Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

zouki, ακριβώς το ίδιο μου είπε χθες μια φίλη μου που είναι δεύτερη φορά έγκυος.

Οπότε νομίζω Cate να απολαύσουμε την άγνοια της πρώτης φοράς και να πάμε χαλαρές! Αφού έτσι κι αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει...αγχωνόμαστε στο δεύτερο μωρό!


mWsZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας κοριτσουδια μου!!!!! τι κανετε?????

ΑΧ ειναι αληθεια!!!!!!!!!!και μενα μ'εχει πιασει κατι τωρα στο 2ο!!! ειναι λιγο δυσκολο να το κατανοησω γιατι ολα ηταν τελεια στο 1ο...δε θα πρεπε να ειμαι πιο χαλαρη τωρα??????? ε ??????? κι ομως, μια θελω πολυ να γεννησω και μια λεω κατσε λιγο ακομη.....και πως θα ειναι αυτη τη φορα και γενικως....οχι τοσο χαλαρη οσο την 1η φορα...λιγο αναποδο ?

φιλια σε ολες, μου λειψατε το σκ..


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω και λιγη ακρατεια ουρων απο το βηχα και μου την εχει δωσει.

κι εγω ζουκι οταν φταρνίζομαι η οταν βήχω εχω μια μικρη απώλεια..:cool:

λες να μας μείνει??


eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites

zouki, ακριβώς το ίδιο μου είπε χθες μια φίλη μου που είναι δεύτερη φορά έγκυος.

Οπότε νομίζω Cate να απολαύσουμε την άγνοια της πρώτης φοράς και να πάμε χαλαρές! Αφού έτσι κι αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει...αγχωνόμαστε στο δεύτερο μωρό!

ωχ! δηλαδη τα πράγματα ειναι πολυ πιο δύσκολα απ οτι φανταζόμαστε οι πρωταρες ε...?


eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις αποφασίσαμε για τα βλαστοκύτταρα.

θα κανουμε δωρεα το αιμα και θα κρατησουμε ιδιωτικα τον ομφάλιο λωρο.

μίλησα σήμερα με 3 ισάξιες εταιρίες και θα διαλέξουμε την πιο οικονομικη αυτη με τα 800 ε .


eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites

αχ βρε πεταλουδιτσα ποια ειναι αυτη? εμεις τιποτα ακομα ανχωνομαι..! και επισης δε μπορεσαμε ακομα να καταλαβουμε τη διαφορα με το αιμα και τον ομφάλιο λωρο. μπορει καποια απλα να το εξηγησει? ο γιατρος ειπε θα σας πουν αυτοι.......


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.femme.gr/stem_cells2.htm

εδω βρηκα μαζεμενες ολες τις ιδιωτικες.

ξεχώρισα αυτες που φυλασουν τα δειγματα στην ελλαδα και οχι αυτες που τα στελουν στο εξωτερικό και που εχουν πιστοποίηση iso.

εγω πηρα τη

- 1- την omnigen που θελουν 900ε για ομ.λωρο και δινεις αρχικα 250 ε για να εξετάσουν το δειγμα αν ειναι κατάλληλο για φυλαξη.αν κριθει ακατάλληλο δεν παιρνεις τα λεφτα πισω

-2-την procell- που θελουν 800 και δεν δινεις για τις εξετασεις τιποτα

-3- stem helth που συνεργαζετε με το λυτω και θελει 1000


eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ που νόμιζα πως τη δεύτερη φορά είναι καλύτερα γιατί ξέρεις τί σου γίνεται. Αλλά μάλλον αυτή είναι από τις περιπτώσεις που άγνοια σώζει, ε; :-P

Πεταλουδίτσα, ενδιαφέρον φαίνεται το ψάξιμο σου για τα βλαστοκύτταρα. Θα κοιτάξω το λινκ μόλις έχω χρόνο. Ευχαριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ εξυπηρετικοί και ομιλιτικοι. (αυτο ελειπε)

θα στα αναλύσουν μια χαρα.

εμένα παντως μου ειπαν οτι αν φυλάξεις τον λωρο στο 1ο παιδι κανει για ολη την οικογενεια ακομα και για το 2ο.

μηπως δεν χρειαζετε να ξαναφυλαξεις.?

επισης καποιες εταιρείες κανουν 50% έκπτωση για τα 2α παιδια.

για ψαχτο.

Επεξεργάστηκαν by petalouditsa

eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites

τι μπέρδεμα κι αυτό με τον λώρο και τα βλαστοκύτταρα! εγώ είχα καταλάβει ότι κάνουν για όλη την οικογένεια εκτός από το ίδιο το παιδί από το οποίο τα φυλάς, διότι αν έχει κάποια πάθηση υπάρχει και στα αποθηκευμένα βλαστοκύτταρα κ αρα δεν μπορεί να τα χρησιμοποιήσει. Αλλά μήπως κατάλαβα λάθος;

Εντωμεταξύ η κοιλιά μου ώρες ώρες πρήζεται τόσο πολύ που νιώθω ότι θα εκραγεί, το παθαίνετε κι εσείς;


mWsZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως το παθαίνουμε κι εμείς. Κι έπονται καλύτερα. Σε λίγο θα νιώθεις πως το εσωτερικό τοίχωμα της κοιλίτσας σου έχει πιαστεί σαν να έκανε γυμναστική παρά πάνω από όσο έπρεπε. Βάλε και τις κράμπες- συσπάσεις που μοιάζουν σα να σε αγγίστρωσε κάποιος με δαγκάνα και το σκηνικό θα είναι ολοκληρωμένο.....

Η αυτόλογη μεταμόσχευση (δηλαδή στο ίδιο άτομο) είναι ακόμα μια τεχνική που δεν έχει πολλούς υποστηρικτές. Δεν έχουν γίνει πολλές ανα τον κόσμο, γιατί οι επιστήμονες φοβούνται πως η ασθένεια (πχ. η λευχαιμία) υπάρχει στο DNA των βλαστοκυττάρων του ασθενούς και έτσι θα ξανανοσήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...