Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Γεια σας μανουλες!!!!

Tinaki εμενα η αυχενικη μου ειναι τελος Μαιου και γι'αυτο της ειπα να κανω κι εναν υπερηχο στο ενδιαμεσο γιατι αλλιως θα με φαει το αγχος. Θα παω ή αυτη τη Τριτη ή την επομενη....

Vivian ολα καλα λοιπον με το νινι σου..μπραβο βρε κοπελα μου!!! να χαιρεσαι και το αντρακι σου που εχει γενεθλια και να ειναι παντα ευτυχισμενος και τυχερος!!!αστα κι εγω το ιδιο αναρωτιομουνα στα δευτερα γενεθλια της μικρης μου..... πως περναει ετσι ο καιρος;;;;

Maria kriti καλως ηρθες στο παρεακι μας!!! Ολες δευτερομανουλες λοιπον μεχρι τωρα....

καλο βραδυ σε ολες!!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα κορίτσια!! όλα καλά στο γιατρό ναι!!:D

έχουμε χέρια πόδια!! κλείσαμε αυχενική 12 μαίου κι ανυπομονώ!

αύριο έχει ο γιόκας μου τα πρώτα του γενέθλια κι έτρεχα με ετοιμασίες

για το πάρτυ μας! πότε πέρασε ένας χρόνος τπτ δεν κατάλαβα...κι τώρα

περιμένω κι το 2ο με το καλό!!

οι υπόλοιπες πως είστε?από συμπτώματα πως πατε? εμένα η βδομάδα που

πέρασε ήταν η χειρότερη μου!

Vivian να χαίρεσαι το αγοράκι σου!!! Ευτυχισμένα γενέθλια!!!

Απο συμπτώματα εγώ δεν έχω κάτι ιδιαίτερο, μια εξάντληση νιώθω, που και που με αηδιάζουν όλα τα φαγητά (το κρέας πάντα) και κάποια βράδια πονάει η μέση μου στον ύπνο. Αυτα εν ολίγοις.. Εσύ βασανίζεσαι με εμετους και τα σχετικά?

γεια σας κοριτσια! περιμενω κ εγω το 2ο μωρακι μου με ΠΗΤ 22/11! βιβιαν ειμαστε μαζι!κ εγω σημερα 10 εβδομαδων!επισης κ εγω στο πρωτο εκανα καισαρικη αλλα τωρα θα το παλεψω για φυσιολογικο..15 μηνων ειναι το αγορακι μου!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και να χαίρεσαι το αγοράκι σου!

Γεια σας μανουλες!!!!

Tinaki εμενα η αυχενικη μου ειναι τελος Μαιου και γι'αυτο της ειπα να κανω κι εναν υπερηχο στο ενδιαμεσο γιατι αλλιως θα με φαει το αγχος. Θα παω ή αυτη τη Τριτη ή την επομενη....

Vivian ολα καλα λοιπον με το νινι σου..μπραβο βρε κοπελα μου!!! να χαιρεσαι και το αντρακι σου που εχει γενεθλια και να ειναι παντα ευτυχισμενος και τυχερος!!!αστα κι εγω το ιδιο αναρωτιομουνα στα δευτερα γενεθλια της μικρης μου..... πως περναει ετσι ο καιρος;;;;

Maria kriti καλως ηρθες στο παρεακι μας!!! Ολες δευτερομανουλες λοιπον μεχρι τωρα....

καλο βραδυ σε ολες!!!

Χαχαχα! Όντως, ακομα μόνο δευτερο μανούλες είμαστε! Μαρία καλά έκανες και θα πας για υπερηχο ενδιάμεσα, σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Μέχρι να τα καταλαβαίνουμε μακάρι να πηγαίναμε και κάθε 10 μέρες για υπερηχο!

Καλό απόγευμα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε απο αύριο!

Αληθεια ποιες εργάζονται από εμάς?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!!

Χθες κουραστηκα λιγο και ειχα ενα φουσκωμα στην κοιλια αλλα ξαπλωσα και ολα καλα!!! Αυτες ειναι και οι οδηγιες τις γιατρου μου σε τετοια περιπτωση..κι αν η ξαπλα μονη της δεν βοηθησει περνω και προγεστερονη!!!!

Tinaki εγω ειμαι απο τις ανεργες μανουλες.... μολις βρηκα δουλεια εμαθα για την εγκυμοσυνη κι επιδη η δουλεια ηταν πολυ κουραστικη την αφησα!!! Τι να κανουμε, για καποιο λογο γινονται ολα!!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες!! ευχαριστούμε για τις ευχές! εχθές ήταν

το παρτυ μας κι αν κι μας τα χάλασε ο καιρός ήρθαν όλοι οι φίλοι

μας κι περάσαμε ωραία! αντε κι του χρόνου!!

μα τι σκατόκαιρος όμως ρε παιδί μου, σε λίγο μάιος μπαίνει έλεος!

θυμάμαι πέρσι που γέννησα έσκαγε ο τζίτζικας, αστο καλό!

κι εγώ άνεργη σχεδόν, έχω δικιά μου δουλειά με τον αδερφό μου αλλά

από τότε που γέννησα δεν έχω γυρίσει μιας κι δεν πάνε κι τα πράγματα

οπότε σπίτι με τον μπόμπιρα! με είχαν πάρει κι μένα για μια δουλειά με το

που έμαθα πως είμαι έγκυος, πήγα για συνέντευξη αλλά τελικά δεν με διάλεξαν!

δεν πειράζει του χρόνου με το καλό!

οι υπόλοιπες πως είστε??


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Geia sas manoules noemvriou!

NA mpw k egw sthn parea sas? Exw ena agoraki 10 mhnwn kai einai eggyos pal I me pithani hmeromhnia toketou 09/11. Ayrio exw ayxenikh kai exw mporw NA pw arketo agxos! Eyxomai se Oles mia eukolh egkymosynh

Nikaki19 eimastan mazi sto manoules iouliou 2013 h kanw lathos?

Filia se oles


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Alexia καλώς ήρθες στην παρέα μας! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το νέο μέλος! Είμαστε πολύ κοντά, εγώ έχω ΠΗΤ 08/11. Κι εμένα το παιδάκι μου έχει γεννηθεί Ιούλιο!

Εγώ είμαι εργαζόμενη μανούλα κορίτσια, δυστυχώς οι οικονομικές υποχρεώσεις είναι πολλές και αναγκαστικά δεν μπορώ να μείνω χωρίς δουλειά. Γι αυτό και καθυστέρησα το δευτερο, μιας και άλλαξα δουλειά.

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!

Alexia36 καλως ηρθες στην παρεα μας και με το καλο το νινι σου!

Tinaki η αληθεια ειναι πως κι εγω αν ειχα δουλεια μαλλον θα αργουσα να το παρω αποφαση για δευτερο παιδακι γιατι αυτη την εποχη τα πραγματα στον επαγγελματικο τομεα ειναι πολυ ρευστα.. τι να κανουμε!!

Μιας και ειμαστε ολες δευτερομανουλες για πειτε μου τα συναισθηματα σας..εγω κι ο αντρας μου ας πουμε οταν πηγαμε για τον πρωτο υπερηχο ξενερωσαμε γιατι δεν ειχαμε αυτο τον ενθουσιασμο που ειχαμε στην κορη μας!! Παρολο που ειμαστε πολυ χαρουμενοι που περιμενουμε το δευτερο παιδακι μας και εχουμε και το αγχος για τον καθε υπερηχο να ειναι ολα καλα, απο την αλλη επιδη ειναι κατι που το εχουμε ξαναζησει πλεον ειμαστε λιγο πως να το πω.... χαλαροι..!!! Εσεις πως νιωθετε;;;


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!Ναι alexia μαζι ημαστε!!!!

πηγα χθες γυναικολογο!Ολα ηταν τελεια,το μωρο μας ειναι 3 εκατοστα ειναι 1 εβδομαδα μικροτερο λογο που η συλληψη εγινε αργοτερα και οι αιματολογικες πολυ καλες!Το μωρο και ο πλακουντας ειναι ψηλα απο τωρα!

Η αυχενικη μετα τις 15 μαιου!

Οσο για τα συναισθηματα τωρα στο δευτερο εννοειται υπαρχει ενθουσιασμος αλλα με το τρεξιμο τωρα με την μικρη ειναι λιγο ριγμενο το κακομοιρουλη!Ενω στην κορη δεν υπηρχε μερα που να μην την σκεφτομουν!Οταν θα αρχησουν οι κλωτσιες ομως θα αλλαξουν τα πραγματα!Θα μας δειχνει την παρουσια του συνεχεια!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kalo mhna mothers to be!

Vghkan ta apotelesmata ths ayxenikhs kai eytuxws Ola polu kala. Ouf! Mou eipe omws na mhn pairnw agkalia ton mikro , El a omws pou ayto den ginetai...

Eyxomai kala apotelesmata se Oles.

Oso gia ton enthousiasmo yparxei, opws eipe kai to nikaki otan tha arxisoun oi klwtsies tha einai k pio entonos. A epishs mou eipe pws mallon einai koritsaki, makari gia NA einai ena kai ena .

Filia se oles


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Alexia μπράβο για τα καλά σου νέα!

Εγώ θα πάω την Δευτέρα και δεν περνάνε οι μέρες!!!

Όσον αφορά τον ενθουσιασμό, υπάρχει και είναι αυξανόμενος. Η μόνη φορά που ένιωσα έντονα την διαφορά ήταν στον υπερηχο που ακούσαμε την καρδιά του, στο πρώτο μου παιδάκι είχα συγκλονιστεί. Τώρα ίσως και επειδή ίσα που την ακουγα? Πάντως δεν ένιωσα το ίδιο..

Κορίτσια τον τελευταίο χρόνο έχω περάσει κάποιες δύσκολες καταστάσεις και να σας πω την αλήθεια αυτή η εγκυμοσύνη και η άνοιξη που επιτέλους ήρθε, είναι ότι ακριβώς χρειαζόμουν! Γι αυτό εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι η έναρξη για πολλούς υπέροχους μήνες στη συνέχεια για όλους μας!!!! Πολλά φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλημέρα! μπράβο αλεξία για την αυχενική! κι περιμένουμε νέα τώρα...εμείς την άλλη δευτέρα αυχενική, πως θα περάσει η βδομάδα πάλι...

τα συμπτώματα ναι καλά κρατούν δεν έχω παράπονο :tongue:

αλλά μαζί με αυτά έχει ανοίξει κι η όρεξη μου τρελαααααα!!! δεν παίζει!

πως συνδυάζονται δεν ξέρω!!

δεν ξέρω για σας αλλά εγώ έχω φουσκώσει κιόλας φουλ! σαν 4-5 μηνών είμαι ήδη!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...