Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

Ποιός,που,πότε?


Recommended Posts

Ξέρω μόνο το ποιος : ο Καποδίστριας!!!

Και πώς: εβαλέ φρουρούς να τις φυλάνε στο λιμάνι του Ναυπλίου, ωστε οι Έλληνες από περιεργεια να τις κλέβουν για να τις δοκιμάσουν!!! (Ήξερε ο ανθρωπος ότι αν απλά τους έλεγε να δοκιμάσουν θα δίσταζαν, ενώ αν τους το απαγόρευε θα ετρεχαν!!! :P:p:p)

Ποιος μεγάλος θαλασσοπόρος ταξίδεψε με τρια πλοία (Σάντα Μαρία, Νίνα και Πίντα) με σκοπό να φτάσει στις Ινδίες?


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Μπραβο Λινακι!

οσο για την ερωτηση σου,με εβαλες σε σκεψεις,καθ οτι πιστευα πως πεθανε απο γηρατεια.ομως,γκουγκλαρισα κ βρηκα 2 εκδοχες:

α) ο Τειρεσιας ειχε προβλεψει πως θα πεθανει στη θαλασσα κ

β) πως τον σκοτωσε χωρις να γνωριζει πως ηταν ο πατερας του,ο γιος του Τηλεγονος,που παρανομα ειχε αποκτησει με την Κυρκη.

ποιανου ζωγραφου ειναι το εργο <η αποθεωση του Τζορτζ Ουασιγκτον> στο εσωτερικο του αμερικανικου καπιτωλειου?


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Λινακι!

οσο για την ερωτηση σου,με εβαλες σε σκεψεις,καθ οτι πιστευα πως πεθανε απο γηρατεια.ομως,γκουγκλαρισα κ βρηκα 2 εκδοχες:

α) ο Τειρεσιας ειχε προβλεψει πως θα πεθανει στη θαλασσα κ

β) πως τον σκοτωσε χωρις να γνωριζει πως ηταν ο πατερας του,ο γιος του Τηλεγονος,που παρανομα ειχε αποκτησει με την Κυρκη.

ποιανου ζωγραφου ειναι το εργο <η αποθεωση του Τζορτζ Ουασιγκτον> στο εσωτερικο του αμερικανικου καπιτωλειου?

Kαι εγώ από το γουγλη το εμαθα για το τραγούδι...! Και είναι από τα αγαπημένα μου, στην ελληνική εκδοχή, δεν ήξερα ότι υπήρχε και ξένη!:oops:

(Για τον Οδυσσέα είχα διαβάσει κάποτε ότι πήρε ένα χρησμό πως θα τον σκοτώσει ο γιος του. Ο Τηλέμαχος φοβήθηκε γι' αυτο και εγκατελειψε την Ιθάκη, αλλά χρονια αργοτερα τον Οδυσσέα σκοτωσε οπως γραφεις ο Τηλεγονος χωρίς να ξέρει ποιος είναι).

Απαντηση:

Ο Κωνσταντίνος Μπρουμίδης...

Ποιος αρχαίος ιστορικός θεωρείται ο πατέρας της Ιστορίας?


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κ παλι Λινακι.

κ εγω ετυχε κ ακουσα το τραγουδι στην αγγλικη εκδοχη,ετσι το εμαθα.

ο Ηροδοτος?(δε γουγλαρα αυτη τη φορα ελπιζω να μη λεω κοτσανα χεχεχεχεχεχε)

ποιος ανακαλυψε το ραδιοφωνο?


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κ παλι Λινακι.

κ εγω ετυχε κ ακουσα το τραγουδι στην αγγλικη εκδοχη,ετσι το εμαθα.

ο Ηροδοτος?(δε γουγλαρα αυτη τη φορα ελπιζω να μη λεω κοτσανα χεχεχεχεχεχε)

ποιος ανακαλυψε το ραδιοφωνο?

Αυτός είναι και μπραβο σου που το ήξερες! (Για να ειμαι ειλικρινής εγώ παντα τον μπερδευω με το μεγαλύτερο ιστορικό της αρχαιότητας, το Θουκυδίδη...)


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


O Marconi...

Ποιος έλεγε "ή ταν ή επι τας!";

Το έλεγαν οι αρχαίες Σπαρτιάτισσες στους αντρες και τους γιους τους, όταν τους έδιναν την ασπίδα τους για να πάνε στη μαχη... (και σημαίνει "ή την ή επι της" δηλ. ή θα την φέρεις πάλι πίσω, νικητής, ή θα σε φέρουν επάνω σε αυτή, νεκρό)

Ποιος έγραψε τη "Θεογονία"?


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο μια μικρή ερευνα στο google είδα οτι υπαρχει ή υπήρχε καποια διχογνωμία για το ραδιοφωνο...? Δηλ. αρχικα πιστευαν ότι το εφήυρε ο Μαρκόνι, αλλά τελικά αποφασίστηκε ότι πρώτος ήταν ο Τέσλα?

Κατερίνα τα φώτα σου!!!


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...