Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

swity μου μένουμε μόνιμα στην Κύπρο και θα γεννήσω εδώ. Η κλινική δεν έχει παιδίατρο και έτσι πρέπει να φέρουμε τον δικό μας (γενικά αυτό το σύστημα ισχύει εδώ). Επίσης πρέπει να πάρω στην κλινική τα πάντα και εννοώ μέχρι και τα πάμπερς του μωρού!

Α π ι σ τ ε υ τ ο ! Ειναι και κλινικη οχι απλο νοσοκομειο ,,,,


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αλλο κομμάτι ειναι το αιμα-το οποιο ειναι δωρεαν- και αλλο ο ιστος που αν θες να τον κρατησεις δινεις 1190.

δηλαδη η μαια σου ειπε οτι στις ιδιωτικές απο τα 100 δείγματα που παιρνουν τα 2 εινα καλα για φυλαξη .αλλα πληρωνουν ολοι χωρις να εχουν φυλαγμένο αιμα???? καταλαβα καλα???

Ναι, ναι, Κάπως έτσι. και αν τα χρειαστείς , μακρια από μας, θα σου πούνε ότι τελικά δεν μπορεσαν να τα διατηρήσουν. Περίεργα πράγματα. Ακόμα μου είπε ότι απί τισ 100 τράπεζες που υπάρχουν σε όλη την Ευρώπη, οι 47 είναι στην Ελλάδα. Φαντάσου τί εμπόριο γίνεται! Αχ, δεν ξέρω τί να κάνω!

Link to comment
Share on other sites

DESDRA76 γιατι ανυσηχεις για το βαρος του μωρου;για το αν θα ειναι μεγαλο;

εγω 31 κ 4 που πηγα ηταν 1800.τωρα που κοιταω τις εξετασεις του πρωτου μου 31η εβδομαδα ηταν 1600 και βγηκε 3840 και γεννηθηκε 2 εβδομαδες νωριτερα.μας βλεπω τωρα να ξεπερναμε τα 4....

Α΄νησυχώ, γιατί δεν πέρνω εγώ κιλά. Το μωράκι, όμως, φαίνεται ότι αναπτύσσεται κανονικά. Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Ελα Ρια μου, εδω ειμαι!!! Οποτε θες ρωτα βρε! Στο χω πει.. Εμενα το yutopar μου το δωσε μονο για 4 μερες :?: Βεβαια εγω εχω κ αλλο ιστορικο! Ποιος ξερει? Λοιπο, το Λητω, αν παρεις εσυ τηλεφωνο σου λενε μια αλλη τιμη πολυ πιο υψηλη.. Επειδη γενικα το ειχα ψαξει, παιζει ρολο κ ο γιατρος!! Ο δικος μας λοιπον δεν "βγαζει" μεγαλη προμηθεια απο το δωματιο (κ μπραβο του) κ γι αυτο το δωματιο με Φ.Τ. εχει 1870 ευρω, μαζι με τις εξετασεις του μωρου ειναι +160 ευρω.. Εγω εμεινα μια βδομαδα κ πληρωσα παραπανω, αλλα η τιμη για 3 μερες ειναι 2100.. Η κοπελα που γεννησαμε μαζι κ εφυγε στις 3 μερες τοσο πληρωσε! Το ιδιο κ η διπλανη μου κοπελα στο δωματιο.. Βλαστοκυταρρα δεν εκανα, 1ον γιατι θεωρω οτι ειναι μουφα κ μας δουλευουνε, 2ον γιατι στη δημοσια τραπεζα πληρωνεις, αρα τι σκ!τ# δημοσια ειναι.. 3ον γιατι θελανε να παω στο σεμιναριο κ μετα να τους παω εγω τον ασκο, κ μου την εσπασαν κ 4ον, λογω ελλειψης χρηματων φυσικα:?

Την επισκληριδιο δεν την πληρωσα παραπανω, ουτε οι αλλες κοπελες! Κ ειναι η πιο τραυματικη μου εμπειρια.. Δεν ξανακανω επισκληριδιο με τιποτα!!!!

Τωρα, για τα κλοτσιδια που τρωτε κοριτσια, κουραγιο!!! Εγω στον 9ο ελεγα πως ειμαι πλυντηριο ρουχων, κ ο μικρος ειχε "μπει" στο στυψιμο!!:lol::lol::lol: Τοσο πολυ εστριβε κ κλοτσαγε ο μικρουλης... Κ μην ανησυχειτε για το βαρος... Μια χαρα ειναι τα νουμερα που λετε! Το καθε μπεμπακι εχει τα δικα του!!! Κι εγω 17 κιλα πηρα κ ο μικρος βγηκε 3300 κ στον υπερηχο εδειχνε 3600! Μου το χε πει βεβαια ο γιατρος οτι "χανει" το μηχανιμα κ οτι θα ναι λιγοτερο...

Αυτα απο μενα!!! Φιλια σε ολες!!

Εμένα στο Λητώ μου είπαν για 2500 και τις εξετάσεις του μωρού +175. Εκτός και αν ρίξαν τις τιμές τώρα. Και μου το είπαν χωρίς να ξέρουν ποια είμαι και ποιόν γιατρό έχω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

Από ότι βλέπω είμαι η πρώτη που ξυπνάω, έτσι? Να φανταστείτε σήμερα ξύπνησα από τις 4 το πρωί! Και αυτό γιατί χτες παρήγγειλα αλλαξιέρα, κούνια, προίκα, καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου και πορτ μπεμπε. Και έχω μεγάλη χαρά. Δεν μου κολλάει ύπνος. Άντε τυχερές! Οι περισσότερες γεννάτε όπου νάναι και θα μείνω μόνη μου εδώ. Σε ποιόν θα λέω τον πόνο μου μετά?

Καλημέρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!κι εγω ειμαι ξυπνια απο τις 6 και δε μπορουσα να κοιμηθω.οταν ειχα διαβασμα δε μπορουσα να ξυπνησω τα πρωινα!!desdra μαζι θα μαστε!!αργω κι εγω εχω ακομη 9 εβδομαδουλες!!μια μια τις μετραω!με υγεια ολα τα καινουρια σας πραγματα!!εγω χτες κοριτσια πηρα ενα φορεματακι ροζ για τη μικρη μου..το πρωτο που αγορασα!για να την παρω απο το μαιευτηριο και ημουνα πολυ χαρουμενη!σα χαζη το κοιτουσα και σκεφτομουν εκεινη τη στιγμη!αλλα δεν ειμαι για παραπανω!θα ξαναπαρω κατι για τη μικρη μετα απο οοολα τα δωρα του μαιευτηριου!εδω στην μπρατισλαβα κοριτσια αυτη τη στιγμη εχει -14 και εγω ετοιμαζομαι γιατι σε μια ωριτσα φευγω για βιεννη για να ερθω ελλαδα να δω το γιοκα μου!ως τις 14 φεβρουαριου ειμαι πολυ χαρουμενη!!σας φιλω ολες κοριτσια..σιγουρα θα ξαναμπω απο θεσσαλονικη!θα βρω τροπο με το ζουζουνι!!φιλακια στις κοιλιτσες σας!καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Α΄νησυχώ, γιατί δεν πέρνω εγώ κιλά. Το μωράκι, όμως, φαίνεται ότι αναπτύσσεται κανονικά. Για να δούμε!

καλημερα σε ολες τις μανουλες!!!

desdra δεν υπαρχρει λογος να ανησυχεις για το δικο σου βαρος.εγω μεχρι τον 6ο ειχα χασει 3 κιλα και στεναχωριωμουν.στον 6ο πηρα 2 κιλα και αυτο ηταν απο τοτε η ζυγαρια ειναι σταθερη.ποτε ανεβαινει ποτε κατεβαινει αλλα εκει παλι μενει.ο γυναικολογος μου που τον ρωτησα μου ειπε οτι το βαρος που παιρνει το μωρο δεν εχει σχεση με το βαρος της μητερας.απο την στιγμη που το μωρο αναπτυσετε φυσιολογικα δεν εχει σημασια αν βαζεις ή χανεις.


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!κι εγω ειμαι ξυπνια απο τις 6 και δε μπορουσα να κοιμηθω.οταν ειχα διαβασμα δε μπορουσα να ξυπνησω τα πρωινα!!desdra μαζι θα μαστε!!αργω κι εγω εχω ακομη 9 εβδομαδουλες!!μια μια τις μετραω!με υγεια ολα τα καινουρια σας πραγματα!!εγω χτες κοριτσια πηρα ενα φορεματακι ροζ για τη μικρη μου..το πρωτο που αγορασα!για να την παρω απο το μαιευτηριο και ημουνα πολυ χαρουμενη!σα χαζη το κοιτουσα και σκεφτομουν εκεινη τη στιγμη!αλλα δεν ειμαι για παραπανω!θα ξαναπαρω κατι για τη μικρη μετα απο οοολα τα δωρα του μαιευτηριου!εδω στην μπρατισλαβα κοριτσια αυτη τη στιγμη εχει -14 και εγω ετοιμαζομαι γιατι σε μια ωριτσα φευγω για βιεννη για να ερθω ελλαδα να δω το γιοκα μου!ως τις 14 φεβρουαριου ειμαι πολυ χαρουμενη!!σας φιλω ολες κοριτσια..σιγουρα θα ξαναμπω απο θεσσαλονικη!θα βρω τροπο με το ζουζουνι!!φιλακια στις κοιλιτσες σας!καλημερα!

αντε πουλακι μπραβο ετσι να ανεβαινει σιγα σιγα το ηθικο!!!με το καλο να παρεις αγκαλια το ζουζουνι σου!καλο ταξιδι να εχεις!

Επεξεργάστηκαν by elsadrm

uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια και απο μενα !

Πουλακι μου μπραβο αντε ωρα να αρχισουν τα ευχαριστα !! καλο σου ταξιδι να προσεχεις και μη μας ξεχασεις οταν ερθεις Ελλαδα...Να ντυθεις καλα ε? μην εχουμε κανενα κρυωμα τωρα.....

desdra τι ωραιο συναισθημα ε? τι χαρα....με το καλο να τα χαρεις ολα τα πραματακια του μωρου!!!Αν θες βαλτα μας και σε φωτογραφια να τα δουμε οπως η πεταλουδιτσα...με το καλο...Οσο για τα κιλα να μη στεναχωριεσαι εφοσον το μωρακι μεγαλωνει κανονικα...δεν ξερω ποσο εισαι ακριβως αλλα εμενα πριν απο λιγο δε καταλαβαιναν οτι ειμαι εγκυος και τωρα καθε μερα φου θ κ ωνω!! προς το τελος θα βαλεις τα κιλακια σου οσα κι αν ειναι αυτα...μη μου στεναχωριεσαι τζαμπα....

καλημερα ελσα...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πουλάκι καλό ταξίδι και προσεκτικά! Να χαρείς τον μικρό σου!

Desdra μην ανησυχείς, θα είμαι κι εγώ μαζί σου εδώ μέχρι το τέλος του Μάρτη... αν και ποτέ δεν ξέρεις ποια θα κάνει την έκπληξη! Να μπούμε στον 9ο μόνο και μετά όποτε θέλουν ας βγουν τα ζουζούνια! Να χαιρεστε και τα πραγματάκια σας!

Όσο για τα κιλά μην το σκέφτεστε! Αν πάρουμε πολλά έχουμε άγχος πως θα τα χάσουμε, αν πάρουμε λίγα άγχος για το μωρό, δεν είναι κατάσταση αυτή!:D


mWsZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σε ολες!!!

καλε μην σας ακουω να λετε για τα κιλα σας...σιγα τα κιλα!

τι να πω κ εγω.αν και σε στις 3 τελευτεαιες εβδομαδες δεν πηρα τιποτα,το συνολο μου ειναι 17!!!!ΓΙΟΥΠΙΙΙ!!!

αντε πουλακι καλως να μας ερθεις!!

desdra με γεια τα πραγματακια σας!!

βαλε φωτογραφιουλες μολις φτιαξετε το δωματιο.

ειναι τοσο ομορφα τα παιδικα δωματια!


eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι τέλεια τα δωματιάκια! Εμείς θα το βάψουμε το Σάββατο ροζ και λαχανί και θα βάλουμε τα αυτοκόλλητα ZI ZA ZOU της decofun! Ελπίζω να βγεί καλό και αν καταφέρω να ανεβάσω φωτό θα το δείτε!


mWsZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο και στα ΓΑΙΑ-Ερρίκος Ντυνάν & ΙΑΣΩ

Το Γαία μου έδωσε τις τιμές προφορικά & το Ιασώ μέσω mail:

ΓΑΙΑ φυσιολογικός τοκετός ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ (με εξετάσεις μαμάς): 1350€

+επισκληρίδιος (300)+εξετάσεις μωρού (200).

ΣΥΝΟΛΟ Φυσιολογικού σε ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ με επισκληρίδιο & όλες τις εξετάσεις: 1850€

ΙΑΣΩ φυσιολογικός τοκετός ΕΞΑΚΛΙΝΟ (χωρίς εξετάσεις μαμάς): 1550€

+επισκληρίδιος (400)+εξετάσεις μαμάς+εξετάσεις μωρού (750)

ΣΥΝΟΛΟ Φυσιολογικού σε ΕΞΑΚΛΙΝΟ με επισκληρίδιο & όλες τις εξετάσεις: 2700€

ΙΑΣΩ φυσιολογικός τοκετός ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ (χωρίς εξετάσεις μαμάς): 1990€

+επισκληρίδιος (400)+εξετάσεις μαμάς+εξετάσεις μωρού (750)

ΣΥΝΟΛΟ Φυσιολογικού σε ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ με επισκληρίδιο & όλες τις εξετάσεις: 3140€

(Το Λητώ μου έδωσε ένα χαρτί όταν πέρασα από εκεί όπου δε διευκρίνιζε επισκληρίδιο:

Φυσιολογικός Τοκετός τρίκλινο 2500+εξετάσεις νεογνού170-200.

Σύνολο Φυσιολογικού τοκετού σε ΤΡΙΚΛΙΝΟ με όλες τις εξετάσεις: 2700€)

-Ξέρει καμιά πληροφορίες για την καινούργια κλινική του Ερρίκος Ντυνάν;;;

-Από κιλάκια πως πάτε;;;


cff44a61df.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Natalaki! Εγώ δεν θα γεννήσω Αθήνα οπότε δεν γνωρίζω πληροφορίες για τιμές και κλινικές!

Από κιλάκια (τα υποκοριστικά μας μαράνανε:P) +8 και ανεβαίνουμε!

Αλήθεια κορίτσια εσείς εργάζεστε, είστε σε άδεια; Εγώ τα είπαμε εργασία και χαρά μέχρι τελικής πτώσεως!


mWsZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν δουλεύω, το έκοψα.... Όταν γεννηθεί, πάλι.... Από κιλά έχω βάλει 8. Πάντως δεν έχουν σχέση με τα κιλά που βάζει το μωρό γιατί εγώ σε όλο τον 7ο έμεινα σταθερή και το μωρό έβαλε κοντά 800γρ. Στον όγδοο που το έβαλα το κιλάκι μου, το μωρό πήρε λιγότερο!!! Άντε να δούμε πόσα θα βάλω στον ένατο, γιατί η όρεξη μου είναι ανεξέλεγκτη πλέον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...