Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα και γεια σας !!!!ξυπνησαμε , ετοιμαστηκαμε, πηγαμε παιδικο και τωρα η μαμα παει να την πεσει για το συμπληρωμα του υπνου καμια ωριτσα...;)

μπορει να ναι και το ιδιο και να αλλαζουν τα χρωματα...του 09 τα χρωματα ειναι τελεια παντως...

κατερινα ετοιμοι ειστε μια χαρα..την πεμπτη εχω και γω την ιδια εξεταση. πονεσες? εχω ακουσει και γω αυτο που λενε οτι μετα το χερι γεννας πιο ευκολα γιαυτο την κανουν και προς το τελος...

καλημερουδια θα μπω αργοτερα...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κι από μένα.

Σήμερα είμαστε κάπως καλύτερα. Το μωράκι το παλεύει και φυσικά κάθε ώρα είναι κρίσιμη αλλά so far so good, ελπίζουμε για το καλύτερο.

Petalouditsa τέλειο το καροτσάκι!

Swity αυτά τα συμπληρώματα ύπνου ακούγονται τέλεια! Επίσης έφτιαξα τα γεμιστά το σκ, τα φάγαμε χθές και ήταν τέλεια! Ευχαριστεί και ο σύζυγος για την συνταγή.

Cate λογικά είσαι η επόμενη μανούλα του καφέ Μαρτίου! Να μας κρατάς ενήμερες έτσι;

Elsa ελπίζω να είστε καλύτερα κι εσείς.


mWsZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον ευτηχως σημερα ειμαστε λιγο καλυτερα βεβαια θα παιρνει 10 μερες αντιβιωση και 20 μερες θα κανει εισπνοες αλλα καλυτερευουμε.η παιδιατρος ειπε οτι εχει λειμωξη του κατωτερου αναπνευστηκου και ημασταν ενα βημα πριν την πνευμονια.τι να πω ρε κοριτσια δεν μπορω να καταλαβω πως αρρωστησε ετσι ολη την εβδομαδα δεν βγηκαμε καθολου απο το σπιτι.

παντως κοριτσια βλεπω κοντευουν οι μερες μας ε;cate και εγω ετσι εχω ακουσει οτι μετα την κολπικη εξεταση οι περισσοτερες γεννανε.....αντε αντε......και εγω αρχισα να μετραω αντιστροφα...........16 μερες ακομη......


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κι από μένα.

Σήμερα είμαστε κάπως καλύτερα. Το μωράκι το παλεύει και φυσικά κάθε ώρα είναι κρίσιμη αλλά so far so good, ελπίζουμε για το καλύτερο.

Petalouditsa τέλειο το καροτσάκι!

Swity αυτά τα συμπληρώματα ύπνου ακούγονται τέλεια! Επίσης έφτιαξα τα γεμιστά το σκ, τα φάγαμε χθές και ήταν τέλεια! Ευχαριστεί και ο σύζυγος για την συνταγή.

Cate λογικά είσαι η επόμενη μανούλα του καφέ Μαρτίου! Να μας κρατάς ενήμερες έτσι;

Elsa ελπίζω να είστε καλύτερα κι εσείς.

Αχ μπραβο! πολυ χαρηκα που τα ευχαριστηθηκατε και οι 3 σας....

Αντε μακαρι να τα καταφερει και το μωρακι, να του στελνετε θετικη ενεργεια...και να ειναι διπλα του οσο την επιτρεπουν λενε οτι τα προωρα καταλαβαινουν και σε εχουν αναγκη...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

πω πω Ελσα και συ κοντα!!! μη σε ανχωνουν οι εισπνοες...μασκες δε κανετε? εμεις κανουμε προληπτικα καθε μερα μεχρι τον Μαιο μετα την πνευμονια που επαθε..δεν ειναι τιποτα τα περισσοτερα παιδακια το χειμωνα κανουνε..ειδικα με τους παιδικους χαμος...παντως ειναι καλυτερα να βγαινει εξω παρα να μενει σπιτι γιατι συνηθιζει ο οργανισμος τους και μετα αρρωσταινουν ευκολοτερα..

Κατερινα τι σου ειπε τωρα ποτε θα ξαναπας στον γιατρο ?μεχρι ποτε εχεις διορια για γεννα?


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως σήμερα είμαι κάπως μετά την εξέταση (ναι, αυτή με το χέρι), πονάω σαν κράμπα περιόδου όταν περπατάω. Λέτε να γεννήσω; Θα πάμε την επόμενη Τετάρτη για να ακούσουμε ξανά καρδούλα κι αν δεν έχω γεννήσει ως τότε, την Παρασκευή στις 19 θα μπω.... Είναι έτοιμος λέει ο τράχηλος, αλλά δεν έχω διαστολή.

Έλσα, είδες που στα λεγα. Όλα καλά θα πάνε. Κοίτα τώρα να ξεκουραστείς λίγο κι εσύ γιατί σε βλέπω να με προλαβαίνεις και να γεννάς πρώτη διαφορετικά.... (καλά όχι οτι έχει και πολύ σημασία σε αυτή τη φάση, όλα είναι έτοιμα....)

Petalouditsa και swity κι εμένα ίδια και πολύ όμορφα μου φαίνονται τα καροτσάκια σας.

Bubbles τα μωράκια είναι μαχητές. Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά. Μια μέρα τη φορά....

Link to comment
Share on other sites

κατερινα εχει παρει θεση ειναι κανονικα προς τα κατω? τον ρωτησες καθολου για τους πονους που ειχες ? απο τι ηταν ? τελικα πονεσε η εξεταση ? πως νιωθεις ανχωθηκες που πλησιαζει η στιγμη ?

ουτε ρεπορτερ να μουνα...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν πιασεις 19 εισαι και πανω στην αλλαγη του ζωδιου νομιζω... Ευχομαι να σου ερθουν ολα βολικα και ευχαριστα οπως και να γεινει....:D

πωπω και εγω γιατι συγκινουμε καθε φορα που ακουω για γεννητουρια...? πως καταντησαμε ετσιιιιιιιιιιιιιι!!!!!


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Διαβασα στα γρηγορα τα νεα σας.

Για το πρωορο μωρακι θελω να ευχηθω καλη δυναμη σε αυτη τη μανα, ευχομαι να καλυτερα. Εχω δει αρκετα τοσο μικρα μωρακια στην εντατικη να βγαινουν νικητες. Απλα καθε μερα ειναι δυσκολη προς το παρον.

ΠΕραστικα στο γιο της κοπελας που ειναι αρρωστος. Σορρυ αλλα τα διαβασα ολα μαζι και μπερδεψα τα ονοματα.

Εγω χαθηκα γιατι το ΣΚ εκανα παρτυ εκπληξη γενεθλιων στον αντρα μου και ειχα ετοιμασιες. Και ενω περασαμε πολυ ωραια, απο χτες εχω τη μικρη σπιτι αρρωστη. Σημερα πηγαμε στο γιατρο και μας εδωσε για πρωτη φορα αντιβιωση. ΘΑ την εχω για μια βδομαδα εδω.

Ετσι κλειστηκα παλι μεσα και αναρωτιεμαι πια ποτε θα ετοιμαστω.

Και ναι μη βαρατε, το σακ βουαγιαζ ειναι ακομα στην αποθηκη δεν το εχω βρει να το πλυνω. Μου φαινεται με χαρτοσακουλα θα παρω τα πραγματα μου στο μαιευτηριο. Θα προσπαθησω να οργανωθω αυτες τις μερες. Να βρω τα μπεμπε και να τα πλυνω. Για να δω τι θα καταφερω....

Κατα τα αλλα εχει αρχισει πλεον και ποναει παρα πολυ η μεση μου, δε μπορω καθολου. Ωρες ωρες νομιζω οτι θα μου φυγει το μωρο.

Το βραδυ εχω γιατρο και εχω αγωνια να δω ποσο εχει φτασει η μικρη σε βαρος. Θα με βαλει και στο NST na δουμε αν εχω συσπασεις. Ελπιζω να κατσει ακομα μεσα 2 βδομαδες η μικρη, δε θελω να βγει ακομα.

Αντε κοριτσακια κοντευουμε. Εγω εχω παραλυσει απο το φοβο μου, νομιζω οτι δε θα αντεξω αυτη τη φορα. Μακαρι με ενα τροπο μαγικο να ειχε ηδη βγει απο την κοιλια και να την κρατουσα αγκαλια χωρις να χρειαζοταν να το ζησω αυτο.


7f7174376f.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!Σήμερα βαριέμαι ατελείωτα για να κάνω ο,τιδήποτε..

Zouki μου μην ανησυχείς μια απο τα ίδια ευχόμαστε όλες...

Αυτό με το χέρι ότι γεννάς πιο εύκολα δεν το ήξερα και τώρα συζητώντας με την μητέρα μου διαπιστώσαμε ότι και σε μένα και στην αδερφή μου με το που γύρισε από την εξέταση από το γιατρό γέννησε..Το ίδιο συνέβη και στην ξαδέρφη μου προχτές..

Οπότε αν κρίνω από αυτά εγώ ραντεβού έχω στις 19 του μήνα..μήπως στις 20 γεννήσω??

Link to comment
Share on other sites

Ax Zouki καταλαβαινω την αγωνια σου...Σκεψου τι χαρα οταν την παρεις αγκαλια...

Να χαιρεσαι τον αντρουλη σου λοιπον και περαστικα σας και καλο κουραγιο αυτη βδομαδα...Για τα πραγματακια σου για την κλινικη τι να σου πω....Εχει κατι ωραιες σακουλες στα Τζαμπο.....πολλα μεγεθη, ειναι αντοχης και τζαμπα.....χι χι χι χιχ ιχιχι:)

Μακρινα μου σημερα μια απ τα ιδια και γω...Βαριεμαι αφανταστα, νυσταζω και γενικως δεν εχω ορεξη για τιποτα...εσκασα και τοσες μερες στο σπιτι! μετα τους πονους του Σαββατου ειμαι συνεχεια μεσα...Σημερα εκανα μια παραγγελια απ τον Βασιλοπουλο και πηρα και το 1ο μας παμπερς και μωρομαντηλα...Αρχχισαμε παλι...αχ....


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τί μου κάνετε;

Είχα αρκετές μέρες να μπω γιατί προσπαθω να ψωνίσω και να φτιάξω και το δωμάτιο της μπέμπας αλλά δεν τα πολυκαταφέρνω γιατί όλο και κάτι συμβαίνει και καθυστερώ. Τέλος πάντων θα δείξει.

Bubbles κουράγιο με το ανηψάκι και εύχομαι όλα να πάνε καλά. Μια γνωστή μου που της συνέβη το ίδιο πέρυσι, το μωράκι τα κατάφερε και τώρα περπατάει και έιναι μια χαρά.

Elsa περαστικά στο γιόκα σου και προσπάθησε κι εσύ να ξεκουραστείς.

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και θα προσπαθώ να μπαίνω πιο συχνα. Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...