Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Γαλιαντρεεες...!!!


Koalaki

Recommended Posts

Κοριτσιααααααααααα καλημεραααααααααααα!!!!!!!!! Τι κανετε??? ολες καλα???

Εγω εχω δουλιτσες, γιατι απο αυριο εχει βοοοοοολτες οοοολη μερα αλλα οι 3 μας αυτη τη φορα!!!!!!!!!!!!!

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥ χαρηκα πολυυυυυυυυ για τη φιλη σου!!!!!:D:D:D

Φιλακια στα νινια σου!!!

ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΜΟΥ μια χαρα το κοριτσακι σου, κοιμηθηκε οοολη νυχτα, μαλλον θα το ειχε αναγκη. ;)

NGN ΜΟΥ υπομονη με την κ@@@περιοδο!!!:twisted:

Οσο για τη φμ το ευχαριστηθηκε, μη σου πω οτι δεν της εφτασε κιολας, τι και αν η μαμα γυρισε χωρις ποδια!!!!!:mrgreen::tongue:

Παωωωωωωωω.........


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσιααααααααααα καλημεραααααααααααα!!!!!!!!! Τι κανετε??? ολες καλα???

Εγω εχω δουλιτσες, γιατι απο αυριο εχει βοοοοοολτες οοοολη μερα αλλα οι 3 μας αυτη τη φορα!!!!!!!!!!!!!

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥ χαρηκα πολυυυυυυυυ για τη φιλη σου!!!!!:D:D:D

Φιλακια στα νινια σου!!!

ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΜΟΥ μια χαρα το κοριτσακι σου, κοιμηθηκε οοολη νυχτα, μαλλον θα το ειχε αναγκη. ;)

NGN ΜΟΥ υπομονη με την κ@@@περιοδο!!!:twisted:

Οσο για τη φμ το ευχαριστηθηκε, μη σου πω οτι δεν της εφτασε κιολας, τι και αν η μαμα γυρισε χωρις ποδια!!!!!:mrgreen::tongue:

Παωωωωωωωω.........

Καλημέρα ΚΟΑΛΑΚΙ!!!!!!! Καλά θα κάνετε να βγείτε αύριο και οι 3. Τώρα που άνοιξε ο καιρός είναι το καλύτερο και για τα παιδιά αλλά και για μας!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΚΟΑΛΑΚΙ!!!!!!! Καλά θα κάνετε να βγείτε αύριο και οι 3. Τώρα που άνοιξε ο καιρός είναι το καλύτερο και για τα παιδιά αλλά και για μας!!!!!!

Ουπς :oops:!!! Ολη την εβδομαδα ηθελα να γραψω, δεν εχει βροχες ειπε η ΕΜΥ οποτε ευκαιρια ειναι ;).

Τα παιδακια σου τι κανουν??? ο μεγαλουλης σου που παει παιδικο??? η μικρολιτσα σου, ολα καλα???

Αντε εφυγα... Παω να κατεβασω σκουπιδια :mad:!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμπεθερα!! καλες δουλιτσες!!! φιλια στη νυφη!

NGN καναμε εμβολιο, κλαψαμε πααααρα πολυ! μετρηθηκαμε, μια χαρα ειμστε. μας ειπε μονο να παλεψουμε να κοψουμε την πιπιλα σιγα σιγα γιατι οταν γεννηθει ο μπεμπης θα εχουμε θεμα! γενικα μεσα στην ημερα δε του δινουμε καθολου πιπιλα, μονο στον υπνο αλλα τι να κανω που ακομα βγαζει δοντια και η πιπιλα τον κρατα ηρεμο στον υπνο?? και η παιδιατρος οταν τον εξετασε στο στομα λεει ειναι αδυνατον να την κοψουμε τωρα ετσι οπως ειναι τα ουλα του..θα περιμενουμε κανενα μηνα ακομα..


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερα! Εμβολια διαβαζω.. Εκλαψε ο κουκλος σου Αγορομαμι;

Ngn καλα ειναι!! Εχουμε λοξυγγα τωρα κ νευριαζουμε! Χαχα! Περιοδος ε; Εμενα μου ηρθε στο τριμηνο κ καπακι μετα απο 20 μερες! Τωρα δεν ξερω ποτε θα ξαναρθει! Ξενερωσα που ηρθε τοσο νωρις αλλα ευτυχως δεν κοπηκε το γαλα! Σκεφτομουν αυτο που εγραψες χθες οτι στεναχωρεθηκες λιγο για τον παιδικο κ διαπιστωσα οτι εγω θα στεναχωρεθω κ για το θηλασμο οταν τον σταματησουμε! Ειμαι τρελη! Το εχετε ριξει κ εσεις στις βολτες;;

Ηλιοβασιλεμα ωραιο το μινι παρτακι ε;;

Εμεις εχουμε ξεχυθει στους δρομους! Παμε βολτα μεσημερι απογευμα! Το απογευμα του αρεσει περισσοτερο μιας κ δεν εχει ηλιο κ μπορει να βλεπει γυρω γυρω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουπς :oops:!!! Ολη την εβδομαδα ηθελα να γραψω, δεν εχει βροχες ειπε η ΕΜΥ οποτε ευκαιρια ειναι ;).

Τα παιδακια σου τι κανουν??? ο μεγαλουλης σου που παει παιδικο??? η μικρολιτσα σου, ολα καλα???

Αντε εφυγα... Παω να κατεβασω σκουπιδια :mad:!!!

Καλά είναι τα παιδάκια μου! Ο μικρός τρελένεται για τον παιδικό και η μικρή ήρεμα! Τώρα της ξεκινήσαμε και κρέμα και έχει πολύ πλάκα!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Στεφανιανα!!! λοξυγγα το παλικαρακι σου???? μεγαλωνει το αντερακι του που λενε και οι παλιοι!!! καλα εμεις οταν κοψαμε το βυζι ομολογω πως δε στενοχωρηθηκα καθοοοολου με τοση κουραση που ειχα τραβηξει.. το κοψαμε και πανευκολα ισως γι'αυτο δεν επηρεαστηκα.. ειχαμε αρχισει και τις στερεες οποτε επιανε στηθος το πολυ 3 φορες τη μερα οποτε εγινε ομαλα ο "αποχωρισμος" βεβαια μετα απο ενα μηνα που πλεον ειχα ξεκουραστει ειχε αρχισει να μου λειπει ο θηλασμος αλλα ενταξει.. νορμαλ πραγματα... στο επομενο παλι! καλα κανετε και βολταρετε, θα του κανει απιστευτο καλο!!!!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερα! Εμβολια διαβαζω.. Εκλαψε ο κουκλος σου Αγορομαμι;

Ngn καλα ειναι!! Εχουμε λοξυγγα τωρα κ νευριαζουμε! Χαχα! Περιοδος ε; Εμενα μου ηρθε στο τριμηνο κ καπακι μετα απο 20 μερες! Τωρα δεν ξερω ποτε θα ξαναρθει! Ξενερωσα που ηρθε τοσο νωρις αλλα ευτυχως δεν κοπηκε το γαλα! Σκεφτομουν αυτο που εγραψες χθες οτι στεναχωρεθηκες λιγο για τον παιδικο κ διαπιστωσα οτι εγω θα στεναχωρεθω κ για το θηλασμο οταν τον σταματησουμε! Ειμαι τρελη! Το εχετε ριξει κ εσεις στις βολτες;;

Ηλιοβασιλεμα ωραιο το μινι παρτακι ε;;

Εμεις εχουμε ξεχυθει στους δρομους! Παμε βολτα μεσημερι απογευμα! Το απογευμα του αρεσει περισσοτερο μιας κ δεν εχει ηλιο κ μπορει να βλεπει γυρω γυρω!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!!!!

Και σένα νωρίς σου ήρθε περίοδος εεεε????? Γαμ...ο γιατί???? Δεν μπορούσε να περιμέενει λίγο ακόμα?????:twisted::evil::evil::evil:

Και εγώ δυσκολεύτηκα να κόψω τον θηλασμό στον μικρό γιατί ήμουν εξαρτημένη και γι'αυτό και τον κράτησα 14 μήνες αλλά ο μικρός ούτε που κατάλαβε την διαφορά!!!!!!!

Τώρα θα δούμε πόσο θα το κρατήσω στην μικρή. Μέχρι τώρα πάει καλά!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!!!!

Και σένα νωρίς σου ήρθε περίοδος εεεε????? Γαμ...ο γιατί???? Δεν μπορούσε να περιμέενει λίγο ακόμα?????:twisted::evil::evil::evil:

Και εγώ δυσκολεύτηκα να κόψω τον θηλασμό στον μικρό γιατί ήμουν εξαρτημένη και γι'αυτό και τον κράτησα 14 μήνες αλλά ο μικρός ούτε που κατάλαβε την διαφορά!!!!!!!

Τώρα θα δούμε πόσο θα το κρατήσω στην μικρή. Μέχρι τώρα πάει καλά!

Το καλο ειναι οτι δεν ποναω κα θο λου!!! Ενω πριν εκανα ενεσεις για να μπορω καπως να σηκωθω απο το κρεβατι κ να παω μεχρι την τουαλετα! Πλεον δεν νιωθω τπτ. Αφου πρωτη φορα λερωθηκα επειδη ξεχασα οτι ειμαι αδιαθετη κ καιισα οπως να ναι. Δεν εβαλα ταμπον την πρωτη φορα γιατι φοβηθηκα! Δεν το ξερα να εκανα νωριτερα παιδι!!!!

Αχ! Τι θα κανουμε οι μανες αργοτερα που θα αρχισουν τα "ασε με ρε μανα";! Δε μας βλεπω να την παλευουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου!Τι κάνετε? Εμείς καλά!Τελικα,επλυνα και το μπαλκόνι σήμερα!Έπειτα όταν ξύπνησε η μικρή,κατεβηκαμε στην πιλοτη, και περπατησαμε, παιξαμε! Μισή ωρα την επιανα απο τα χερακια και περπατούσε! Εμείς μένουμε εξω απο την πόλη,μπροστά απο το σπίτι έχει χωράφια, και είναι ανοιχτά!

Το μεσημέρι ήρθαν τα πεθερικά μου,εγώ πήγα αισθητικό για φρύδια και αποτρίχωση!Είχα μηνες να ποαω!Η γυναίκα που λέγαμε!!!!

ΖΩΗ ΜΟΥ,περασατε καλά στη βόλτα σας?Ελπίζω να τελειωσεις με τις δουλειές!

ΑΓΟΡΟΜΑΜΜΥ ΜΟΥ,μουδιασα διαβάζοντας το μήνυμα σου!Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Περιμένουμε νέα σου, οταν μάθεις! Όσο για τον μικροβιολόγο, μάλλον ξέχασε, όπως και πολλοί άλλοι όμοιοι του,τον όρκο που έδωσαν!Αλλά ποιος δίνει βαση στα λόγια, σωστα?:evil:

ΡΙΤΣΑ ΜΟΥ,φουσκωσες μωρέ ματια μου?Τελικά είσαι 17 εβδομάδων? Το τικερακι σου λέει 15!

ΝGN ΜΟΥ,φυσικά θα σου λείπει,μα όπως ανεφερες, ξέροντας πως περνάει καλά,είναι χαρουμενος και φυσικά περιποιημένος και ακμαιοτατος, τοτε είσαι πιο ήρεμη!Μου αρέσει η τακτική της σημείωσης απο τη μεριά των δασκάλων! Του βάζεις και φαγητο?

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΟΥ,τι κάνετε? Καταρχήν, θέλεις ν'αποθηλασεις λόγω επιστροφής στη δουλεια?

Οι συμβουλες που σου έδωσαν τα κορίτσια είναι πολύ σωστές! Αλλά, κάποια στιγμη θα πεινασει και θα φαει! Θα καταλάβει οτι κάτι αλλάζει και πρεπει να το συνηθίσει! Εγώ δίνω υποαλλεργικο, λόγω δυσανεξιας στη λακτόζη!

ΘΆΛΕΙΑ ΜΟΥ,ποτε κάνατε τεστ αλλεργίας? Με αιμοληψια? Γιατί στο χρονο θα κάνουμε και μεις!

ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΜΟΥ,ΚΟΑΛΑΚΙ,,ΣΤΕΦΑΝΙΑΝΑείστε καλά?

μαρακι μου καναμε τα πατσ σε διαφορες τροφες.στην ατχη τα καναμε 3-4 μηνων κ μετα περιπου 10 μηνων.στην αρχη για ο γαλα,το αυγο,μοσχαρι κ το ψαρι κ την 2η φορα για το γαλα παλι το πληρες το αυγο,ψαρι.οπου εδειξαν την 1η φορα ειχε σε 2 γαλατα το ενα ηταν το πληρες κ το αλλο σε λιγοτερο υποαλλεργικο,οπου τελικα πηγαμε σε καθαρα υπαλλεργικο κ ειχε κ στο αυγο.τωρα βεβαια ειμαστε οκ.αυτα τα κολλανε στην πλατη του παιδιου για 48 ωρες.την 2η φορα που εδειξε οτι ειχε ξεπερασει το γαλα αλλα οχι το αυγο του ετσι του εκανε κ στο χερι με τρεια τσιμπηματακια κ του εβαλε τις αντιστοιχες τροφες.τελικα ευτυχως δεν ειχε την αλλεργια αυτη με το αυγο που ουτε να το πιασει δεν μπορει.

ngn μου γενικα ειναι ησυχο παιδακι...

Εμενα κοριτσια μου ηρθε η περιοδος 2,5 μηνες αφου ειχα κοψει τον θηλασμο.δλδ 6 μηνων οταν ηταν ο μικρος.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρες! Άντε έτσι ηλιόλουστες από δω και πέρα!

Εμείς εδώ όλα καλά! Πήγαμε χθες το πρωί στον ΟΑΕΔ, με το εκκαθαριστικό. Κορίτσια, ούτε που ξεδίπλωσε το χαρτί που του έδωσα να δει αν όντως είναι εκκαθαριστικό! Ματιά δεν έριξε! Ανανέωσε την κάρτα μου και τέλος! Ό,τι να'ναι!

NGN, περίοδος, ε; Πφφ και μου έλεγε ο γιατρός μου ότι θα είναι βαριά η πρώτη περίοδος. Η μαμά σου δοκίμασε να δώσει στη μικρή το γάλα με μικρό κυπελλάκι; Η μικρή κοιμάται εννιάωρα! Απλά εγώ όσο κοιμάται αυτή κάνω δουλειές, γιατί μέσα στη μέρα δεν.

Αγορομάμυ, πολύ χάρηκα για τη φίλη σου! Την είχα στο μυαλό μου χθες.

Πότε πάει για υπέρηχο; Καμιά καταγγελία δεν μπορείτε να κάνετε στο μικροβιολόγο; Είναι όχι απλά απαράδεκτος αλλά και επικίνδυνος!

Στεφανιάνα, τόσο νωρίς περίοδος;; Ωχ, άτυχη.. Και τις μαμάς μου στις 50 μέρες της είχε έρθει. Εγώ ευτυχώς καθαρή μέχρι στιγμής! Ο θηλασμός κι εμένα θα μου λείψει σίγουρα. Δε σκοπεύω να τον "κόψω" όμως, λέω (ιδανικά) να αφήσω τη μικρή να αποθηλάσει μόνη της.

Κοαλάκι, καλές βόλτες! Πότε μετακομίζετε Θεσσαλονίκη;

Ηλιοβασίλεμα, συνήλθε εντελώς η μικρή;

Ριτσάκι, να το αλλάξεις το τικεράκι! Αν θες βοήθεια πες μας!

Μαράκι, πίσω στη δουλειά σήμερα; Δύσκολη η επιστροφή μετά από ρεπό!

Θαλείτσα, πήγατε σε ειδικό παιδοφθαλμίατρο;

Χριστινάκι, κι εγώ έχω ακούσει για το calma της medela και πολλές θηλάζουσες χρησιμοποιούν το mimijumi. Μπιμπερό πολύυυυυ δύσκολο να πάρει από σένα όπως είπαν τα κορίτσια. Χαζό είναι; Αφού έχει την επιλογή του στήθους! Θα πρέπει να το δώσει αυτός που θα την προσέχει κι είναι σημαντικό να μην είσαι εσύ εκεί. Επίσης, αν θέλεις να διατηρήσεις το θηλασμό και δίνεις κάποιο διαφορετικό μπιμπερό, η θηλή θα πρέπει να είναι μικρότερο νούμερο από την ηλικία της για να μη συνηθίσει το γάλα να τρέχει από μόνο του και αρνείται το στήθος (εκτός κι αν θέλεις να αποθηλάσεις). Επίσης μπορείτε να διακιμάσετε ειδικό ποτηράκι που είναι για τη δουλειά αυτή. Εάν έχεις θήλαστρο, δοκίμασε να της δώσει κάποιος μητρικό με μπιμπερό για να δεις αν το πρόβλημα είναι το γάλα ή το μπιμπερό. Την εναλλακτική των αντλήσεων αντί ξένου μάλλον την έχεις απορρίψει; Ίσως τώρα να είναι και λίγο αργά γι'αυτό, βέβαια, δεν ξέρω. Στην τελική, θα πεινάσει και θα φάει. Απλά θα ταλαιπωρηθεί λιγάκι τις πρώτες μέρες. Ποιος θα την προσέχει; (Σεντόνι σου έγραψα, σόρρυ, απλά είπα να σου πω ό,τι ξέρω επί του θέματος..)

Καλά, από τις 12 γράφω, έκθεση ιδεών, χαχαχαχα


p8P6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το καλο ειναι οτι δεν ποναω κα θο λου!!! Ενω πριν εκανα ενεσεις για να μπορω καπως να σηκωθω απο το κρεβατι κ να παω μεχρι την τουαλετα! Πλεον δεν νιωθω τπτ. Αφου πρωτη φορα λερωθηκα επειδη ξεχασα οτι ειμαι αδιαθετη κ καιισα οπως να ναι. Δεν εβαλα ταμπον την πρωτη φορα γιατι φοβηθηκα! Δεν το ξερα να εκανα νωριτερα παιδι!!!!

Αχ! Τι θα κανουμε οι μανες αργοτερα που θα αρχισουν τα "ασε με ρε μανα";! Δε μας βλεπω να την παλευουμε!!

Και εγώ από τότε που γέννησα τον γιο μου δεν πονάω. Απλώς έχω ενόχληση, κακή διάθεση και ΠΕΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!

Τόσο πολύ πονούσες πριν????? Πωπω, σώθηκες τώρα!!!!!!

Όταν θα λένε άσε με ρε μάνα θα λιώσωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!! Άσε που έχω σιτέψει και δεν θα έχω αντοχές!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑΛΕΙΑ!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ζωη!! καλα ειναι η κοριτσαρα μας???? καταγγελια δυσκολο να κανουμε.. ειμαστε πολυ μικρη κοινωνια εδω και γνωριζομαστε ολοι με ολους απο τα γενοφασκια μας, προσωπικα θα ντρεπομουν να κανω καταγγελια, απλα δεν παω σε αυτους εδω και τελειωσε η υποθεση! απο τη στιγμη που μου μιλανε ευγενικα, ασχετα απο τα λαθη, ειναι πολυ μπλεξιμο οι καταγγελιες, δικηγοροι κλπ. ασε που ποτε δεν ξερεις αμα θα σου χρειαστει ακομα και αυτος ο μικροβιολος σε περιπτωση εκτακτης αναγκης.. για υπερηχο δεν ξερει ακομα ποτε θα παει! θα μιλησουν παλι νομιζω με το γιατρο


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Θαλειτσα!!! μπραβο για τα αποτελεσματα σας, φιλια στον μικρο!

κοριτσια εμενα η πρωτη περιοδος δεν πονουσε καθολου. Στη δευτερη υπεφερα τοσο που δε μπορω να σας περιγραψω.. μετα ομως παλι απολυτως τιποτα απο πονο, μονο τσιμπηματακια! τωρα οοοοοταν ξαναερθει θα δουμε!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, αγορομάμυ, νομίζω μπορείς να κάνεις ανώνυμη στη γενική γραμματεία καταναλωτή.. Καταλαβαίνω γιατί δε θες, αλλά επικίνδυνο βρε παιδί μου, ξέρω γω..

Ο γαμπρούλης μας τι κάνει;


p8P6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...