Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 59 minutes ago, Eflenew said:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      Όλα καλα θα πάνε !!!! 

      • Ευχή 1

ΒΛΕΠΩ ΑΙΜΑ,ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ????


Recommended Posts

καλησπερα!θα ηθελα την αποψη σας για κατι.1 φεβρουαριου βρεθηκα ερωτικα με τον συντροφο μου κ καναμε χωρις προφυλαξη 2 φορες.λεει οτι προσεξε κ δεν τελειωσε μεσα.να τονισω οτι την 2 μερες πριν ειχε τελειωσει η περιοδος μου.μου ηρθε περιοδος μετα 23 φεβρουαριου αντι 26 φεβρουαριου,κανονικα περιοδος 5 ημερων.μου τελειωσε 27 φεβρ και βρεθηκαμε ερωτικα 28 φεβρουαριου και παλι χωρις προφυλαξη,3 φορες.λεει οτι προσεχε,δεν τον ρωτουσα κ συνεχεια!το θεμα ειναι οτι 28 φεβ(παρασκευη)βρεθηκαμε και 3 μαρτιου(δευτερα)ξυπνησα κ ειχα αιμα-λερωμενα σεντονια,εσωρουχο.οχι αιμοραγια αλλα αρκετο αιμα ανοιχτο κ αραιο ροζ.μεχρι το απογευμα πηγαινα τουαλετα κ σταδιακα στο χαρτι που σκουπιζομουν γινοταν ολο και πιο καφε κ αραιο,μεχρι που σκουπιζομουν κ ηταν κιτρινα υγρα.την επομενη ημερα ειχα υγρα κιτρινα πολυ ανοιχτα.κ σημερα το πρωι ειχα παλι ελαχιστο αραιο ροζ αιμα μεχρι το απογευμα.ειμαι 37 χρονων κ ποτε δεν ειχα ουτε καν κιτρινα κ εντονα υγρα,ουτε καν κηλιδες αναμεσα στις περιοδους.εκανα το πρωι μια β χοριακη,βγηκε αρνητικη.αλλα μου ειπε η γιατρος μπορει να βγηκε αρνητικη για τον φεβρουαριο δηλ την συνευρεση στις 2 φεβ,αλλα ειναι νωρις για να δουμε για αυτη τη φορα,πρεπει να περασουν 10 μερες απ'την συλληψη για να δειξει η β χοριακη.παιζει να ειμαι εγκυος????ευχαριστω πολυ κ συγνωμη αν τα λεω μπερδεμενα!την δευτερα θα κανω ξανα β χοριακη και μετα βουρ γυναικολογικες!μηπως ο φιλος μου με κολλησε κατι?να πω οτι την τελευταια φορα που εκανα γυναικολογικες ηταν πριν 3 χρονια,κ σεξουαλικες επαφες δεν ειχα εδω κ 3 χρονια.βοηθηστε με καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει!ευχαριστω για την απαντηση!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μολις σε διαβασα γωγω και το μονο που εχω να πω ειναι οτι ειναι απαραδεκτο που εχεις 3 χρονια να κανεις εξετασεις. να πας αμεσως να κανεις οτι και να συμβαινει. στο λεω εντελως φιλικα. πρεπει να κανουμ εξετασεις καθε χρονο ειτε εχουμε σεξουαλικες επαφες ειτε οχι.

μπορει να μην ειναι τιποτα μπορει να ειναι και σοβαρο. απο οτι καταλαβα εσυ δεν θελεις να εισαι εγκυος. δεν νομιζω μια μερα μετα την περιοδο να εμεινες εγκυος. με κυκλο 28 ημερων οι γονιμες μερες ειναι γυρω στην 14η οποτε αυτο το αποκλειω. περιμενω νεα σου!!!

και να πας στο γιατρο ε!! φιλικα παντα.


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

φυσικα και ειμαι απαραδεκτη χωρις εξετασεις τοσα χρονια αλλα ημουν ανεμελη!ο κυκλος μου ειναι λιγο ο,τι να'ναι,τα εβαλα κατω τους 6 τελευταιους μηνες δλδ κ με ενα συστημα κατι με -11 και -18 μια φιλη μου μου εβγαλε οτι 2 μαρτιου εμπαινα σε γονιμες μερες.κ εγω εκανα ελευθερα 28 φεβρουαριου 2 φορες με διαφορα 2 ωρων και χωρις προφυλαξη....κ ρωταω αν υποθεσουμε οτι τα προσπερματικα υγρα ειναι επικυνδινα,αν υποθεσουμε οτι ο κυριος δεν το ελεγξε πληρως-λιγα μεσα λιγα απ'εξω-κ αν σε 2 μερες αρχιζαν οι επικυνδινες μερες,μπορει να εμεινα εγκυος?κ το λιγο αιμα μετα απο 2 μερες απ'την επαφη-δλδ 2 μαρτιου- και ξανα μετα απο μια μερα-δλδ 4 μαρτιου-τι μπορει να ειναι?τεταρτη εκλεισα γυναικολογο κ αυριο θα κανω β χοριακη.αν ειχα επαφη 28 φεβρουαριου,12 μαρτιου η χοριακη θα δειξει?γιατι ο γυναικολογος θα πρεπει να ξερει πριν κανει κολπικο υπερηχο λογικα....οχι δεν ειναι επιθυμητη η εγκυμοσυνη,αλλα κ δολοφονος δεν θα γινω......εχω σωσει κ περιθαλψει αμετρητα σκυλακια κ γατακια,κ εχω σκοτωσει μονο κατσαριδες στην ζωη μου!αν ειμαι,ειμαι!απλα επειδη ολες σχεδον εδω ειστε μανουλες,θα'θελα κ την γνωμη σας για την περιπτωση μου!ευχαριστω πολυ κ παλι!

:D

Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες και εκλεισες ραντεβου! αν οντως εμπαινες στις γονιμες τοτε που λες ναι υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος αλλα μονο με προσπερματικα υγρα το αποκλειω! η χοριακη νομιζω θα δειξει η εμφυτευση χρειαζεται το πολυ 7 μερες να γινει. το αιματακι γνωμη μου ειναι πως θα το εβλεπες πολυ αργοτερα. συνηθως οταν περιμενεις περιοδο το βλεπεις. καμια φορα το αιματακι ειναι και η ωορηξια μας η μπορει απλα να σε τραυματησε ο φιλος σου στη επαφη χωρις να το καταλαβεις. περιμενω νεα σου απο το γιατρο και τη χοριακη!


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

kekaki καλησπερα!εκανα την χοριακη βγηκε αρνητικη.η επαφη ηταν 28 φεβρουαριου και εκανα την χοριακη σημερα 11 μαρτιου.δεν την εκανα νωρις ετσι?σε 11 μερες οτι δειχνει,αυτο ειναι,ε?μην ξαναμπω στην διαδικασια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ρωτησες και τον μικροβιολογο? κατι παραπανω θα ηξερε εγω νομιζω οτι εισαι ενταξει. βεβαια αν δεν σου ερθει περιοδος το ξανασυζηταμε! αλλα και να ησουν ο γιατρος παλι θα σου κανε υπερηχο οποτε μην αγχωνεσαι ουτε για αυτο. παρολα αυτα πιστευω πως δεν εισαι! ειναι αρκετες 11 μερες.


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...