση της μανας μωρε που σε οδηγει με βεβαιοτητα να πεις πως εισαι εγκυος!Κατι αλλαζει μεσα σου!

Κοιμηθηκε αμεσως μετα τις επισκεψεις?Οσοι ωρα ειχες κοσμο πως ηταν?Δεν αναστατωθηκε,ετσι?

Νgn μου,τι καλα που πηγατε εκδρομουλα!Μαζι με τα παιδια?

Σου λειπει ο Γ?Εμ,λογικο!Ειναι ο πρωτος αποχωρισμος μωρε!

Βρε συ,ποια φωτογραφια λες?Δεν θυμαμαι καθολου!

Γεια σου Μαράκι!

Ναι, μαζί με τα παιδιά πήγαμε εκδρομούλα. Ευτυχώς είναι βολικά τα μαναράκια μου.

Σε προηγούμενο μήνυμα σου γράφεις για την φωτο που έχω βάλει στο Φεις που κοιμάται ο γιος μου. Αυτό καταλάβα τουλάχιστον. Λες να είμαι τελείως στην κοσμάρα μου????:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Θα το ξανακοιτάξω!!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

NGN, μια χαρά η μικρή, έριξε κάτι ύπνους χθες!! Στην Αγόριανη μένουν κάτι συγγενείς μου - πολύ όμορφα μέρη! Καλή η πόλη αλλά άλλο πράγμα η φύση.. Πόσες ώρες μένει ο μικρός στον παιδικό;

Αγορομάμυ, πόσα παιδάκια είχατε σε μία τάξη στον παιδικό; Δεν μπορώ να φανταστώ ολόκληρη τάξη να κλαίει ταυτόχρονα :shock::shock:

Μαράκι, ευτυχώς όχι με σκέτο αέρα γιατί μένω και Θεσσαλονίκη, χαχαχα! Η μικρή ήταν πολύ ήσυχη με τις επισκέψεις! από αγκαλιά σε αγκαλιά πήγαινε, αλλά μάλλον κουράστηκε η κακομοίρα με τόσο κόσμο!


p8P6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκι μου! Ναι, έχω ακούσει οτι έχουν πισωγυρίσματα. Εύχομαι να μην μου κάνει βέβαια αλλά και να μου κάνει θα δω πώς θα το αντιμετωπίσω. Πωπω, έχω απίστευτο άγχος που πήγε σήμερα όλη μέρα. Το μυαλό μου είναι συνέχεια εκεί. Δεν τον έχω ξαναφήσει με άσχετους τόσες ώρες και μου φαίνεται κάπως! Ελπίζω να τα προσέχουν τα παιδάκια εκεί και να μην έχω προβλήματα!

Στην δουλειά είσαι???

ναι στη δουλεια ειμαι εγω! μην ανησυχεις, σιγουρα θα σου το προσεχουν το αγορακι σου! αλλωστε αν δε του φερθουν καλα θα το καταλαβεις σιγουρα απο τη συμπεριφορα του!! ειναι λογικο το αγχος των πρωτων ημερων, εγω εδω στους δικους μου τον αφηνα και τρελαινομουν τις πρωτες μερες, φαντασου να πηγαινει και σχολειο! θα συνηθισετε ομως!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

NGN, μια χαρά η μικρή, έριξε κάτι ύπνους χθες!! Στην Αγόριανη μένουν κάτι συγγενείς μου - πολύ όμορφα μέρη! Καλή η πόλη αλλά άλλο πράγμα η φύση.. Πόσες ώρες μένει ο μικρός στον παιδικό;

Αγορομάμυ, πόσα παιδάκια είχατε σε μία τάξη στον παιδικό; Δεν μπορώ να φανταστώ ολόκληρη τάξη να κλαίει ταυτόχρονα :shock::shock:

Μαράκι, ευτυχώς όχι με σκέτο αέρα γιατί μένω και Θεσσαλονίκη, χαχαχα! Η μικρή ήταν πολύ ήσυχη με τις επισκέψεις! από αγκαλιά σε αγκαλιά πήγαινε, αλλά μάλλον κουράστηκε η κακομοίρα με τόσο κόσμο!

αστο Ζωη δεν περιγραφεται.. καθε ταξη ειχε γυρω στα 23, και τις πρωτες μερες εκλαιγαν ΟΛΑ! Εγω ευτυχως πηγα απο τη 2η εβδομαδα και εκλαιγαν μονο τα μισα,μυξα και κακο απο το κλαμα, εκαναν εμετους, χτυπιοντουσαν, κατουριοντουσαν, χεζοντουσαν απο τη στενοχωρια, αστα! ξαπλωνα το βραδυ να κοιμηθω και ακουγα παιδικα ουρλιαχτα απο τον πονοκεφαλο! μετα συνηθιζεις ομως..ευτυχως συνηθισαν και εκεινα και απο ενα σημειο κ μετα οταν ερχοντουσαν οι γονεις τους να τα απρουν δεν ηθελαν να φυγουν. η δασκαλα ηταν πολυ καλη και γλυκια, απορω που εβρισκε τοση υπομονη!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

ΖΟΙ είναι όντως πάρα πολύ ωραία στην Αγόριανη. Έχει και τον καταρράκτη και είναι σούπερ. Δεν είχα ξαναπάει εκεί. Συνήθως πήγαινα μέσα στην Αράχωβα αλλά την έχω βαρεθεί.

Τον μικρό μου τον πήραν στις 07:45 και θα μου τον φέρουν κατά τις 15:30.

ΑΓΟΡΟΜΑΜΜΥ και εγώ έτσι πιστεύω οτι στα ιδιωτικά τα προσέχουν περισσότερο γιατί είναι υποχρεωμένοι αλλά και στα δημόσια μπορεί να πέσεις σε καλή δασκάλα.

Και εγώ δεν μπορώ να φανταστώ πώς είναι να κλαίει μια τάξη μαζί!!!!!!!:evil::evil::evil:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αστο Ζωη δεν περιγραφεται.. καθε ταξη ειχε γυρω στα 23, και τις πρωτες μερες εκλαιγαν ΟΛΑ! Εγω ευτυχως πηγα απο τη 2η εβδομαδα και εκλαιγαν μονο τα μισα,μυξα και κακο απο το κλαμα, εκαναν εμετους, χτυπιοντουσαν, κατουριοντουσαν, χεζοντουσαν απο τη στενοχωρια, αστα! ξαπλωνα το βραδυ να κοιμηθω και ακουγα παιδικα ουρλιαχτα απο τον πονοκεφαλο! μετα συνηθιζεις ομως..ευτυχως συνηθισαν και εκεινα και απο ενα σημειο κ μετα οταν ερχοντουσαν οι γονεις τους να τα απρουν δεν ηθελαν να φυγουν. η δασκαλα ηταν πολυ καλη και γλυκια, απορω που εβρισκε τοση υπομονη!!!

Χαχαχαχαχαχαχαχα!Τι ωραια που τα περιγραφεις!

Περαν ομως απο την πλακα,χαρα στο κουραγιο σου κοριτσι!Και γω θα ειχα χτυοησει εγκεφαλικο,εαν εκλαιγα ΟΛΑ ΜΑΖΙ,ή εστω τα μισα!Εδω ενα κλαιει στο σπιτι και η αδραναλινη ανεβαινει σα υψη!Λελεεεε(που λεμε στην Κοζανη)!!!!

Ζωη μου,φυσικα και θα κουραστηκε το μικρουλη μας!Περα δωθε,τα φτυσε κι αυτο!Τουλαχιστον ηταν καλη!

Σημερα δεν εχει βολτα?

Νgn μου,κατσε,γιατι και γω λεω κατι ''κορυφαια'' ωρες ωρες!Μπορει χωρις να το καταλαβω να εγραψα κοριτισι!Ειμαι και γω τραγικη!Χαχαχαχαχαχα!Αλλα,δε το θυμαμαι καθολου!Αρα,εγραφα και το μυαλο μου ηταν αλλου!Τι περιεργο για μενα!:tongue::tongue::rolleyes::rolleyes:


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΖΟΙ είναι όντως πάρα πολύ ωραία στην Αγόριανη. Έχει και τον καταρράκτη και είναι σούπερ. Δεν είχα ξαναπάει εκεί. Συνήθως πήγαινα μέσα στην Αράχωβα αλλά την έχω βαρεθεί.

Τον μικρό μου τον πήραν στις 07:45 και θα μου τον φέρουν κατά τις 15:30.

ΑΓΟΡΟΜΑΜΜΥ και εγώ έτσι πιστεύω οτι στα ιδιωτικά τα προσέχουν περισσότερο γιατί είναι υποχρεωμένοι αλλά και στα δημόσια μπορεί να πέσεις σε καλή δασκάλα.

Και εγώ δεν μπορώ να φανταστώ πώς είναι να κλαίει μια τάξη μαζί!!!!!!!:evil::evil::evil:

Ζωη μου ολα ειναι σχετικα! Στην περιπτωση της πολης μου ο δημοτικος παιδικος ηταν πολυ ανωτερος του ιδιωτικου. Ο βασικοτερος λογος ηταν οτι επειδη ανηκει στο δημο, οι μαμαδες πηγαιναν για ψυλου πηδημα στο Δημαρχειο και εκαναν παραπονα (για βλακειες συνηθως) με αποτελεσμα το προσωπικο του παιδικου σταθμου να ειναι πολυ προσεκτικο, το φαγητο παντα φρεσκο και καθαρο, οι δασκαλες παντα καλες με τα παιδια και μαθαιναν πολλα πραγματα. Κυνηγα ο δημαρχος το προσωπικο να ειναι σωστοι για να μη του κανουν και ζημια στις ψηφους, καταλαβες την ουσια??? Η κουμπαροκολλητη μου δουλευε στον ιδιωτικο της περιοχης σαν νηπιαγωγος και εχει να μου λεει τα χειροτερα επειδη η ιδιοκτητρια κοιτουσε πως να γλιτωσει κανενα φραγκο και δεν ειχε ουτε προσωπικο ουτε τιποτα.. μωρα και νηπια σε ενα τμημα με αποτελεσμα να γινεται απλα φυλαξη, ουτε ενα τραγουσακι δε μπορουσαν να μαθουν! η ιδια φιλη μου τωρα μενει Ροδο και δουλευει σε εναν ιδιωτικο παιδικο οπου εχουν διαπιστωσει ολοι οτι ενα κοριτσακι κακοποιειται πολυ ασχημα απο τον μπαμπα της και ενω θελουν να κανουν κινησεις εναντι του μπαμπα η ιδιοκτητρια τους το απαγορευσε για να μη βγει "δυσφημιση" για το σχολειο της. Αστα!!! ειναι πανω απ'ολα που θα πεσεις!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΑΚΙ και εγώ άπειρες φορές λέω κουλά!!!!!!!! Οπότε μπορεί να σου είπα και εγώ κάνα κουλό????:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ΖΟΙ δεν είχε ποτέ θέμα με τον ύπνο ο γιος μου. Μου κοιμάται και μεσημέρι και βράδυ και μάλιστα όταν ξυπνήσει παίζει με τα κουκλάκια του. Δεν με φωνάζει. Μπορεί να κάτσει και 3 ώρες να παίζει μέχρι να πάμε να τον σηκώσουμε!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock:

Η μικρή βέβαια δεν ξέρω τι θα κάνει αλλά προς το παρόν δεν εχω κανένα πρόβλημα!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγορομάμυ, μας μπέρδεψες με την NGN! ;) Αλλά ναι, εξαρτάται κι από την περιοχή. Εδώ ας πούμε ξέρω για ένα δημόσιο παιδικό που είναι ΑΘΛΙΟΣ.

NGN, φαντάσου τώρα που πάει και παιδικό! Θα ξεχάσεις ότι έχεις παιδιά, μου φαίνεται με τόσο ύπνο! Μπράβο τους! Η μικρή σου κοιμάται και μέσα στη μέρα;


p8P6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...