Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΤΟΚΕΤΟΥ !!!


fraoulitsa6

Recommended Posts

Γέννησα το Δεκέμβρη του 2012, το ίκα αιγίου μου έδωσε επίδομα τοκετού 900 ευρώ και ένα χρόνο μετά μου το ζητούν πίσω !!! όσες είστε ομοιοπαθούσες ή γνωρίζετε κάποιες κοπέλες που να τους συμβαίνει το ίδιο παρακαλώ να με ενημερώσετε!! πρέπει να μαζευτούμε όλες να αναλάβει την υπόθεσή μας δικηγόρος!! είναι άδικο να πληρώσουμε το επίδομα που μας παραχωρήθηκε καλή τη πίστη!!! ευχαριστώ πολύ


861fp3.png

WmXFp2.png

oZs5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεννησες σε ιδιωτικό νοσοκομείο;; Αν ναι το δικαιούσαι,αν γεννησες σε δημόσιο νοσοκομείο δεν το δικαιούσαι καθώς το έχουν κόψει αρχές 2012 αυτο το επίδομα,και δεν μπορείς να κανεις κάτι όσους δικηγόρους πάρεις... Προφανώς σου το έδωσαν απο λάθος,μιλάω πάντα σε περίπτωση που έχεις γεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι..πρώτα ο Θεός γεννάω τον Μάιο στο Λητώ.. Ξέρετε αν ισχύει το επίδομα τοκετού?? Η γιατρός μου είχε πει στις αρχές ότι όσο αναφορά τη διαμονή ένα ποσό πληρώνω εγώ και τα υπόλοιπα ο ΕΟΠΠΥ..ισχύει??


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.. απο 1/1/12 εχει σταματησει να ισχυει το επιδομα των 900 ευρων.. ειτε γεννησεις σε κλινικη ειτε σε δημοσιο νοσοκομειο.. !!

πλεον ο εοππυ, πληρωνει ενα ποσο απευθειας στα νοσοκομεια και στις κλινικες.. !!!

οποτε λογικο να σου ζητανε τα λεφτα πισω, απλα μαλλον εκαναν λαθος οταν σου τα εδωσαν...!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα 5/2012 σε ιδιωτικό στο Μητερα δλδ και το πήρα κανονικα το επίδομα των 900?,είχα ρωτήσει στο ΙΚΑ πριν γεννησω και μου είπαν οτι το επίδομα κόπηκε για όσες γεννούν σε δημόσιο νοσοκομείο,και όντως η κούνιαδα μου που γέννησε στο Έλενα τον ιδιο μήνα με μένα δεν πήρε επίδομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.capital.gr/News.asp?id=1740984

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=128477

http://www.arcadiaportal.gr/news/den-dikaiountai-epidoma-toketou-oses-gunaikes-gennoun-se-nosokomeio-neos-kanonismos-paroxon-uge

http://www.mother.gr/displayarticle.asp?articleId=2216

Σας Παραθεσα Καποια σιτε που μιλανε για το επιδομα σε κλινικες...!!! Στην ουσια το επιδομα το παιρνετε.. απλα δινετε αμεσως στην κλινικη και ελαχιστοπιουνται τα νοσηλεια..!!

εχω ακουσει και αλλες περιπτωσεις σε στενο μου περιβαλλον που τα πηραν.. και περυσι τους τα ζητησαν πισω..!!!

πλεον δινουν το επιδομα Μητροτητας.. το οποιο ειναι περιπου στα 500 ευρω.. (τουλαχιστον εμας στον Ογα μας το δινουν)...!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια αυτό ισχύει από τις 18 Νοεμβρίου 2012 !! εγώ γέννησα 6 Δεκεμβρίου 12 μου τα έδωσαν κατα λάθως.....τα 900 ευρώ ...από την κλινική δεν αφαιρέθηκε τίποτα ...πλήρωσα κανονικά....ένα χρόνο μετά παραδέχονται ότι από λάθος μου τα έδωσαν και τα θέλουν πίσω.....


861fp3.png

WmXFp2.png

oZs5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Γεννησα ιουλιο του 2012 κ ειχε ηδη καταργηθει το επιδομα τοκετου.

Αλλα οι κλινικες ειχαν τιμες κανονικες κ τιμες εοπυυ(δεν γλιτωνες βεβαια πανω απο 300?-τα 900 ειχαν ηδη καταργηθει)

Οκ στα εδωσαν απο λαθος,η κλινικη δεν ζητησε βιβλιαριο υγειας για να σου κανουν την ειδικη τιμη;

Δεν ξερω...στην τελικη ας προσεχαν!

Τι θα πει λαθος;;;να μαθουν μα ενημερωνουν σωστα τον κοσμο αντι να μας ταλαιπωρουν!


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Θέλω να ρωτήσω κάτι αν μπορείτε να με βοηθήσετε!! Τι πρέπει να κάνω όταν είναι να βγω σε άδεια εγκυμοσύμης 56 ημέρες πριν γεννήσω? Κ τι χαρτιά χρειάζομαι...


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,

ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΣΑ.

ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΡΧΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2013 ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ

ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ......

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΑΝ, ΑΠΛΑ ΞΕΧΑΣΑΝ(!)

ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΝΟΜΟ ΟΤΑΝ

ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΤΑ ΖΗΤΑΝΕ ΠΙΣΩ!!!

(ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΚΟ!)

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΥΝΤΟΜΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,

ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΣΑ.

ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΡΧΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2013 ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ

ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ......

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΑΝ, ΑΠΛΑ ΞΕΧΑΣΑΝ(!)

ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΝΟΜΟ ΟΤΑΝ

ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΤΑ ΖΗΤΑΝΕ ΠΙΣΩ!!!

(ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΚΟ!)

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΥΝΤΟΜΑ.

επιτέλους βρίσκω μια ομοιοπαθουσα!!! από που είσαι?? εγώ είμαι από αχαία ...έχω βρει κι άλλους κι είπαμε οτι αν χρειαστεί ΄θα πάμε όλοι μαζί σε δικηγόρο!! προς το παρόν έχουμε υποβάλει ένσταση!! εσύ τι έχεις κάνει??


861fp3.png

WmXFp2.png

oZs5p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΙΠΟΤΑ... ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΤΟΝ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΣΤΑΣΗ... ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!! ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΕΧΟΥΝ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ. ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΠΡΟΚΥΨΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπέρα.

Γνωρίζετε αν σήμερα δίνουν επίδομα τοκετού;

Ο εοπυυ οχι δεν δινει,κανουν ομως εκπτωση στις τιμες οι κλινικες η δωρεαν στο νοσοκομειο.

Αν εχεις τα ενσημα που χρειαζονται περνεις επιδομα κυοφοριας κ λοχειας.

Και αν εισαι εργαζομενη μπορεις να κοιταξεις για την εξαμηνη αδεια μητροτητας απο οαεδ.


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Γέννησα το Δεκέμβρη του 2012, το ίκα αιγίου μου έδωσε επίδομα τοκετού 900 ευρώ και ένα χρόνο μετά μου το ζητούν πίσω !!! όσες είστε ομοιοπαθούσες ή γνωρίζετε κάποιες κοπέλες που να τους συμβαίνει το ίδιο παρακαλώ να με ενημερώσετε!! πρέπει να μαζευτούμε όλες να αναλάβει την υπόθεσή μας δικηγόρος!! είναι άδικο να πληρώσουμε το επίδομα που μας παραχωρήθηκε καλή τη πίστη!!! ευχαριστώ πολύ

καλησπέρα. σήμερα έλαβα κι εγώ από το ικα πατρας σημείωμα για την επιστροφή του επιδόματος τοκετου που είχα λάβει το 2012! εγώ γέννησα στις 26 Δεκεμβρίου 2012 σε ιδιωτικό μαιευτήριο. παρακαλώ αν μπορείτε να με ενημερώσετε για τις κινήσεις που έχετε κάνει καθώς δεν είναι δυνατον να ζητάνε επιστροφή επιδόματος μαζί με τόκους 2 ετών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...